Wybór wiatrówki - do 1000zl

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Flimbo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Wybór wiatrówki - do 1000zl

Postautor: Flimbo » 2017-06-19, 10:45

Witam,

Podobnie jak kolega poniżej (albo powyżej), rownież dosyć przeglądałem forum i w miarę się zdecydowałem lecz ponieważ potrzebuję 30stu postów, wykorzystam to do zwalidowania pomysłu.

Szukam wiatrówki na prezent-niespodziankę, dla osoby co obecnie strzela do puszek, w miarę daleko, z Lidera 2, nie na zawody (wiem że nosi ;) ). Budżet to tak do 1000, ewentualnie coś więcej jakbym trafił ciekawą ofertę.

Po kilku dniach na forum, zawęziłem zakres do:

- wiatrówek co nie potrzebują rejestracji
- spreżyna
- z lunetą (ponieważ cool factor na prezent :) )
- 4.5mm

Przymierzałem się do Hatsan 125, później czytając fora (tutaj i inne) wyszło mi że jeżeli nie chcemy wychodzić poz 17J, to lepszy jest Hatsan 95.
Gdybym ah gdybym miał dostęp do giełdy, to myślałem nad używką czegoś lepszego, nawet jeżeli miałoby być ponad budżet - czyli standard hw97. Ponieważ jednak nie wiem w jakich cenach są sprzedawane to nie wiem czy w ogóle są dostępne i za ile. Na allegro widziałem wypieszczoną (wg opisu) hw50 za 1500, lecz też nie wiem czy drogo czy tanio :x.

Obecnie przeglądam Allegro i znajduje mi kilka Hatsanów. Pytanie, czy na forum są opinie o sprzedawcach allegro? Nie zauwazylem :x :

- bigkaliber_pl - 699
- for_hunting - 799

for_hunting widziałem na forum, bigkaliber_pl cóż, 100 taniej :)

Ponieważ to prezent, a sam niespecjalnie strzelam, nie mogę wybrać się na zlot i obejrzeć na żywo aby się przekonać :(.

Ewentualnie korci mnie ponizsza oferta - poniewaz wydaje sie zadbana to moge przeskoczyc budzet:

http://allegro.pl/hw-95-s-weihrauch-tun ... 91373.html

Co sądzicie o powyższym pomyśle?

Pytania dodatkowe:

W inny temacie wiatq napisał:

"Tak. Każda wiatrówka czy to nowa czy używana powinna mieć zrobiony przegląd zerowy z prawdziwego zdarzenia"

Co to znaczy? Czy można zrobić samemu?

Czy poza zestawem wiatrówki, potrzebuję dokupić coś jeszcze?

Czasami przewijają się slangowe określenia, które jeszcze nie do konca rozumiem :) : co to znaczy "sprezyna eksportowa"?

Z gory dziekuje za odpowiedzi!
Ostatnio zmieniony 2017-06-19, 10:56 przez Flimbo, łącznie zmieniany 1 raz.

Yannu
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór wiatrówki - do 1000zl

Postautor: Yannu » 2017-06-19, 20:35

Trudna sprawa.
Hatsan (ze spustem QT) to dobry kierunek, ale powiedzmy sobie szczerze - jako prezent, to ostateczność. Aczkolwiek w tym budżecie spokojnie dałoby radę znaleźć coś nowego, po pełnym tuningu i z lunetą, która by przetrwała H.
Z kolei używany sprzęt do 1000PLN, który można z czystym sercem kupić od ręki na prezent, to ryzyko plus łapanie okazji kosztujące czas.

Na Twoim miejscu rzeczywiście poprosiłbym o kilkanaście zbliżeń tego HW95s. Jeśli byłby w stanie nadającym się na prezent - można by było się zastanowić.
Jedna uwaga - to nie jest sprzęt dla małej osoby.

Jeśli prezent, to można by było jeszcze pomyśleć przede wszystkim o futerale (patrzeć na wewnętrzne wymiary!), ew. tarczkach i paczce dobrego śrutu (klasycznie JSB).

"Przegląd zerowy"? Nie ma jednej definicji. Najczęściej: rozebrać, "ostre krawędzie stępić", usunąć brudy z fabryki (w tym smar), przesmarować na nowo, ew. dopolerować spust.
Oczywiście, że można zrobić samemu. Pytanie czy się chce, umie i ma się narzędzia. Jeśli na prezent i nie robiło się tego jeszcze samemu - nie ryzykowałbym (np. zadrapania).

