Co kupić do 500zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: wiatq »

Kioshima pisze:Witam, chciałbym sobie sprawić prezent na urodziny. Troszkę już czytałem na ten temat, coś tam szperałem lecz wolał bym zasięgnąć jeszcze waszych porad.
To co chciałbym zakupić: Wiatrówka karabinek, sprężynowa klasyczna, 4,5mm, Cenowo to tak do 500, ale jak będzie 600 to też się nie obrażę :D . Może być bez lunety, ewentualnie takową mogę dokupić. Głównie do strzelania w cele ruchome. Jeśli chodzi o dystans to super by było jakby to było ok. 50m, ale rozumiem, ze do tej ceny może być ciężko.
Hatsan 90 + optyka PP + przegląd zerowy.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: TZ »

A przeczytałeś te 20 odsłon po kilkanaście postów na stronę przed twoim wpisem? Bo w sumie niewiele więcej da się dopowiedzieć i to bez względu na daty postów.
Powinieneś coś z tego spokojnie wygrzebać dla siebie.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
gizbern997
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 17:41
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: gizbern997 »

Witam, nie chce zakładać kolejnego tematu więc pytam tutaj :
cel-kupno pierwszej wiatrówki
Przeglądam kilka for od 2 tygodni min. e-tawerne ,sks itp.
-fundusze ok 500 zł
Wiem że najlepszą opcją byłoby HW30 s lub Slavia ale w tej cenie nie ma szans bo wertuje giełdy, olx itp i nie ma nic godnego uwagi po tuningu w tej cenie.
Wybór padł na HATSANA(wiem że spadnie za chwile fala krytyki i teksty typu ...dozbieraj itd.)
Nie będzie dozbierania bo :-/ fundusze są takie a nie inne.
Strzelanie typowo rekreacyjne :puszki, spinery ,czasem tarcza na max. 50m bo większej działki nie mam.
Strzelać będę ja , czasem żona i córka(12 lat).
W grę wchodzą tylko po przeglądzie "0"i po tuningu w celu" ucywilizowania".
Prośba do Was jako doświadczonych :502: strzelców o rade między:

HATSAN APACHI 1100X w wersji RS (ze strony superwia...ki.pl nie wiem czy można reklamować) a
Hatsan 90 SAS QT w wersji RS
Podoba mi się kolba drewniana w APACHI i mniejsza waga (wiadomo żona :090: i dziecko :516: )
A w Hatsan90 spust QT ale po dociążeniu kolby i wytłumieniu waga nieco wzrasta...i ten polimer no nie wiem co o nim myśleć... :090: plastik fantastik :090:
Ważne są tez odrzut i hałas.Z czasem pewnie będzie jakaś luneta co wytrzyma kopnięcia Hatsana ale to temat za ok roku jak naciesze się z otwartych.
Będę wdzięczny za rozjaśnienie tematu bo cena między oba modelami to tylko 10zł.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 462
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Zagorek »

Crosman Copperhead i przegląd.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Yannu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 14:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Yannu »

Hatsan OK, ale tylko z QT. Bez tego spustu to po prostu szkoda kasy.
Ale i tak jest za ciężki, jak i również żona i dziecko nie dadzą rady go ładować. I to niezależnie od tego czy Apachi czy QT.
Slavia/Iżyk albo jeśli nowy to Diana Panther?
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: onet12 »

gizbern997

Na o.l.x masz Hatsan model 55 QT wersję Ultra czyli po cekausie. Wiatrówka po pełnym tuningu ma Quatro Trigger, no i jest jeszcze na gwarancji.
Mieści sie idealnie w Twoim budzecie i jest to lepszy wybór niz hatsan 90, orzechowe drewienko bije plastik na głowe wyglądem i nie trzeba niczego wytłumiać.

Odnosnie slavi to czasami lepiej jest kupic dobrze zadbany egzemplarz i samemu ja ztuningowac. Wystarczy dokupic sprezyne z dopasowana prowadnica i ew uszczelke tłoka i gotowe. Koszt ok 70pln i w pół godziny masz slavie po tuningu, żadna filozofia :)
Zadbany egzemplarz 631 znajdziesz bez problemu w cenie 400-450 wiec spokojnie sam mozesz sobie stuningowac slavke i cieszyc sie celnym strzelaniem, aczkolwiek na 50 m bez lunety do tarczy to bedzie wyzwanie z racji niezbyt duzej energi, max 10j.
gizbern997
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 17:41
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: gizbern997 »

Co do Diany Panther miał ktoś okazje postrzelać? Jak tam z celnością,wagą,wykonaniem.?Oczywiście byłby robiony tuning na niej.
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: onet12 »

