Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

3 Modleje: IŻ38, DIANA25D, SLAVIA 630 - który wybrać?

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Wojownik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

3 Modleje: IŻ38, DIANA25D, SLAVIA 630 - który wybrać?

Postautor: Wojownik » 2019-03-14, 17:32

Witam wszystkich
Jestem tutaj nowy i jak nowicjusz mam pytanie do specjalistów. Chciałbym zacząć swoją przygodę ze strzelectwem ale nie wiem jaki model na początek wybrać. Przejrzałem już forum na temat modeli podanych w tytule ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie - który model wybrać. Chińskie badziewia sobie daruje. Podsyłam linki do aukcji na allegro gdzie są dostępne ów interesujące mnie karabinki. Liczę na jak konkretne odpowiedzi i porady.
Pozdrawiam serdecznie
https://allegro.pl/oferta/karabinek-dia ... 7893653356
https://allegro.pl/oferta/karabinek-sla ... 7894897166
https://allegro.pl/oferta/karabinek-iz3 ... 7894921466

Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 3 Modleje: IŻ38, DIANA25D, SLAVIA 630 - który wybrać?

Postautor: slepe_oko » 2019-03-14, 17:49

Wojownik pisze:Witam wszystkich
Jestem tutaj nowy i jak nowicjusz mam pytanie do specjalistów. Chciałbym zacząć swoją przygodę ze strzelectwem ale nie wiem jaki model na początek wybrać. Przejrzałem już forum na temat modeli podanych w tytule ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie - który model wybrać. Chińskie badziewia sobie daruje. Podsyłam linki do aukcji na allegro gdzie są dostępne ów interesujące mnie karabinki. Liczę na jak konkretne odpowiedzi i porady.
Pozdrawiam serdecznie
https://allegro.pl/oferta/karabinek-dia ... 7893653356
https://allegro.pl/oferta/karabinek-sla ... 7894897166
https://allegro.pl/oferta/karabinek-iz3 ... 7894921466

I wszystko u jednego sprzedawcy. Cuda panie.
''histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku'' :033:

Awatar użytkownika
sirwolf78

Postautor: sirwolf78 » 2019-03-14, 17:53

Cześć. Ja bym Ci doradził odpuścić aukcje, zwłaszcza z licytacją, bo często trafia się jakiś życzliwy znajomy podbijający cenę. Przepatrz naszą giełdę, czekaj cierpliwie, pojawia się tu bardzo dużo używanych i zadbanych sprzętów, często po tuningu.

Wojownik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Wojownik » 2019-03-14, 17:54

Tak wszystko sprzedaje ten sam sprzedawca. Mówiąc cuda panie, mogą one być zepsute czy coś w tym stylu?

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2019-03-14, 17:59

Kup sobie slownik ortograficzny na poczatek....!
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...

Wojownik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Wojownik » 2019-03-14, 18:04

A o jakie błędy ortograficzne chodzi ?

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2019-03-14, 19:42

Spojrz na tytul watku, jesli chcesz byc traktowany powaznie to piszac w ten sposob dyskwalifikujesz wartosc tego co piszesz....

Awatar użytkownika
czemar

Postautor: czemar » 2019-03-14, 20:10

Aukcje od handlarza odradzam , nie wie co i jak jest zrobione w środku tylko powiela informacje, które uzyskał w czasie zakupu .
Nie śledzę na bieżąco zasad forumowej giełdy ale tu kupisz raczej bez ryzyka lub właściwie opisany sprzęt .
Generalnie jeśli chcesz tanio i coś nowego poszukaj Diany 240 to chyba ostatni prawdziwie niemiecki produkt tej firmy przyzwoicie zrobiony leki składny i niezbyt skomplikowany w budowie , szeroko opisany w sieci inna alternatywa Hw30. Tyle ode mnie .
Co do pisowni polecam sprawdzić dwa razy zanim zamieścisz post ,ot po prostu wypada szanować swój język i gramatykę .
M.

Wojownik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: 3 Modele: IŻ38, DIANA25D, SLAVIA 630 - który wybrać?

Postautor: Wojownik » 2019-03-14, 21:21

Okej dziękuję. Nie widziałem literówki w tytule, okej przepraszam ale czy trzeba od razu reagować agresywnie i z pretensjami ?
Ostatnio zmieniony 2019-03-14, 21:23 przez Wojownik, łącznie zmieniany 1 raz.

