Co kupić do 300zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

green_thunder
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1622
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:53
Tematy: 0
Lokalizacja: z Mokotowa
Grupa: RIP

Post autor: green_thunder »

...no cóż, chcieć tylko trzeba...o wszystkich tych wiatrówkach są na tut. forum opinie...nic uznanego za 300 zł nie kupisz...
Vz.47, jakieś długie, pośrednie, parę pistoletów
herflik-00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 17:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Dzierzoniow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: herflik-00 »

Witam

Albo Hatsan albo Crosman, choć ja bym brał Hatsana.
Modele Hatsana od 55 do 90 mają taka samą mechanikę - różnią się tylko osadami.
W robocie nie mogę oglądać allegro więc nie powiem Ci dokładnie czy te z linków są ok, ale hatsana szukaj z "nowym" spustem Quattro.

pozdrawiam
Zbieracz "jeżyków" :)
Awatar użytkownika
t00kie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: t00kie »

green_thunder pisze:...no cóż, chcieć tylko trzeba...o wszystkich tych wiatrówkach są na tut. forum opinie...nic uznanego za 300 zł nie kupisz...
Tak, to już wiem, dlatego zapytałem o konkretne egzemplarze. Ktoś bardziej doświadczony być może na pierwszy rzut oka rozpozna stan użycia. Nie chcę wydawać 500 czy 600zł na nowy sprzęt bo nie wiem czy jest mi taki potrzebny. Jeśli naprawdę złapię bakcyla to sobie będę odkładał na lepszy.

herflik-00 dziękuję, poczytam o tym spuście zaraz, bo nie sądzę, żeby akurat ten sprzedawca miał o tym pojęcie (loombard).
EDIT: Wygląda mi na to, że ten model akurat nie ma.
Heniek993
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 15 czerwca 2015, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Heniek993 »

Jak wygląda celność starszych Hatsanów z gładką lufą na dystansie 30m? Opłaca się takiego kupić za pół ceny nowego H55?
Awatar użytkownika
Qbuś
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 521
Rejestracja: 02 września 2007, 13:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław\Muchobór
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Qbuś »

Opłaca się takiego kupić za pół ceny nowego H55?
Nie. To tak, jak byś chciał kupić za połowę ceny DVD magnetofon kasetowy :-D .
HW 30, Prosport, LGM -2, TX 200, FWB-600, IŻ-38, "GROM" i inne pier..ły.
"Lider", "Lidor", "lidur" (Germany :) )
Janos32
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 26 lipca 2015, 16:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

co kupić ?

Post autor: Janos32 »

co najlepiej kupić na początek do 300 zł ??
Awatar użytkownika
amok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 349
Rejestracja: 30 maja 2010, 09:11
Tematy: 0
Lokalizacja: gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: amok »

Kolego Janos32, poczytaj od początku temat - a na pewno coś znajdziesz ;)
radzix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 08 marca 2008, 13:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: radzix »

Panowie, a co sądzicie o modelu Crossman Sheridan Cowboy? Sobie kupie coś większego, ale dla młodego adepta chciałbym tą plujke, nadaje się to do czegoś czy raczej przycisk do papieru?
Hatsan m.8 +3-9x32 Optima mod by Dębowy , HW40 mod by Dębowy , S.A 9 do puszkobicia
erli
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: erli »

Crossman Sheridan Cowboy to zabawka która jest/była dość popularna w USA dla dzieci - jeśli byłeś dzieckiem wychowanym na amerykańskiej wsi a byłeś za młody/mały aby strzelać z palnej to tatuś kupował Ci coś takiego.
I tak jak ze wszystkimi kulkowcami - nie jest to zbyt celne. Oczywiście z 10 metrów do puszek czy 2 litrowych butelek po Polo Koli postrzelasz, ale o jakiejkolwiek precyzji i przewidywalności strzałów zapomnij.
excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: excar »

