Co kupić do 300zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: kamazek »

Pozwolę sobie z Szanownym przedmówcą się nie zgodzić w kwestii Vigilanta :-D
Strzelałem z niego ostatnio i do zastosowań rekreacyjnych jest wystarczająco celny.
Tarczownika z niego nie będzie :wink: , ale puszeczka po złocistym na te 10 m nie ma szans, co w przypadku BBsowców nie jest takie oczywiste.
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Mamutowicz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 11 października 2011, 15:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Anston FTC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: Mamutowicz »

Je!!! ... Nie byłem tu od Listopada.. !! :D
Kamaz, w puszkę na 10m to można z powodzeniem kamieniami rzucać.. Skupienie podobne ale energia większa :D
Awatar użytkownika
belphegor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 246
Rejestracja: 18 marca 2008, 17:50
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: belphegor »

Mamutowicz pisze:
kamazek pisze:Borner to typowy puszkotłuk, Vigilante dzięki gwintowanej lufie i możliwości strzelania śrutem diabolo jest celniejszy.
I tak jak kupisz którykolwiek, postrzelasz, pobawisz się i sprzedaż,bo takie zabawki szybko się nudzą :wink:
Miałem w łapkach tego "Vigilante" .. gdybym go dostał za darmo to i tak bym nie strzelał bo szkoda by mi było kapsułki do niego ładować.. że o śrucie nie wspomnę.. Jeśli ten "Borner" jest od niego gorszy, to nawet sobie nie wyobrażam jaki jest do du**.. ;D
To może kolega jak taki obeznany zaproponuje coś celniejszego, bardziej niezawodnego i w cenie do 300.- bo osobiście nie widzę nic poza "Vigilante". Wymaga małego tuningu, w warunkach domowych ca 30min.
PS
Pozostaje jeszcze CP1 i Cros 2240.
Ostatnio zmieniony 01 kwietnia 2019, 16:45 przez belphegor, łącznie zmieniany 1 raz.
.177 .22 .31 .36 .41 .44 .45 .56 a jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: kamazek »

Spłentowałbym wypowiedź mamucią czymś dowciapnym, w końcu mamy dzisiaj 1 kwietnia :wink: , ale na tym serioznym forumie trochu strach ;laughing:

Vigilante do beztroskiego utylizowania śrutów jest ok, celność rekreacyjna akceptowalna, a i wygląd bojowy i wielkość giwery robi wrażenie.
W kwocie do 300 zeta tylko chyba cepek, też na co2, jest celniejszy.
Polecam PCA Beeman P17, ok.200 zeta.
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Mamutowicz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 11 października 2011, 15:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Anston FTC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: Mamutowicz »

I tu się zgodzę. Ten beeman p17 (chili klon hw40) w tej cenie jest super. Mam takiego (lider s9) i jestem z niego zadowolony. I na 15m denko od małego redbula obrywa za każdym razem
Ponton
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: Ponton »

Panowie, jak się ma taki Beeman P17 DO Kandara CP1-M szmocą i celboscią? Wiem, że jeden to PCA, a drugi CO2, ale dopiero zaczynam przygodę i błądzę po omacku :D
POMÓŻ Ciebie to nic nie kosztuje a dla Niego to bardzo dużo
AirPiotr
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 04 lutego 2019, 00:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: AirPiotr »

Sprawdzałem mojego CP-1 na R2A ostatnio. Na śrucie gamo .45g pistoletowym płaskim Ek~4.5J stabilna, wahanie v0 do 2m/s. Jedyne co wymagał mój egzemplarz to lekko poprawić port ładowania :)
AirPiotr
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 04 lutego 2019, 00:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: AirPiotr »

Mam na zbyciu USP H&K z dwoma magazynkami za grosze.
Nie jest to może najcelniejszy cud techniki, ale przyzwoity ;)
ukszor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 15 listopada 2019, 11:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: ukszor »

Witam serdecznie,

Postanowiłem rozpoczac przygode strzelecka. Budzet okolo 250zl - upatrzylem sobie trzy modele pistoletow:
Beeman P-17
CZ 75 SP-01 Shadow
Beretta Elite II

Ktory z nich jest wg was najlepszy? Najcelniejszy i najbardziej niezawodny? Jakie jest wasze opinie? Jakie sa ich wady i zalety?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: GreedyDuck »

O Beemanie możesz dowiedzieć się sporo z tego filmu: Recenzja Beeman P-17

Żadnego pistoletu z wymienionych nie miałem, ale mam CZ 75 P-07 BB.
Gaziaki wymagają nabojów, które będą Ci zamarzać w nadchodzących temperaturach i nie postrzelasz za kilka tygodni, a będziesz musiał czekać do wiosny. Miałem tylko jedną wiatrówkę BB, wspomnianą CZ 75, ale chyba SirWolf pisał, że też ją miał i uważa za jedną z celniejszych w swojej klasie. Wg mnie jest średnio-celna, a kulki są mało areodynamiczne.

