Co kupić do 500zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Laser
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 24 września 2019, 13:40
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Laser »

Nie jest to tak popularna marka jak hw ale daje radę. Miałem używany i całkiem przyjemnie się z niego strzela.
SpejsoN 47
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 23 maja 2020, 02:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: SpejsoN 47 »

Witam wszystkich serdecznie co to jest ten cekaus bo jestem zielony jeśli chodzi o wiatrówki ☹️
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 584
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Januszpelle »

W skrócie - sklep, serwis itp. = http://cekaus.pl/pl/
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
pieskowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 07:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Stare Babice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: pieskowy »

Jeśli chcesz otrzymać odpowiedź choćby zbliżoną do poważnej, to najpierw określ, co masz na myśli pisząc "celna" - na te 20 metrów wiadro, czy zapałka?
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 584
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Januszpelle »

Ładnie opisałeś swoje wymogi, a jeszcze ładniej na nie odpowiedziałeś filmikami.
Pozostaje tylko życzyć milej zabawy.
Jedyne wymogi celności obniż z 20-30m do 10-15m bo na filmie facet strzela do poppera z 10m w którego nie trafił. Został przewrócony nie wiadomo czym, gdy kamera była tuż przy celu.
Pamiętaj również, że za bezpieczeństwo to Ty odpowiadasz i za to, że dziecko "dorwało się do szafy przy nieobecności osoby dorosłej".
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
pieskowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 07:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Stare Babice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: pieskowy »

Wiele na temat CO2, to Ci nie doradzę, bo jeden miałem karabin tego systemu, który z grubsza spełniał moje wymagania celności - był to QB79 z diopterem, bowiem strzelam jedynie do tarcz. Jednak jedną dobrą radę mam - odpuść sobie magazynek. Strzelanie szybkie z CO2 to nieporozumienie, a to z powodu wychłodzenia przez rozprężający się gaz komory strzałowej. Mam teraz przed sobą Waltera CP88 z magazynkiem na 8 śrutów. Oddałem właśnie serię strzałów DA, raz za razem. Ósmy śrut spadł mi pod nogi (no prawie :) ).
Awatar użytkownika
pieskowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 07:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Stare Babice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: pieskowy »

Nie, spadek mocy nie będzie taki sam. Kiedy strzelam z Waltera " z namysłem", strzały są zadowalająco równe, tylko, że wtedy używam trybu SA, czyli napinam kurek, a potem oddaję strzał. Karabinki, które bierzesz pod uwagę mają tryb tylko DA, więc spust musi pokonać opór przeładowania a dopiero potem strzał. To utrudnia celne strzelanie.
Nie obrażaj się na ludzi, którzy mają świadomość, że tani, skomplikowany, mocno plastikowy sprzęt jest celny na większych odległościach raczej przypadkowo. Celność w decydującym stopniu zależy od jakości lufy ( materiał, gwint, korona, port ładowania, czok). Tańszy sprzęt jest robiony z tanich materiałów, lufy cięte z metra, trzeba się nad nimi napracować, a skutek - przeważnie siewnik. Zaczynasz przygodę, a jeśli się spodoba, szybko zacznie Cię wkurzać, że bardzo się starasz, a pociski lecą gdzie chcą.
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: GreedyDuck »

No ok, będę nieco sarkastyczny... ten temat powstał chyba, aby "pasjonaci" mieli jedno miejsce (bo czemu nowi mają robić bałagan wszędzie) gdzie mogą pośmiać się z "żółtodziobów", bo według nich nie ma wiatrówek w tym przedziale cenowym...czasy kiedy "slavia" była tańsza dawno minęła, a z grubsza czytając tutaj co nie co to jest to alfa i omega niezawodności, celności itd...tylko, że sprawdzając cenę można zapomnieć o 500 czy 600zł, raczej tysiączek trzeba mieć...
Ale z Ciebie obrażalska panienka. Chociaż tu masz rację, większość polecających tutaj zatrzymała się z cenami sprzed 10 - 15 lat. ;laughing:
To co można znaleźć wedle wielu obytych użytkowników forum z tego tematu to wyłącznie klasyczne wiatrówki łamane- co w ogóle jakoś strzela znaczy się...
Nie pomyślałeś, że to dlatego, że w tym przedziale cenowym to jedyny dobry sprzęt, godny polecenia?
Nie znam się i może rzeczywiście zaproponowane przeze mnie zabawki nie są warte uwagi pasjonata...ale pisać, że 20m nie da się trafić z tego to chyba jednak przesada...posiłkować się filmikiem reklamowym to też przesada- strzelec w ogóle może nie umieć strzelać co nie? :) chciałem poglądowo pokazać o co mi chodzi i tyle....więc wychodzi na to, że jedne z najtańszych " coś znaczących" ASG będzie lepsze od takich wiatrówek, bo na filmiku gościu trafia z 30m?
"Trafianie" w ASG a "trafianie" wiatrówkowicza to dwie różne sprawy. Gość z ASG strzela do ludzi i jemu wystarczy, że kulka psim swędem doleci i puknie kogoś w tyłek. Strzelec wiatrowy z dobrym sprzętem i umiejętnościami przestrzeli Ci zapałkę. Ludzie tutaj mają alergię na ASG, bo tam kulka leci po torze dość... nieprzewidywalnym. Tutaj ludzie lubią precyzję i powtarzalność strzałów.
Żona chciałaby, aby dziecko nie było w stanie zrobić sobie przypadkiem krzywdy, jakby "dorwało się" do szafy przy nieobecności osoby dorosłej i nie wypaliło sobie w twarz choćby samym powietrzem....zatem pomyślałem, że sprężynowego naciągu nie chcę (jeszcze z innego powodu- później napiszę), ACP też nie, PCP to raczej większy przedział cenowy i dodatkowy osprzęt, zostaje nabój CO2...
Problemem nie jest napęd broni, ale umiejętności rodzicielskie. Nie ważne czy zabawka czy broń palna, jest dużo przedmiotów codziennego użytku, którymi dzieciak sobie może krzywdę zrobić, ale chyba noży z gumy w domu nie macie, nie? :)

