Co kupić do 1200zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1000
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Linek »

Jeśli nie jest złamane zagięte a w większości hw97 wszystkie są wciśnięte zagięte bo cymbały jedną ręką napinają a drugą już pazur na spuście trzymają.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
rysiorze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 22:41
Tematy: 1
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: rysiorze »

Artur Skwierzyna pisze:…...HW57 nowy, cena około 1300. Jak się sprawuje wersja pudełkowa? ….
Trochę czasu temu jak planowałem zakup karabinka trafiłem na forum... Czytałem, czytałem i w końcu ze względów bezpieczeństwa ładowania śrutu, obawy o swoje paluchy oraz oczywiście względów finansowych kupiłem na forum zestaw niemodyfikowany, praktycznie nówkę HW57/DOC 3-9/40.
Strzelam rekreacyjnie, niedużo i uważam że dokonałem doskonałego wyboru. Polecam więc ten karabinek. Wersja pudełkowa nie jest wolna od wad ale na początek przygody wystarczy Tobie w zupełności... A jak złapiesz bakcyla to zrobisz to co ja po pewnym czasie.... wyślesz karabinek do kogoś kto Ci go zmodyfikuje i będziesz jeszcze bardziej zadowolony.
No i w HW57 nie zrobisz banana jak w tym opisywanym HW97 ;-)
PrzemekZG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 09 lutego 2020, 14:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: PrzemekZG »

Witam.

Chciałbym wrócić do swojej młodzieńczej pasji i kupić karabinek pneumatyczny.
I tak, po dniu szukania na internecie odpadły chińskie pukawki do 400 PLN, po kilku dniach szkania odpadły Gamo, Hatsan czy Hammerli, mój wybór padł na firmę Weihrauch.
Na początku chciałem coś kupić do 800-1000 PLN, jednak sporo czytając na forach (tak, użyłem wyszukiwarki na tym forum również) wyrobiłem sobie taki pogląd aby karabinek miał:
- naciąg np. dolny,
- OTWARTE PRZYRZĄDY CELOWNICZE.

Mój wybór padł na HW57.
Tak, wyczytałem również na tym forum, że ten karabinek jest najgorszym wypustem firmy Weihrauch, gdzie potwierdził tę tezę kilka razy Pan Hogan, natrafiłem również na wpis Pana Hogana, który zmienił zdanie i napisał (zdaje się na facebooku), że Weihrauch znacznie poprawił jakość HW57.
Użytkownicy tego karabinku raczej nie narzekają dodam, że chciałbym zacząć od strzelania z otwartych na 10-15 metrów, może później jakaś optyka (wiem, baka)
Dodam,że system ładowania byłby sporym ułatwieniem ponieważ chciałbym postrzelać z synem.
Proszę o kilka zdań od użytkowników HW57 co myślą o tym karabinku obecnie. Warto było? Wady? Zalety?
Dziękuję i pozdrawiam
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: ben_sage »

Pewnie chodzi o to że sam kabinek nie jest ani lekki, ani klasyczny rekreacyjny łamaniec ani też super tani.
Bardziej opłacalny byłby po prostu hw50 albo już pójść w hw95, ewentualnie z myślą o dziecku kupić hw30 a jak braknie potencjału to dokupić drugi.

Zły na pewno nie jest bo i czemu miałby być. Będziesz zadowolony. Na początek dobry i celny karabinek. Prędzej będziesz zachęcony niż zniechęcony tanim szmelcem. Możliwe że na jednym się nie skończy a ten będzie uzupełnieniem kolekcji.
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2020, 17:17 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1000
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Linek »

Hw57 na olxie sprzedaje sławny swego czasu tu na forum Tommy54 zadzwoń do niego
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 942
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re:

Post autor: Ultra3000 »

hogan pisze:Używane:

HW 85/95/77/97/98
TX - 200 HC/Mk3.
Diana 48/54
Pana Waldka to radzilbym posłuchać :)
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
sniperoo
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2017, 10:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re:

Post autor: sniperoo »

bosh6 pisze: 01 marca 2013, 16:50 Z PCP to nowy AT44 jednostrzałowy
używany AT44 10-strzałowy
można też okazyjnie trafić AA S400:)
Kolego pokaż mi chodź jednego AT44 w cenie 1200zł a sam go kupię . :651:
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Yurko »

