Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

TomaszKordian
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 17 lipca 2017, 15:34
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: TomaszKordian »

Świetny ten post, właśnie mnie skutecznie uchronił przed wydaniem pieniędzy na "szmelc". Wbiłem tu tylko po to, żeby podziękować :) Wstrzymam się z zakupem i kupię coś lepszego :-D
Awatar użytkownika
BENSA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 12 czerwca 2017, 19:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: BENSA »

Post świetny, ale zanim trafiłem na forum, trafiłem na swoje pierwsze "dmuchadło", czyli S3. Mam go do dziś.
Przeszedł parę "modyfikacji":
1. Rozebrany, wygładzony, właściwie przesmarowany,
2. Zmieniona sprężyna trzymająca spust (teraz delikatny - brak szarpnięcia przy zwalnianiu), cały mechanizm spustu przesmarowany smarem molibdenowym,
3. Usunięte oryginalne otwarte przyrządy,
4. Dospawana szyna 11mm i założony kolimator,
5. Zamiast muszki założone dociążenie lufy,
6. Polimerowa pusta rękojeść została wypełniona ołowiem (mocno dociążona).
Efekt:
Z podparcia (aby do maksimum zniwelować negatywny wpływ błędów strzelca) skupienie około 50gr z 6m.
Wydaje mi się, że jak na mocno rekreacyjną zabawkę efekt znośny.
Oczywiście, gdybym teraz szukał pistoletu pneumatycznego, to omijałbym szerokim łukiem, ale tak jak pisałem, to przy drobnym wkładzie pracy oraz założeniu, że tylko do rekreacji to ujdzie w tłoku.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44, Hammerli 480, HW40 + Walther 2x20, SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
Pepe1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 10:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Pepe1 »

Jeśli jest w planach uzupełnienie infografiki, to prosiłbym o umieszczenie i kategoryzację Crosman PDM9B.
Awatar użytkownika
zbynio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 19:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: zbynio »

Myśle ,że ten "pistolet" jest wymieniony w zestawieniu.
Obrazek
IZH 46
Pepe1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 10:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Pepe1 »

Dziękuję za wskazanie miejsca w szeregu. Niestety nie miałem fizycznej możliwości praktycznego porównania chodź by z kilkoma. Pozostaje mi jednak wierzyć że kolega zbynio miał, iż zestawił model z blowbackiem z innymi crosmanami serii C. Nie pamiętam czy na tym forum czy na konkurencyjnym ktoś sprzedawał je i rozeszły mu się jak ciepłe bułeczki. Recenzja kolegi wiatq też do szmelcu go nie zaliczyła. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2017, 00:24 przez Pepe1, łącznie zmieniany 1 raz.
karczoch228
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 14 listopada 2017, 21:08
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: karczoch228 »

Ja jeszcze szybko przed zakupem chciałbym się dopytać, bo ogólnie bardzo przydatne było dla mnie to porównanie i tu się już przewijał ten pistolet ale jeszcze nikt jakoś nie odpowiedział.
Gdzie w tej ikonografii znalazł by się cp-1? I czy była by różnica pomiędzy tym 4,5mm i 5,5mm? Bo chce go kupić ze względu wyłącznie na wygląd bardziej "profesjonalny" niż inne wiatrówki w tej cenie które reprezentują się jak zabawki odpustowe, ale ciekawiło by mnie czy w ogóle warto. (pierwsza wiatrówka, jedynie i aż do precyzyjnego strzelania w tarcze)
PawelLUB
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 18:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Łęczna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: PawelLUB »

Porównanie jest z 2013 a CP1 pojawił się w 2014. Osoby z forum porównywały go do crosmana 2240 a nawet stawiały stopień wyżej tak że półka dobrze z porównania. Przeczytaj przynajmniej pierwsze 10 stron tu dowiesz się co warto w nim zrobić.

