Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Wypożyczanie książek i sprawy z tym związane

Imienia TZ-a

Moderator: Bibliotekarze

Awatar użytkownika
vox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 5257
Rejestracja: 2009-03-08, 23:50
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Wypożyczanie książek i sprawy z tym związane

Postautor: vox » 2010-03-02, 13:40

1. Wysyłka książki/książek jest na koszt osoby aktualnie ją/je posiadającej. Po wysłaniu proszę o informację w odpowiednim wątku.

2. Wysyłający powinien zachować dowód wysyłki - w przypadku ewentualnego zaginięcia paczki jest podstawa reklamacji na PP albo w firmie kurierskiej.

3. W przypadku przekazania osobistego książki/książek, informacja powinna być zamieszczona w stosownym wątku przez obie strony jak najszybciej - aby był porządek.

4. Wszelkie spostrzeżenia dotyczące złego stanu technicznego książek (brak stron, okładki itp.) należy zgłaszać jak najszybciej w wątku dotyczącym konkretnej pozycji.

5. Książki są Naszą własnością - więc dbajmy o nie jak o własne. Posłużą dłużej nam wszystkim. Proszę nie robić notatek i rysunków, może to trwale uszkodzić egzemplarz.

6. Czas wypożyczenia książki (jeśli są na nią inni chętni) nie może być dłuższy niż 2 tygodnie. W przypadku niewywiązania się w terminie, należy dać informację o przyczynie we właściwym wątku.

7. Sprawne uzupełnianie informacji dotyczących ruchu książek pomiędzy Czytelnikami znacznie ułatwi chętnym jej odnalezienie i wypożyczenie.

8. Zagubienie lub zniszczenie książki bez zadośćuczynienia w postaci odkupienia zagubionej/zniszczonej pozycji grozi otrzymaniem ostrzeżenia oraz blokadą możliwości wypożyczania następnych książek.

9. Wraz z danymi do wysyłki proszę podawać również numery telefonów kontaktowych. Ułatwia to ich dostarczenie kurierom.

10. Podanie błędnych danych adresowych skutkujące zwrotem przesyłki do nadawcy (i dodatkowymi kosztami) będzie nagradzane ostrzeżeniem. Tak samo będzie w przypadku podania złego numeru telefonu i braku kontaktu z aktualnym posiadaczem książki/książek.

Enjoy! :-D
Obrazek


Wróć do „Biblioteka Iwebu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość