Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

taki_se
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 18:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: taki_se »

Pewnie tam, gdzie Cros 2240 ;)
adam_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 18 lutego 2009, 14:30
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adam_l »

Każdemu kto zaczyna pisać o dodawaniu czegokolwiek, proszę o pamiętaniu o:

" Jeśli ktoś ma do czynienia z jakimś egzemplarzem, i ma też skalę porównawcza w postaci 3 - 4 pistoli z listy, to zachęcam do podzielenia się wrażeniami - dodam wtedy pistol do listy. "

Lista ma byś jak najbardziej opiniotwórcza dla nowicjuszy, jeśli posiadasz jeden sprzęt, to na 99% bedziesz uważał, że to najlepsze co może być na wiecie, i w ogóle anshutz to wymysł burżuazji - tutaj jednak trzeba trochę skali porównawczej, jak i pokory, żeby się przyznać że dało się d*py z zakupem, a nie bić pianę i pisac że 'ja to z krosmana to na 50metrów kapsle sciągałem za szopą od babki' - tak, każdy z nas to robił, nie chcemy tego słyszeć przy opisach, bo później są posty w stylu 'szukam wiatrówki do 300zł do strzelania na 100 - 300 metrów i niech przebija blachy w czołgach bo ruskie idą'. Bądźmy realistami.

Niestety nie mam ostatnimi czasy na robienie czegokolwiek poza pracą i okazyjnym strzelaniem, więc nie dodawałęm nowych zabawek (a takie się pojawiły).

Co do konkretnych modeli, gdzie planowałbym je wrzucić (można podyskutować, ale argumenty trzeba mieć dobre):

Beretta 92FS Umarexa - pomiędzy 'daje radę' a 'desperacja'
Hatsan 25 supercharger 5,5 i 4,5 - w obu kalibrach bardzo miodny pistolecik, spokojnie do 'daje radę' bym go dał.
CP-88 i CP-99 (na śrut grzybkowy). - raczej do desperacji - na wianuszkach jest sporo straty cisnienia w egzemplarzach które miałem, to typowa konstukcja 'chcę mieć bron palną bo m isię podoba, mam 500zł i brak promesy' - ot, takie bardziej do 'mania' niż do strzelania - ale puszki zawsze padną. Lepiej zainwestować w CP99 compacta i miec przynajmniej radochę z blowbacku i magazynka na kulki - jak się szuka celności i diabolo, to lepiej poszukać baikała / crossmana - wyjdzie taniej a i celnosc o wiele lepsza.
Hatsan ATP1 - poleciałby do 'dobrze', chociaż dla mnie to bardziej wykastrowany karabinek niż pistolet.
PCA Marksman Deluxe Modell 2004, jak i wszystkie klony w stylu s9 itp - nie jest to jakość hw40, ale jest nieźle - dlatego poleciało by to do 'daje radę' - z naciskiem, ze to takie 'daje radę' jakości LOVa niżeli takiego tanfolio - no ale dzielić by można na 100 grup, a nie o to chodzi.
Kandar CePek-1 :-) - pomiędzy dobrze i daje radę - żeby wejść do "lepiej", trzeba być naprawdę bardzo bardzo dobrą konstrukcją



odpowiadając na niektóre wypowiedzi kolegów z forum:
"Jedno "ale"- HW45 w przedziale "myślimy o zawodach" ? " - chodziło raczej o myślenie o przeniesieniu się na pólkę wyżej, chociaż prawda - z sąsiadami z tego szczebla o jakichś lokalnych zawodach można już myśleć.

HW45 -> HW75 Tak jest lepiej ;) - sugestia trafna, ale hw45 jest o wiele popularniejsze (wdg mnie) od modelu hw75., patrzac na ilości ofert i dyskusji z nim związanych - no i hw45 mam, a hw75 niebardzo :P

Właśnie skorzystałem z tej infografiki i...nabyłem crosa 3576. :) - gratuluję, cieszę się że się przydało :D

Teraz w ogóle w nowej, bardziej modern szacie crossmany są robione - ktoś to macał? bebszki takie same, czy coś zdązyli popsuć?
besy, drozdy, twinki, iże.
PW DZIAŁA JAK CHCE, PROSZĘ O KONTAKTOWANIE SIĘ NA E-MAILA Z PROFILU
ptaku_1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 15:05
Tematy: 16
Lokalizacja: Jablonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ptaku_1 »

Panowie a w jakiej kategorii by wylądował pistolet Gamo P-25?
Paweł
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Ślubek »

ptaku_1 pisze:Panowie a w jakiej kategorii by wylądował pistolet Gamo P-25?
Szczebel "Desperacja". CO12g, magazynek 2x8 (dwa wianuszki na dwóch końcach magazynka), Blowback, ale luzy zamka uniemożliwiają w miarę powtarzalne celowanie. Dobry do grilla, ale po pistolecie strzelającym diabolo (i za tą cenę) można by się spodziewać czegoś więcej.
ptaku_1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 15:05
Tematy: 16
Lokalizacja: Jablonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ptaku_1 »

Właśnie szukam czegoś do unicestwiania pomidorów i puszek podczas grilla. W cenie do 250zl to te Gamo i Skif w używkach się lapią i nie wiem co mam wybrać :(
Paweł
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)
Awatar użytkownika
septius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 209
Rejestracja: 12 września 2009, 17:34
Tematy: 1
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: septius »

