Regulamin - konurencje pozaregulaminowe

Forum PSSH

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
kropek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:54
Tematy: 45
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Regulamin - konurencje pozaregulaminowe

Post autor: kropek »

Czołem!

Czy już jest czas na dyskusję o konkurencjach non-MLAIC u nas?

Broń odtylcowa rozdzielnego ładowania oraz amunicję scaloną - jak to łączyć, jak to robią inni.

Cowboy Action Shooting - strzelacie koledzy, jeździcie poza granice na zawody - nie warto myśleć o jakiejś agragacji reguł?

Strzelanie w stylu N-SSA, mi się podoba, na wiosnę może lokalnie uda się już skrzyknąć jakieś mini drużyny, ale wiem, że niektórzy o tym od dawna już myślą.

Strzelanie dalne (lubię krótkie polskie słowa ;-) - konkurancje itd.

Warto już o tym gadać?
.177-.69
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Post autor: Willie357 »

Kropku , czas na dyskusję jest zawsze,podobnie jak i miejsce.Tylko po jaką cholerę wymyślać koło.? Po to by ktoś wpadł na pomysł kwadratowego?
Czy nie prościej własnie np przepisać regulamin NSSA?. Skoro w wykonaniu tysięcy ludzi przez wiele ,wiele lat coś się sprawdziło, po co kombinować.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Regulamin CAS też zdaje się istnieje i ma się dobrze? :-D
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

E tam ta, dyskusja nie ma sensu.

Regulamin konkurencji No MLAIC każdy sam sobie dostosowuje do własnych potrzeb, jak chce strzelać do baloników to se strzela, jak chce jak dotychczas w Jaworznie szybką konkurencje Martinidynamic to też zasady określa organizator.

Jak odbywają sie zawody wg. regulaminu NSSA to trzeba go przetłumaczyć i przełożyć na nasze warunki i potrzeby, ale bez wymyślania koła od nowa.

Konkurencja Sharps na zawodach w Polsce jak na razie to margines, nawet na MP jest mało startów, dlatego połączenie Sharpsów z innymi odtylcówkami rozdzielnego ładowania pozwala na zebranie minimum startujących, a tak na marginesie to nie widzę faworyta spośród występujących u nas karabinów odtylcowych rozdzielnego ładowania, takiego który by deklasował pozostałe na dystansie 50m, a strzelałem już raczej wszystkimi typami.
Może powyżej 50 m to lepszy Sharps, ale to jak z odprzodową bronią, jak ktoś chce to strzela Gibsem, a jak chce to Derhunterkiem, dana klasa pozwala na korzystanie z różnej broni.
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 48
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Dyskusja ma sens Marku , warto by stworzyć szkielet konkurencji - na razie koncepcję - poza MLAIC. Zwłaszcza jak chodzi o strzelanie z odtylcowek i dalekiego zasięgu.

Tu chyba najbardziej zaawansowany jest Willie i może cos zaproponuje.
Chciałbym jednak aby znalazło się miejsce dla tych niszowych odtylcówek jak Gallagher , Smith itd , ktore dzieki nwelizacji stały się dostepne . To bardzo fajne karabiny i strzelanie z nich na zaowdach dalobo duzo radosci i motywacji strzelcom.

Może stworzyć np. dwie klasy sprzętowe, albo konkurencję 50 i 100 m? Na razie posluchajmy propozycji , bo sam temat jest bardzo ciekawy i obiecujący.

