Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: telli »

To compact, a więc duży nie jest, ale chwyt raczej dla dłoni bardziej dorosłej osoby. W końcu to kopia 1:1.
Spust po odciągnięciu kurka, bardzo dobry - lekko i krótko 8-) .
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
javiki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 19 grudnia 2015, 23:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: javiki »

P wstepnych przymiarkach -większość pistolecików ma za dużą siłe potrzebną do oddania strzału na sucho. Został ze sprawdzonych Crosman c11, makarow -ale on jest metalowy i ciut cięzki, i niestety jeden który był zamknięty Umarex XBG -podobnu gabarytowo do C11 -ale czy lepszy? Nie mogę znaleźc rzeczowej opinii o C11 i o XBG -może ktos pomoże?
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: telli »

javiki pisze:P wstepnych przymiarkach -większość pistolecików ma za dużą siłe potrzebną do oddania strzału na sucho
Nie bardzo rozumiem. Masz na myśli siłę nacisku na spust ?
To normalne w trybie SA [strzelanie bez odciągniętego kurka] bo spustem musisz pokonać opór naciąganej sprężyny kurka/zbijaka zaworu. Dla tego też szukaj modeli, które dają możliwość strzelania w modusie DA [ODCIĄGNIĘCIE KURKA PRZED ODDANIEM STRZAŁU]
CZ'tka zła ?
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
javiki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 19 grudnia 2015, 23:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: javiki »

Idea jest taka-zabawka do strzelania do puszek i baloników dla dzieci- cele 2-
raz żeby poczuły chęć większej zabawy wiatrówka ( strzelanie z długiej do pojedynczych celów-nie jest najbardziej ciekawe -a do tego brak strzelnicy powtarzalnego miejsca)
dwa- obycie się z bronią- kolejny element zabezpieczenia-okulary, broń która może wystrzelić sama (w długiej PCA Crosman 2100 to ja muszę napompować-dzieciaki nie dają rady)
Stąd podstawą jest córa-wiatrówka musi być na tyle lekka i mała żeby dziecięca ręka dała radę ją objąć, utrzymać i oddać strzał. Z konsultacji wiem że sprawdzając na sucho mam pewność że jeśli na sucho jest ok-to i z gazem będzie ok. Sprawdziliśmy kilkanaście pistoletów-TT czy cz-t,Swiss 1911, i kilka innych- córa nie daje rady strzelić -co więcej w kilku gdzie był System SA/DA -nawet nie dawała rady napiąć kurka.
Polecany wszedzie rewolwer Crosmana - Crosman Vigilante -to ledwo uniosła ale nawet spustu do połowy nie nacisnęła-nie mówiąc o tym ze ledwo to trzymała :)
Sprawdziły się 2 pistoleciki - Makarow -strzelała może nie swobodnie ale dawała radę-za to w SA bez problemu-odciągnięcie spustu i strzał- ale to metalowa replika -i choć mała -jednak dośc ciężka. No i cenowo wyskakuje ponad wstępnie założony limit.
Drugim był C11 - leciutki jak zabawka, ten plastik rękojeści padaka, ale za to idealnie jej się go trzymało i pomimo tego że pracuje tylko w DA -strzelała jedną ręką aż miło. Pistolecik był w plastiku -ale na szczęście już otwartym i nam go pokazano. Był Jeszcze Umarex XGB -ale w plastiku i Pan nie chciał otwierać-o co zresztą bym nawet nie prosił- bo ja bym raczej nie kupi (ceny z kosmosu -za tą cene mam pistol+10gazow+śrut+tarcze+silikonik+trznasport) a ludzie nie zawsze chcą kupić taki otwarty. Do Umarexa przekonują mnie filmiki-bardziej podoba mi się koncepcja tego otwierania w tył -z zamknięciem. Ale ponieważ nie było wrękach ...
Z ciekawostek -dla mnie wszystkie te pistolety miały tak lekki nacisk na spust że nie widziałem problemu -co więcej dla 12 letniego syna -też (choć 2 pistoleciki były nawet dla niego problemem). A córa po prostu nie była w stanie spustu nacisnąć do końca...Ja wiem że wiatrówka nie jest dla dzieci -i nie dla nich jest projektowana-ale jednak było to dla mnie zaskoczenie.
No i jak się zmienia dziecięce podejście. Na początku żadnego rewolwera- o ile córa dalej tak mówi-to synowi się spodobał :) I to bardo-na tyle że chciał sobie oddzielnie kupić :)
Wracając do siły potrzebnej do nacisku na spust - znalazłem różne opisy i niektóre pistoleciki mają sporą siłę potrebną -co ciekawe jeden gościu zmierzył- to były 4kg -wyobraźcie sobie 4 kg cukru zawiesić na palcu i to podnieść... Dla faceta nie problem ale dla 9 latki...
javiki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 19 grudnia 2015, 23:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: javiki »