Beeman strzela diablikami, do tego ma system PCA - wystarczy napompować i można pruć bez względu na jakieśtam naboje CO2.

Ergo: wydaje mi się, że Beeman wychodzi najtaniej (180zł na alle) i zdecydowanie będzie celniejszy od tych dwóch innych, które podałeś. Dużo osób uważa Beemana za jedną z najlepszych zabawek do ~400zł.
Tylko pamiętaj, żeby kupić ze sklepu gdzie będzie fajna gwarancja w razie draki.
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2019, 14:56 przez GreedyDuck, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: telli »

Odradzam kupno elity. Jak b.dobra celność to Beeman, jak wielostrzałowość jest ważniejsza to polecam CZ 75 compact - ma dobry spust. Zakładam, że wersja shadow też taki ma, oczywiscie po odciągnieciu kurka. Elite działa chyba tylko w DAO, czyli spustem naciągasz sprężynę zbijaka/kurka co przekłada sie na zrywanie strzału = totalna niecelność.
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2019, 22:55 przez telli, łącznie zmieniany 1 raz.
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: browar25 »

Z podanych przez Ciebie strzelałem z Beretty Elite II i z HW40 (kiedy kupowałem mojego Beemanów jeszcze nie było, ale to identyczny sprzęt). Strzelałem też z paru innych pistoletów zasilanych co2, które "rozpylają" bbsy i jeden nawet miałem w posiadaniu przez dłuższy czas. Sprzedałem go i nie żałuję. Natomiast HW40 jest ze mną i jakoś nie mogę się nim znudzić. Jestem z niego bardzo zadowolony. Stosunek ceny do jakości był dla mnie bardzo korzystny. Ciężko dostać tak wiele celności za tak niewiele PLN. Mogę strzelać z niego cały rok, mrozy mu nie straszne. Jest bardzo tani w eksploatacji. Jedyne czego mu potrzeba to śrut i nie muszę wydawać kasy na kartusze co2.

Celność w porównaniu do wiatrówek na bbsy to niebo a ziemia. Z Beemana możesz się pokusić o strzelanie do tarczy na 10m (tak wiem, są celniejsze sprzęty do tego celu, ale czy kosztują 200zł?). Z pistoletów na bbsy możesz się pobawić w robienie durszlaka z tarczy. Jedyna zaleta replik na bbsy to szybkostrzelność, jednak okupiona pewną przykrą przypadłością. Im szybciej strzelasz tym bardziej kapsuła się wyziębia i prędkość początkowa spada. A więc sprzęt z myślą o szybkim strzelaniu jednak nie bardzo się do tego nadaje. Chyba, że chcesz widzieć jak ostatnie kulki lecą z prędkością mniejszą niż gdybyś rzucił je ręką.

A więc odnośnie celności masz odpowiedź. Co do niezawodności, to trudno powiedzieć. Zawsze można trafić felerny model, tą nieszczęsną czarną owcę. O Beemanie tu Ci wiele nie powiem. Do HW nie mam zastrzeżeń. Skoro to bliźniacze konstrukcje, to i Beeman nie powinien zbytnio odbiegać. Zaletą jest względna prostota konstrukcji.

Podsumowując:
pistolety na bbsy, zalety:
- możesz wystrzelić kilka kulek naraz (strącić kilka puszek za jednym zamachem),
- niektóre repliki są ładne,
- niektóre nawet świetnie replikują pierwowzór (np. makaron)
wady:
- jak będziesz strzelał zbyt dynamicznie, to kapsuła zamarznie i kulki będą latały jak pijane,
- o celności zapomnij, brak powtarzalności strzałów,
- w zimę możesz go sobie na półce postawić i popatrzeć,
- poza śrutem musisz wydawać kasę na kapsuły co2,
- ogólnie też nie za bardzo możesz przerwać strzelanie kiedy chcesz, kapsułę trzeba opróżnić do końca.