marder

Postautor: marder » 2019-03-15, 15:04

Kolego ''adnikauto'' Twojego wywodu również nie da się spokojnie i płynnie czytać. Brak ż,ć,ł itd. Po co piszesz z urządzenia które nie toleruje polskich znaków i liter. Przyczepiłeś się do ''młodego'' o pierdołę, można się i przyczepić do Ciebie o brak zmiękczeń... :wink: Do ''Wojownika''...odpuść sobie takie aukcje. Rzuć okiem co jest ciekawego w dziale K/S. W tych pieniążkach które szykujesz coś się trafi. Nie bój się używek z forum. Kilkanaście lat jestem na forum i nigdy nikt mnie nie oszukał. Czasem lepiej kupić używkę za 3/4 ceny, z przebiegiem po tuningu lub poprawkach niż nówkę ze sklepu którą i tak należy obmacać i poprawić. Iż'a miałem - fajny ale delikatny, ze Slavi też się pykało i ok. Ja mimo wszystko zaproponuję może używane HW 30s. Kupiłem dla syna parę lat temu i ten karabinek nadal mnie zadziwia celnością z otwartych. Czasem wolę postrzelać dla czystej rekreacji z HW 30 niż z Theobena Evolution lub Cz 200. Budżet pewnie kapkę większy od Iża czy Slavi ale warto :-D
Theo Evo - SS 6x42
Łuczek wz.70
HW 30S

MarcinD
Status: Online

Postautor: MarcinD » 2019-03-15, 15:07

Mam gdzies jeszcze slavie 631 i generalnie karabinki tej firmy sa genialne, w zyciu z zadnej tak celnie nie strzelalem jak z tej starej sprezyny:) to a propos modeli, bo o aukcji sie nie wypowiadam.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39

Wojownik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Wojownik » 2019-03-15, 15:13

marder pisze:Kolego ''adnikauto'' Twojego wywodu również nie da się spokojnie i płynnie czytać. Brak ż,ć,ł itd. Po co piszesz z urządzenia które nie toleruje polskich znaków i liter. Przyczepiłeś się do ''młodego'' o pierdołę, można się i przyczepić do Ciebie o brak zmiękczeń... :wink: Do ''Wojownika''...odpuść sobie takie aukcje. Rzuć okiem co jest ciekawego w dziale K/S. W tych pieniążkach które szykujesz coś się trafi. Nie bój się używek z forum. Kilkanaście lat jestem na forum i nigdy nikt mnie nie oszukał. Czasem lepiej kupić używkę za 3/4 ceny, z przebiegiem po tuningu lub poprawkach niż nówkę ze sklepu którą i tak należy obmacać i poprawić. Iż'a miałem - fajny ale delikatny, ze Slavi też się pykało i ok. Ja mimo wszystko zaproponuję może używane HW 30s. Kupiłem dla syna parę lat temu i ten karabinek nadal mnie zadziwia celnością z otwartych. Czasem wolę postrzelać dla czystej rekreacji z HW 30 niż z Theobena Evolution lub Cz 200. Budżet pewnie kapkę większy od Iża czy Slavi ale warto :-D

Dziękuję za obronę, chciałem też coś takiego napisać ale darowałem sobie. Co do reszty bardzo dziękuję za doradzenie, inny użytkownik polecił mi HW35, która również jest używką.

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2019-03-16, 02:01

@Marder; @Wojownik

Nie za czesto zagladam do tego podforum i tym razem rowniez bym go ominal ale to juz trzeci lub czwarty temat w krotkim czasie, ktory wyswietla sie na stronie glownej z koszmarnymi bledami...

Prosze przyklady! I nie ma znaczenia czy pisze "mlody" czy "stary" :090:
Gamon i nieuk jest "ponadczasowy"!

"Wiatrówki pistolety jaki jest najlepszy (cane do 1.2k)"
"Wnioske o liecencję na rok 2019"
"3 Modleje: IŻ38, DIANA25D, SLAVIA 630 - który wybrać?"

Wiesz/cie o czym takie bazgranie swiadczy?

Swiadczy o Was samych, gdyby bledy byly w postach bym sie nie czepial ale bledy sa w TYTULE tematu i za kazdym razem gdy przegladam Forum widze, czyjas niefrasobliwosc, brak szacunku do jezyka polskiego oraz swoich Kolegow z Forum!

Czy naprawde tak ciezko jest przeczytac swoj post przed nacisnieciem "magicznego" guzika "Wyslij" ???

..................................

Odnosnie stosowania polskich znakow a raczej ich braku w moim przypadku.... to twoja forma obrony atakiem....????

Nie bede sie tlumaczyl na publicznym Forum, wszem i wobec dlaczego ich nie uzywam... jak jestes taki dociekliwy to napisz PW - odpowiem...

Cale szczescie, ze temat za dwa tygodnie i tak skonczy w koszu...

Awatar użytkownika
Parabellum

Postautor: Parabellum » 2019-03-16, 05:05

Czepianie się kogoś o literówkę, gdy samemu nie zadało się trudu, by przełączyć klawiaturę na polską (niezależnie od miejsca stałego zamieszkania) na czas korzystania z forum, jest trochę słabe.
Ostatnio zmieniony 2019-03-16, 05:06 przez Parabellum, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Wojownik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Wojownik » 2019-03-16, 10:26

Teoretycznie może i nawet teraz trafić do kosza. Inny użytkownik już mi wyjaśnił wszystko jasno. Także dziękuję bardzo tym co pomogli. Temat uważam za zamknięty.

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”