Moze w ogóle rozszerzyć klasę OPEN i strzelac z dowolnych historycznych np, do 1895? Albo tylko CP do 1900?
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

No ma na tyle na ile przyda się komuś przy organizacji zawodów, ale jest też druga strona medalu, gdy ktoś będzie organizował jakieś zawody to pewnie coś będzie chciał zrobić po swojemu, początki zawodów z CP to była też wielka samowolka a nie MLAIC, strzelało się z rewolwerów i pistoletów wszelkiej maści razem i to jak kto chciał z dwóch rąk czy z jednej, podobnie w karabinach było odtylcówki i odprzodówki razem, z liczeniem punktów też bywało różnie, jak komu pasowało i teraz po co to piszę i co mam na myśli, chcemy a może chcieliśmy (wiele się od początku roku pozmieniało w sprawach służbowych) w święto pracy zorganizować zawody w strzelaniu do sylwetek, oczywiście jest gotowy hamerykański regulamin tylko teraz jak to sie ma do naszych realiów i warunków.
Mało jest scalonych CP wiec nie będzie ze sobą konkurować 5 osób i to jak się zbiorą, więc należy otworzyć też klasę odprzodową która będzie wiodąca jeśli idzie o ilość startów, do tego warunki techniczne w tym wypadku odpowiednio długa oś, jak na pierwszy raz nasze możliwości są ograniczone 300 metrami wiec trzeba odpowiednio zmodyfikować zmniejszyć odległości, w których ustawione będą sylwetki, a udział odprzodówek i nasze małe obstrzelanie z tym tematem też za tym przemawia.
To taki mały przykład dlaczego nie wszystko da się zamknąć w regulaminach jak np. MLAIC którego regulamin na nasze warunki jest do spełnienia.
Oczywiście sprawy bezpieczeństwa i organizacyjne wynikające z charakteru zawodów są do ujednolicenia.
VALDI
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3292
Rejestracja: 24 października 2003, 14:36
Tematy: 64
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VALDI »

Sprawa opracowanego przez Marka regulaminu MLAIC, została zamknięta i na tym koniec.
Jednak nie zasypujmy gruszek w popiele :-?

Telesfor napisał:
To bardzo fajne karabiny i strzelanie z nich na zaowdach dalobo duzo radosci i motywacji strzelcom.
I właśnie o to chodzi.
To nie prawda Marek, że tych karabinów nie ma, są tylko nikt ich do tej pory nie używał sportowo, większość kupiła dla samego "mania" dla kolekcji, itd.
Gdyby przedyskutowano i w rezultacie tej dyskusji opracowano "Ramowy Regulamin dla Odtylcówek" to pewnie lokalne Organizacje zaczęły by organizować tego typu zawody, lub jako konkurencje dodatkowe na zawodach CP - MLAIC, wzorem innych konkurencji, które MLAIC- owe nie są, a rozgrywamy je przy każdej nadarzającej się okazji zawodów CP :-D
Bez Regulaminu Ramowego, zawody takie to będzie czysta partyzantka, taka sama jaka była jeszcze nie tak dawno z klasyfikowanymi zawodami CP z odprzodówek w ramach organizowanych zawodów wg regulaminu MLAIC.

Marek napisał:
Mało jest scalonych CP wiec będzie ze sobą konkurować 5 osób i to jak się zbiorą
Na pewno ilością w takich konkurencjach na początku nie powalimy organizatorów na kolana, dlatego zawody same w sobie mogą okazać się fiaskiem, lecz jako konkurencje dodatkowe będą się mogły "przy okazji" rozwijać, a gdy urosną liczebnie na tyle, by było można rozgrywać je osobno jako Zawody Odtylcówek, to przynajmniej będzie nam wszystkim wiadomo jak, i w jaki sposób sklasyfikować broń i rozłożyć ją na konkurencje sportowe - NO MLAIC.
Dajmy szanse tym, co chcą z tego i tak strzelać, bo znów przechodzimy do punktu wyjścia, że jedynie słuszne to zawody MLAIC, a potem to już nic nie ma :-? .

Na sąsiednim forum (Wiatrówki) w ten sam sposób potraktowano posiadaczy wiatrówek FAC, spychając z zainteresowania każdy ich temat. W rezultacie ludzie Ci nie mieli się gdzie podziać, bo nikt ich nie chciał :-? , w HFT i FT (popularne dyscypliny wiatrówkowe) nie mogli startować, bo przepisy nie pozwalały, itp.
Broń ta stała się bezużyteczna w celach sportowych, pozostały jedynie samotne treningi na strzelnicach lub w bardzo małych grupach. Obecnie ktoś tam coś organizuje, ale czy nie warto wyciągnąć z tego przykładu wniosków i nie popełniać tego samego błędu ? :-? .
W innych Krajach strzela się dużo konkurencji z tego typu wiatrówek, tam nie tylko służą do polowania.

