Co kupić do 1200zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

SebastiaN85
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 grudnia 2018, 07:28
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: SebastiaN85 »

Zgadzam się, tor lotu poprawki wszystko jest inne, Przy 40j tor lotu zbliża się do 4,5mm ,ale co z resztą? Tzn. zachowanie się elementu trzymajacego dany sprzęt, przy 17j jest fajny kopniczek a przy 40j ? Kopniczek nadal jest, ale już nie tak fajny, i oczywiście wszystko co z tym związane, skupienia brak, a nie daj boże gdzieś taka pestka poleci. Można sobie fajnie postrzelac z lekkiego śrutu typu express, RS,h&n nie przekraczając 28j ,które to jest ze względu na komorę sprężania większości wiatrówek sprężynowych maksem,daleko nie ma co porównywać, Mimo to 5,5 bardziej efektywne ,i dlatego ten kaliber bardziej polecam.
szymon735
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 18 sierpnia 2019, 13:26
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: szymon735 »

witam pierwszy raz pisze na forum (nigdy nie miałem potrzeby logować się żadnym ani o nic pytać) :-D szukam wiatrówki do 1200zł bez optyki chyba sprężynowej... nie jestem pewien założenie jest takie ze ma służyć do strzelania rekreacyjnego do tarczy i do celu typu Flip Target na ok 50m mój staruszek jest myśliwym i chce z nim trochę czasu spędzić ;) z wiatrówkami jedynie miałem styczność sprężynowymi nigdy nie korzystałem z systemu pcp ani co2 ale myślę że 1200zł to za mały budżet na taką zabawę :wink: wiatrówka nie musi byc w limicie 17j nie ma problemu dla mnie rejestracja i strzelanie na strzelnicy tylko nie orientuję się czy mocna sprężyna może być celna... prosił by o sugestie co kupić czy na pewno sprężynową i na jakie firmy patrzeć :-D tak przeglądałem internet i wpadły mi w oko dwie wiatrówki PERUN 734 i HATSAN TORPEDO 100X (sprężyną gazowa ? proszę o opinie :-D )
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: falma »

Musi być nowa?
Z używanych HW77 polecam, powinno się udać w tym budżecie, tyle że rzadko w sumie na giełdzie się pojawia.
Sprężyny FAC jakoś mnie nie przekonują.
Nowa HW50?

Zobacz jeszcze Walther Terrus. Przyzwoity i dość tani.

EDIT: Ze sprężyną gazową to albo Theoben, albo HW90. Resztę wynalazków sobie daruj.
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2019, 14:02 przez falma, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
Artur Skwierzyna
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 24 lutego 2020, 08:53
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Artur Skwierzyna »

Witam. Temat stary ale warty odświerzenia. HW57 nowy, cena około 1300. Jak się sprawuje wersja pudełkowa? Nie chcę nic kombinować na gwarancji. Sprzedający gwarantuje że sprzęt posiada zamontowaną sprężyne eksportową 16,3j. Dolny naciąg. Może ten albo inny godny polecenia? Interesuje mnie konkretnie coś pod ewentualne starty w HFT. Nie koniecznie klasyczna sprężyna, może gazowa? Aktualnie mam Gamo Roadster z IGT, fajnie wygląda i to tyle. Może Vortex jest lepszy? Myślałem też o PCP ale budżet troche za mały, wiatrówka + butla lub pompka to minimum 2 tyś. Dodam że lunete mam Walthera 6x42.
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 9
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Jezzman »

Na stronie Serwisu Wiatrowego jest HW97 za 1400zł, co prawda z pękniętą i skręconą osadą, ale od nich kupujesz z pewnego źródła i już po serwisie. A jak będziesz chciał startować w zawodach to osadę i tak zmienisz :p
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2020, 07:19 przez Michaus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin I. 2. j)
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact + XXX, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Linek »

Idąc tą drogą za 1650 masz nową z przesyłką jest tylko twoja i nie ma złamanej osady ale wątek jest o sprzętach do 1200 zł
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 9
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Jezzman »

Dolicz jeszcze do tego przegląd.

Wątek tak, ale kolega pyta o okolice 1300zł. Myślę że 1400 się w to łapie, tym bardziej, że zawsze może się trochę potargować jeszcze.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2020, 07:20 przez Michaus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin I. 2. j)
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact + XXX, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Linek »

A banan na lufie już wyprostowany ? Bo osady same nie pękają.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 9
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Jezzman »

Pytaj sprzedającego. Serwis Wiatrowy raczej bubla nie sprzedaje.
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact + XXX, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Artur Skwierzyna
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 24 lutego 2020, 08:53
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Artur Skwierzyna »

100 czy 200 raczej mi różnicy nie zrobi, poprostu poczekam jeszcze miesiąc i zwiększe swój kapitał. Pomału robi się wiosennie za oknem dlatego nie chciał bym też czekać za długo z zakupem. Kasy na pierwszy wydatek mam troszke więcej ale przeznaczona jest na montaż pod lunetę, pokrowiec na wiatrówkę i troche plujek. Lunete Walthera 6x42 zakupiłem razem z Gamo Roadster więc ją tylko zamontuje na nowy nabytek.
josearkadio
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 marca 2011, 22:31
Tematy: 0
Lokalizacja: z za pieca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: josearkadio »

Jezzman pisze:Pytaj sprzedającego. Serwis Wiatrowy raczej bubla nie sprzedaje.
Ciekawi mnie historia tego karabinka, zwłaszcza historia powstania uszkodzeń:
Uwagi:
System trafił do Serwisu Wiatrowego z widocznymi śladami spawania elementów spustu, za jakość i trwałość tej naprawy Serwis Wiatrowy nie ponosi odpowiedzialności.
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 9
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Jezzman »

Uwagi:
System trafił do Serwisu Wiatrowego z widocznymi śladami spawania elementów spustu, za jakość i trwałość tej naprawy Serwis Wiatrowy nie ponosi odpowiedzialności.
tego nie zauważyłem. Mój błąd, nie było tematu w takim razie.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2020, 08:01 przez Jezzman, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact + XXX, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
rysiorze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 22:41
Tematy: 1
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: rysiorze »

Linek pisze:A banan na lufie już wyprostowany ? Bo osady same nie pękają.
Dolny naciąg i banan? No chyba, że ta HW97 była używana jako maczuga... inaczej się chyba nie da zrobić w niej banana ;-)
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: Linek »

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=50208

Znam przypadek pozostawienia hw97 K w niedoświadczonych rękach które naciągnęły naciąg i podczas gdy właściciel poszedł po śrut wcisnął gałgan spust łamiąc blokadę która się pod niego wsuwa. Efekt lufa do prostowania osada do wymiany a była piękna i złamany tubus Delta Optical Titanium
Ostatnio zmieniony 11 marca 2020, 05:56 przez Linek, łącznie zmieniany 1 raz.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 1200zł?

Post autor: rokasa58 »

Linek pisze:http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=50208

Znam przypadek pozostawienia hw97 K w niedoświadczonych rękach które naciągnęły naciąg i podczas gdy właściciel poszedł po śrut wcisnął gałgan spust łamiąc blokadę która się pod niego wsuwa. Efekt lufa do prostowania osada do wymiany a była piękna i złamany tubus Delta Optical Titanium
Zawsze sądziłem,że to zabezpieczenie widoczne poniżej zabezpiecza przed przypadkowym strzałem.
Obrazek
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”