Troszke Historii

Forum PSSH

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz45 »

koledzy z PSSH czy rozpoczęliście dyskryminację ZKSu?, w grafiku veterli na 2011 nie znalazłem żadnego terminu zawodów powszechnych. Pozdrawiam i czekam na odpowiedż Tadeusz
Theoben
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 13:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Theoben »

Szanowny Kolego,

Ranking wyników zawodów sportowych przeprowadzonych w danym sezonie obejmuje zawody zgodne z przepisami MLAIC. Zasady rankingu są bardzo dokładnie sprecyzowane i opisane.
Jeśli koledzy prowadzący zawody na ZKS Warszawa dostosują się do takowych przepisów z wielką przyjemnością umieścimy zdobyte wyniki w poszczególnych konkurencjach.
PS: Chodzi konkretnie o przypadek zabraniania strzelania w kurtkach strzeleckich. Nie jest to obowiązkowe ale dozwolone gdyż MLAIC zezwala na stosowanie w konkurencji karabinowej kurtek, butów i rękawic.
"A gdzieniegdzie ton twardszy jak grzmot - to strzelanie." A. Mickiewicz
cezzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 398
Rejestracja: 21 września 2005, 11:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cezzo »

Drogi kolego Piotrze , jestem mocno zdziwiony :shock: nie spotkałem się z opisaną przez Ciebie sytuacją podczas mych bytności na zawodach na tzw. ZKSie w W-wie. Może to był jak Piszesz przypadek- zwracam uwagę na liczbę pojedynczą a nie przypadki które są liczbą mnogą i mogłyby wzbudzać niepokój w naszych czarnoprochowych sercach ;laughing: . Ale może niech się wypowiedzą tzw. czynni członkowie wyżej wzmiankowanego Klubu Sportowego.Pa 8-)
Miłość,Kobiety i śmiech gdy nie trafiamy celnie
Theoben
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 13:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Theoben »

Aby uniknąć wszelkich niejasności i już w zalążku zgasić wszelkie złe domysły powinien wypowiedzieć się tutaj sam autor tego postanowienia - Telesfor.
Ja prowadzę ranking i zgodnie z jego zasadami oraz uwagą kolegi Telesfora nie umieściliśmy zawodów z ZKS ponieważ nie odpowiadają przyjętym przepisom M.L.A.I.C.

Pozdrawiam
Piotr
"A gdzieniegdzie ton twardszy jak grzmot - to strzelanie." A. Mickiewicz
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Przepraszam , troche bylem nieobecny na forum.Spieszę wyjasnic , ze celem PSSh i rankingów jest porownanie zawodnikow i ich wyników osiaganych w tych samych konkurencjach , na tych samych zasadach w/g tych zamych regulaminow.

Zawody na ZKS-ie zostały wykluczone z rankingu. Regulamin a przynajmniej jego interpretacja , kłócą się z zasadami MLAIC. Wg MLAIC , wszystko ,co nie jest zabronione w reg. MLAIC jest dozwolone - np. kurtki strzeleckie, buty strzeleckie , czyszczenie broni w konkurencjach inne niż wojskowe.... Powyższe pomoce są przez sędziego na ZKS zabraniane.Byc moze wybiórczo -"przymyka oko " na kurtki , ale sam sie spotkalem z zakazem strzelania w kurtce .

Strzelanie odbywa się do jednej tarczy.
Pistolet i rewolwer są liczone w jednej konkurencji.
Strzelanie pistolet/rewolwer dopuszczone jest oburacz.
Dopuszcza się broń nieMlaic owa..np. wspólczesne In-line, Patrioty, rewolwery Ruger itd.
Możliwe jest wielokrotne poprawianie wyniku.

Autorzy rankingu przyjmuja ,że całkowitej kompatybilności z MLAIC trudno od wszystkich organizatorów wymagać , ale ZKS owe zawody maja tak wiele niezgodności ,że byłoby naprawdę nie w porządku wobec kolegów , którzy starają sie przeprowadzac zawody poprawnie, aby te wyniki były brane w jednym rzedzie z zawodami gdzie np. jedynym odstepstwej jest strzelanie do jednej tarczy...