Skif'a odpuść. Chyba że lubisz grzebać, naprawiać, znowu grzebać. Już chyba 2 lata dłubię w moim i co pewien czas muszę go odkładać na kilka miesięcy bo mnie (tu niecenzuralne wyrazy) strzela...
Reasumując - awaryjny, zacinający się, brak części zamiennych.
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Aligatius »

ptaku_1 pisze:Panowie a w jakiej kategorii by wylądował pistolet Gamo P-25?
Mam Gamo PT-85 więc konstrukcja ta sama co P-25. Zamek rzeczywiście ma lekkie luzy i brak mu regulowanych przyrządów celowniczych. W moich rękach na tarczy wypada słabo (aczkolwiek bardzo rzadko strzelam do tarczy), ale jeśli chodzi o trafianie w puszki, to z 10-15m puszka prawie zawsze obrywa. Moim zdaniem do grilla spokojnie się nadaje. Czy to powinno być w dziale desperacja?? Dyskusyjne, czy i o ile inne pistolety z blowbackiem wypadają tak dużo lepiej? Uważam, że wszystko raczej na „jedno kopyto”
AT44 10 LW; Beretta 92FS
ptaku_1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 15:05
Tematy: 16
Lokalizacja: Jablonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ptaku_1 »

OK napisze moje pierwsze spostrzeżenia. Dziś razem z kolega i jego Beretta M92FS 4,5 mm Black oraz moim Gamo P-25 zużyliśmy po 5 karuszy, strzelaliśmy z Tomitexu kula gładka i cieżkiego H&N Silver Point
Dwukrotnie droższa Beretta przy Tomitexie jest celniejsza, uzywając ciezkiego H&N, Beretta i Gamo miały podobna celność.
Gamo P-25 z około 6-7m dziurawi denko puszki Beretta nie.
Oba pistolety nie dały rady rozbić butelki po piwie.
P-25 okropnie zjada co2 skuteczne (celne) strzały mamy do 5 przeładowań czyli 5x8=40 strzałów, Beretta tutaj wypada dużo lepiej.
Dużą wadą Berett jest wrażliwość na śrut w wianku, musi tam idealnie siedzieć inaczej się zacina (często to się nam zdarzało), w Gamo to nie występuje.

Podsumowując jestem zadowolony z zakupu a kolega stwierdził że chyba sprzeda Berette.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, 21:18 przez ptaku_1, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)
green_thunder
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1622
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:53
Tematy: 0
Lokalizacja: z Mokotowa
Grupa: RIP

Post autor: green_thunder »

ptaku_1 pisze:kula gładka
...a co to jest takiego :shock:
Vz.47, jakieś długie, pośrednie, parę pistoletów
ptaku_1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 15:05
Tematy: 16
Lokalizacja: Jablonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ptaku_1 »

Obrazek
Paweł
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Aligatius »

ptaku_1 pisze:Gamo P-25 z około 6-7m dziurawi denko puszki Beretta nie.
Co do Beretty 92FS potwierdziłeś moje spostrzeżenia, o których pisałem na forum dwa lata temu – w mojej ocenie Vo Gamo również było większe niż z 92FS. Porównać celności obu pistoletów nie mogłem z uwagi na urwaną muszkę Beretty. Co do butelek po browarze, to udało mi się z PT85 bardzo rzadko rozwalić, natomiast denka z puszek dziurawi spokojnie z 10m. Na plus Beretty z pewnością przemawia wykonanie z metalu i wygląd + mniejsza gazożerność.
W Gamo po czasie wyrobią się „wąsy” w komorach wianuszka (te cieniutkie paseczki podtrzymujące śrut), co czasem może skutkować wysunięciem się śrutu i zacięciem magazynka. Łatwo sobie z tym poradzić przepychając śrut z powrotem od strony lufy patyczkiem do szaszłyków. Po wymianie magazynka stosuję wyłącznie 4,5mm (nie 4,51 i wzwyż), co w jakimś stopniu wydłuża żywotność tych „wąsów”.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
kokmistrz
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 01 lipca 2015, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kokmistrz »

Właśnie jestem w trakcie podejmowania decyzji odnośnie kupna pierwszej - nazwijmy to - broni. Temat co prawda sprzed kilku lat, ale chcę podziękować za pracę włożoną w stworzenie grafiki. Teraz przynajmniej wiem czego szukać, bardzo pomocne.
Awatar użytkownika
Maciek85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 09 stycznia 2011, 19:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maciek85 »

To nie jest broń. Nigdy nie nazywaj wiatrówki bronią.
Maciek
-----------------------------------

LG400
VORTEX
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Post autor: Michaus »

Maciek85 pisze:Nigdy nie nazywaj wiatrówki bronią.
Nawet gdy energia początkowa śrutu przekracza limit 17J?
Wiatrówki ponadlimitowe (FAC) mają w naszym kraju status "broni pneumatycznej".
W tym dziale zajmujemy się limitowymi wiatrówkami, które faktycznie bronią nie są, ale nie posuwałbym się do tak kategorycznych stwierdzeń jak Ty.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
kaducki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 19 lutego 2013, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kaducki »

Zapoznałem się z Infografiką (naprawdę niezastąpiona rzecz na start) i mam pytanie. Czy z wiatrówek magazynkowych na CO2 Walther CP99 i Tanfolgio Witness 1911 to absolutny szczyt jeśli chodzi o celność? Jeśli tak - to który celniejszy?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”