Co kupić do 900zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

gruen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 07 listopada 2015, 22:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: gruen »

Witam szanowne grono. Nie miałem do tej pory okazji, aby się przedstawić. Mój obecny arsenał to karabinek iż-38 (sam go przywróciłem do życia) made in USSR oraz świeży nabytek pistolet gamo pr-45. Z gamo jestem zadowolony, teraz przy niesprzyjającej pogodzie w piwnicy na 8 m nawet przyjemnie się strzela i trafia na ogół w "czarne". I tu chciałbym się poradzić. Szukam karabinka, który by zastąpił jeżyka. Mam posesję o wymiarach 27x27 i tam głównie strzelam. Rozwalanie puszek i tłuczenie butelek mnie nie interesuje. Raczej stawiam na celność. Czytając wiele artykułów na forach zwróciłem uwagę na dianę 60. Obecnie na aledrogo są dwie w cenie około 900 zł. Jedna z diopterem, druga z lunetką gamo (chyba na sztukę, aby coś było). Obaj sprzedający zarzekają się, że systemy po przeglądzie. Warto w to wchodzić? Nie zjedzą mnie koszta serwisu? To, że celne są dianki 60/75 to wiem. Pozdrawiam
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: ben_sage »

hW50S lub używane HW85/95 lub nisko energetyczne hw30
Jeśli masz działkę 27x27m i zależy ci wyłącznie na celności to hw30s starczy i będzie nowe.
gruen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 07 listopada 2015, 22:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: gruen »

Czyli nie ma co się pchać w skomplikowaną w budowie dianę 60? To już wiekowy sprzęt. HW-30 rozważałem. Jestem "sporym" facetem. HW-30 zwana kruszynką jest chyba krótsza od mojego jeżyka. Musiałbym się przymierzyć.
Awatar użytkownika
zbynio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 19:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: zbynio »

To jeśli jesteś ''sporym'' facetem to odpuść HW30 bo bedzie za mały , chociaż miodny i celny(sam miałem takiego)
Lepsze dla Ciebie bedzie HW50s, nowy za 989zł w ak....by.pl
IZH 46
Natalia89
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 04 grudnia 2015, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Natalia89 »

Dziękuję za podpowiedzi ;p Tak chodziło o 1000zł ;)
Kupiłam Crosmana 2240 za 1100 zł.
Jeszcze raz dziękuję. Wiedziałam że mogę liczyć na pomoc forumowiczów ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: JesperKyd »

Ile?!
Za co?!
Crosmana 2240?!
Z czego on zrobiony? Diamentami wysadzany?

Obrazek
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Seamaster »

...coś tu jest "nie tak" ...mam nadzieję że Pani się znowu pomyliła tylko ... :-/
Krzysztof
Yannu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 14:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Yannu »

No to dzisiaj sprzedawca tego Crosmana wygląda tak: :jupi:
Czupakabra93
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2016, 20:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Czupakabra93 »

podłącze sie pod pytanie szukam mojej pierwszej wiatrowki do 1000 zl :) co myslicie lepiej poczekac i kupic uzywke czy nowa? podoba mi sie slwvia 631 HW-50S, hatsan 55 tez niczego sobie. Szukam wiatrowki w drewnie i zeby na te 50m z optyka fajnie sie pykalo
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Michaus »

Czupakabra93, weź sobie do serca, co tu napisano: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=12&t=39171
Chętniej Ci wtedy odpowiem... Możliwe, że nie tylko ja.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
MagicMuppetMan
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 25 lipca 2016, 15:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: MagicMuppetMan »

Witam szanowne koleżanki i kolegów.
Forum odwiedzam od kilku lat, ale jak dotąd nie miałem potrzeby zabierania głosu, więc ograniczałem się do śledzenia dyskusji.

