Co kupić do 700zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

klonik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 03 lutego 2015, 18:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: klonik »

S lavie 634
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2015, 19:46 przez klonik, łącznie zmieniany 1 raz.
Psalm
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 19 czerwca 2016, 18:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Psalm »

Bosz! To tera jo. :-)

Dzień dobry wszem i wobec.
Tez planuję kupno karabinka pneumatycznego, na sprężynę. Czytam, czytam, myślałem, że znalazłem wszystko w temacie ale... interesuje mnie opinia o firmie Gamo. Dokładnie o dwa modele mi chodzi: whisper X i CFX. Jedna osoba mi podpowiada, że to dość dobra firma. Niestety więcej opinii nie znam! Po przeczytaniu kilku tematów na różnych forach, wiem że IGT (czyli sprężyny gazowej) należy unikać, bo jeśli się zepsuje to w podobnej cenie co naprawa, kupi się nową wiatrówkę. Nie chciałbym, zeby tak się stało. Nie mniej jednak IGT było dla mnie nowością jako technologia. A może jednak nie psuje się tak często i szybko?
Podobne obawy mam do tłumika w modelu whisper X. Czy jest to trwałe? Wymienne? Czy jak się zużyje to nie da się celnie strzelać? Jeśli tak, to może ten CFX?

Nie mam az takich ambicji jak ojciec tematu, czyli 50m+. <50m styknie i będzie to strzelanie na podwórku a nie na zawodach. Na zawodach startuję z KCZ i PCZ, chociaz raz się zdarzyło i z wiatrówy (to się dopiero zdziwiłem! nawet rozmiarem tarczy!). Co chcę uzyskać w wiatrówce: celność i powtarzalność. Będę leżał na trawce i na dystansie do tych 50m celował najlepiej w pudełko do zapałek, ale jak się nie da to zadowolę się denkiem od puszki. Kiedyś myślałem o Hatsanie, ale ze względów politycznych patrzę trochę w innym kierunku więc nawet nie zgłębiałem tematu.

Czy Gamo też można "tuningować"? Chociaż nie bardzo wiem, na czym może to polegać poza wymianą sprężyny, ale to zostawię na później.
Optyka - nie, nie muszę mieć jej od razu. Chociaż kolega chce mi sprzedać "jakiegoś" Hawke, który miał na wiatrówce Apachi bodajże Hatsana - nie rozleciało się, więc chyba ogarnie.

Budżet: 600-700plnów i kropka. Wiem ile mogę wydać i nie chcę kupować po "dozbieraniu kilku stów". Te kilka stów wydaję na amunicję, więc nigdy ich nie dozbieram.


Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi :-)
Psalm
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 19 czerwca 2016, 18:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Psalm »

No super. Dzieki za odpowiedezi. Forum pomocne że hej.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Tommy54 »

Psalm pisze:No super. Dzieki za odpowiedezi. Forum pomocne że hej.
Po prostu na NIEREALNE oczekiwania - szkoda klawiatury męczyć.
Z 50m do pudełka zapałek ...budżet na karabin, optykę, montaż - 650 zł ;laughing:
Aby osiągnąć taką powtarzalną celność to 2 razy tyle musisz wydać na samą optykę. Resztę sobie dopowiedz...
Ostatnio zmieniony 01 marca 2017, 09:57 przez Tommy54, łącznie zmieniany 1 raz.
Psalm
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 19 czerwca 2016, 18:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Psalm »

Tommy54 pisze:
Psalm pisze:No super. Dzieki za odpowiedezi. Forum pomocne że hej.
Po prostu na NIEREALNE oczekiwania - szkoda klawiatury męczyć.
Z 50m do pudełka zapałek ...budżet na karabin, optykę, montaż - 650 zł ;laughing:
Aby osiągnąć taką powtarzalną celność to 2 razy tyle musisz wydać na samą optykę. Resztę sobie dopowiedz...
To może warto uświadomić, że są to nierealne oczekiwania? Myślisz, że jak ty wiesz to już wszyscy wiedzą? Poza tym, śmiem twierdzić, że szukasz zwady, bo napisałem tylko o budżecie na karabin a że bez optyki się obędę. Nie mniej jednak powód do "beki" masz. I poza tym że dowiedziałem się od ciebie o swoich "nierealnych oczekiwaniach" to dalej nic o Gamo nie wiem. Tommy54 pomocna dłoń. :516:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 521
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Hiszpan63 »

