Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Wilk333
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 17 lutego 2020, 23:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Wilk333 »

Dziękuję za odpowiedzi...

Poczytałem trochę o tym HW 40... No opinie zbiera świetne i zapewne na nie zasługuje, ale pewno wziął bym coś na CO2... Nie żebym był leniwiec, chodzi o szybkostrzelność raczej.

Ten Sig Sauer P226 opinie widzę ma bardzo dobre, jedynie minusują plastikowy magazynek i ktoś pisał że grzybki z ostrym szpicem potrafią się zaciąć... A tak poza tym chwalą... hmmm :roll: Pewno go wezmę, tak na początek tak jak kolega mówi, a kiedyś może coś konkretniejszego :wink:

Jak przyjdzie to się podzielę opinią, a ja dość krytycznie podchodzę do wszelakiej maści sprzętów (telefonów, komputerów, telewizorów, samochodów) także szmelcu chwalił nie będę i jeśli będzie jakaś lipa to napiszę - może dla potomnych ;)

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi...
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Michaus »

Wilk333 pisze:Nie żebym był leniwiec, chodzi o szybkostrzelność raczej.
Z tym na CO2, może być średnio, bo przy szybkim strzelaniu zacznie pluć śniegiem, a nawet jeśli nie, to i tak zacznie spadać energia.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1416
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 24
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: czemar »

Szybkostrzelność w pistoletach na CO2 jest iluzoryczna .
Jedynie Kandar się wyłamuje , ponieważ musisz wykonać ruch dźwignią i to jest czas kiedy następna dawka gazu w zaworze ma prawo się rozprężyć .
Pozostałe mają mikro zaworki i lichą energię , która skacze losowo im szybciej strzelasz i im niższa jest temperatura otoczenia .
Zasadniczo mało kto bawi się dłużej takimi zabawkami , nieliczni kupują do gabloty i to jest chyba ich właściwe zastosowanie .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: kamazek »

"Zasadniczo mało kto bawi się dłużej takimi zabawkami " ;laughing:
To zapraszam w ciepły weekend do Wrocławia, do LaOsu, wtedy Kolega zobaczy, ile osób spędza fajnie czas na zabawie w "puszkobicie".
Strzelanie to nie tylko "poważne" pykanie z topowych wiatrówek, liczy się też zwykły fun i relax :one:
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
Jabu_LFS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 02 czerwca 2019, 22:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Jabu_LFS »

To prawda. Trzeba sobie odpowiedzieć co chce się strzelać (Albo do tego dojść po prostu). Jeśli do puszek i wiader to jedno a jeśli do tarczy czy sylwetek to już trochę co innego.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1416
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 24
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: czemar »

Co do strzelania relaksacyjnego to luz rozumiem.
Generalnie bardziej myślałem o napalaniu się bo jest wygląd np.Glocka a tu potem lipa ni to celne ni to mocarne i tak kończy w wiaderku pod biurkiem :)
Mam trabanta i czasem sobie popierduję na te 15-20 metrów ale jest to bezkosztowe i celne czego nie mogę powiedzieć np. o Px4 z którego też czasem strzelam choć nie jest mój .Wiem że to nie moja bajka i tyle .Najlepiej jest spotkać się z kimś w terenie i postrzelać .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: kamazek »

U nas co jakiś czas na strzelnicy pojawia się jakiś "miejski Rambo" :wink:
Czyli gostek obwieszony taktycznym szpejem, kaburami, ładownicami, kamizelkami.
Dumnie ustawia na dwudziestym metrze, lub dalej, tarczę 14x14 i w profesjonalnym przysiadzie pruje do niej z siga, glocka czy innego h&k na stalowe bb'sy :-D
Gdy po 2-3 wystrzelonych magach tarcza jest ciągle niedraśnięta, nieśmiało proponujemy nieszczęśnikowi ustawienie celu bliżej, czyli na dystans realny dla takiej plujki.
Zazwyczaj jeden z drugim pokornieją, i ustawiają tarcze na 10 m.
Gorzej, jeżeli przyszli z dziewczynami, wtedy honor im nie pozwala i zwalają wszystko na awarię sprzętu ;laughing:

Oczywiście, każdy może się bawić jak chce, jego kasa, ale takie przeszacowanie możliwości sprzętu to zazwyczaj wina marketingowego bełkotu sprzedawców.
Przecież każdy pistol na stalowe kuleczki, za 500-600 zeta, musi być celniejszy niż ten za 150-200 :-D
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Wilk333
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 17 lutego 2020, 23:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Wilk333 »

Witam, nie miałem akurat specjalnie dużo czasu na zabawę z :502: , ale z 1000 sztuk śrutu wystrzeliłem, fajna zabawa, nawet z takiej zabawki, będzie kiedyś może więcej kasy i czasu to się pomyśli nad czymś na większe dystanse. Z tego w zasadzie wszystkie celne z 16 metrów w puszkę z Red Bull 250 ml. W puszkę z piwa z 21 metrów trafiałem celując normalnie, jak i ustawionym dokładnie celownikiem laserowym. Nie mam do porównania osób z krótkimi wiatrówkami, także porównań nie mam co do celności itp. Pistolet teoretycznie ładnie wygląda, ale pierwsze co mi się nie spodobało to boczki plastikowe... Jakby były z jakiegoś aluminium itp ładnego to by było lux, a jakoś ten plasticzek średnio pasuje w dość ciężkiej całości. A i magazynki jakby były metalowe to nic by się nie stało. Nawet jeśli za dopłatą te elementy miały być metalowe to nic by się nie stało.
kuzik71
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 05 grudnia 2016, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: kuzik71 »