Do 300zł można kupić średniej klasy montaż do lunety :) ale tak na poważnie to nie tak dawno przemknęła przez dział K/S moja BMK 20 z lupką Leapersa za 330zł a teraz w K/S forumowy kolega sprzedaje dopieszczonego na maxa świeżego Crosa Copera. Co prawda 450 zet ale warto chociaż przeczytać,pomyśleć i kupić tak aby ewentualna strata przy odsprzedaży była niewielka.Bo to co można było na tym stracić to już w większości stracił właśnie on. To co napisałem z tym montażem to to nie żart. Mój BKL nowy kosztuje 260zł a parę lat temu zanim jeszcze trafiłem na forum to przechadzając się po bazarze o mało nie zostałem szczęśliwym posiadaczem jakiegoś lidera z "ołówkiem" na grzbiecie.... :shame: bo byłem przekonany że wydać 200zł na zestaw" snajperski" to jeszcze mogę...
PS. Miałem co innego napisać a pochwaliłem się montażem.
W lombardzie bez możliwości pomacania sprzętu nic bym nie kupił. Właściciel nie zna się na sprzęcie a nawet gdyby, to jedynym motorem jego działania jest żądza zysku. Tu podaję link (jest też w cudach z portali..) do ewidentnego oszustwa krakowskiego lombardu. Aktualnie to jest wystawione. http://allegro.pl/wiatrowka-umarex-4-5- ... 90268.html tylko trzeba przewinąć ogłoszenie do końca gdzie mamy za 376zł zdemolowaną B1 firmowaną Umarexem wartą może 3,75groszy :502:
coś tam jest
Terrormachine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 05 października 2015, 23:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: Terrormachine »

Ale masakra złom w tym lombardzie,za darmo bym tego nie chcial...A do 300 zł Kandar CP1 z magazynkiem,lub bez,w 4.5 mm :502:
Awatar użytkownika
Armi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: Armi »

Pistolet na początek do 300 zł. jako alternatywa od. używanych hw40 itp. kultowych dziadków - osobiście polecam Crosmana 1377 PCA.
Powtarzalna prędkość śrutu, co w pca przy budżetowym sprzęcie nie zawsze się zdarza. Duża prędkość początkowa śrutu jak i regulacją energii zależnej od ilości napompowania. Duża odległość pomiędzy muszką a szczerbinką (długa linia celowania) pozytywnie wpływa na skupienie. Łatwy dostęp do uszczelki w celu jej smarowania. Można zrobić moda. w postaci metalowego zamka, przyrządów celowniczych oraz dokupienia kolby. No i wiele modów własnych pomysłów czy forumowych.

Do minusów jak dla mnie należy zaliczyć, spust (da się przerobić) oraz plastykowe przyrządy celownicze (można kupić metalowe)
Ja mam jedynie spust przerobiony na regulowany oraz szeroką nakładkę na spust i jest ok co nie oznacza, że nie da się strzelać ze stokowego.

Prawdę mówiąc da się z tego strzelać celnie nawet niczego nie przerabiając jak fabryka dała.
Yannu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 14:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: Yannu »

Pytanie brzmi: gdzie można dostać Crosmana 1377 w cenie do 300zł? :)

A na poważnie: mając do wyboru w wersji fabrycznej, czyli dla chcących rozpocząć zabawę, HW40 albo Crosmana 1377, to zdecydowanie HW40. Za spust. Crosman jest dobry, ale dla majsterkowiczów.
Awatar użytkownika
Raymanol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 22 czerwca 2007, 08:07
Tematy: 13
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: Raymanol »

HW 40 jest jednak zdecydowanie droższy, a co do 1377 do za niewiele więcej jest choćby na militaria
BMK-19;
Łucznik wz.1970;
Haenel Sport Modell 49a (w trakcie renowacji)
Yannu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 14:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: Yannu »

Rzeczywiście.
Czyli używane HW40 w dobrym stanie można od ręki kupić w cenie zbliżonej do nowego Crosmana 1377. To z kolei oznacza, że nowy Crosman jest zbyt drogi :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”