Jeżeli bez optyki , to musisz mieć karabin z dobrymi przyrządami celowniczymi . Ani Hatsan ani Gamo tego nie zapewniają . Jedyne obecnie dobre otwarte posiada stajnia HW. A to oznacza zwiększenie budżetu co najmniej dwukrotnie .

W Gamo CFX notorycznie trafiają się nieosiowe porty ładowania . Poza w miarę dobrymi lufami dostajesz wcale nie tani substytut do generalnych poprawek.

Whisper x jest w miarę ok , ale tez nie licz na cuda . Dużo do poprawiania ze spustem włącznie . Od wersji IGT trzymać się z daleka , bo każdy egzemplarz generuje inna energię . Raz 11 raz 13 a raz 17 J. Totolotek.

I coś strasznie niecierpliwy jesteś oraz słabo czytałeś , bo opisów , opinii na temat Gamo różnych modeli, jest od groma na różnych forach . Po drugie karabin wypada wziąć do ręki czy pasuje a dopiero później decydować .Oczywiście zapomnij o strzelaniu z otwartych do malutkich celów , powyżej 30m. To potrafi niewielu Kolegów z czego większość znam :wink: Zacznij od 10-15 m a wtedy dobrze zrobiony karabin nawet z kiepskimi otwartymi pozwoli na zabawę .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
Psalm
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 19 czerwca 2016, 18:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Psalm »

Dzięki za odpowiedź, na którą czekałem. Co do opinii o Gamo, owszem - były, ale bez argumentów, tylko typu "nie kupujcie tego". Niestety nie jest to dla mnie przekonywujące więc temat drążyłem. Czytałem o IGT m.in. Twoje wypowiedzi, choć chyba na innym forum niż to, stąd już pierwsze kroki w kierunku ostrożności, choć nieco osłabły po tym jak ktoś napisał o podobnym rozwiązaniu w Hatsanie a nie został "zjechany". Teraz ponownie "red alert".
Na sprzęt, który proponujesz - nie stac mnie. Tzn. mogę go kupić, ale po co? W cenie 1000pln mam 0,22LR i bardzo dobre skupienie na 50m, chociaż tylko na strzelnicy, tyle że nie o to mi chodzi. Chodzi mi o zabawę na podwórku (choć mam dość długie (88m)).
Czy możesz mi coś napisać jeszcze o tłumiku użytym w whisper X? Rozwala się to? Łatwo wymienić? Nie kosztuje połowy wiatrówki?

I raz jeszcze dziękuję za oczekiwaną odpowiedź jak i z góry za (mam nadzieję) następną.

P.S. Tak, nie lubię czekać.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Tommy54 »

Psalm pisze:... Forum pomocne że hej.
To ty kolego szukasz raczej "zwady" , a tym ironicznym postem w domniemaniu obrażasz innych userów iweba.
Na beżowym są tysiące postów i opinii n/t tanich wiatrówek do 500 zł, do 1000 zł itd.
Tylko - POCZYTAĆ SIĘ NIE CHCE , CO ?
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Budżet do 700zł

Post autor: Michaus »

Psalm, do takiego strzelania, to by pasowało FWB300s lub chociaż HW30s, ale oba wykraczają poza budżet.
Pozostaje poczciwa Slavia, którą sobie tu na forum wszyscy gęby wycierają.
Piszę oczywiście o używanym sprzęcie, bo nowy, w ogóle się nie łapie.
Psalm pisze:P.S. Tak, nie lubię czekać.
To niedobrze.
Ostatnio zmieniony 01 marca 2017, 13:43 przez Michaus, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Psalm
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 19 czerwca 2016, 18:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: Psalm »