Lekka, celna, niskoenergetyk 7-8 jouli.
Z tuningiem jest tak, ze "uzywilizowania" koniecznie potrzebuja sprzęty z niskiej półki typu hatsan, crosman, gamo.
W sprzetach z wyzszej półki typu HW, Diana, nie ma koniecznosci tuningowania. Zazwyczaj wystarczy tylko wymyć, przesmarować sprężynę, spust i do rekreacji beda celne i przyjemne. Aczkolwiek, jezeli ktos nie czuje sie na siłach samemu zrobic podstawowy serwis, wtedy wysłanie na tuning wydaje sie sensownym rozwiazaniam
gizbern997
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 17:41
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: gizbern997 »

Ja jestem :) "zielony"w temacie rozbiórki, poprawek i smarowania wiatrówek więc wolałbym zlecić to komuś kto się zna.
Jeśli macie namiary na kogoś konkretnego co :532: "dopieściłby" :532: Diane to będę wdzięczny za wpisy.
gizbern997
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 17:41
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: gizbern997 »

ok, nie widzę opcji edytuj wiec napisze pod spodem
Czy tą Diane Panther też trzeba dociążać kolbe lub robic w niej wytłumienie jak w hatsan 90 bo z tego co widze to ona też jest z polimeru.
Wracając do tematu Hatsan Apachi 1100x to na ile jest wiarygodna ta recenzja:
https://www.bron.pl/testy-wiatrowek/kar ... -wiatrowki
również zaintrygował mnie filmik na youtube, nie wiem co o nim myśleć bo znowu zaczynam patrzeć przychylnym okiem na Apachi
Yannu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 14:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Yannu »

Najszybciej i najlepiej będzie jak poszukasz na forum w grupach regionalnych gdzie strzelają w Wielkopolsce. Albo się tam zapytaj i umów.
Kup paczkę dobrego śrutu, przejedź się, popytaj, podotykaj, postrzelaj.
Czytanie (a nawet oglądanie YT) nie dostarczy tylu informacji, co zwykły fizyczny kontakt ze sprzętem.
speedie
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 15 września 2017, 10:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: speedie »

Witam serdecznie, jestem nowicjuszem zarówno na forum jak i jeżeli chodzi o strzelectwo, strzelam od niedawna do tej pory strzelałem z replik pistoletów więc każdy wie jak wygląda celność i że są to sprzęty raczej do zabawy/wyrobienia pewnych zachowań jeżeli chodzi o broń palną itd.. Chciałbym kupić na początek jakiś tani karabinek do 500-600zł. Strzelał będe raczej rekreacyjnie koło domu, na działce mam sporo miejsca i zakładam strzelanie na odległość 30-40m. Nie bede ukrywał że lubie majsterkować(nie mam jednak doświadczenia stricte związanego z bronią pneumatyczną) dlatego też mój wybór padł na qb79 która z czasem bede chciał sam tuningować/polepszyć. Jeżeli chodzi o karabinki które przewineły się tu w temacie to nie mam o nich żadnego pojęcia. Dlatego chciałbym prosić szanownych forumowiczów o pomoc czy kupić właśnie qb79/78 czy może odeszły one już do lamusa i poszukać czegoś innego. Jeżeli już zdecyduje sie na qb79 ktoś wie gdzie można je dostać od ręki bo za cholerę nie moge namierzyć jej w sklepach.
Awatar użytkownika
kazimierz1964
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 lipca 2016, 21:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: kazimierz1964 »

Witam
Kolego nie wiem jak korzystasz z neta ale pierwszy wpis nazwy dał odpowiedż Sztucer.pl i tu masz fajny wpis kolegi z forum
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=64195
Pozdrawiam Kazimierz
HW100+SIII
speedie
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 15 września 2017, 10:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: speedie »

kazimierz1964 pisze:Witam
Kolego nie wiem jak korzystasz z neta ale pierwszy wpis nazwy dał odpowiedż Sztucer.pl i tu masz fajny wpis kolegi z forum
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=64195
Pozdrawiam Kazimierz
Na sztucerze towar jest niedostępny dlatego pytałem czy ktoś wie gdzie go dostane od ręki(doprecyzuje QB 79 4,5mm), może ktoś zna sklep który ma ten karabinek aktualnie na stanie. Co do podlinkowanego tematu to na pewno będę się nim posiłkował.
Ostatnio zmieniony 06 października 2017, 15:37 przez speedie, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kazimierz1964
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 lipca 2016, 21:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: kazimierz1964 »

kliknij allegro
HW100+SIII
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”