Co kupić do 500zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

matrioszka987
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 09:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: matrioszka987 »

Możecie mi powiedzieć czy warto zamawiać wiatrówkę ze sklepu internetowego militaria.pl ? Nie mam jeszcze konkternego modelu bo na razie czytam i ucze się aby wybrać coś dobrego ale nie wiem jaki tam mają sprzęt w sensie jaką " jakość " oferują.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Michaus »

Jak w większości sklepów, owa jakość rośnie wraz z budżetem klienta. :one:
Skoro piszesz w tym temacie, to zakładam, że Twój wynosi 500,-zł.
Sprawdź, jaką wiatrówkę możesz kupić w tym sklepie, za tę sumę, potem zerknij do konkurencji (ile oni winszują sobie za taki sprzęt).
Jak będziesz miał coś upatrzonego, możesz poprosić w dziale "Piaskownica" o opinię kolegów, chyba, że sam znajdziesz wcześniej odpowiedź w zasobach forum (pomocna może być opcja "Szukaj").
Rozważ też możliwość kupna używanego sprzętu, który przeszedł pofabryczne poprawki i został usprawniony przez któregoś z forumowych speców.
Jak to sobie wszystko zestawisz, porównasz i skonfrontujesz z wiedzą zdobytą na forum, to odpowiedź na powyższe pytanie znajdziesz sam.
Gdybyś natomiast szukał opinii na temat zadowolenia z zakupów, serwisu gwarancyjnego, podejścia do klienta, to zawsze w forumową szukajkę możesz wpisać nazwę sklepu i zobaczyć, co wyskoczy. :568:
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: onet12 »

w dziale sprzedam masz hw 30s bardzo fajna wiatrówka na poczatek, postrzelasz, jakl polubisz to zostawisz, jak nie to sprzedasz i nie stracisz.
3wojtek3
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: 3wojtek3 »

Witam serdecznie.
Mam pewną rozsterkę, a mianowicie. Kandar CP1M czy Slavia 631?
Wiem oczywiście, że są to zupełnie różne wiatrówki.
Zależy mi na strzelaniu na nieco dłuższe dystanse i używaniu optyki.
Zatem która z tych propozycji będzie celniejsza, a która będzie miała większą siłę niszczenia?
Wchodzą oczywiście w grę nieduże modyfikacje. Ale pamiętajmy o optyce.

Pozdrawiam,
Wojciech
Pozdrawiam,
Wojciech
CZ Slavia 631 77 Lux
makarus
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 00:33
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: makarus »

Jeżeli chcesz strzelać trochę dalej i celnie to zdecydowanie Slavia 631, po pierwsze nie wielkim kosztem można z niej zrobić bardzo przyzwoity i celny karabinek o energii ok 10-11 Juli. A po drugie dobrze zrobiona sprężyna będzie bardziej uniwersalna na każdą porę roku i dystanse nawet do 50 metrów.
Kandar pomimo, że nie jest drogi i napędem jest CO2 to też świetny pistolet na początek ale o strzelaniu na 40-50 metrów do pudełka zapałek to już raczej można zapomnieć. Oczywiście są tacy co i to potrafią i nie chciałbym im ubliżyć.
Podsumowując to ja zdecydowanie wybrał bym Slavię a potem kupił Kandara na początek drogi celnego strzelania z pistoletu. A Ty zrobisz jak będziesz chciał. Czasem warto przymierzyć się do karabinka w sklepie czy u kolegów na strzelnicy.
Misiek16
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 04 listopada 2016, 12:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Misiek16 »

Zauważyłem że slavię objęto jakimś mitem, iż jest to najlepszy karabinek...może i owszem był to najlepszy karabinek ale jakiś czas temu i na pewno nie w takich pieniądzach jak jest teraz, bo teraz nie opłaca się go kupować nowego. Lepszym wyborem jest już kupno chociażby hatsana który ma regulowany spust i po podstawowych poprawkach jest już fajnym sprzętem do rekreacyjnego strzelania nawet na dystansie 50 metrów puszkę po złocistym można ustrzelić.
danielos215
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 12 maja 2017, 18:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: danielos215 »

