Co kupić do 900zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
raf1231
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 12 czerwca 2014, 14:48
Tematy: 1
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: raf1231 »

A ja bym polecił tobie slawię 634
Miałem ją i byłem bardzo zadowolony swoją sprzedałem za 700 pln.
Mała lekka bardo celna co udowodnilem na nie jednych zawodach.
Bardzo łarwa w serwisowaniu .
I potwierdzając przedmówców na przegląd do dembowego .
Przyodrobinie talentu i odpowiednim treningu niejedna hwusia czy tx zostają w tyle.
Snajper.
Zibixu
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 28 marca 2016, 14:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Zibixu »

Witam !
Znajomy ma do wydania 1000zł.
Chce kupić pistolet wiatrówkę na co2 z systemem Blow Back, ma przypominać oryginał więc magazynek w rękojeści (a nie bębnek) wygląd maksymalnie oryginał. Kiedyś posiadałem MAKAROVa i byłem zadowolony, widzę że dalej można takiego kupić tylko że w sklepach jest bogata oferta i wyboru wszelakich konstrukcji w tym nowszych. Sprzętu jak twierdzi będzie używał do strzelania w puszki i papierowe tarcze.
Co polecicie ?
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi !
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: browar25 »

Zibixu pisze:Witam !
Znajomy ma do wydania 1000zł.
Chce kupić pistolet wiatrówkę na co2 z systemem Blow Back, ma przypominać oryginał więc magazynek w rękojeści (a nie bębnek) wygląd maksymalnie oryginał. Kiedyś posiadałem MAKAROVa i byłem zadowolony, widzę że dalej można takiego kupić tylko że w sklepach jest bogata oferta i wyboru wszelakich konstrukcji w tym nowszych. Sprzętu jak twierdzi będzie używał do strzelania w puszki i papierowe tarcze.
Co polecicie ?
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi !
Pozdrawiam !
Nic się w tym temacie nie zmieniło. Makarov ciągle rządzi jako najwierniejsza replika, jednak bez blow-backa..., co ma też i zalety. Do tarczy pistolety na bbsy się nie nadają. Chyba, że stworzy własną tarczę gdzie 10 będzie wielkości całego czarnego pola w tarczy 17x17.
HW 40
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: browar25 »

browar25 pisze:
Zibixu pisze:Witam !
Znajomy ma do wydania 1000zł.
Chce kupić pistolet wiatrówkę na co2 z systemem Blow Back, ma przypominać oryginał więc magazynek w rękojeści (a nie bębnek) wygląd maksymalnie oryginał. Kiedyś posiadałem MAKAROVa i byłem zadowolony, widzę że dalej można takiego kupić tylko że w sklepach jest bogata oferta i wyboru wszelakich konstrukcji w tym nowszych. Sprzętu jak twierdzi będzie używał do strzelania w puszki i papierowe tarcze.
Co polecicie ?
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi !
Pozdrawiam !
Nic się w tym temacie nie zmieniło. Makarov ciągle rządzi jako najwierniejsza replika, jednak bez blow-backa..., co ma też i zalety. Do tarczy pistolety na bbsy się nie nadają. Chyba, że stworzy własną tarczę gdzie 10 będzie wielkości całego czarnego pola w tarczy 17x17.
Edit: Makarov Baikał oczywiście
HW 40
Zibixu
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 28 marca 2016, 14:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Zibixu »

Dziękuję za utwierdzenie mnie w tym przekonaniu że makarov nadal jest ok. Tak się właśnie spodziewałem że ani celności ani mocy :) ale jako plujka w puszki będzie :d
oferk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 22 czerwca 2018, 23:30
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: oferk »

HW30S - 770zł
morzenka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 28 czerwca 2018, 00:00
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: morzenka »

BSA Lightning
Awatar użytkownika
Tomus TT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2018, 21:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Stradunia (opolskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Tomus TT »

Proponuję jak większość, HW 30 lub Hw 50, po poprawkach pzez "Hogana,,. Każdy może zdecydować jak woli z lunetą, czy z otwartych, napewno nie będzie zawiedziony, raczej w pełni zadowolony z celności tego karabinka.
Pozdrawiam Tomek.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Yurko »

Chyba jakieś mocno-używane. Nowe HW-30 chyba w ogóle trudno dostać a HW-50 to raczej jeszcze ze 2-3 stówki trzeba dorzucić...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Tomus TT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2018, 21:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Stradunia (opolskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Tomus TT »

