Jaką wiatrówkę pistolet replikę wybrać do 600zł

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

onet12
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Jaką wiatrówkę pistolet replikę wybrać do 600zł

Postautor: onet12 » 2018-01-10, 00:45

"Znalazłem dwie aukcje gdzie ten Colt Python 6" kosztuje do 600zł"

a ja znalazłem sklep gdzie colt Python kosztuje 399pln, obniżka z 729 to dopiero deal :D

Awatar użytkownika
Ślubek
Status: Online

Postautor: Ślubek » 2018-01-10, 10:20

Rav-X pisze:Wstępnie upatrzyłem sobie rewolwer Colt Python 6'' 4.5mm Nikiel. Niestety nie jest na śrut typu diabolo,

Dlatego odpuść sobie Pythona i kup Crosmana Vigilante (lub jego starszą wersję, Crosman 3576). Kawał klamki, na śrut diabolo,
regulowane przyrządy celownicze - na te półce cenowej nic celniejszego (i z wyglądem broni bojowej) raczej nie znajdziesz.
A w budżecie 600 zł zostanie Ci kasy na kartusze CO2, tarcze, śrut i nawet jakiś ostrosłupowy kulochwyt.
Morini CM162EI, Łucznik wz.70, S&W 78G, FEG GPM-01, Crosman 3576,
FWB 700, Diablik+DOE 3-9x40AO MD, Walther LGV Olympia, Crosman 1760

sirwolf78

Postautor: sirwolf78 » 2018-01-10, 10:29

Źle by Kolega nie zrobił, ale już wspomniał, że plastik jednak mu nie odpowiada. Opcja to Dan Wesson 6", niedawno pomogłem kupić koledze TRR8, jest niemal identyczny i choć strzela kulkami, to daje radę z kapslami (miłośnik piwa) na 10m. Piękny rewolwer i robi wrażenie w dłoni.

Awatar użytkownika
Ślubek

Postautor: Ślubek » 2018-01-10, 11:22

Nie musi być plastik. Kawałek drewna, dremelek i trochę czasu... 8-)
Obrazek
Zresztą, kapsułki Dana Wessona można przerobić na diabolo, a mc_iek nawet dorobił sobie kilka sam.

Rav-X
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Rav-X » 2018-01-12, 22:13

Wybaczcie, że tak późno odpisuję, ale myślałem, że po przeniesieniu tematu do innego działu, wszyscy zainteresowani nim sobie odpuścili i nic nie napisali. Nawet powiadomienia nie dostałem, a tu taka niespodzianka :-).

Ślubek pisze:
Rav-X pisze:Wstępnie upatrzyłem sobie rewolwer Colt Python 6'' 4.5mm Nikiel. Niestety nie jest na śrut typu diabolo,

Dlatego odpuść sobie Pythona i kup Crosmana Vigilante (lub jego starszą wersję, Crosman 3576). Kawał klamki, na śrut diabolo,
regulowane przyrządy celownicze - na te półce cenowej nic celniejszego (i z wyglądem broni bojowej) raczej nie znajdziesz.
A w budżecie 600 zł zostanie Ci kasy na kartusze CO2, tarcze, śrut i nawet jakiś ostrosłupowy kulochwyt.

Crosmana 3576 chyba już nigdzie w PL nie dostanę, bynajmniej nie znalazłem dostępnego. Vigilante ma dwa podstawowe minusy w mojej ocenie, jest z plastiku i nie jest repliką, reszta zapewne na plus. Zapewne mam w zamyśle dwie sprzeczne rzeczy na których mi zależy, czyli żeby to była w miarę dokładna replika prawdziwej broni, i żeby była jak najcelniejsza (i najsilniejsza) w miarę możliwości. Liczę, że jest gdzieś taka wiatrówka dla mnie ;-). Zaczynam mieć wątpliwości co do Colt'a Python'a z powodu, że jest trochę za słaby, bo ma prędkość początkową tylko 105m/s (na różnych stronach, różne informacje są na ten temat) i wyczytałem, że "bęben" z czasem łapie luzy (czy coś takiego). A tak wiele za nim przemawia, zwłaszcza, że jestem fanem serialu "The Walking Dead", gdzie główny bohater posługuje się właśnie takim modelem.

