Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

greendot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 17 września 2014, 08:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: greendot »

W tej klasie masz jeszcze CP1-M za niewielkie pieniążki.
AA TX200
kaducki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 19 lutego 2013, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kaducki »

Ok, ale jego ciężko jednak nazwać samopowtarzalnym.
greendot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 17 września 2014, 08:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: greendot »

Pytałeś o sprzęt z magazynkiem. IMHO będzie celniejszy od tych na bb.

Tego CP99 w wersji Compact bym nie kupił. Jedynie wersje na diabolo.
AA TX200
kaducki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 19 lutego 2013, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kaducki »

Racja, nie wspomniałem wcześniej o samopowtarzalności - a więc CO2, blowback i samopowtarzalność - czy jest coś celniejszego od Tanfoglio Witness 1911?
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Post autor: Michaus »

Hmm... :roll: Może kup dwa?
Jeden celny, a drugi, który będzie imitacją/repliką z blowbackiem. :one:
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
Precess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 07 września 2008, 14:39
Tematy: 29
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Precess »

Jest wiele "w miarę celnych": Umarex Racegun, Tanfoglio Gold Custom i Limited Custom, P226 X-five open, CP99 Compact zwykły lub Recon, nawet Umarex C96 z serii Legends daje radę. I jeszcze kilka innych.

Przy czym celny nie oznacza tu klasy PPn. Jeśli uznasz całe czarne pole tarczy PPn na 10m jako jeden cel, to spokojnie można cały magazynek w nie wsadzić. Tyle, że co to za radocha - do takiego strzelania są inne sprzęty. Ja ustawiam rząd puszek albo rozstawiam je w różnych miejscach, do każdej szybkie dwa strzały i większość spada. Czasem wszystkie :-D Magazynek kończy się po 10-20 sekundach - do niektórych modeli mam po dwa magazynki dla większego wyżycia. Do tego właśnie są te pistolety.

Mam taką teorię, że w przypadku BB szybkość kulek poprawia skupienie. Dłuższa lufa = większa prędkość początkowa (oczywiście w przypadku tych zabawek). BB'sy są w locie niestabilne, więc im szybciej przelecą jakiś dystans, tym mniej się "rozpierzchną".
kaducki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 19 lutego 2013, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kaducki »

Dzięki za odpowiedzi. Totalnie nowym odkryciem jest dla mnie P226 X-five open - cena niższa od Tanfoglio Witness 1911, a dostajemy naprawdę niezłą celność, regulowaną szczerbinkę i szynę montażową. Czy jest jeszcze jakaś różnica między tymi dwoma, której nie zauważyłem? 1911 kusi wyglądem i klasycznością, ale nie wiem czy nie najdzie mnie kiedyś chęć na laser albo kolimator.

P.S.: Wyczytałem, że 1911 ma naprawdę porządny, miękki spust. Jak to jest z P226?
Awatar użytkownika
Precess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 07 września 2008, 14:39
Tematy: 29
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Precess »

Nie mam dużego doświadczenia z pistoletami bojowymi czy osobistymi. Te kilka Glocków i Sigów, z których strzelałem, miały bardzo twarde spusty. W replikach na BB'sy, z blowbackiem i spustem SAO spusty są bardzo miękkie w porównaniu z oryginałami, zwłaszcza w moich Cybrgunach na BB. Są wyjątki takie jak wspomniany C96, czy niektóre Gletchery, które mają twardsze spusty. Ale - powtarzam - daleko im do oryginałów.

Zazwyczaj twardsze są spusty działające w trybie DAO, zwłaszcza w pistolach z magazynkiem na diabolo. Spust najpierw musi odciągnąć kurek i przekręcić magazynek, dopiero w drugiej akcji zwalnia kurek do strzału.

Uważam, że ze względów bezpieczeństwa spust w replikach na BB nie może być zbyt miękki. To nie są wyczynówki do tarczy, gdzie zawsze masz stabilną postawę i w miarę dużo czasu na oddanie strzału. W replice strzał powinien paść gdy nakierujesz ją na cel i naciśniesz spust w sposób zamierzony. Często dzieje się to w sposób dynamiczny, więc zbyt miękki spust by tylko przeszkadzał.

W moich replikach najbardziej miękki spust ma CP99 Compact, choć nie zbyt miękki - jest OK. P226 i Tanfoglio od Cyberguna są niewiele twardsze. Podobnie Racegun (choć to właściwie nie replika).
kaducki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 19 lutego 2013, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kaducki »

Dzieki Precess. Mysle, ze powinienem postawic inaczej pytanie. Jesli idzie o strzelanie dynamiczne, to przy cwiczeniu maja znaczace zastosowanie kolimatory i lasery, czy jest to raczej gadzeciarstwo? Wiem, ze w IPSC dosc gesto przewijaja sie kolimatory...
Awatar użytkownika
Precess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 07 września 2008, 14:39
Tematy: 29
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Precess »

Używam albo otwarte, albo kolimatory. Lasera nie widać w świetle dziennym.
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jakiii »

Czerwonego, zielony widać.

Pozdro.
Ostatnio zmieniony 05 września 2015, 18:28 przez jakiii, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
radzix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 08 marca 2008, 13:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: radzix »

Od siebie mogę dodać fajniutką replikę glocka, SA9 od Umarexa. Poprzedni model SA177 zbytnio podobny do glocka , więc szybko go zdjęli i wprowadzili SA9. Spust bardzo podobny do glocka 17 , testowany na replicaairguns.com całkiem ładnie się zaprezentował. Mogę wystrzelić z kapsuły około 5 magazynków z blow backiem, i szósty z wyraźnym spadkiem mocy i bez blowback. Cena atrakcyjna , wykonanie również, moim zdaniem na równi repliką Colta od SwissArms.
Hatsan m.8 +3-9x32 Optima mod by Dębowy , HW40 mod by Dębowy , S.A 9 do puszkobicia
javiki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 19 grudnia 2015, 23:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: javiki »

Mam pytanie. Syn chciałby coś do postrzelania -ale pistolet. Założenie na CO2, Wielkość średnia, magazynek. Co do celności -max10m -trafianie w puszki, 8m- żołnierzyki-takie 5cm. Zero tarczowania. Ważne założenie -jak najtańszy. Oczywiście mowa o uzywkach. No i nie rewolwer. No i żeby miał blokadę przypadkowego wystrzału.
Czy jestem w stanie coś kupić ponizej 200zł?
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: telli »

Używane zabawki na co2 odradzam. Co z tego, że kupisz taniej jak za chwilę w serwisie zapłacisz za wymianę uszczelki 100 zł. Mogę polecić CZ'tkę -patrz stopka.
Nową kupiłem na All... za 250. Kolega dość powtarzalnie trafiał puszkę z 17m. po założeniu laserka. Dobry spust w DA,regulowana szczerbinka w poziomie,wydajność, ogólnie ma dość dobrą opinię: http://www.muzzle.de/N6/CO2/CZ_75D_comp ... mpact.html
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
javiki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 19 grudnia 2015, 23:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: javiki »

telli- 2 pytania- jak duzy jest ten CZ-75D- bo to mają obsłuzyć małe dłonie 9-latki.
Pytanie 2- jak cięzko się naciska spust?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”