"Sprężyna eksportowa"? Teoretycznie to sprężyna pozwalająca na osiąganie przez wiatrówkę wyższej energii niż zestaw oferowany przez producenta. Ale trzeba uważać, bo taka wymiana często jest okupiona utratą celności (wiatrówka "wierzga") jeśli nie jest połączona z innymi działaniami (poprawa tłoka, prowadnicy etc etc).
Ostatnio zmieniony 2017-06-19, 20:36 przez Yannu, łącznie zmieniany 1 raz.

Flimbo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Flimbo » 2017-06-20, 13:50

Dziekuje! To mi wyjasnilo kilka kwestii :)

Bede pisal do wlasciciela z aukcji o wiecej fotek, zobaczymy jak wrazenia z komunikacji.

Dziekuje za wyjasnienie przegladu oraz sprezyny, tak wlasnie podejrzewalem ale nie bylem na 100% pewien.

onet12

Postautor: onet12 » 2017-06-21, 10:20

Wspomniane wyzej hw 95 nie ma otwartych przyrzadów, czyli muszki i szczerbinki, moze warto poznac zdanie obdarowywanego, czy by mu to nie przeszkadzało.
Lupka z aukcji, jest zdecydowanie za mała jak na hw 95. Powiekszenie 3x9 to raczej minimum, wiec trzeba sie liczyc z dodatkowa inwestycja w sensowna lunete jakies 250-300pln.

Forumowy kolega sprzedaje HW 50S w pełnej opcji i customowej osadzie, IMHO lepsza cenowo niz to hw 95, gdyz koszt samej osady to około 500-600pln. Jest wystawiony na olx.
Ostatnio zmieniony 2017-06-21, 11:02 przez onet12, łącznie zmieniany 1 raz.

oberro

Postautor: oberro » 2017-06-21, 12:51

A nie lepiej wziąć nowe hw50+przegląd u Hogana np. w sklepie na AK.... Wyjdzie niewiele ponad budżet, a na prezent chyba bezpieczniejsza opcja. Tylko nie wiem na kiedy to potrzebne, bo z dnia na dzień to raczej nie będzie. Ewentualnie sam karabinek, a dopieszczanie zostawić nowemu właścicielowi wedle uznania. No chyba, że musi to być armata typu Hatsan 125/95 czy HW95, chociaż jeżeli mówimy o limicie to HW50+ew. sprężyna eksportowa też powinno wystarczyć.

PS
Do administracji:
czy jakieś sklepy można polecać na tym forum, bo wszystko jest namiętnie moderowane, a w regulaminie nie znalazłem żadnego punktu, który by to wykluczał, bo punkt:
"zamieszczanie jakichkolwiek linków czy adresów o charakterze wyłącznie reklamowym - w treści postów, nazwie użytkownika, awatarze, banerze czy podpisie, za wyjątkiem uzgodnionych z Administracją, lub dozwolonych z uwagi na posiadany status Użytkownika Komercyjnego," na pewno nie ma tutaj zastosowania, bo nie jest to charakter wyłącznie reklamowy tylko porada dla kolegi.
Ostatnio zmieniony 2017-06-21, 12:58 przez oberro, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Postautor: Hiszpan63 » 2017-06-21, 12:55

oberro pisze:... No chyba, że musi to być armata typu Hatsan 125/95 czy HW95.
... a od kiedy to HW95 jest armatą ?? ... a z całą pewnością dla wielu jest składniejsze niż HW50 ... :wink:
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 , DP21Gnominia .

Yannu

Postautor: Yannu » 2017-06-21, 22:48

oberro pisze:A nie lepiej wziąć nowe hw50+przegląd u Hogana np. w sklepie na AK.... Wyjdzie niewiele ponad budżet, a na prezent chyba bezpieczniejsza opcja.

1200 PLN za nowe HW50s z otwartymi i przeglądem zerowym vs. 1500 PLN za używane HW95 bez otwartych, z jakąś lunetką, z przegladem zerowym plus ślizgiem na tłoku, koroną lufy, tłumikiem?
Nie moje pieniądze, więc mogę ryzykować ile się tylko da :) Czyli nie odrzuciłbym tak łatwo drugiej opcji. :]

PS. 1500 PLN za używane HW50s bez lunety, ale z customową osadą (oczywiście dopieszczona plus inne rzeczy), ale bez lunety? Hmmmmmmmmmmmmm..... No właśnie.
Ostatnio zmieniony 2017-06-21, 22:58 przez Yannu, łącznie zmieniany 1 raz.

oberro

Postautor: oberro » 2017-06-21, 23:40

Z tym "lepiej" chodziło mi wyłącznie o to, że nowy sprzęt. Zależy jeszcze dla kogo to prezent i jak, że tak powiem, "oficjalny", czy można sobie pozwolić na używkę oczywiście pomijam jakieś złachane strzeladła. Jeżeli byłaby możliwość zobaczenia/przestrzelania na żywo tego HW95.

onet12

Postautor: onet12 » 2017-06-22, 00:31

1500 PLN za używane HW50s bez lunety...

nie 1500 tylko 1450 z wliczona wysyłką, mozna negocjować, sprzet roczny na gwarancji :) hw 95 z wysyłka kosztuje 1536pln.
A tak na powaznie, PP 4x32 na hw 95 to jakiś żart, ale jeśli komus odpowiada to czemu nie...
Ostatnio zmieniony 2017-06-22, 00:35 przez onet12, łącznie zmieniany 1 raz.