Przechodząc do rzeczy - nudząc się, przeglądałem Allegro w poszukiwaniu jakichś ciekawych "zabawek" i trafiłem na taką oto aukcję: http://allegro.pl/qb57-bullpup-tuning-l ... 75654.html Przyznam, że wizualnie prezentuje się to naprawdę ładnie, a ponieważ w temacie wiatrówek jestem zielony, postanowiłem zapytać o opinię bardziej doświadczonych. O ile się nie mylę, jest to przeróbka jakiegoś chinola za około 300zł, toteż zastanawiam się, na ile da się zrobić z niego wartościowy sprzęt. A może na forum jest sam właściciel, lub ktoś kto go zna?
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Michaus »

Kwestię opłacalności celowo pominę, bo to akurat zależy od tego, co się komu podoba i ile jest w stanie za to zapłacić.
Opis wydaje mi się rzetelny i nie pozostawiający złudzeń w temacie celności. Jednemu wystarczy jak na 25 metrów trafi w wiadro, dla drugiego sukcesem jest trafienie w puszkę po jakimś napoju na tym samym dystansie, jeszcze inny będzie chciał trafiać w paczkę zapałek..., ale są tacy, którzy wolą łamać zapałki lub wpuszczać kolejne śruty w przestrzelinę po pierwszym.

Zastanów się na czym Ci zależy i ile jesteś w stanie na ten cel przeznaczyć, potem kup, ciesz się i strzelaj.
Zanim jednak wydasz pieniądze, spotkaj się z kimś z okolicy (jest pewnie jakaś grupa lokalna), zobacz z czego strzelają, jak to leży w dłoniach, co Ci pasuje najbardziej... i dopiero wtedy dokonaj wyboru.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
R0GNAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 25 maja 2005, 19:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska -już nie IV
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: R0GNAR »

By nie zaśmiecać : ktoś posiada Umarex Colt Single Action Army CO2 ? Chodzi mi o to:
Obrazek
Ofis
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 25 sierpnia 2016, 21:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: Ofis »

Panowie podepnę się pod temat, gdyż także chciałbym kupić swoją pierwszą wiatrówkę.
Zależy mi na ćwiczeniu celności.

Z tego co zdążyłem przeczytać to chyba rozpocznę od:
1. czegoś na "naboje" 4,5mm, aby uzyskać lepszy zasięg.
2. Karabinek, nie pistolet.
3. sprężynowa, aby jedyną rzeczą potrzebną to strzelania były śruty.
4. lufa gwintowana.
5. możliwość domontowania lunety, na wypadek rozwoju :)

Zapytacie o budżet, a ja odpowiem standardowo - szukam czegoś dobrego i taniego. Nie stać mnie na przeznaczenie więcej niż 1000zł. Jeżeli jakiś sprzęt za 900zł będzie 4 razy lepszy niż taki za 300zł to rozważę zakup, jednak póki nie zajaram się tematem chciałbym zainwestować możliwie jak najmniej, oczywiście zdając sobie sprawę że często cena = jakość. Tak więc proszę Was o jakiś złoty środek.

PS Jeżeli któraś moja teza jest błędna to proszę o korektę.
Jeżeli czegoś nie doprecyzowałem to pytajcie.
Z góry dziękuję za rady!
Awatar użytkownika
jotta
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 28 października 2016, 20:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 900zł?

Post autor: jotta »

Witam Szanownych Pasjonatów strzelectwa.
Na początek coś o mnie.
W przeszłości strzelałem dużo , można by powiedzieć, ze bardzo dużo. Po wielu latach przerwy, postanowiłem wrócić do "zawodu", i nabyć niedrogi lecz dobry sprzęt, żeby się rozkręcić, a po czasie zakupić markowy karabin do HFT.
Chciałbym prosić Kolegów o pomoc i poradę jak na początek niedrogo i dobrze, (wiem trudno pogodzić je ze sobą) zakupić sprzęt, ale nie pytam o gotowca z aukcji czy sklepu, lecz postanowiłem poskładać niedrogiego customa PCP.
Ze względu na wieloletnią przerwę w temacie sprzętu strzeleckiego, nie do końca orientuje się co , gdzie i dobrze kupić.
Proszę doradźcie z czego można skorzystać, żeby takiego niedrogiego customa poskładać.
Ostatnio zmieniony 30 października 2016, 12:29 przez jotta, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesli nie widzisz celu, to znaczy ze nie żyjesz....
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”