onet12 pisze:"Znalazłem dwie aukcje gdzie ten Colt Python 6" kosztuje do 600zł"

a ja znalazłem sklep gdzie colt Python kosztuje 399pln, obniżka z 729 to dopiero deal :D

Proszę podaj mi gdzie on jest za taką cenę? Wtedy wezmę go od razu, bez zastanowienia i odpuszczę mu wszystkie "grzechy" jakie posiada. Ale żeby to była nówka, produkcja Umarex'a i full metal.

sirwolf78 pisze:Źle by Kolega nie zrobił, ale już wspomniał, że plastik jednak mu nie odpowiada. Opcja to Dan Wesson 6", niedawno pomogłem kupić koledze TRR8, jest niemal identyczny i choć strzela kulkami, to daje radę z kapslami (miłośnik piwa) na 10m. Piękny rewolwer i robi wrażenie w dłoni.

Intensywnie myślę nad tym Dan Wesson'em 6" lub nad Dan Wesson'em 715 6", ale sam jeszcze nie wiem co z tego wymyślę. TRR8 to jest Smith&Wesson? Całkiem fajny, na model 327 jeszcze by było mnie stać, ale na 586 i 686 już raczej nie. A jaki model kupowaliście?

Ślubek pisze:Nie musi być plastik. Kawałek drewna, dremelek i trochę czasu... 8-)
Obrazek
Zresztą, kapsułki Dana Wessona można przerobić na diabolo, a mc_iek nawet dorobił sobie kilka sam.

Piękne, i to naprawdę piękne. Mam nadzieję, że będę mógł się do ciebie zgłosić po zamówienie takiej kolby jak ostatecznie zdecyduje się na rewolwer. Nie znam nikogo kto by coś takiego potrafił zrobić. Co do przeróbek na inny typ amunicji, to ja się jak na razie powstrzymam.

Na oku mam kolejne dwa modele które wydają się całkiem interesuje:
1. http://www.balistas.pl/wiatrowki-pistolety/wiatrowki-pistolety-sig-sauer/sig-sauer-1911-max-michel-45mm/.
2. http://www.balistas.pl/wiatrowki-pistolety/wiatrowki-pistolety-sig-sauer/sig-sauer-1911-spartan-45mm/.
Tak naprawdę zakładam, że to są dokładnie takie same modele, tylko stylistyka się różni. Wyczytałem, że są to wierne repliki broni palnej i to produkowane przez tego samego producenta. Moc też mają niezła, na filmikach fajnie wyglądało działanie BlowBack'a. Może miał ktoś jednego z nich w rękach i może opisać wrażenia?
Czy ktoś ma doświadczenie z tym sklepem (balistas.pl)? Można bezpiecznie tam kupować?

Ciężko mi się zdecydować na coś konkretnego, a bardzo chcę kupić tę wiatrówkę. Otwarty jestem na pistolety i rewolwery, i jeżeli mieliście do czynienia z repliką wartą uwagi która mieści się w moim budżecie to napiszcie coś o niej.

sirwolf78

Postautor: sirwolf78 » 2018-01-12, 22:46

To może z innej beczki, coś niezbyt popularnego. Mam Ekol'a ES 55. Chwyt jak Browning HiPower, lufa jest wg mnie wariacją na temat Glock'a. Strzela to to celnie do puszek do 15m, do spinerów 30mm też można podchodzić na 10m. Prędkość wylotowa, wierzcie lub nie, w granicach 160m/s z kulek bb, mierzyłem swoim R2, oczywiście na początku CO2. Miałem dwa, pierwszy nówka, ale oddałem, bo się okazało, że nie ma gwintowanej lufy mimo opisu sprzedawcy. Kupiłem używkę z gwintem. To nie błąd, ten pistol na kulki ma gwintowaną lufę. Blowback'u nie ma, ale po spiłowaniu małego pazura na magazynku można przeładowywać zamkiem. Można też kurkiem. Ma SA i DA. Ktoś na yt pokazywał nawet, że można zrobić moda na zatrzymywanie zamka w tylnej pozycji. Jeśli zależy Ci na pistolecie, na replice, a trochę odpuścisz z celności, to jest też wersja 66, która ma dłuższą lufę i już jest niemal identyczna jak wspomniany Browning HiPower. I kosztuje nowy coś około 350zł. Metalowy, tylko okładzina plastikowa. Magazynek też metal, żaden stick, tylko pełen wymiar. Ja polecam, z tym że to nie tarczowiec.

