Co kupić do 500zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Matess
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 31 lipca 2016, 09:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Matess »

Cześć, aktualnie posiadam jakąś Norconię z Militaria.pl z bocznym naciągiem, ale wydaje mi się, że strzelanie z niej jest w dość dużym stopniu losowe.
Na wiatrówkę chciałbym wydać około 500zł ale jeśli warto do czegoś lepszego dorzucić to nie widzę przeciwwskazań, miałaby to być wiatrówka długa.
Korpus może być wykonany z czegokolwiek, nie robi mi to absolutnie żadnej różnicy, przyda się jakaś szyna, żeby ewentualnie zamontować lunetkę, no i potencjał tuningowy też może się przydać.
Zastanawiałem się jeszcze, bo wdziałem wiatrówki z magazynkiem, ale nie na CO2, jak to wygląda technicznie i cenowo.
Widzę, że na forum polecane są Hatsany, są one jednak łamane, czy nie jest tak, że z czasem się to wyrabia i całość nie jest stabilna?


Jeszcze taki offtop
Crosman 1322 czy ta wiatrówka się do czegokolwiek nadaje?

Z góry dzięki za pomoc.
impune_pl
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 10 grudnia 2013, 17:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: impune_pl »

Za 300-350 zł znajdziesz Hatsana 90, ale będziesz musiał wysłać go do kogoś na przesmarowanie i tuning albo zrobić to samemu.
Za 500 zł możesz kupić Bajkał mp 61 po Cekausie (już po tuningu), ma magazynek na 5 śrucin i boczny naciąg. Nie wiem jak się sprawuje, więc dobrze by było jakbyś poszukał recenzji na jego temat. Inną opcją jest Hatsan 55, na allegro chodzi po 500 zł.
Za niecałe 600 zł dostaniesz stuningowanego Hatsana 90 z Cekausu albo od Dębowego. Hatsan 90 i 55 podobno mają ten sam system, tylko w 55 jest drewniana osada.

Tyle z nowych wiatrówek.
Dobrym pomysłem jest przejrzenie działu Sprzedam, i danie ogłoszenia w dziale Kupię, dostęp do obu uzyskasz dopiero po pewnym czasie.
Z używanych:
- Hatsany 95 i 55 po tuningu
- Weichrauch 30s, ale o nim lepiej poczytaj przed zakupem.
- Slavia 631 i 634 też po tuningu.
Pozdrawiam,
Krzysztof
W arsenale: HW50s
Matess
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 31 lipca 2016, 09:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Matess »

http://www.debowewiatrowki.pl/index.php ... er=product
Czyli rozumiem, że taka wiatrówka to bardzo dobry pomysł? Myślę, że nie chcę drewnianej kolby, bo jednak drewno dużo łatwiej się rysuje, a to już element, który koniecznie musi wyglądać nienagannie.
Czy w takiej wiatrówce można przeprowadzić modyfikacje zwiększające jej moc? W jaki sposób jest modyfikowana przez sprzedawcę?

I czy czasem nie opłaca się bardziej zamówić tej wiatrówki na Allegro
http://allegro.pl/wiatrowka-hatsan-2-ge ... 07212.html
i ewentualnie przesłać do jakiegoś rusznikarza, żeby się tym zajął?
impune_pl
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 10 grudnia 2013, 17:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: impune_pl »

Czy jest to najlepszy wybór, to nie wiem, nie mam porównania. Wiem, że niektórzy nie lubią polimerowych kolb, bo są puste w środku, przez co karabinek nie zawsze jest dobrze wyważony (ciąży na lufę) i hałasuje (kolba działa jak pudło rezonansowe). Rozwiązanie to dociążenie kolby i tuning karabinka, po którym mechanizm działa znacznie ciszej. Zgadzam się z tobą, że polimer nie będzie wymagał tak dużej ostrożności jak drewno, chociaż drwniana kolba prezentuje się znacznie lepiej.
Modyfikacje robione przez Dębowego są wypisane na stronie pod podanym przez ciebie linkiem.
Energię można podnieść, ale wtedy prawdopodobnie będziesz musiał karabinek zarejestrować na policji (energia powyżej 17 J, polecam zajrzenie do UOBiA), i wolno ci go używać tylko na strzelnicach. Raczej bym to sobie darował, te 15-16J wystarczy do puszek i butelek na 40 metrów, a dalej i tak trudno trafić, bo muszka zasłania cel. Kupując ten karabinek musisz się liczyć z wydaniem sporych pieniędzy na optykę, jeśli będziesz chciał z niej korzystać. Sprężyny, w tym Hatsany szybko niszczą celowniki optyczne słabej jakości.
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2016, 20:59 przez impune_pl, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Krzysztof
W arsenale: HW50s
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Michaus »