Ale dość pitolenia, czytając Twoje wymogi widzę, że nie zależy Ci na precyzji strzałów. Kup elektrycznego AEG'a. Tylko od razu zalecam wybrać się do sklepu i pomacać, większość replik w tym przedziale cenowym jest wykonana strasznie tandetnie. Możesz to obejść kupując G36 od JG, bo oryginał też jest w dużej mierze z tworzywa. Miej też świadomość, że od razu musisz kupić ładowarkę i baterię, co podnosi cenę o ~150zł. Dobrą stroną są biodegradowalne kulki, więc nie zaśmiecasz aż tak terenów zielonych.
https://www.taiwangun.com/elektryczne/608-j-g-works

Co do wiatrówek to masz jeszcze Artemisa CP2, ale to jednostrzałowiec. No i nieważne co kupisz, pamiętaj o okularach dla siebie i dzieci, bo kulki lubią rykoszetować na różne strony. Śrut niby też, ale aż tak nie wraca.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: GreedyDuck »

To forum dla dorosłych, nie dla kolekcjonerów cyferek. Mi wystarczy, że Ci pomogłem. ;laughing:

Jak masz dużo pieniędzy to przy obecnych wymogach polecam jednak zacząć od tej giety. Podobno są składne i wymiarami odpowiednie też dla młodszych, chociaż ja nie miałem nigdy takiego w rękach. Na 10 metrów na pewno się dobrze będziecie bawić w strzelanie do puszek, butelek i plastikowych żołnierzyków. A jak się wkręcicie to możecie pomyśleć o czymś bardziej precyzyjnym do nauki strzelectwa. :wink:


Edit: No to z Artemisa CP2 na pewno będziesz zadowolony. Sam myślę o reanimacji mojego CP1-M jak widzę ten nowy wynalazek Kandara. Niby tania firma, ale do rekreacji daje radę. :-D
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
gopeb49
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 19 czerwca 2020, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: gopeb49 »

siema, doradźcie która lepsza?
-HATSAN 55 STG 4.5 mm
-Crosman-Remington Vantage 4,5
sprawdź zniżki tu
zoraki07
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2020, 12:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: zoraki07 »

Hatsan, lepszy Spust, ale i tak trzeba mu zrobić porządny przegląd a najlepiej tuning
Yannu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 14:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Yannu »

Hatsan ze spustem Quattro, uściślijmy. W tym przedziale cenowym nie ma lepszej konstrukcji. Jeśli nie ma Quattro, to teraz odpuściłbym całkowicie i zaczął polować na egzemplarz z takowym.
Awatar użytkownika
pieskowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 07:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Stare Babice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: pieskowy »

Hatsan 55STG QT, najlepiej ze sklepu, który oferuje serwis ( przegląd zerowy, tuning), bo Hatsan prosto z pudełka to zwykle rozczarowanie. Będzie trochę drożej, ale warto. Poszukaj, zadzwoń, pogadaj i będziesz Pan zadowolony.
EBITDA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 02 października 2019, 09:10
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: EBITDA »

Szukam jakiegoś pistoletu do treningu strzeleckiego, statycznie do 25m, chciałbym jak najlepsze odwzorowanie działania spustu prawdziwej broni palnej, nie jestem przekonany czy wolałbym wiatrówke czy ASG. Co możecie mi polecić?
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: GreedyDuck »

Beeman P-17
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”