Awatar użytkownika
Ślubek

Postautor: Ślubek » 2018-01-12, 23:36

Rav-X pisze:Zapewne mam w zamyśle dwie sprzeczne rzeczy na których mi zależy, czyli żeby to była w miarę dokładna replika prawdziwej broni, i żeby była jak najcelniejsza (i najsilniejsza) w miarę możliwości.

I do tego jeszcze ma się mieścić w budżecie 600 zł ;laughing:

"Takie rzeczy tylko w Erze". Akurat duża energia wylotowa w budżetowych pistoletach pneumatycznych dość mocno się kłóci z wymogiem celności.

Poszukaj Smith & Wesson 78/79G (różnią się kalibrem):
Obrazek
W zamierzeniu był wykorzystywany jako pistolet do treningu strzeleckiego imitujący pistolet bocznego zapłonu S&W Model 41. Jego kontynuacją były modele Daisy Powerline 780 i 790 - być może będą łatwiejsze do zdobycia (bo nowsze), choć w budżecie 600 zł mogą się nie zmieścić.

Rav-X
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Rav-X » 2018-01-12, 23:59

Też tak mówię 8-) . Ale tak ciut poważniej, nie oczekuję za 600zł perfekcyjnej celności (chociaż bym nie odmówił), bardziej dokładniejszej repliki. Jak wspomniałem na początku tematu, poszukuję optymalnej repliki (pistolet/rewolwer), celności i mocy odpowiedniej dla ceny do 600 zł. Czyli jeżeli np. taki Colt Python 6" czy Sig Sauer 1911 byłby najlepszy od reszty pod powyższymi względami to biorę. Ciekawe propozycje podałeś, ale niestety też nie są dostępne w PL.
Ostatnio zmieniony 2018-01-13, 05:41 przez Jka, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.

Awatar użytkownika
Ślubek

Postautor: Ślubek » 2018-01-13, 00:08

Rav-X pisze:Ciekawe propozycje podałeś, ale niestety też nie są dostępne w PL.

Nowe nigdzie nie są dostępne. Smith & Wesson przestał produkować wiatrówki w 1980 roku. Trafiają się natomiast na rynku wtórnym, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość, żeby je upolować.

Rav-X
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Rav-X » 2018-01-13, 00:22

Doceniam dobre chęci, naprawdę, ale za małą wiedzę mam jeszcze żeby zaryzykować kupno "używki". Może w przyszłości jak mnie to wciągnie bardziej. Na razie muszę kupić "tę pierwszą" i zobaczyć jak sprawy się potoczą, i tutaj jest sedno sprawy dlaczego replika. Bo jak nie będę dużo z niej strzelać, to chociaż będzie robić za fajną ozdobę w pokoju ;). Raczej nie będę chciał jej odsprzedawać (bynajmniej aż nie nabierze wartości kolekcjonerskiej).
Ostatnio zmieniony 2018-01-13, 05:41 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.

mierka

Postautor: mierka » 2018-01-13, 11:06

Z tego co widzę przeglądasz głównie na kulki stalowe. W takim razie wybierz co się Tobie podoba wizualnie, bo celności i powtarzalności strzałów w tym przypadku nie będzie
Ostatnio zmieniony 2018-01-13, 11:07 przez mierka, łącznie zmieniany 1 raz.

Rav-X
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Rav-X » 2018-01-13, 11:41

@mierka specjalnie tego nie robię. Po prostu te wiatrówki co mi się podobają wizualnie są tylko na kulki BB. Druga sprawa, że w tej cenie nie widzę za dużo tak wiernych replik z śrutem Diabolo jak z BB.

