Infografika dla świeżaków - CZY TEN PISTOLET JEST FAJNY?

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
tommi.rybnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 775
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 09:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: tommi.rybnik »

adam i reszta kolegów pracujących nad tematem
DZIĘKUJĘ, super robota
i mniejszy kaliber tym przyjemniejsze strzelanie
www.mks-lok.rybnik.pl/
Awatar użytkownika
jm48
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1683
Rejestracja: 15 marca 2009, 23:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Czerwona Góra KRGS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jm48 »

Daje radę tak jak i Beretta 92FS Umarexa :-D
jm48
czyli ślepy herbu Ślepowron
Steyr LG 110 HP+nikon monarch 4-16/42
MrOwned
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 03 listopada 2010, 16:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MrOwned »

Wg. mnie głupio zrobione jest to, że w jednej tabeli dajecie pistolety co2 i łamańce czy pcp.
Toż to inna półka kompletnie, wg. mnie zrób oddzielnie pistolety do strzelania na zawodach, a oddzielnie te na grilla, bo tak to jest troche mylące dla nowych.

PS: Tego Tanfoglio Witness 1911 dałbym półkę wyżej, wiem co mówię.I zmień jego nazwę, bo teraz nazywa się Swiss Arms P1911 :>
Hatsan 90 (dociążony)
Swiss Arms 1911 blow back
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3187
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Iperyt68 »

@ MrOwned chłopie, głupio to wygląda twój post :evil: A może tak byś się wysilił i zrobił to po swojemu i wszystkim pokazał :?: Uważam, że ta "poglądówka" jest bardzo dobrze zrobiona i niewiele jej brakuje do doskonałości :!: Brawo @adam_I :!: :!:
vivere militare est
crash85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Chełm woj.Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: crash85 »

A w której grupie umieści kolega pistolet Hatsan 25 supercharger 5,5 i 4,5?
Zoraki HP-01 Ultra 5,5 + proca na kamienie
green_thunder
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1622
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:53
Tematy: 0
Lokalizacja: z Mokotowa
Grupa: RIP

Post autor: green_thunder »

Wszystko jest OK., i nie ma co kombinować...ktoś, kto szuka maczówki, to wie, czego szuka i podpowiadać mu nie trzeba, tutaj nie zajrzy, w przeciwieństwie do żółtodziobów...
Vz.47, jakieś długie, pośrednie, parę pistoletów
MrOwned
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 03 listopada 2010, 16:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MrOwned »

@Iperyt68
Czy uważasz, że jak ktoś coś zrobi, to nie wolno go skrytykować?
Czy film gdy komuś sie film nie podoba też kazesz mu go samemu nakręcić?


Listę mogę zrobić po swojemu, tyle że nie mam stycznosci z każda wiatrowka, więc może być nieobiektywna, po prostu sugeruję, aby listę podzielić na wiatrowki do grilla i do tarczy, a matchowki całkowicie wywalic albo stworzyć inna listę dla nich.

Ale wiadomo, najlepiej niech ktoś zrobi, a ja nie będę pozwalać na jakąkolwiek krytykę...
Hatsan 90 (dociążony)
Swiss Arms 1911 blow back
Awatar użytkownika
IvanZasadniczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: IvanZasadniczy »

Kolego MrOwned,
MrOwned pisze:Czy uważasz, że jak ktoś coś zrobi, to nie wolno go skrytykować?
Czy film gdy komuś sie film nie podoba też kazesz mu go samemu nakręcić?
Krytykować wolno, czemu nie, najpierw trzeba mieć tylko wiedzę i doświadczenie, w kwestii wiatrówek choćby takie, jak twórca tego tematu. A bron.iweb to nie filmweb, a Kolega adam_l to nie ś.p. Zygmunt Kałużyński, więc lepiej zostańmy tu przy wiatrówkach.
MrOwned pisze: Listę mogę zrobić po swojemu, tyle że nie mam stycznosci z każda wiatrowka, więc może być nieobiektywna, .
Właśnie, tu jest pies pogrzebany. Kolega adam_l stworzył listę obiektywną, pomyśl, dlaczego? Zrób swoją listę, zamieść ją na Forum i zobaczysz, czy zostanie przyklejona i jakie zdobędzie recenzje.
MrOwned pisze: PS: Tego Tanfoglio Witness 1911 dałbym półkę wyżej, wiem co mówię.
Moim zdaniem nie wiesz, co mówisz (piszesz). Nomen omen Twój Tanfoglio chyba już dwa razy był w serwisie? Powiedzenie "każda pliszka swój ogonek chwali" nie ma nic wspólnego z obektywnym ocenianiem Tangfolio, który jest tak samo szybko kupowany przez wielu, jak i szybciej jeszcze sprzedawany.