Matess pisze:Myślę, że nie chcę drewnianej kolby, bo jednak drewno dużo łatwiej się rysuje, a to już element, który koniecznie musi wyglądać nienagannie.
;laughing:
Sprawdź dobrze przed zakupem jak wygląda ta kwestia faktycznie, bo to co piszesz, to delikatnie rzecz ujmując, konfabulacje.
impune_pl pisze:Moc można podnieść, ale wtedy prawdopodobnie będziesz musiał karabinek zarejestrować na policji (moc powyżej 17 J, polecam zajrzenie do UOBiA), i wolno ci go używać tylko na strzelnicach.
Moc wyraża się w Watach [W], a nie w Julach [J].
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
impune_pl
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 10 grudnia 2013, 17:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: impune_pl »

Michaus pisze:
impune_pl pisze:Moc można podnieść, ale wtedy prawdopodobnie będziesz musiał karabinek zarejestrować na policji (moc powyżej 17 J, polecam zajrzenie do UOBiA), i wolno ci go używać tylko na strzelnicach.
Moc wyraża się w Watach [W], a nie w Julach [J].
Racja, dzięki za zwrócenie uwagi. Chodziło mi oczywiście o energię wylotową pocisku.
Pozdrawiam,
Krzysztof
W arsenale: HW50s
skanek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 16 lipca 2016, 11:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: skanek »

A lepiej kupić nowego Hatsana 55 stg z quatro czy kilkunastoletnia czy nawet z lat 80 Diane 35 ??
Wothan
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 11 stycznia 2017, 19:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Wothan »

To mój pierwszy post na forum więc na wstępie witam wszystkich forumowiczów.
Mam zamiar kupić sobie pierwszą wiatrówkę do celów rekreacyjnych i nie chcę wydać powyżej 500 zł. Wcześniej prześledziłem ten temat jak i wiele innych na forach. Nie oczekuję od Was propozycji ani poleceń, proszę tylko o ocenę tego konkretnego ogłoszenia:
https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-hat ... ik2er.html
Czy się opłaca?
O co mogę zapytać właściciela?
Z góry dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: TZ »

Witaj,
Słowo „opłaca” jest nie do końca mierzalne. Nie wiem/nie wiemy na ile deklaracje sprzedającego pokrywają się z rzeczywistością. Jeżeli kompletnie nie znasz sprzedającego, nie masz możliwości sprawdzenia wiatrówki w praniu, jeżeli nie strzelałeś i nie jesteś w stanie odróżnić dźwięków podczas naciągania sprężyny, potem strzału, pracy spustu, bo nie masz się do czego odnieść … no to bądź ostrożny. Najlepiej wtedy udać się z kimś już doświadczonym, jeżeli sprzedający dopuszcza rozwiązanie worka, aby zobaczyć kota przed nie po. Jeżeli nie … no to znowu kolejna lampka alertu z napisem „uwaga”.
Pytać możesz o wszystko, historię zakupu, przebieg, w jakich warunkach był sprzęt użytkowany, ile upłynęło od sławetnej wymiany bebechów na alchemik’owy up grade, o skupienie i na jakim śrucie, o Vo (bo ta podawana to kulkach z waty chyba) i wiele innych. Pytanie podstawowe, czy usłyszysz rzetelną odpowiedź, czy z serii „wystrzelono 30 sztuk śrutu i zakonserwowano.
Zawsze jest ryzyko. Tym mniejsze im z kimś doświadczonym podejdziesz do pomacania przed zakupem.
Innymi słowy, ja nie wiem, czy się opłaca?
Pozdr,
TZ
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2017, 08:44 przez TZ, łącznie zmieniany 2 razy.
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Wothan
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 11 stycznia 2017, 19:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Wothan »