Witam wszystkich.
Od dłuższego czasu rozwodzę się nad wyborem jakiegoś niedrogiego karabinka, im więcej czytam tym większy mam mętlik co wybrać.
Zastanawiałem się nad kupnem hatsana apachi 1100x, nowy najtaniej kosztuje 380zł + przesyłka, czy ktoś z was go miał, i czy jest wart tych pieniędzy? Ponoć to to samo co hatsan striker edge, tyle tylko że w drewienku za te same pieniądze.
Czy w kwocie do 400zł jest coś lepszego?Jak jest z tym spustem w tych apachi 1100x, bo w opisach pisze że da się regulować siłę i drogę tego spustu, a jak to wygląda w rzeczywistości?
Przez kilka miesięcy miałem pożyczoną od kumpla jakąś Chinkę (B2), rozlatywało się to praktycznie w rękach:-D , na dystansie około 25 metrów raz na jakiś czas trafiło to w puszkę od piwa.
Teraz by się postrzelało znów do jakiś puszek, butelek, tarczy pdczas grilowania czymś co ma lepszą celność i od razu się nie rozleci, czy taki tani hatsan będzie dużo lepszy i celniejszy od najtańszej Chinki czy wyjdzie na to samo?
Czy może lepiej dołożyć do ucywilizowanego hatsana 90 za 580zł w Cekaus? Z kolei dokładając kolejne 70zł można mieć Hatsana 95 w ładnym drewienku, a za jakiś czas dać do tuningu, i tu mam problem bo czy do takiego strzelania do puszek, szyszek i innych pierdół na dystansie tych 30 metrów nie wystarczy taki hatsan za około 400zł? zawsze to parę stówek (flaszek) w kieszeni :P
Patrze też używki na OLX i jedyne co to najstarsze generacje hatsanów 55
CeTe
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2016, 17:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: CeTe »

Jeśli porównujesz wiatrówke do edge to szczerze mówiąc bez dobrej optyki 30m ciężko będzie trafić (posiadam edge). 20m to już jest coś żeby trafić bo strasznie oddaje :P
Franciszek88
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2017, 16:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re:

Post autor: Franciszek88 »

JackHunt pisze:Slavia 630, 620.
Ja mam właśnie slavie.. U mnie w fazie testów Ale poki co jestem zadowolony
Awatar użytkownika
merkant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 27 marca 2017, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: merkant »

Apachi 1100 to brat Crossmana Copperheada jeśli chodzi o konstrukcję. Spust można regulować ale w takim sobie zakresie. Ma dużego kopa co nie najlepiej wpływa na celność przy stosunkowo niskiej wadze.
Crossman Copperhead, HW40, CZ SP-01 Shadow 9x19, Star FR Sport .22LR
Janko123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 24 maja 2017, 22:06
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Janko123 »

Warto w ogóle kupować do 500 zł czy lepiej dac więcej? 1000-2000?
Szukacie dobrej pożyczki dla swojej firmy ? Zaglądnijcie na świetną ofertę od AASA pożyczka firmowa standardowa - wysokie standardy i zero ukrytych kosztów !
Yannu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 14:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Yannu »

Janko123 pisze:Warto w ogóle kupować do 500 zł?
Wszystko zależy od tego jak chcemy wykorzystywać karabinek i jak często.
Ma wyglądać/wierzgać/rozwalać/trafiać*?

Do 500 można kupić:
Używane Hatsany ze spustem Quattro Trigger - puszkobijca. Uzywany od czasu do czasu.
Uzywane Slavie 630/631 - łagodny barbarzyńca (czyli zbije puszkę i jest celne).
Nowe Iż-e 61. Delikatny sprężynowiec z magazynkiem (nowoczesne maleństwo do 20m).
Używane Iż-e 22 czy też 38. (dawne maleństwo do 20m). Max 250 PLN.

Paradoksalne, ale podczas imprez/zabaw znacznie częściej wykorzystywane są maleństwa (bo łatwiej załadować i nim operować).

* - niepotrzebne skreślić
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 523
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Hiszpan63 »

I jeszcze do kupienia Diana 21 panther za 499 zł (nowa) Niskoenergetyk o bardzo dobrej lufie . Spokojnie do 30m bez optyki daje radę a po delikatnym dopieszczeniu 7J ogarnia 50m z niskobudżetową optyką. Łatwy w obsłudze i chociaż z żółtym rodowodem , to jednak z widoczną jakością . Nie przejmować się dawnymi opisami tej Dianki . Polimer dobrej jakości , bardzo wytrzymały. Typowe plasticzane przyrządy otwarte , ale dają radę . Naciąganie jednym palcem , znikomy kopniak.
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: onet12 »

"Warto w ogóle kupować do 500"

Wszystko zależy czego oczekujesz od wiatrówki, ale generalnie w tej cenie można skompletować całkiem fajne strzeladło do rekreacji, do kapsli na 25m i puszek na 50m, bez lunety ma sie rozumieć.
Wspomiane wyżej slavie, jakąś dianke, 24/27, haenel np:303, nawet stary łucznik po lekkim dopieszczeniu, bedzie dawał sporo frajdy. Nie trzeba, wydawac tysiecy, zeby postrzelać, ale jak cię wciągnie, to przygotuj się na drenaż kieszeni i gonienie królika ;)
Damien27
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 30 czerwca 2017, 12:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Damien27 »

Co sądzicie o wiatrówce Slavia 630? Lepsza niż hatsan? Lufa wygląda trochę na za długą, nie wymaga poprawki?
A może w takiej cenie lepiej hw 30?
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." - księgowa Kraków
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”