Yannu

Postautor: Yannu » 2017-06-22, 00:56

onet12 pisze:nie 1500 tylko 1450 z wliczona wysyłką, mozna negocjować, sprzet roczny na gwarancji :)

Źle, czy dobrze - byle nie mylili nazwiska. Kol. joterka z pewnością się ze mną zgodzi :)
No. To teraz wiadomo z kim się ew. kontaktować. :033:

Flimbo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Flimbo » 2017-06-22, 10:04

Ok, troche wiecej odpowiedzi i jeszcze wiecej niejasnosci. Trzeba bylo kupic nufke lidla 2 za 200zl i z glowy! (zart ;) )

Najpier kilka wyjasnien:

- prezent "swiateczny" (no, troche pozny) wiec i moze jeszcze poczekac :)
- uzywka jak najbardziej, rodzic preferuje recykling :)

Dzieki za zwrocenie uwagi na lunete, myslalem ze jest w miare okej, ale skoro mowicie ze jest za mala na hw95 to rzuca troche inne swiatlo na cala oferte - skoro to jest niedopasowane to czy inne rzeczy tez beda zrobione nie do konca swiadomie?

To teraz... pojawila sie inna opcja :o

http://allegro.pl/weihrauch-hw-95-4-5mm ... ml#thumb/4

Za to hw50 z tlumikiem, i ladniej wyglada :)

Niestety, zadnego nie moge/chce "przestrzelac" poniewaz nawet bym nie wiedzial na co patrzec :x

Dwa pytania:

- "a z całą pewnością dla wielu jest składniejsze niż HW50" co znaczy w tym kontekscie "skladniejsza" ? :x
- z ofery olx kolegi onet12 (tak?) "Montaż i DOT nie wchodzą w skład zestawu" - co to jest Montaz i DOT? :o

(no i tak to jest, budzet do 1k a patrze na oferte za 1600 ehh)

Dziekuje!

Awatar użytkownika
Cin91
Kontaktowanie:
Status: Online

Postautor: Cin91 » 2017-06-22, 10:06

Składniejsza, czyli lepiej lezy w rękach, jest ergonomiczniejsza.

DOT - Delta Optical Titanium - taka luneta.
Montaż - jest to coś, co umożliwia zamontowanie lunety na karabinku - te obejmy z zaciskiem szczękowym
Walther LGM-2 PCP + Falcon M18 4-18x44
Walther LPM-1 PCA

Flimbo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Flimbo » 2017-06-22, 11:10

Cin91 pisze:Składniejsza, czyli lepiej lezy w rękach, jest ergonomiczniejsza.

DOT - Delta Optical Titanium - taka luneta.
Montaż - jest to coś, co umożliwia zamontowanie lunety na karabinku - te obejmy z zaciskiem szczękowym

Dziekuje!

Ah, teraz rozumiem, dlaczego hw50 byla rozmawiana jako bez lunety a na zdjeciach jest z :-D
Ostatnio zmieniony 2017-06-22, 11:10 przez Flimbo, łącznie zmieniany 1 raz.

onet12

Postautor: onet12 » 2017-06-23, 01:06

To nie jest moja oferta, a kolegi joterka, ta sama wiatrówka jest wystawiona tutaj na forum viewtopic.php?f=107&t=159056 ale jako nowy mozesz nie miec dostepu do giełdy, dlatego podałem olx.

Odnośnie składności, we wcześniejszym poscie były porównane fabryczne osady hw 95 i hw 50. Dla niektórych standardowe hw 95 bedzie bardziej poreczne niz hw 50s, natomiast osada custom to inna bajka. Ma podwyzszona bakę, chwyt jest bliżej spustu co ułatwia zycie ludziom z krótkimi palcami, nadgarstek jest bardziej zrelaksowany, ma sie wrazenie, ze trzymamy zupełnie inna wiatrówke i dlatego taka osada kosztuje tyle kasy :) Na pewnym poziomie tuningu zmian fabrycznej osady na customa jest naturalna konsekwencja, pozwalajaca wycisnąc maximumm z wiatrówki.

p.s na zdjeciach jest z luneta, bo sprzedajacemu nie chciało sie jej odkręcac ;laughing:

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”