Mam też prośbę do założyciela tematu o aktualizację i wypisanie listy pistoletów "pisemnie" (ikonografia wygląda bdb ale nie da się jej znaleźć poprzez opcję szukaj).
malwka72
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 06 grudnia 2017, 19:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: malwka72 »

DZIEKI za info ;)
Stachu-k1a
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 23 stycznia 2018, 22:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Stachu-k1a »

Wiem że się powtarzam,, ale gdzie będzie beretta 92fs?
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: falma »

W "daje radę"
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Aligatius »

falma pisze:W "daje radę"
Racja. Natomiast gdyby była kategoria "repliki CO2" to jedna z najlepszych zabawek.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Dorszuuu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 26 marca 2019, 16:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Dorszuuu »

Z Kategorii "desperacja" posiadam IZH 53, lub prościej MP53-M. Nic lepszego moja dłoń dotychczas nie trzymała, tak więc chyba pora to zmienić i pójść o szczebel wyżej :-D
Wilk333
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 17 lutego 2020, 23:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Wilk333 »

Kłaniam się

Z racji, że to mój pierwszy post na tym, jakże zacnym forum chciałbym się przywitać ze wszystkimi :piwo:

Ale do rzeczy, chciałbym kupić wiatrówkę - w wolnych chwilach postrzelać trochę do puszek itp. Nie mam kwoty sztywno ustalonej, w każdym bądź razie wolę wydać trochę więcej i kupić coś w miarę sensownego, a nie barachło... Chciałbym, aby pistolet możliwie przypominał swój prawdziwy odpowiednik. Jeden kolega ma jakiegoś znajomego, który coś tam się bawi w ASG, i zaproponował mi trzy modele, możecie coś o nich powiedzieć, czy w podobnej kwocie (ok 600 zł) coś innego zaproponujecie? Podam nazwy:

- Sig Sauer P226
- Cybergun Swiss Arms GSG P92
- Glock 17 Blow Back

Pewno raczej skłaniał bym się w coś na śrut Diabolo...

Doradźcie coś proszę, żebym nie kupił jakiegoś padła... wolę zapytać osób obeznanych zanim kupię, bo całe życie jakoś wychodziło odwrotnie, najpierw kupowałem a później czytałem jaki szmelc trafiłem, gdy pojawiały się jakieś problemy (np w dziedzinie RTV itp) :)

Dziękuję z góry za pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jabu_LFS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 02 czerwca 2019, 22:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: Jabu_LFS »

Popatrz na infografike na pierwszej stronie tego wątku, moim zdaniem jest taka tendencja że im bardziej wiatrówka przypomina prawdziwą broń tym gorsze ma opinie/osiągi :) Takie opinie też słyszałem od kilku doświadczonych osób. Pytanie jeszcze brzmi jaki chcesz napęd, jeśli może być PCA to HW40 (lub jego kopia beeman P17) jest solidny, bardzo celny jak na ten przedział cenowy, łatwy w obsłudze ( potrzebujesz tylko pistolet i śrut do zabawy) i przypomina prawdziwą broń.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Post autor: kamazek »

Sam osobiście miałem co najmniej dwadzieścia, obecnie mam kilka, strzelałem z cudzych kilkunastu takich "jednostek broni" :wink:
i powiem jedno - to doskonała zabawa w strzelaniu rekreacyjnym do puszek na te 10 - 15 m i tyle.
Jako tako celnie do tarczy 14x14 cm to max 5-6 m.
Praktycznie wszystkie wiatrówki na co2 w cenie 150-250 zł, bez blow-backa, mają identyczną budowę mechanizmu i różnią się tylko wyglądem zewnętrznym.
Blow-back dodaje realizmu, ale nie we wszystkich modelach, czasami taki "kopniaczek" jest ledwo wyczuwalny.

Ja kupuję egzemplarze używane, często uszkodzone, bo bawi mnie i strzelanie i majsterkowanie przy naprawach.
Czasami banalna wymiana uszczelki pozwala na uruchomienie pistola wartego 300-400 zł a kupionego za np. 150 zeta :one:

Jeżeli nie ma się zdolności manualnych, to polecam kupno dobrej repliki na kuleczki 6 mm, czyli systemu ASG.
Takie zazwyczaj mają regulację toru kulki (Hop-Up), jest dostępnych wiele precyzyjnych kulek o różnych wagach, można wybrać zasilanie co2 czy green gas.
Stalowe kuleczki maja oczywiście większą "siłę obalającą", ale ich jakość jest zazwyczaj kiepska, więc celność też.

Celniejsze są oczywiście repliki na śrut diabolo, ale i tutaj nie oczekujmy cudów, replika ma głównie za zadanie cieszyć oko właściciela ;laughing:

Najlepiej kupić sobie taką replikę, która się najbardziej podoba, bo i tak szybko się znudzi i człowiek będzie szukać czegoś innego, lepszego, celniejszego... :-D
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”