Więc może pozwólmy się strzelectwu CP z odtylcówek rozwijać, zanim zepchniemy go do kolekcjonerstwa, mania dla samego mania tej broni. Nie piętrzmy problemów, których nie ma, Regulamin Ramowy sam w sobie nic za Nas nie załatwi, ale przynajmniej pomoże Nam w klasyfikacji tej broni i doborze konkurencji.
Propozycje kolegów w klasyfikacji tej broni i dobór jej do konkurencji moim skromnym zdaniem są jak najbardziej wskazane, by móc wyłonić z nich esencję i spisać wszystko w celu utworzenia Regulaminu Strzelań z Odtylcówek.

Kropek napisał:
Czy już jest czas na dyskusję o konkurencjach non-MLAIC u nas?
Myślę, że najwyższy, zanim wylejemy dziecko z kąpielą.

Willie napisał:
Kropku , czas na dyskusję jest zawsze,podobnie jak i miejsce.Tylko po jaką cholerę wymyślać koło.? Po to by ktoś wpadł na pomysł kwadratowego?
Czy nie prościej właśnie np przepisać regulamin NSSA?. Skoro w wykonaniu tysięcy ludzi przez wiele ,wiele lat coś się sprawdziło, po co kombinować.
To może wystarczy tylko przetłumaczyć i zaadoptować ?.

Pozdrawiam
Waldek
Żyć to nie znaczy czekać aż burza przejdzie, ..... ale nauczyć się tańczyć w deszczu.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Nazwijmy te konkurencje z odtylcowek Sharps i Sharps Army strzelane tak jak w MLAIC na 50 i 100 postawy strzeleckie i tarcze takie same...czas 10min na 13 strzalow.
15 minut.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

Jak na mojom wiedze o broni historycznej sprawa regulaminu strzelan z odtylcowek powinna sie miescic w takich oto ramach:

Nazwijmy te konkurencje z odtylcowek Sharps i Sharps Army strzelane tak jak w MLAIC na 50 i 100 postawy strzeleckie i tarcze takie same...czas 10min na 13 strzalow.

Konkurencja Sharps - kazda bron odtylcowa tak kapiszonowa jak i nabojowa repliki i orginaly powstale jako bron modelowa do 1885 roku.
Wyjatkowo dopuszczane sa modele powtarzalne-magazynkowe jak Spencer czy Winchester z uwzglednieniem tego ze musza byc ladowane pojedynczo-recznie kazdy naboj do komory jak bron jednostrzalowa.
Celowniki dowolne zgodne z epoka-orginalem.Amunicja zgodna z modelem oraz orginalem z epoki...elaborowana tylko cp i pociskiem z stopu olowiu.

Konkurencja Sharps Army - wojskowa bron odtylcowa kapiszonowa i nabojowa repliki i orginaly powstale jako modele do roku 1885.
Wyjatkowo dopuszcza sie bron nabojowa wielostrzalowa typu wojskowego jesli bedzie pojedynczo-recznie ladowany naboj do komory...
Celowniki tylko i wylacznie typu muszka-szczerbinka wzoru/typu wojskowego odpowiadajacve orginalowi z epoki oraz danemu modelowi broni oraz amunicja tylko typu i kalibru jaki byl uzywany w danym modelu broni w epoce, elaborowana cp i pociskiem z stopu olowiu.

Dlaczego proponuje bron kapiszonowa wraz z nabojowa - dlatego gdyz NIEMA roznicy tak w celnosci jak i szybkostrzelnosci pomiedzy podobnej konstrukcji jednostrzalowkami typu kapiszon a nabuj...jesli ktos mysli ze naboj scalony w metalowe lusce generuje celnosc broni to ja mu szczerze wspolczuje i nazywam debilem...dowod na ta teze = wlasne wieloletnie doswiadczenia oraz testy strzeleckie w wspolczesnej fachowej literaturze.
No dobra, a teraz mi wytłumacz skąd taki pomysł ?