Kup sobie cos rozwojowego np. SPA PP700W pompka do tego i masz zabawę i przyjemne strzelanie na lata jak lubisz kruciaki......
jarekam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 14 marca 2015, 01:00
Tematy: 1
Lokalizacja: Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: jarekam »

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad HW70. Ciekawe gdzie był by w tej infografice? Pistol podobno dobrze zrobiony i celny, jednak zbyt drogi (ostatnio znowu zdrożał). A używek maluśko - jak są to też drogie.
jarekam
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: telli »

Pewnie w "DOBRZE"
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
Franzelot
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 05 października 2020, 19:49
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Franzelot »

Witam wszystkich. Jako, że temat wiecznie żywy to chciałbym do Was skierować zapytanie i prośbę o poradę/uświadomienie.
Chciałbym zakupić "pstrykacza", głównie z myślą o puszkach i wiadrach w ogródku i miłym spędzaniu czasu z synem (na pewno trochę odmiennym, aniżeli telefon czy CS). Jako, że zaczynam przygodę i kompletnie brak pojęcia, zacząłem od sklepów, następnie od opinii i od forum. tutaj okazało się, że GAMO to zła droga jeśli mowa o pistoletach wiatrówkach. Z drugiej strony, nie chciałbym wydać 700-1000, na wiatrówkę-pistolet, ponieważ w planie jest również długa wiatrówka. Czyli Walther CP88 odpada i Sig Sauer P320, ten drugi gdyby był za 550 to bym go wziął a tak nie jest.
Moje pytanie i Wasze opinie co do modeli, które ewentualnie wchodzą w grę:
Beretta Px4,
CZ P-09.
Czy macie jakieś inne swoje propozycje?
Czego oczekuję:
-śrut diabolo,
-tryb SA/DA,
-zasilanie CO2,
- blowback nie jest konieczny,
- genialnie by było gdyby była możliwość dokupienia dodatkowych magazynków za rozsądny pieniążek.
- nieduża waga (syn ma 10 lat, niech się nie zrazi na początek).

Kolejna sprawa to długa wiatrówka.
Jako, że niestety nie stać Mnie po prostu na wydanie 1500-2500 na Weiharauch'a, pozostaje mi Hatsan, polecany zresztą przez wielu, jako dobry sprzęt na początek przygody, za kwotę do 1000PLN (absolutny max budżet).
Dobrze by było gdyby była szyna montażowa do lunety. Tylko Moje pytanie, jaki model, nowe czy używane, po tunningu czy ori?
Pozdrawiam
Piotr
Crosman Vigilante
bogoles
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 536
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 23:35
Tematy: 19
Lokalizacja: woj.śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: bogoles »

Jako, że niestety nie stać Mnie po prostu na wydanie 1500-2500 na Weiharauch'a, pozostaje mi Hatsan, polecany zresztą przez wielu, jako dobry sprzęt na początek przygody, za kwotę do 1000PLN (absolutny max budżet).
Dobrze by było gdyby była szyna montażowa do lunety. Tylko Moje pytanie, jaki model, nowe czy używane, po tunningu czy ori?
Ostatnio kupiłem HW 30s w nowej osadzie poniżej tysiąca tu na naszym forum już po przeglądzie, lepsze to niż Hatsan, którego również miałem. Jest szyna montażowa, dobre i wymienne otwarte, jak poszukasz nowej w sieci , to z przeglądem zerowym przepłacisz dosłownie o 40PLN Twój max budżet.... Wiatrówka jest na tyle zgrabna, ze i 10-cio letni syn spokojnie da radę, a jak połknie bakcyla to dorosły facet ( patrz - ojciec) ma często problem z odzyskaniem wiatrówki i postrzelaniem samemu ;laughing:
HW - 30,45,75,97,...
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: GreedyDuck »

Franzelot pisze: 06 października 2020, 11:47 Beretta Px4,
CZ P-09.
Czy macie jakieś inne swoje propozycje?
Czego oczekuję:
-śrut diabolo,
-tryb SA/DA,
-zasilanie CO2,
- blowback nie jest konieczny,
- genialnie by było gdyby była możliwość dokupienia dodatkowych magazynków za rozsądny pieniążek.
- nieduża waga (syn ma 10 lat, niech się nie zrazi na początek).
Już lepiej kup airsofta, zwłaszcza jeśli ma być dla dziecka. Polecam: https://www.taiwangun.com/elektryczne-3
Sam mam CM.125 i bardzo sobie chwalę. Pamiętaj, żeby dokupić ładowarkę i Li-Po dedykowane do pistoletów. W sklepie Ci wyjaśnią o co biega. Jeśli chcesz celnie strzelać to zostaje tylko LOV 21. Ewentualnie miałem P-07 od ASG, ale to tylko do dynamicznego strzelania, na kulki 6mm też jest.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1917
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Dexter »

Greedy, bez urazy, ale Ty chyba polecasz wszystko co masz, bez względu na to jakiej to jest jakości... Przecież ta cyma jest niemożliwa do umieszczenia na półce jakościowej, bo nawet to nie jest dolna półka tylko podłoga. Czemu to polecasz? Bo masz i jeszcze nie zdechło? Ta cyma daje tyle radości co suszarka do włosów. Jezu...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”