Co kupić do 700zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Psalm
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 19 czerwca 2016, 18:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: Psalm »

onet12 pisze: Jesli chcesz to mam na sprzedaz dwuletnie hw 30s,

Jaki z tego jest skuteczny/realny dystans/zasięg?
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: onet12 »

hw 30s jest z założenia przeznaczone na dystanse do 30m z otwartych, ale po ząłożeniu lunety mozna spokojnie pykac na 50m, biorac poprawke na opad srutu. Problemem moze byc wieksza podatnosc srutu na wiatr.
Psalm
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 19 czerwca 2016, 18:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: Psalm »

Co do optyki, to mogę kupić Hawke Sport HD 3-9x40 AO Mil-Dot za 80pln - ale też potrzebuję opinii, czy warto i czy ona nada się do wiatrówki np. HW30s :-)
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: onet12 »

Jezeli trzyma zero to za 80pln bierz smiało, bo w tej cenie to tylko kandary i tasco chodza. , Spokojnie da rade na hw30s które jest prawie bezodrzutowe. mil dot jest, ao tez, na poczatek idealna jak kiedys dozbierasz kasy to wymienisz na lepsza, a jak sprzedasz to jeszcze na niej zarobisz bo za 130-150 mozna ja puscic na olx.
Za 700pln plus wysyłka mam tez wyzszy, mocniejszy model hw 50 z piekna olejowana kolba, tez bez otwartych, ale nie wiem czy sie zmiesci w twoim budzecie.
Ostatnio zmieniony 02 marca 2017, 23:05 przez onet12, łącznie zmieniany 1 raz.
Psalm
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 19 czerwca 2016, 18:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: Psalm »

No więc strzelałem z wspomnianego Hatsana - ale to kopie! KBKS mniej kopie niż to. Nie spodziewałem się, że wiatrówka będzie tak szarpać. Niby lunetę ustawiłem, ale co to za ustawianie z garści blokując rękę o podpórki - du** nie ustawianie. Onet - możesz mi podesłać zdjęcia tego HW50 i HW30? Napisz, czy potrzebujesz maila czy uda się to tutaj w prywatnych wiadomościach. Robiłeś coś w tych wiatrówkach? Jakiś tuning? Przegląd zerowy?
Matipol
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 17:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: Matipol »

Szukam wiatrówki, która będzie dobrą repliką pistoletu P83 w budowie i działaniu. Co polecicie?
Do tej pory znalazłem 3 podobne modele:

Wiatrówka Baikał MP-654K Makarov Wz. 71 4,5 mm
Wiatrówka Borner PM49 4,5 mm
Wiatrówka pistolet MAKAROV-LEGENDS
Zdylu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwietnia 2017, 15:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: Zdylu »

Szybkie pytanko do znawców tematu. Planuje kupno Hatsan 90 QT SAS II gen RS po poprawkach od superwiatrowek. Czy taki sprzęcik będzie w stanie trafiać w cele wielkości puszek po piwie z dystansu 50-70m? Raczej pytam o celność, bo mocy chyba nie braknie jeśli się nie mylę :-D Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
mazmaciek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 23:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: mazmaciek »

Z lupką tak, chyba ze masz dobry wzrok, dla mnie 30 metrów na otwartych to raczej max
strosmajer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 09 maja 2017, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Skawina
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: strosmajer »

Witam

Panowie do 700zł (max 1000 zł ale nie trzeba robić wszystkiego na raz) spokojnie można kupić:
QB78 4,5mm (375 zł )
zawór fill nipple(30zł - 80 zł )
przetoczka (40zł - 200zł w zależności czy sklepowa czy zakuwana w jakimś warsztacie )
butla co2 (100zł- 200zł)
przerobienie korka (0zł - 50zł) w zależności czy zlecamy tokarzowi czy robimy sami
i najważniejsze QB'ta w serii to można bezpiecznie strzelać na około 30m po zrobieniu korony lufy drobnych przeróbkach
zaworu strzałowego i wypolerowaniu elementów można spokojnie strzelać na 50m~70m i skupienie będzie na 5zł

Co do łamańców to mam złe doświadczenia wieczne problemy z luzem na zawiasie fakt faktem luz boczny skasuje się śrubą regulacyjną
a jak panowie zamierzają skasować luz góra<->dół który w końcu się pojawi i sprzęt do wyrzucenia ?

