Co kupić do 500zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

thewu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 15 sierpnia 2020, 11:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: thewu »

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum.
Ostatnio zainteresowałem się tematem wiatrówek i jako, że jestem laikiem w temacie to chciałbym zasięgnąć porady.

W założonym przeze mnie budżecie na początek zabawy, po przewertowaniu internetu, mój wybór padł na Hatsana jednak jest kilka modeli w moim kręgu zainteresowań i nie mając doświadczenia ani wiedzy w temacie wiatrówek, nie wiem co wybrać.

Hatsan TG AirTact QE

Pierwszy z wymienionych trzymałem w ręku i bardzo mi przypadł do gustu.

Brnąc dalej w temacie, w oko wpadły mi następujące modele:

Hatsan AirTact ED GEN-2

Hatsan AirTact PD

Hatsan Striker Edge

Na pierwszy rzut oka nie różnią się bardzo i jestem trochę skołowany.
Być może, mój wybór wyda się śmieszny, niezrozumiały ale jestem zdecydowany wybrać coś z wymienionych i pytanie czy znajdzie się ktoś życzliwy kto mi pomoże z tym wyborem. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
thewu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 15 sierpnia 2020, 11:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: thewu »

Przeglądając fora zauważyłem pewną prawidłowość, o której wspomniałeś na początku posta.
No cóż, jestem dojrzałym, zrównoważonym i zdecydowanym facetem po 30. Strzelałem z ostrej klasycznej, z czarnego prochu ale w temacie wiatrówek jestem zielony.
Że kupię jakiegoś , wymienionych Hatsanów to jestem pewien i wiem też, że być może wybór między nimi to jak wybór między dżumą a cholerą.
Po zakupie zgłoszę się, tak jak radzisz, na profesjonalny serwis.
Sprzedawca doradzał mi przykładowo Hatsan AirTact ED GEN-2 ze względu na lepszą sprężynę i to w wersji camo bo niby czarny jest bardziej podatny na zarysowania. Nie wiem czy mu po prostu ten model, trochę droższy od innych, zalega w magazynie czy szczerze doradzał. Stąd moje pytanie na tym forum. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1917
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Dexter »

A ja miałem tanie i mam drogie (ale nie bardzo drogie) i powiem tylko, że kupowanie czegoś za 500 w temacie wiatrówek to kasa w śmietnik. Weź to przpij lepiej. Może i kogoś bawi strzelanie z barachla ale tylko kogoś, kto nigdy nie strzelał z czegoś co trafia tam gdzie powinno. Wiem bo sprawdzałem i etap tanich śmieci przerobiłem. Nie warto. Szkoda pieniędzy i czasu.
linfanusr
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 08 sierpnia 2020, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: linfanusr »

Zapominasz o jednym. Za te 500 możesz mieć dobry, ale używany, sprzęt. Tą drogą poszedłem i kupiłem Dianę...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1917
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Dexter »

Nie. Wcale nie zapominam.
Awatar użytkownika
fate
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 27 lipca 2011, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: wwa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: fate »

Z otwartych jak najbardziej można strzelać i się wyćwiczyć aż sprzęt nie zacznie ograniczać. Wywalić dwa klocki na start a potem się okarze że wiatórwka ląduje w szafie to za to dużo kasy w śmietnik :mad:
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 584
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Januszpelle »

thewu pisze: 15 sierpnia 2020, 12:19, mój wybór padł na Hatsana jednak jest kilka modeli

Jesteś odważny chcąc kupować nieznane. Czy jesteś również na tyle odważny by spotkać się z kolegami bardziej doświadczonymi, którzy mogą ci coś doradzić?
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
Jabu_LFS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 02 czerwca 2019, 22:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Jabu_LFS »

Januszpelle ma moim zdaniem rację. Wybierz się na jakieś zawody/spotkanie, obejrzyj, pomacaj, strzel kilka razy z dobrego (niekoniecznie bardzo drogiego) sprzętu. Wtedy będziesz miał porównanie do hatsanów, cooperhedów czy innych tanich wiatrówek. Moim zdaniem nie warto wydawać 500 zł na taki karabinek, ale to Twoje pieniądze i Twoja sprawa.
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: GreedyDuck »

thewu pisze: 15 sierpnia 2020, 13:10 Po zakupie zgłoszę się, tak jak radzisz, na profesjonalny serwis.
Sprzedawca doradzał mi przykładowo Hatsan AirTact ED GEN-2 ze względu na lepszą sprężynę i to w wersji camo bo niby czarny jest bardziej podatny na zarysowania. Nie wiem czy mu po prostu ten model, trochę droższy od innych, zalega w magazynie czy szczerze doradzał. Stąd moje pytanie na tym forum. Pozdrawiam.
Jak masz 500zł budżetu to polecam odpuścić sobie karabinek i zainteresować się krótką. W tym budżecie masz najtańsze karabinki, ale za to już całkiem sensowne pistolety.
Artemis CP1-M
LOV 21
Beeman P-17
Z tych strzelałem i mogę bezpiecznie polecić. Lov 21 jest z nich najlepszy, Artemisa CP1-M możesz przerobić na karabinek, albo kupić od razu wersję Artemisa CP2 z kolbą i lufą.
Beeman P-17 to świetny pistolecik, ale ciężko się go ładuje.

Jeśli już koniecznie długa do 500zł to:
https://allegro.pl/oferta/wiatrowka-hat ... 9343435356
polimer jednak straszy, a wymiana kolby kosztuje prawie tyle samo co ten wynalazek, więc zainteresuj się też CRW600 od Artemisa.