Jak już jesteśmy przy śrutach, to co powoduje że BB jest gorsze od Diabolo? Wiem, że diabolo lecą po gwintowanej lufie dzięki czemu łapią lepszą celność, ale mają gorszą prędkość początkową (patrząc na dwa takie same modele, albo na dane techniczne modelu obsługującego oba typy). Przecież BB to równa gładka kulka i większa siła początkowa. Z tego co poczytałem na forach i opiniach pod różnymi modelami, są tacy co chwalą sobie i BB, i Diabolo, a są tacy co na oba typy śrutu "psioczą". Nie robiłem statystyk, ale nie zauważyłem jakiejś pochlebnej większości opinii dla Diabolo.
Ostatnio zmieniony 2018-01-13, 12:12 przez Rav-X, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ślubek

Postautor: Ślubek » 2018-01-13, 13:35

Rav-X pisze:...nie zauważyłem jakiejś pochlebnej większości opinii dla Diabolo.

To teraz zastanów się, czy olimpijczycy strzelają z BB, czy jednak z diabolo? :^)

A na serio:

Śrut diabolo ma określoną oś obrotu, wokół której obraca się po opuszczeniu lufy. Siły oporu działające na niego podczas lotu, wynikające z obrotu, mniej więcej się równoważą i dlatego śrut leci w miarę powtarzalnie.

Kulki BB, po opuszczeniu lufy mogą się obracać wokół jednej z nieskończonej ilości osi obrotu. Za każdym razem innej. Gdy oś obrotu nie jest styczna do toru lotu, występują niezrównoważone siły tarcia. Dzięki temu zjawisku podkręcona przez piłkarza piłka skręca. Tak samo skręca kulka - tylko że w losowym kierunku.

Jeśli dodamy do tego fakt, że zazwyczaj kulki BB są podkalibrowe (potrafią np. same wylecieć z pochylonej lufy) i odbijają się losowo o ścianki lufy, to otrzymujemy przy wylocie również losowy wektor prędkości poprzecznej. I sianie się zwiększa.

Rav-X
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Rav-X » 2018-01-13, 13:57

@Ślubek Dzięki za "łopatologiczne" wytłumaczenie problemu z BB. Też trochę poczytałem o śrutach, więc trochę więcej już wiem.

Problem w tym, że najciekawsze "pistolety" w cenie do 600zł są właśnie na BB. Jeżeli skupić się na takich co obsługują Diabolo to co mi zostaje? Tutaj na prowadzenie wychodzi Sig Sauer P320 którego na samym początku podałem. Ma gwintowaną lufę, jest na Diabolo, magazynek na 30 "naboi", jest całkiem niezłą repliką najnowszej broni armii USA.

Jeszcze ewentualnie jest rewolwer Umarex Legends S60 (tylko jakiego prawdziwego odpowiednika jest on repliką?). Ale źle nie wygląda, parametry też ma zacne.

Takie pytanko, czy jest na forum albo gdzieś w necie temat o producentach wiatrówek, replik CO2 i ich jakości wykonania? Którym producentom można zaufać a których się lepiej wystrzegać? Starałem się wyszukać takiego tematu, ale "cosik" słabo mi to idzie, zazwyczaj w trafiam do sklepów z "marketingowym" opisem.

onet12

Postautor: onet12 » 2018-01-13, 14:59

Życie to sztuka kompromisów, chcesz super wiernej repliki, wybierz BB, chcesz celnosci, wybierz jakiegos pistola na śrut.

Oprócz tego legenda 60, fajny tez jest Gamo PR-776 Revolver, ma magazynek na 8 śrucin, gwintowaną 6" lufe, sporą energie i sensowna celność, ale czy jest 100% replika? tego nie wiem ...

Mnie nic tak nie motywuje do kolejnej sesji strzeleckiej jak celne trafianie. Celujesz, naciskasz spust, trafisz gdzie chcesz i masz banana na twarzy. Dlatego uzywam tylko pistoletów ktore sa celne, niekoniecznie ładne. Ze śrutowych CO2 mozna celnie strzelac nawet na 20-30 metrów, z BB raczej sie tak nie da.
Ostatnio zmieniony 2018-01-13, 15:17 przez onet12, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”