Auć, FWB300s od 1300pln w górę, HW30S 900+. Nic to, popatrzę trochę czy ktoś nie sprzedaje używek ale brak cierpliwości w tym momencie nie jest atutem.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: Tommy54 »

[quote="Psalm"]...HW30S 900+. .../quote]

809 zł - nówka HW 30S , a używki 550-650 zł można trafić w perfekcyjnym stanie.
http://www.srut.pl/product.php?id_product=554
Tylko musi się CHCIEĆ POSZUKAĆ.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: Cin91 »

http://***.pl/index.php?a=opis&k=35&id=26 - tu jeszcze lepiej, bo za 840zł i już z przesmarowaniem ;) Ewentualnie + 120 zł tuning Waldka.

...przykro mi, ale link się nie otwiera... :-/
Cortez.
Ostatnio zmieniony 01 marca 2017, 18:20 przez Cortez, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: onet12 »

Miałem gamo whisper X i jest to względnie celny karabinek, spust mozna bardzo łatwo przerobic i bedzie na tzw dotyk. Nie trzeba kupowac Tuningowego spustu GRT od charliego detuna itp wynalazków za 50 dolców.

Wystarczy założyc dwie podkładki na rolkę z tyłu spustu i wywalić jedna sprężynke. Jako rezultat mamy lekki i BARDZO krótki spust, 15 minut roboty, a róznica kolosalna. Działa to w wiekszosci gamo i crosmanów aczkolwiek nie polecam whisper x ze wzgledu na plastikowa kostke lufy.

Jesli chcesz to mam na sprzedaz dwuletnie hw 30s, jeszcze na gwarancji, spręzyna eksportowa, było przesmarowane w ak.bby . Stan bdb, z prawej strony sa delikatne zmatowienia na lakierze, ale prawie niewidoczne. Brak otwartych
cena 600pln z wysyłka

Za 150pln na forum była niedawno lupka center point 3x9 40 A0 z montazem i wysyłka. Bardzo przyzwoite szkiełko z mildotem. W cenie 750 pln miałbys, fajny i celny zestaw. Do tego srut jsb rs 4.52 i na 50 m mozna smiało strzelać :)

Możesz tez napisac w dziale kupie ze szukasz slavi 630/631, ew gamo 440 które jest bardzo celnym sprzetem po lekkim tuningu.
Psalm
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 19 czerwca 2016, 18:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: Psalm »

Świetnie :-)

W sobotę jadę na strzelnicę a kolega z klubu usłyszawszy, że szukam wiatrówki, powiedział że ma hatsana 85. Wiem ze pisalem ze stronie od hatsanow, ale ten jest uzywka więc konikunktury nie napędzam. Chce za niego 200pln. Postrzelam sobie zatem w sobotę z niego i zobaczymy. Jeśli będzie lipa, to przyklasnę hw 30s jesli będzie aktualne. Nie wiem też (ale pewnie zaraz się dowiem ;-) ) czy porównywanie tych dwóch wiatrówek to jak gówna do rolexa i generalnie głupi będę, jeśli zdecyduję się na hatsana. Przypomnę tylko: podwórko, tarcza, ognisko - nic więcej, żadnych zawodów.

Ceny sprawdzałem na najpopularniejszym portalu, wpisując model. To daje mi pojęcie +/- o budżecie, jaki trzeba wydać, a skoro chciałem się tylko zorientować, to wybacz Tommy, ale nie będę szukał najtańszej oferty - rozumiem, że ten capslock to niechcący jak na kogoś, kto nie szuka zwady?
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Co kupić do 700zł?

Post autor: Cin91 »

czy porównywanie tych dwóch wiatrówek to jak gówna do rolexa i generalnie głupi będę, jeśli zdecyduję się na hatsana. Przypomnę tylko: podwórko, tarcza, ognisko - nic więcej, żadnych zawodów
Jak do takich celów to tym bardziej wziąłbym HW30s. Sam takowe posiadam, choć stuningowane i z customowym łożem. Energia niewielka, ale celność i przyjemność ze strzelania bajeczna.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”