Hatsan miał , ma i będzie miał problemy z mocnym odrzutem więc optyka do 200zł odpada,
bo nie ustawimy jej( mocne drgania będą przestawiać mechanizmy wewnątrz lunety ) a w najgorszym wypadku się rozleci.

Slavia strzelałem tylko z modelu o "plastikowej" kolbie. Dudniło, rzęziło, kopało po policzku(jak kto się składa do strzału) ale celność 40m bardzo dobra na tyle strzelałem

Moim zdaniem lepiej kupić sprzęt za mniejsze pieniądze i go przerobić pod siebie i NIE BAĆ SIĘ PRZERÓBEK są to sprzęty na tyle proste że jak ktoś
potrafi zmienić koło w samochodzie to sobie poradzić a jak jest jakiś problem to wujek GOOGLE i szukać informacji jak coś zrobić
Awatar użytkownika
amok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 349
Rejestracja: 30 maja 2010, 09:11
Tematy: 0
Lokalizacja: gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: amok »

Matipol pisze:Szukam wiatrówki, która będzie dobrą repliką pistoletu P83 w budowie i działaniu. Co polecicie?
Do tej pory znalazłem 3 podobne modele:

Wiatrówka Baikał MP-654K Makarov Wz. 71 4,5 mm
Wiatrówka Borner PM49 4,5 mm
Wiatrówka pistolet MAKAROV-LEGENDS
Podpinam się!
Ostatnio zmieniony 31 maja 2017, 11:20 przez amok, łącznie zmieniany 1 raz.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: Tommy54 »

strosmajer pisze:...
a jak panowie zamierzają skasować luz góra<->dół który w końcu się pojawi i sprzęt do wyrzucenia ?
....
Na pewno się pojawi w jakich Chińszczyznach B-cośtam , Hatsanach, Crosmanach itp. czyt. "wiatrówkach".
W HW są ograniczniki zapięcia lufy i wyżej nie pójdzie.
Wystarczy co 3 lata (lub ok. 10.000 strzałów) wymienić uszczelkę lufy - koszt "parę groszy" .
A żeby mieć spokój na wieki z bocznym luzem - potraktować gwint sworznia niebieskim Loctite (zielony może być za mocny).
Za 7-8 stów kupiłbym używane HW 50 w idealnym stanie z eksportową (często są już po tuningu) .
radekx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: radekx »

Jest to mój pierwszy post na forum, a więc witam Wszystkich.
Od jakiegoś czasu posiadam wiatrówkę Blazer Hornet 4.5 jednak strzela ona bardzo losowo.
Teraz chciałbym kupić wiatrówkę która zapewni mi celność na dystansie 20-30 m. W niedalekiej przyszłości planuję także zakup jakiejś optyki i strzelanie na dystansie około 50 m.
Biorę pod uwagę zakup używanej jednak wolał bym jednak nową.
Im więcej czytam forum tym większy mam mętlik w głowie, moglibyście podać kilka modeli nad którymi warto się zastanowić i najlepiej jakiś sklep w którym można by tą wiatrówkę zamówić.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: browar25 »

Podstawowe pytanie. Ile chcesz Pan wydać?
HW 40
radekx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: radekx »

Około 700-900, na coś naprawdę fajnego.
Najważniejsza dla mnie jest celność, rozwalanie butelek schodzi na dalszy plan :)
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: Tommy54 »

radekx pisze:Około 700-900, na coś naprawdę fajnego.
Najważniejsza dla mnie jest celność, rozwalanie butelek schodzi na dalszy plan :)
No to nowa Slavia 634 (obecnie Perun 734) , koszt 849 zł , lub używka w idealnym stanie HW 50 koszt 600-800 zł .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”