Beeman:
zalety:
- świetny stosunek ceny do celności!
- też postrzelasz nim rekreacyjnie, tyle że nie tak szybko, ale za to dalej (pudełka po śrucie i z 20m powtarzalnie trafisz),
- sprawdzona konstrukcja, od lat na rynku,
- zima mu nie straszna,
- jedyne czego potrzebujesz to śrut i minimum siły.

wady:
Przy takiej cenie za taką celność grzechem byłoby tu cokolwiek pisać :shame:
HW 40
ukszor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 15 listopada 2019, 11:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: ukszor »

Dziękuję bardzo za opinie. Zatem jesli chodzi o bron krotka chyba zaczne od Beeman P-17 :)

Nie mniej jednak, w miedzy czasie, zaczalem rowniez sie zastanawiac nad czyms dluzszym.
Z tego co do tej pory udalo mi sie wyczytac na forum, wiekszosc na start poleca HATSAN 90 4,5 mm.

Wiem, ze te karabinki, o ktore chce zapytac, wybiegaja cenowo z tego watku, ale nie chce spamowac forum i moze tutaj wypowiedzielibyscie sie na temat tego co mnie interesuje :)

Jakie sa tak wlasciwie zasadnicze roznice pomiedzy tymi modelami poza wizualnymi?
https://www.militaria.pl/hatsan/wiatrow ... p90114.xml - Hatsan 90 4,5 mm (T008361)
https://www.militaria.pl/hatsan/wiatrow ... p85916.xml - Hatsan Striker Edge 4,5 mm (T009389)
https://www.combat.pl/001001208-karabin ... -spre.html - Walther Terrus 4,5 mm
https://www.militaria.pl/hatsan/wiatrow ... 102738.xml - Hatsan TG AirTact QE 4,5 mm

3 pierwsze maja regulowany spust natomiast Hatsan AirTact go nie posiada?
Hatsany wg papieru wszystkie maja zblizona predkosc poczatkowa ~300m/s, natomiast najdrozszy w tym zestawieniu Walther Terrus ~240m/s
Dlaczego wg was Hatsan 90 jest lepszy nad wyzej wymienionymi przeze mnie Hatsanami?
Czy warto dolozyc do Walther Terrus wzgledem Hatsan 90?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: GreedyDuck »

Do rekreacji? Terrus w 5,5mm w combacie jest za 479zł.
Hatsany mają raczej złą opinię z tego co widziałem na forum, ale nie miałem z nimi styczności. Ja mam Terrusa w 4,5mm i powiem tyle, że jest całkiem celny. Przez Tru-Glo gówno widać, ale teraz we wszystkich budżetowych sprężynach ten syf wsadzają, więc licz się wydatkiem na dodatkowy celownik, min. 200zł. Dobrze by było go puścić na przegląd zerowy, więc minimum +100zł. Ergo: Terrus w 4,5mm do fajnego strzelania wyjdzie Ci ok. 900zł. To będzie całkiem przyjemny sprzęt. Ze swojego jestem zadowolony, chociaż gdybym miał wiedzę, którą mam teraz to bym poszukał starej używki Walthera lub FWB.

Najlepszym rozwiązaniem przed zakupem będą odwiedziny lokalnej strzelnicy pneumatycznej LOK, gdzie postrzelasz z klubowych karabinków i dowiesz się więcej o tym co kupować. Idź wydać 3zł za 20 strzałów i wylecz się z chęci wywalenia 300zł na turecki krap.

Jeśli jednak dostałeś dzikiej chcicy (znam to uczucie) to łap ładną recenzję Terrusa:
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2019, 09:45 przez GreedyDuck, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
wooden
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 11 października 2018, 06:56
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 300zł?

Post autor: wooden »

Najlepiej sam się przekonaj... Podejdź do najblizszego sklepu i weź do ręki każdego z hatsanów... Przymierz się, sprawdź jak i z czego jest wykonany itd...
Wybrał bym walthera... Myślę że po przeglądzie zerowym bedzie najprzyjemniejszy z wymienionych.
Na prędkości wogóle nie patrz bo to tylko marketingowy bełkot.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”