Yurko, kto szuka ten znajdzie, napewno nie na już, cierpliwi się doczekają.
Pozdrawiam Tomek.
wojtas1493
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 21 lipca 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Przemków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: wojtas1493 »

Powiem koledze tak,strzelałem z chinki (badziew ale wystarczył do złapania bakcyla ;laughing: ) później była lepsza chinka (BMK-20),Webley StingreyII i HW-95 K (krótka lufa z tłumikiem - cud miód celność kosmos ) lunet też trochę było(no name,Point,Simmons,Kandar,Leapers i w końcu DOC i DOT,była też wiatrówka Hatsan 95 z Vortexem(siłownik gazowy) a i tak skończyłem na PCP Walthera i optyce Delty i dopiero teraz widzę różnicę w jakości i komforcie strzelania!! Na początek kup coś używanego ze stajni HW z czasem dokup optykę (i nie za 100 czy 200 zł- szkoda kasy i nerwów) polecam Deltę Clasic 3-9 x 40 .Jak przyjdzie czas to zaczniesz kombinować z czymś lepszym mocniejszym (pamiętaj celność nie idzie w parze z mocą szczególnie w sprężynach) może przesiadka na pcp a może na CP(czarno prochowa broń)? Kto wie!? Mam nadzieję że dałem koledze do myślenia i trochę pokazałem jak to się ma z czasem.Po co powtarzać czyjeś pomyłki i błędy! Kup HW i dobrą optykę a będziesz zadowolony! A jak Ci się coś odwidzi czy znudzi nie będzie problemu z odsprzedaniem takiego sprzętu po dobrej cenie! Ot co :516:
oberro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 19 listopada 2016, 23:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: oberro »

Kolega wojtas1493 ma rację. Też podobną ścieżkę, chociaż krótszą, przeszedłem. Kupienie słabszego sprzętu i "ucywilizowanie" go przez fachowca to pieniądze nie do odzyskania w sensownej części przy odsprzedaży. W moim przypadku wyglądało to mniej więcej tak, że poprawiony sprzęt udawało się sprzedać w cenie pudełkowca, gdzie na poprawki poszło ok. 50% wartości sklepowej. Podobnie z optyką-słaba albo wytrzyma, albo nie, oczy będą się męczyć. No i prawdą jest też, że po przesiadce na PCP była kolosalna zmiana. Sprężyna jest bardziej wymagająca i osiągnięcie satysfakcjonujących wyników wymaga więcej treningu niż z PCP, co niestety okupione jest czasami wyższą ceną zakupu oraz kosztem akcesoriów: butle, przetoczki, pompki, regulatory itp. Wszystko zależy jeszcze od tego jakie są oczekiwania, bo do grillowego puszkobicia nie ma co się zapierać na nie wiadomo jaki sprzęt.
Awatar użytkownika
Corben_Dallas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 05 lipca 2018, 10:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Galicja
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Corben_Dallas »

NIgdy nie miałem wiatrówki. Ostatnio jakoś pomyślałem, że może to być opcja na wolny czas z dzieciakami.
Napaliłem się jak szczerbaty na suchary, na Gamo Fast Shot IGT z magazynkiem (koszt 1000 szelestów).
Szukałem potwierdzenia słuszności wyboru na różnych forach i, nigdzie poza testami z Yołtube, go znalazłem. ;|

Za to doradzono mi chińczyka pcp Artemis Pr900W, bo w podobnych pieniądzach.
Kupiłem dłubany zestawik z chińską pompką za 1000 szelestów + lunete Hawkee Vintage 3-9x40 AO.
Niby to przekracza to wskazany budżet 900 zł ale wydaje mi się, że gdybym cierpliwie poczekał i poszukał to: flintę z pompką i lupką (używką) w okolicach 1000 - gdzieś bym upolował.
O Pr90W jest tu mnóstwo informacji...
Ja jestem zadowolony, choć kartusz mały, przez co równie często co strzelanie, ćwiczę wyrównywanie oddechu po pompowaniu. ;laughing:

W każdym razie dorzucam jako alternatywę, bo samemu mi ją podrzucono.
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2018, 12:18 przez Corben_Dallas, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Yurko »

Pytania o wrażenia z używania Gamo:

1- Uszkodził Ci się kiedyś magazynek od zakleszczonego śrutu ?
2- Czy wersja ze sprężyną gazową, też jest tak "ciężka" w naciąganiu ?
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Corben_Dallas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 05 lipca 2018, 10:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Galicja
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Corben_Dallas »

Nie mialem Gamo, bo zamiast niego kupilem pr900w.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”