Tutaj takie porównanie moich strzałów z Hatsana 80 na 10 metrow (jeden zerwany i przez tru-glow niewiele widzę):


A tutaj strzał z 20 metrów z Walthera LG210:


To co ludzie piszą o Hatsanach jako szmelcu - wiatrówki do 1000zł to klasa "puszkobijców". Większość hobbystów tutaj chce dobrze doradzić, bo za 1000zł i więcej można kupić sprzęcik na lata. Te Hatsany to trochę takie odpustowe karabinki. Jeśli jednak nie masz więcej pieniędzy, a chcesz strzelać tylko do puszek to prawdopodobnie będziesz się dobrze bawił.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
thewu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 15 sierpnia 2020, 11:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: thewu »

Dziękuję za wszystkie komentarze. Daliście mi dużo do myślenia.
Chętnie poszukam kogoś w moich okolicach kto zna się na temacie i pozwoli przetestować jakiś porządniejszy sprzęt. Może uda się porównać strzelanie na jakiejś budżetówce i droższym sprzęcie żebym mógł poczuć różnice na własne oczy.
Pistolety wiatrówki jakoś mnie nie przekonują. Z krótką bronią najlepiej się czuję na strzelnicy w ostrym wydaniu więc do rekreacji na działce wolę karabinek.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 480
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Leon83 »

Przeczytaj świeży temat kolegi Senio żeby zrozumieć dlaczego bardziej doświadczeni koledzy polecają to co polecają: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=12&t=188167
Co do budżetu to nikt nikomu do portfela nie zagłada, każdy ma swój rozum i wie czy go stać czy nie. Nie zmienia to faktu, że próg wejścia w to hobby zachowując przyjemność ze strzelania i celność to okolice tysiaka. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to znaczy, że jeszcze nie strzelał z dobrej wiatrówki. Niestety są to z reguły świeżaki, którzy popełnili błąd zakupu, jak to koledzy wyżej określili, odpustowego sprzętu.

Leshiy I ?
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 584
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Co kupić do 500zł?

Post autor: Januszpelle »

Mam nadzieję, że więcej już w tym temacie nie będę musiał pisać, bo jak koń wygląda, każdy widzi.
To, że człowiek głupi jest, to jasne, ale dlaczego ja? Wiedziałem przecież, że Fiat 126 jest gorszy od Fiata 125, wiec dlaczego kupiłem tego z wyższym numerem? Bo na niego było mnie stać!
Dlaczego kupiłem Hatsana 125, a nie Hatsana 90? Bo myślałem, że jakość idzie zgodnie z numeracją, jak bym nie widział różnicy we Fiatach, a nie mam się kogo poradzić?!
Na Hatsanie straciłem ponad 1000 zł.

Chciałem kupić sobie nową lornetkę.
Znowu nie mam się kogo poradzić, więc kupuję sam - męska decyzja!
Moje wymagania: Ma być FAJNA, mieścić się w dużej kieszeni i mieć wodotryski.
Straciłem tylko 220 zł i dałem małym dzieciom do zabawy w piaskownicy.

Po tych "samodzielnych" zakupach, jeśli mam cokolwiek kupić, czytam i się pytam na różnych forach by znowu nie wtopić kasy.
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
thewu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 15 sierpnia 2020, 11:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: thewu »

Dowiedziałem się sporo nowych rzeczy na tym forum. Do tej pory uważałem, że kupujesz wiatrówkę, wyjmujesz z pudełka i strzelasz. Teraz czytam o serwisach zerowych, tuningach czy też na przykładzie słynnego HW, że na rynek niemiecki jest inna sprężyna, inna moc, że się to przerabia. No cóż, trochę mętlik w głowie się robi.

Na Hatsany złapałem się bo mi się najzwyczajniej w świecie podobają. Może mam skrzywienie po broni ostrej ale uwielbiam polimery i tworzywa no i bez urazy ale nie podoba mi się trzymanie drewnianego polana. Może zaproponujecie jakiegoś rozsądnego polimerka.

Chciałbym też wrócić do uwielbianego przez Was kebaba. Spotkałem się z ofertą, którą przytoczę poniżej:

Hatsan Striker Edge w wersji RS czyli poprawionej po fabryce.
W karabinku została wymieniona uszczelka tłoka na Zepto oraz zamontowana prowadnica z kapeluszem.
Zostały tez usuniete pofabryczne zadziory i ostre krawędzie. Poprawiony jest też port ładowani i korona lufy. Spust zostaje ucywilizowany tak zeby był miękki i pracował płynnie.

Na życzenie klienta za dodatkową opłata mogę wykonać ślizg na tłoku.

Energia ustawiona jest na poziomie 16j

Czy wg Was to dalej puszkobij nie warty uwagi i raz na zawsze o tym zapomnieć?
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: wichura »

Dużo zależy od tego kto te poprawki robił. Jak w każdej dziedzinie, są FACHOWCY i fachofcy...
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: kamazek »

To będzie przyjemniej pracujący puszkobij, ewentualnie jakieś kapselki na te 25 m będzie czasami strącać :wink:
To już było setki razy na forum powtarzane - do celnego strzelania Hatsanem niezbędny jest spust Quattro Triger, czyli QT !
Oczywiście poza tuningiem, bo ze zwykłym przeglądem zerowym to tylko zabawka rekreacyjna :-D
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”