Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Pierwszy pistolet do strzelań tarczowych/sportowych

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

MalibuPL
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Pierwszy pistolet do strzelań tarczowych/sportowych

Postautor: MalibuPL » 2018-10-19, 09:18

Witam forumowiczów.

Ostatnie parę miesięcy strzelałem tarczowo z broni palnej, ostatnio zapałałem miłością do wiatrówek kiedy w łapy wpadł mi pistolet wyczynowy steyr. Idea strzelania i ćwiczeń w "domowym zaciszu" jest bardzo kusząca dlatego poszukuję informacji jaki pistolet pneumatyczny do strzelań tarczowych i startu w ewentualnych zawodach kupić. Szukam czegoś w przedziale 1000-2000zł co spełniałoby wymogi zawodów. Czy jest możliwe kupienie celnego pneumatyka w tym przedziale cenowym? Jeśli tak, proszę o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie!
Ostatnio zmieniony 2018-10-19, 09:27 przez MalibuPL, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Spinner
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy pistolet do strzelań tarczowych/sportowych

Postautor: Spinner » 2018-10-19, 09:30

Twój zapał można zrealizować na kilka sposobów. Ale i tak najważniejszym czynnikiem będzie Twoja praca. A tę możesz wykonywać niemal na każdym sprzęcie. Poczytaj posty kolegów "mildot" i "ślubek" a tak na szybko powiem Ci, że:
- każdy napędzany CO2 ze stajni FWB, miałem wszystkie z nich i wiem, że się da. Także stareńki TAU 7 , Walthery, Steyr.
- w kategorii PCA, polecam Ci IZH 46M. Można z niego strzelić co tylko się chce i sobie się wypracuje. Również ma opcję trening. A prosta w miarę rękojeść wcale nie musi być wadą na początkowym etapie. Głównie z tej przyczyny, że jeszcze dobrze sam nie wiesz czego oczekujesz.
- PCP ? - Nie zabieram głosu -nie jestem na bieżąco w cenach używanych w zakresie cen które podałeś, raczej będzie ciężko.
Ale pamiętaj - praca, praca, przemyślana - nie tylko dymanie do tarczy.
Ostatnio zmieniony 2018-10-19, 09:31 przez Spinner, łącznie zmieniany 1 raz.

MalibuPL
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: MalibuPL » 2018-10-19, 09:53

Jak wiadomo sprzęt to dopiero początek ;) serdeczne dzięki za rady i podzielenie się doświadczeniem.

Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: mildot » 2018-10-19, 10:04

To ja tylko dodam, że za 2000zł nie kupisz z PCP nic co będzie miało sens i będzie zadbane. Na PCP musisz przeznaczyć około 3000-4000zł.
Jeśli leżał Ci Steyr to kup Steyra i tyle.

Spinner ma absolutnie rację co do tego, że wynik zależy przede wszystkim od Ciebie i włożonej pracy. Zdarzają się tacy kozacy co po hektolitrach dodatkowej pracy strzelają bardzo ładne wyniki z LOVa, Kandara CP1... tylko że to samo można osiągnąć duuuużo szybciej i lepiej na lepszym sprzęcie. Każda dedykowana matchówka ze stajni FWB, Steyr, Morini, Walther,... pozwoli Ci się skupić na właściwym trenowaniu zamiast na nadrabianiu niedoskonałości sprzętu.
Dlatego odpuść wszelkie tematy typu Gamo Compact, Tau7 czy Iż46... na swój sposób są dobre, ale jednak to jest sprzęt na lata i warto kupić raz a dobrze... sam przez to przechodziłem i dlatego podpowiadam drogę na skróty.... ;) Kup najlepszy używany pistolet dedykowany do match na jaki zdołasz się zmobilizować. Będziesz miał pewność:
- że wynik zależy od Ciebie i nie jest spowodowany niedostatkami pistoletu
- radość z używania prawdziwej matchówki - bezcenna
- w razie jak się nie spodoba sprzedasz bez straty

Dzisiaj widziałem w dziale K/S ofertę kolegi na FWB P40 - to już całkiem fajny sprzęt.
Tym niemniej jeśli LP10 Ci leżał to mała szansa, że P40 Ci podpasuje - jest bardzo inny. Szukaj więc LP10 i baw się dobrze. Trening z pneumatyka na pewno przełoży Ci się także pozytywnie na boczny zapłon.

Pozdrawiam,
Jarek
Strzelam... bo lubię. ;)

MalibuPL
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: MalibuPL » 2018-10-19, 10:26

Tak z ciekawości. Wspomniałeś o kandarze cp1, na Olx są jakieś kosmicznie(jak na tę klasę) zmodyfikowane wersje tego pistoletu wiecie może coś o nich? Czy to jest coś warte? Chyba zobacze sobie tego fwb p40

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”