Myślę, że kolega bosh6 mógłby Ci pokazać takiego AT44 w tej cenie. I oczywiście, mógłbyś go kupić, jeśli tylko potrafisz się przenieść 7 lat wstecz, do czasu, gdy bosh6 to napisał.... :)
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Smalcmen »

Nie przesadzaj, w K/S jest za 1000 z kulką ale 5,5mm
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Tommyy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 23 maja 2018, 13:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Tommyy »

wiatq pisze: 20 października 2018, 09:22
Yurko pisze:Oczywiście, ogólnie jest to ten sam projekt. Wierzę jednak, że dokładność wykonania i jakieś drobne szczegóły techniczne, jak np. konstrukcja mechanizmu spustowego (Diana?), czy chociaż rodzaj uszczelek trochę się różnią. Nie mam tylko dość fantazji by kupić kilka takich różnych i to sprawdzić.
To jest ta sama konstrukcja i tej samej jakości różniąca się jedynie nazwą. Z resztą ta konstrukcja występuje na całym świecie pod różnymi nazwami:

Kandar PR900W
Artemis PR900W
SMK 900W
SPA PR900W,
Victory
Diana Stormrider
Onix Initzia
AirMax Varmint
(lista nazw pochodzi z tego artykułu: https://zwiatremwlufie.pl/przemyslenia- ... -wszedzie/)

Ale jedno co należy przyznac - jak na swoją cenę jest to całkiem przyzwoita konstrukcja. Tzn. pewnie że w stanie pudełkowym cudów nie ma i pewnie że z niej na najbliższych zawodach pierwszego miejsca nie wystrzelasz, ale jak na coś co ma być pierwszym tanim PCP w życiu - daje radę niezależnie jak się nazywa.
Witam. Ponieważ właśnie poszukuje wiatrówki PCP to google mnie tu przekierowało oraz podrzuciło ten cytowany tu artykuł🙂 I tak zastanowiła mnie jedna rzecz. Bo zastanawiam się nad czymś budżetowym z PCP. Ogólnie rozważam KANDAR ARTEMIS PR900W, DIANA PCP Storm Rider i Crosman-Benjamin WildFire (wszystko w 4.5) W artykule podane że PR900W to jednocześnie Diana Stormrider. W teorii to to samo, ale w istotnych szczegółach się jak widzę różnią. PCP KANDAR ARTEMIS PR900W to prędkość początkowa 240m/s a DIANA PCP Storm Rider to 320 m/s. Więc to samo i nie to samo 😉 Bo różnica jednak jest spora. Więc czy to jednak to samo. No chyba,że Niemcy po prostu ją kazali ulepszyć pod siebie i podciągnąć jej możliwości 🙂
Pozdrawiam. Tomasz
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1000
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Linek »

Kłamstwo sprzedawcy
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Tommyy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 23 maja 2018, 13:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Tommyy »

Czyli wszyscy sprzedawcy kłamią? Czy może raczej (co np.na allegro jest niezwykle powszechne) nie sprawdzają swoich opisów ani podawanych w nim danych, tylko jeden od drugiego żywcem kopiuje. I jeśli pierwszy się pomyli , napisze głupotę to reszta jak takie barany bezmyślnie to kopiuje...
Przejrzałem różne oferty tej Diany i u wszystkich sprzedawców (zarówno z allegro jak i spoza) jest ten sam parametr 320m/s. Wyjątkiem tylko serwis wiatrowy gdzie podane jest 240 m/s.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1917
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Dexter »

Pewnie jako jedyni to zmierzyli i podają rzetelne dane.
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1000
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Linek »

Nie wiem czy bez tjuningu w serwisie wiatrowym ustawiają energię. Raczej przy tuningu to robią.

Wszyscy kopiują i tak im się sprzedaje
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Yurko »

Tommyy pisze: 31 sierpnia 2020, 11:34 Czyli wszyscy sprzedawcy kłamią? ...
Pytanie czy podali jakiego to śrutu dotyczy? Przykładowo firma GAMO podaje w swoich opisach prędkości teoretycznie osiągane na bardzo lekkim śrucie (PBA Raptor) ich firmy o ciężarze 0,32g. Dla takiego śrutu 320 m/s to by nawet było w limicie. Diana być może też miała w domyśle coś lekkiego. Chociaż rozsądniej by było podawać prędkości i energię dla śrutu najlepiej pasującego do danej konstrukcji. Tak robi chyba firma Weihrauch...(?)
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”