PCP co kupić do 3000zł

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
djbombel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

PCP co kupić do 3000zł

Post autor: djbombel »

Witam.
Od dwóch lat strzelam sobie sprężyną Crosman Summit... ale coraz bardziej zaczyna mnie irytować łamania lufy wiec postanowiłem zainwestować ok 3k na zestaw PCP 4,5mm.
zanim zacząłem czytać fora miałem już w koszyku Puncher JUMBO, a następnie wymieniłem go na PUNCHER Monarch...
Później napaliłem się na Hatsan PREDATOR ale 5kg wagi mnie trochę odstrasza... lubię też strzelać w plenerze na stojąco...
Na forum piszecie, że ważna lufa i spust i że AT44 to najlepszy wybór :) ale to posty z 2014roku ;)
Może zaproponujecie coś na obecne czasy??
Obecnie rozkminiam AT44, BT65, Walther Rotex RM8 no i cały czas ten Predator chodzi mi po głowie :)
Będę wdzięczny za wasze opinie ;)

Awatar użytkownika
sp5it
Zarejestrowany użytkownik

Re: PCP co kupić do 3000zł

Post autor: sp5it »

3k z butlą i przetoczką czy sam dziurkacz? Luneta?
Dystans?
Obrazek

Awatar użytkownika
djbombel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

mysle, że sam dziurkacz :) butle i przetoke mam upatrzoną za 300zł wiec na to pójdą zaskórniaki... na początek lunetkę odkręcę ze sprężyny a na wiosnę zapodam coś ekstra :) także ok 3k mogę dać za dziurkacz :) dystans do 50m

Awatar użytkownika
Januszpelle

Post autor: Januszpelle »

djbombel pisze:
21 sierpnia 2020, 19:52
lubię też strzelać w plenerze na stojąco...

Nie łamiesz lufy i masz magazynek ....
Kupiłem używany za 3 K z lunetą, ale luneta była do naprawy.
Skróciłem piłą kolbę o 5cm, ale za to zainwestowałem w aluminium z trafo robiąc palmrest, nie będę przecież oszczędzał na hobby.
Dzięki karabinkowi HW 100 strzelanie znowu stało się przyjemnością, mimo podeszłego wieku :-)

Smalcmen

Post autor: Smalcmen »

Janusz wie co mówi.
HW100 używka do trzech kafli to chyba najlepszy wybór.
W weekend będę wystawiał właśnie HW100 i AA S410. Wymienione wszystkie oringi, porobione korony luf i porty ładowania u kolegi Przemka vel Hiszpana.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.

Awatar użytkownika
sp5it

Post autor: sp5it »

AA510
Obrazek

Awatar użytkownika
djbombel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Super :) to jest HW 100?? Cztałem i oglądałem filmiki o wiatrówkach WEIHRAUCH ale na chwilę obecną poza moim zasięgiem... ale na pewno to będzie mój następny zakup ;)
co do używanych sprzętów to mam pewną urazę... przejechałem się na Colcie... to dokładnie tak jak z używanym samochodem... albo trafisz albo nie

Smalcmen

Januszpelle pisze:
21 sierpnia 2020, 21:05
nie będę przecież oszczędzał na hobby.
Jak zwykle nie chcę być niegrzeczny ale na tej rączce to trochę przyoszczędziłeś.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.

Sandacz

Post autor: Sandacz »

djbombel pisze:
21 sierpnia 2020, 21:22
Super :) to jest HW 100?? Cztałem i oglądałem filmiki o wiatrówkach WEIHRAUCH ale na chwilę obecną poza moim zasięgiem... ale na pewno to będzie mój następny zakup ;)
co do używanych sprzętów to mam pewną urazę... przejechałem się na Colcie... to dokładnie tak jak z używanym samochodem... albo trafisz albo nie
Jak kupisz na forum i od kogoś kto jest tu już kilka lat i się "udziela" to nie porównuj tego z kupnem używanego samochodu. Ja uważam, że lepiej kupić sprawdzony karabinek od kogoś na forum jak sklepowy.

tompas

Post autor: tompas »

Ze mną było podobnie , używka Theoben gas-ram, nówka HW-100,dopóki nie zacząłem strzelać z Walther PCP i Tak mi zostało. PZDR !

Awatar użytkownika
Linek

Post autor: Linek »

Dobrą praktykowaną zasadą jest udzielenie tygodnia na sprawdzenie sprzętu o ile jest sprawny ( sprzedający wie co ma a kupujący może sprawdzić).

Choć zdarzają się i tacy kupujący którzy piszą że przymierzali montaż i im jednak nie pasuje i chętnie odeślą po pokryciu kosztów kuriera w obydwie strony ( po stronie sprzedającego).

Smalcmen

Z drugiej jednak strony zdajesz sobie sprawę co można zrobić z takim sprzętem w ciągu tygodnia a potem go oddać pod byle pretekstem.
Lepszym rozwiązaniem napewno będzie spotkanie na jakiejś strzelnicy, "przymierzenie" i dopiero zakup.
Utajonych głupców.

Awatar użytkownika
Mumin_

Post autor: Mumin_ »

Linek pisze:
23 sierpnia 2020, 06:55
Dobrą praktykowaną zasadą jest udzielenie tygodnia na sprawdzenie sprzętu o ile jest sprawny ( sprzedający wie co ma a kupujący może sprawdzić).
Wiesz, istnieje coś takiego, co się potocznie nazywa "rękojmia" (oficjalnie "niezgodność towaru z umową") i działa również przy zakupie od osoby prywatnej, tylko terminy są o połowę krótsze (działa rok i ma się miesiąc na powiadomienie sprzedawcy o wadzie). Chyba że w umowie zostało to jawnie wyłączone (przy zakupach od osoby prywatnej można wyłączyć, przy sprzedaży konsumenckiej - nie).
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Awatar użytkownika
Linek

Post autor: Linek »

Dla jednego niezgodność to jest skupienie 5 gr na 50 metrach a dla drugiego już nie

dragonblade

Post autor: dragonblade »

Smalcmen pisze:
23 sierpnia 2020, 10:13
Z drugiej jednak strony zdajesz sobie sprawę co można zrobić z takim sprzętem w ciągu tygodnia a potem go oddać pod byle pretekstem.
Lepszym rozwiązaniem napewno będzie spotkanie na jakiejś strzelnicy, "przymierzenie" i dopiero zakup.
Tylko to też nie jest gwarancją, że ktoś nie wciśnie Ci bubla. Karabinek może strzelać fajnie w chwili testu, a po jakimś czasie okaże się, że jest zajechany i wymaga gruntownego serwisu.
Ja kupiłem "cudo sztukę wygrywającą zawody", a po wystrzelaniu kilku kartuszy i rozebraniu systemu okazało się, że do wymiany i odszczurzenia jest praktycznie wszystko co możliwe.
Tak czy owak zrobiłem i teraz wiem co mam, ale niesmak jednak pozostał i jest to chyba ostatni używany karabin jaki kupiłem.

Dla odmiany sprzedałem też mega dopieszczonego MPRa, z którego nowy właściciel jest bardzo zadowolony, więc można też dobrze trafić.
Steyr LG110 + Vortex Diamondback HP 4-16x42

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”