Czy tak myślisz ze względów pragmatycznych, czy to Twój Wojtek pomysł, czy wynika to z jakiegoś istniejącego regulaminu ?

Pytam bo nie czytałem jeszcze takiego regulaminu.
A i jeszcze jedno myślisz o typowym strzelaniu do tarczy TS-2 przy okazji zawodów MLAIC ?

Jeśli tak, to wtedy ja bym czasu nie ograniczał, pozostawił bym go tak jak dla odprzodówek pół godziny wiem z doświadczenia, że powstaje chaos gdy jedni kończą wcześniej od drugich.

A jak dla mnie to warto strzelać konkurencje spotykane na świecie, no chyba że jedynie zabawowo, ale to mała zachęta.
o nie prawda Marek, że tych karabinów nie ma, są tylko nikt ich do tej pory nie używał sportowo, większość kupiła dla samego "mania" dla kolekcji, itd.
I mam wrażenie Waldku, znając nasze realia, że dalej pozostaną dla samego mania, jeśli sie myle to do konkurencji Mariette powinny zapisy się zakończyć na miesiąc przed każdymi zawodami z powodu braku miejsc :-/


Pozdrawiam Marek
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 48
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Ja wiem ,że propozycja Rusznika być może nie jest tym o czym mysli Willie. Ale niemniej jednak bardzo mi się podoba. Po pewnych szlifach byłby niezły szkielet konkurencji...
VALDI
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3292
Rejestracja: 24 października 2003, 14:36
Tematy: 64
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VALDI »

Marek napisał:
I mam wrażenie Waldku, znając nasze realia, że dalej pozostaną dla samego mania, jeśli sie myle to do konkurencji Mariette powinny zapisy się zakończyć na miesiąc przed każdymi zawodami z powodu braku miejsc :-/
;laughing: ;laughing: ;laughing:
Ale przynajmniej nikt Ci nigdy nie powie, że nie próbowaliśmy :) .
Marek może nie będzie aż tak żle :-? , ja już miałem 5 szt Sharpsa, 3 szt Gallagera i jak trzeba będzie, to kupię tą broń ponownie, bo tamte wszystkie "poszły" do kolekcjonerów :-D , tylko dlatego, że nie mogłem ich w pełni wykorzystać w żadnych zawodach, no może z wyjątkiem nielicznych gdzie je dopuszczano warunkowo, lub poza klasyfikacją :-? .
Marek osobiście znam kilku kolegów, którzy tą broń posiadają (w kilku sztukach i modelach) chętnie by z nich strzelili konkurencje w zawodach, gdyby była taka możliwość, jednak możliwość nie tylko strzelenia, ale rywalizacji 8-) .
Jestem za próbą napisania Regulaminu Ramowego, nieważne czy próbą udaną, czy z góry przegraną, ważne że się komuś będzie chciało i opracuje i zorganizuje taką konkurencje, jak napisałem wcześniej, przy okazji zawodów CP wg MLAIC.

Telesfor napisał:
Po pewnych szlifach ( i przetłumaczeniu ) byłby niezły szkielet konkurencji...
:)
Najważniejsze, że drgnęło ..... ;laughing: , być może coś z tego powstanie :shock:

Pozdrawiam
Waldek
Żyć to nie znaczy czekać aż burza przejdzie, ..... ale nauczyć się tańczyć w deszczu.
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Post autor: Willie357 »

Myślę że najprościej będzie dokonać adaptacji regulaminów NSSA..
Proste, widowiskowe, i dające od cholery zabawy.
Wystarczy popatrzeć
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

I tam się strzela z nabojowych Sharpsów i Rollingblocków?
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Post autor: Willie357 »

Tam akurat nie.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Post autor: Willie357 »

TU SIĘ STRZELA Z SHARPSÓW I ROLLING BLOCKÓW
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Historycznego”