Dla zainteresowanych -przyszed pistolecik Crosman C11 -taki gift :) Fajnie że córa daje radę nacisnąć spust-choć nie całkiem swobodnie. Dzieciaki na 10m sa w stanie spokojnie trafić w puszkę, ja strzelałem w puszki-prawie 100% i w małe figurki -tu juz ciężko o powtarzalność. Ale da się trafić :) Na 20m w puszke -1-2 razy na magazynek :( I to tylko jak nowy nabój :)
Co do samej zabawki -to ..zabawka :) Plastik, zero mocy-zero prawdziwości. Nie widać czy już się skończyły kulki w magazynku. Wystrzeliliśmy 3 naboje. Na każdym naboju ok 90-100 kulek-przy czym ostatnie 36 to już słabiutko-tzn na 10m trzeba kombinować.
Z 7 metrów było super- córa zrobiła z 2 puszek... nawet nie sitko a kawałki blaszki :)
Ustawione 10 puszek od browarka -odl ok 12m - strzelał kolega który pierwszy raz w życiu trzymał jakąkolwiek broń czy to wiatrówkę czy palną :) Pierwsze 2 strzały zanim trafił w pierwszą puszkę-później 12 strzałów i wszystkie 10 spadło :)
Z 6m -pełen magazynek 18 kulek w puszke- puszka się rozpadła. C11 jako puszkobijca na razie jest fajny :) Z 8m w tarczy cały magazynek-18 kulek-ale rozsiane po całej tarczy 14x14 -ale 2 tarcze -z początku naboju co2 -całkiem ok -5x6cm i 7x5.Tak więc punktów się tym nie zdobędzie-ale celnośc zabawki pozytywna :) Czyli zgodnie z tabelką z początku -szkoda kasy na ta zabawkę jak ktoś chce strzelac tarczowo i celnie. Jak się chcemy bawić w strzelanie do puszek- do 12m celność wystarczająca :)
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: telli »

Bersa BP99CC - CO2/BB's/Blowback.
Taki trochę "argentyński" egzotyk na naszym rynku, ale do kupienia. Firmowany przez ASG - Dania.
- Z Englisz u mnie raczej słabo.
Jest dość mały i to budzi moje zainteresowanie 8-)
Ktoś miał z tym kontakt, głównie chodzi mi o pracę spustu, reszta wiadomo...

Jest jeszcze mniejszy maluch Walther PPS Umarexa, ale firma się ceni i magazynek jest kilkakrotnie droższy od tego do Bersy.
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: telli »

Opinie - Sztucer.pl
" Wiatrówka wykonana solidnie. Zwarta konstrukcja i nic nie lata, nawet zamek z systemem blow back. Sposób montowania kapsuły co2 wygodny. Ergonomia broni ok, nie ma wystających haczliwych elementów. Spust przyjemny. Przez 3/4 drogi idzie bardzo lekko, potem wyczówalny opór, milimetr dalej już strzał. Kapsuła wystarczy na ok 80, góra 90 strzałów po czym blow back nie działa i pluje śrótem. O celności nie powiem bo używałem na razie na odległości do 10m. Jedyny minus/wada to to że jak ściskamy spust do połowy i zrezygnujemy z oddania strzału to nam kulka wytocy sie z lufy. Tak więc jak ściskać spust to świadomie i do końca. Druga rzecz to otwór w magazynku. Jak zostaje ostatnia kulka i wyjmiemy magazynek to kulka z niego wypada. Mały zonk. Ogolnie wiatrówka robi pozytywne wrażenie. Nie duża, zwarta i solidna. Nie jest też zbyt ciężka i dobrze wyważona. Chwyt jest wąski więc broń dedykowana dla małych dłoni."
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: telli »

Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: telli »

Jest u mnie.
Macie pytania ?
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
tom1980
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2016, 10:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: tom1980 »

Szkode, że ni widziałem tego wcześniej. Nie kupiłbym szmelcu, który mnie doprowadza do szału.
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Kraku »

1. Gdzie na tej liście znalazł by się Kandar CP1 po tuningu np u Dębowego? Ktoś ma i może się wypowiedzieć?
2. Czy dobrze widzę że na szczeblu 'Dobrze' po prawej na dole jest nasz Łucznik 70? Poważnie jest tak celny?!
Xtreeme
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 22 kwietnia 2017, 18:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Xtreeme »

Opinia o pistoletach przedstawiona przez autora tematu, nie jest do konca prawidlowa. Pistolety powyzej 900zl-1200zl nie osiagaja juz wiekszej celnosci!
Placi sie za marke,materialy, ergonomie i skomplikowana budowe pistoletow, ktore umozliwiaja niemal pelna regulacje wszystkich czesci. Nie osiagamy ani wiekszej mocy ani wiekszej celnosci! Jezeli ktos nie trafia z pistoletu za okolo 1000zl, to nie bedzie trafial z pistoletu za 3000zl. Powyzej 900zl - 1200zl placi sie niemal za nic. 3 ostatnie kategorie od gory to tak naprawde jedna!
 ! Message z: Michaus
O my biedni naiwniacy! Żyliśmy w niewiedzy, aż pojawił się ON! ... i oświecił nas!
Marnotrawiliśmy swoje ciężko zarobione pieniądze, a teraz wszystko jasne. ;laughing:
Dobrze usłyszeć radę od doświadczonego (2 posty i niespełna 2 tygodnie na forum, jegomość, którego problemem jest wybór pomiędzy BT65, a HW100).

Jeśli zauważę jeszcze jeden taki wyskok, to wypunktuję Cię za trolling.
Mam nadzieję, że nikt się nie da podebrać na tę marną prowokację "eksperta" z czeluści internetów.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2017, 21:21 przez Michaus, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Kraku »

Zdefiniuj 'Niemal' - zanim Cię stratują :)
Halwi
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 08:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Halwi »

Witam mam takie pytanie czy ten Rewolwer crosman 357 to jest ten sam co ten? https://www.militaria.pl/crosman/wiatro ... p18454.xml . Chyba że zna ktoś lepszy sklep gdzie można go dostać nowego?
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: browar25 »

Tak, teraz zwie się Vigilante.
HW 40
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”