Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Wiatrówka PCA

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

czarny_281
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Wiatrówka PCA

Postautor: czarny_281 » 2019-05-15, 14:23

Witam.
Panowie proszę o wskazanie jakiegoś niedrogiego modelu wiatrówki PCA. Posiadam HW50 z lunetą, chciałbym jednak coś na dystans 20-30 metrów do strzałów z przyrządów otwartych. Wyjaśniam dlaczego PCA -otóż u szwagra jest stary model PCA Crosmana udający Winchestera. Całość wykonana z metalu, łoże z drewna - piekielnie celne ustrojstwo na wskazanym przezeminie dystansie. Przeglądałem Internet i są pytania o PCA jednak stare, być może w ostatnim czasie pojawiły się jakieś godne polecenia modele powiedzmy do 400 zł. Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka PCA

Postautor: sirwolf78 » 2019-05-15, 15:53

W tej cenie i dobre, to tylko pistolety, nie karabinki (te znajdziesz w budżecie, ale niezbyt godne polecenia).
Gamo PR-45, HW-40, Beeman P-17
Ostatnio zmieniony 2019-05-15, 15:55 przez sirwolf78, łącznie zmieniany 1 raz.
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu...

jakiii

Postautor: jakiii » 2019-05-15, 16:24

Crosman 2100.

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume

mari0
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: mari0 » 2019-05-15, 16:25

sirwolf78 pisze: ale niezbyt godne polecenia. Gamo PR-45, HW-40

A co w nich jest niegodnego polecenia. Powiem wprost jako pistolety tarczowe spokojnie można nimi wygrać zawody.
Pardini P10

Awatar użytkownika
sirwolf78

Postautor: sirwolf78 » 2019-05-15, 16:35

Musisz sprostować swój post, bo edytowałeś moją wypowiedź bez mojej zgody i zmieniłeś jej znaczenie usuwając nawiasy i kropki.

mari0
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: mari0 » 2019-05-15, 19:23

sirwolf78 pisze:Musisz sprostować swój post, bo edytowałeś moją wypowiedź bez mojej zgody i zmieniłeś jej znaczenie usuwając nawiasy i kropki.

Sorki ale do niczego nie możesz mnie zmusić a jeśli cytuje się kogoś to nie trzeba pytać cytowanego o zgodę (ciekaw jestem jakbyś to zrobił cytując np. Mickiewicza). Ja odczytałem Twoją wiadomość tak jak ją zacytowałem, czyli że w tej cenie dobrego pistoletu się nie kupi i wymieniłeś te trzy modele.
Pardini P10

czarny_281
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: czarny_281 » 2019-05-15, 19:44

Właśnie pistolety odpadają. Zależy mi na karabinku. W ostateczności na naboje CO2, jednak ze zdecydowanym wskazaniem na PCA. Nie chciałbym aby rozpadło się ustrojstwo po 50 strzałach.

zpmq

Postautor: zpmq » 2019-05-15, 19:49

Przeczytaj jeszcze raz wypowiedź sirwolf78. Napisał (parafrazujac) że w tej cenie nie kupi się dobrego KARABINKA a potem wymienił DOBRE pistolety :)

zpmq

Postautor: zpmq » 2019-05-15, 19:57

Na co2 w tej cenie jest jeszcze qb78 ale moze wymagac poprawek po fabryce. A jezeli potrzebujesz czegos typowo do strzelania z otwartych/przeziernika do tarczy na bliski dystans to zastanow sie nad jakims FWB (choc to przekroczy zalozony budzet...)
Pozdrawiam

czarny_281
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: czarny_281 » 2019-05-15, 20:11

Czyli raczej nici z tego. To może jednak pomyśleć o jakiejś klasycznej, bądź z dolnym naciągiem w tej cenie. Kaliber tylko 4,5 mm. Może podrzucicie mi jakiś karabinek który da możliwość wymiany sprężyny na gazową w przyszłości. Może rozsądnym będzie pójście w tym kierunku. Nie chcę za każdym razem ściągać lunety ze swojego hw50 które ustawione jest na 50m (swoją drogą przestrzelę chyba na 60 bo zabawa staje się nudna :)

Awatar użytkownika
Mc Gyver

Postautor: Mc Gyver » 2019-05-15, 20:33

A ja poszedłbym w odwrotnym kierunku. Masz pierwszej klasy rekreacyjny karabinek czyli HW-50. I ten karabinek zostawiłbym do strzelania z otwartych na 20-30 metrów, a do strzelania z lunetą kupiłbym coś większego, tzn. strzelającego z większą energią.

Ja mam odwrotną sytuację: posiadam Walthera LGU i mam ochotę dokupić właśnie HW-50s do strzelania z otwartych. Jedyne co mnie powstrzymuje to fakt, że ostatnio mało strzelałem, z powodów mniej lub bardziej obiektywnych. Ale mam mocne postanowienie, aby przeznaczyć więcej czasu na nasze hobby i kiedy to stanie się faktem, to 50-tka będzie moja :one: .
Ostatnio zmieniony 2019-05-15, 20:35 przez Mc Gyver, łącznie zmieniany 1 raz.
"Na starość dziwne mam pomysły, lecz chcę by ziemską mą godzinę, zegar odmierzał zwykły, co w sercu ma sprężynę."

czarny_281
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: czarny_281 » 2019-05-15, 20:37

Niestety mam inne wydatki na chwilę obecną, dlatego budżet ograniczony.

Awatar użytkownika
sirwolf78

Postautor: sirwolf78 » 2019-05-15, 20:57

mari0 pisze:
sirwolf78 pisze:Musisz sprostować swój post, bo edytowałeś moją wypowiedź bez mojej zgody i zmieniłeś jej znaczenie usuwając nawiasy i kropki.

Sorki ale do niczego nie możesz mnie zmusić a jeśli cytuje się kogoś to nie trzeba pytać cytowanego o zgodę (ciekaw jestem jakbyś to zrobił cytując np. Mickiewicza). Ja odczytałem Twoją wiadomość tak jak ją zacytowałem, czyli że w tej cenie dobrego pistoletu się nie kupi i wymieniłeś te trzy modele.

Ty mnie nie zacytowałeś. Ty zmieniłeś moją wypowiedź, bo ją edytowałeś i zmieniłeś znaczenie, podpisując moim nickiem. To niedopuszczalne. Proszę administrację o wyprostowanie, czy też wykasowanie wypowiedzi kolegi mari0 oraz wyciągnięcie konsekwencji wobec takich praktyk.

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”