Dziękuję koledze @TZ za cenne uwagi. Niestety nie jestem w stanie podjechać i obejrzeć wiatrówki osobiście. Właściciel zarzeka się, że o sprzęt dbał. Zadałem mu jeszcze kilka kontrolnych pytań i czekam na info. Na początek nie wymagam nie wiadomo czego i nie chcę wydawać większej kasy na jakiegoś HW, który potem będzie zbierał kurz. Na ten moment jestem skłonny kupić ten sprzęt.
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Ślubek »

Wothan pisze:Niestety nie jestem w stanie podjechać i obejrzeć wiatrówki osobiście.
W takim razie odradzam kupowanie na OLX.
Napisz ogłoszenie w tutejszym dziale Kupię/Sprzedam - na pewno znajdzie się coś lepszego, z pewniejszej ręki.
PaPaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 97
Rejestracja: 23 maja 2015, 08:48
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: PaPaj »

Nawet jeśli kupisz coś z HW lub innej wiatrówkowej stajni, to nie martw się, że będzie się kurzyć - jak cię wciągnie, to będziesz strzelał, jak nie - odsprzedasz na forum nawet bez straty złotówki. Wiatrówki innych firm kupowane na naszym "beżowym" są obciążone najmniejszą częścią ryzyka. Jak radzą powyżej - daj ogłoszenie na K/S i czekaj cierpliwie.
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: onet12 »

Wothan » 2017-01-25, 07:29
https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-hat ... ik2er.html
Czy się opłaca?

Miałem brac tego hatsana juz kilka dni temu, zrezygnowałem, gdyz trafił mi sie inny egzemplarz, aczkolwiek wydaje sie byc rozsadna opcja za te pieniadze.

Generalnie istnieje prosty sposób jak kupic w miare bezpiecznie z wysyłka. Po prostu zamawiasz wysyłkę ze sprawdzeniem na poczcie, kosztuje to 26pln. Idziesz na poczte otwierasz paczke i ogladasz wiatrówke ile chcesz. Nie ma mozliwosci sprawdzenia na chrono, ani rozebrania, ale mozna w ten sposób wyeliminowac wiekszosc nieuczciwych sprzedawców. Miałem juz kilku takich co mówili ze sprzet jest ok, ale na wysyłke ze sprawdzeniem sie nie zgadzali i reagowali wrecz panicznie na mysl o tym.

Kupowałem juz parę razy ze sprawdzeniem i zawsze byłem zadowolony. Jezeli sprzedajacy sie decyduje na to, to z reguły nie ma nic do ukrycia. Zawsze wpłacałem 26pln na konto sprzedajacego na poczet wysyłki, a reszta za pobraniem, co by nie było problemów z ewentualnym zwrotem.

Ten Hatsan za te pieniadze to dobra opcja, starguj na 400pln plus wysyłka, w najgorszym wypadku ryzykujesz, ze bedziesz musiał dokupic sprezyne, ale z tego co wiem to alchemiki wytrzymuja naprawde duzo. w zestawie jest tez rozsadny montaz, srut, pokrowiec, co zwieksza wartosc zestawu.

W razie gdybys go kupił to nie uzywaj srutu magnum rabbit.
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Ślubek »

onet12 pisze:...Idziesz na poczte otwierasz paczke i ogladasz wiatrówke ile chcesz.
I nie wzbudzasz sensacji wyciągając groźnie wyglądający "sprzęt" w miejscu publicznym?
Pytam, bo nie wiedziałem o takiej możliwości, a pomysł na odsianie nieuczciwych sprzedawców jest ciekawy.
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: onet12 »

U mnie na poczcie Panie w okienku wiedza, ze kupuje duzo wiatrówek i juz wiedza co jest grane :)
Po prostu przed otwarciem mówisz, ze w srodku jest wiatrówka i to wystarczy.
Jak kupowałem hw 40 to kilka osób w ogonku miało lekkie zdziwienie na twarzy jak wyciagnałem cos co rzeczywiście wyglada jak pistolet.
Poinformowałem ich zeby sie nie bali i ze to nie jest napad, bo nigdy nie wiadomo czy jakas stara babcia, która przyszła po rentę nie odstanie zawału na widok trabanta ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”