Pewnie niedługo, czego Ci życzę, dowiesz się też np. czemu raczej nie "podpierać" swojego Harnasia sztywnym bipodem lub czemu nie montować na nim Vomza 8x56. Może wtedy będziesz miał podstawy do napisania, że Kolega adam_l zrobił coś głupio.
MrOwned
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 03 listopada 2010, 16:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MrOwned »

Nie mówię że adam_l zrobił głupio, tylko mówię, że w mojej ocenie nie powinno się tworzyć jednej listy dla pistoletów tarczowych jak i dla tych do grilla. Czemu? Bo z doświadczenia wiem, że wielu strzelców którzy posiadają wiatrówkę używają jej w większości przy grillu do puszek lub (niestety) do zwierząt, w szczególności na wsiach. I jest to fakt, więc przeciętny Kowalski może chcieć kupić wiatrówkę typowo do bicia puszek, nie mając żadnego na ten temat pojęcia, przeczyta ten jeden temat i wybierze np. jakiś pcp albo pca, który mimo że będzie celny i niezawodny, to jednak nie sprawi mu tyle radości co np. CP99 Compact czy TW1911 przy biciu puszek.

Dlatego uważam, że powinno się rozgraniczyć tu wiatrówki typowo do zabawy w destrukcję puszek, oraz na te typowo do tarczy.
I prosiłbym, bez zbędnego spinania się wziąć tą sugestię pod uwagę przy ewentualnej aktualizacji listy za kilka lat.

PS: Ivan, ten mój tanfoglio był w serwisie 3 razy tylko dlatego, że serwis chyba postanowił wziąć przykład z militaria.pl i olewać mnie za każdym razem, odsyłając pistolet z karteczką, że wada powstała z mojej winy przez (uwaga) wkładanie śrutu do góry magazynka :>

Poza tym, wybiłem sobie z głowy pomysł sztywnego bipoda, i nie wiem czemu odradzasz mi VOMZa na hatsanie, ponieważ zawsze w tematach optyki na hatsana wszędzie go polecacie (mam na myśli użytkowników forum)

Ale gratuluję Ci wykopania moich starych postów :>
Hatsan 90 (dociążony)
Swiss Arms 1911 blow back
Awatar użytkownika
pitbull33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 04 maja 2011, 15:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Szamotuły
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pitbull33 »

Dla mnie ta infografika to jest super pomysł. I wykonanie też bardzo fajne. Chyba nie ma sensu się tu spierać czy jakiś model miejsce w dół /góre czy lewo/prawo...
slavia 634, crosman 3576, marksman deluxe 2004, Walther CP99 Compact:)
vhnr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 04 marca 2012, 22:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: vhnr »

pitbull33 pisze:Chyba nie ma sensu się tu spierać czy jakiś model miejsce w dół /góre czy lewo/prawo...
Pospierać się można. Np. ja nie wiem czy tak bardzo różni się "szmelc" typu C11 od "daje radę" CP99 jeśli chodzi o parametr podstawowy czyli celność ;-)
Jednak należy się szacunek za włożoną pracę, zrobienie czegoś czego nikt dotąd nie zrobił i zaproszenie do przemyślenia niektórych spraw. Moim zdaniem rozróżnienie na "śmieciotłuków" i "tarczowników" nie ma sensu bo nikt nikomu nie zabrania strzelania ze "szmelcu" do tarczy i vice versa, nie sądzę by matchowcy nie mieli żadnej puszki na sumieniu.
Awatar użytkownika
Praktiko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 30 lipca 2013, 11:31
Tematy: 0
Lokalizacja: k/Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Praktiko »

Spieracie się o szczegóły, a chłop kawał dobrej roboty odwalił . Zerkasz i wiesz czego nie kupić , a na co jeszcze dozbierać. Gratuluję pomysłu i czekam na więcej :!:
Pozdrawiam
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
Matti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 484
Rejestracja: 02 lutego 2005, 14:38
Tematy: 58
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Matti »

Brakuje oceny Waltherów CP-88 i CP-99 (na śrut grzybkowy).
Brakuje oceny rewolwerów - takich jak Gamo R-77, pneumatyczne repliki S&W 586, czy choćby Zoraki R1 K-55
Brakuje oceny krótkiej (pistoletowej) wersji Evanixa AR-6.

Ja osobiście wszystkie te modele umieściłbym w kategorii "lepszy", chociaż oczywiście różnią się między sobą możliwą do uzyskania energią kinetyczną śrutu...
Nothing is often the best thing to do, but always to say
green_thunder
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1622
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:53
Tematy: 0
Lokalizacja: z Mokotowa
Grupa: RIP

Post autor: green_thunder »

...ja mylałem, że to info ma pomóc poszukującym dość popularnych modeli, a nie wynalazków, których nikt rozsądny nie kupuje, choć tak ładnie się nazywają...a przy tym malkontenci mogą chyba coś opracować i dołożyć, to nie jest ranking limitowany przez "dyrekcję" forum...
Vz.47, jakieś długie, pośrednie, parę pistoletów
Awatar użytkownika
pitbull33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 04 maja 2011, 15:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Szamotuły
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pitbull33 »

Właśnie w tym rzecz że można sobie podyskutować w innym temacie, a teraz początkujący to obejrzy a później poczyta dyskusje i stwierdzi że, w sumie nic nie wie dalej...
slavia 634, crosman 3576, marksman deluxe 2004, Walther CP99 Compact:)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”