Bardzo mi przykro , ale albo ZKS zmieni formułę zawodów i dostosuje się do coraz szerzej w kraju rozpowszechniających się zasad MLAIC ( i PZSS bo regulamin MLAIC owy jest zaakceptowany jako oficjalny regulamin dla sportowego strzelectwa czarnoprochowego) - i wróci do rankingu , albo dalej będzie urządzał zawody powszechne wg. formuły parafialnej i nie będzie się liczył w rankingach - więcej - wyniki nie będą akceptowane z tych zawodów dla statystyk ( oraz wymogów licencyjnych ) w PZSS, a każdy komunikat Delegata WMZSS będzie miał uwagę ,że zawody są niezgodne z regulaminem ....

I nie możemy argumentowac ,że w zasadzie Vetterli "prawie" jest MLAICOwe - a kurtki raz są a raz nie sa dozwolone. Chodzi o cały blok konkurencji CP - bo nie mozna tego traktowac rozdzielnie. Mysle ,że wszystkim nam wyjdzie na zdrowie ,chwilowa nieobecność Vetterli z ZKS w rankingu - bo jeśli wróci - to nie tylko Vetterli ale i Kuchenreuter i Mariette , rozgrywane tak samo jak gdzie indziej ...


edit:
Pojawil się na stronie ZKS zmodyfikowany regulamin , gdzie nie ma juz zakazu kurtek i butów oraz czyszczenia broni miedzy strzałami. Natomiast dalej jest pistolet/rewolwer jako jedna konkurencja ( sprytnie sformułowane "dopuszcza się/:-))) oraz strzelanie oburąćz.
Tzn. nie literalnie ale :

3. Konkurencje:

■PISTOLET: 13 strzałów w łącznym czasie 30 minut do tarczy TS-2 (20x50) ustawionej w odległości 25 m, w pozycji stojącej
■ REWOLWER : 13 strzałów w łącznym czasie 30 minut do tarczy TS-2 (20x50) ustawionej w odległości 25 m, w pozycji stojącej

Dopuszcza się połączenie konkurencji PISTOLET i REWOLWER.


13. W konkurencji PISTOLET lub REWOLWER w przypadku uzyskania tego samego wyniku (remis) – wygra zawodnik strzelający jednorącz.

Czyli dalej brak konkurencji Kuchenreuter i Mariette - jest jedna PISTOLET /REWOLWER
i to dopuszczona do strzelania oburącz....
Zmiany - ale nic sie nie zmienilo.

A dalej taki kwiatek:\
16. W pozostałych nieuregulowanych niniejszym regulaminem kwestiach zastosowanie mają przepisy ISFF lub MLAIC.

A konkretnie które? Łącznik "lub" pozwala na dowolne łaczenie. Np . czy jak w ISSF mozna uzywać spodni strzeleckich czy jak mowi MLAIC - nie mozna?
Czy jak mowi ISSF pistolet ma byc kalibru max. 9 mm? To wyklucza wiekszośc pistoletów CP.
Nie mozna tak łączyc - to jest niejasne i balamutne. w ten sposób mozna mieć calkowitą dowolność. Albo strzelamy CP - i wtedy MLAIC , albo scalone i wtedy ISSF.
W regulaminie MLAIC jest powiedziane ,ze kwestie nieujęte w regulaminie MLAIC owym można rozstrzygać wg. ISSf. Więc powołanie tylko regulaminu MLAIC by wystarczyło.
Mimo zmian - dalej bedę twierdził ,że zawody ZKS nie są w wystarczającym stopniu zgodne ze stosowanymi w Polsce zasadami MLAIC.

Dla uznania zawodów za zgodne ZKS powinien:
-rozdzielić konkurencje Pistolet i Rewolwer
-zakazać strzelania oburącz ( to najwazniejsze!!!)
-zakazać powtarzania konkurencji po wykupieniu nastepnej metryczki
-sedzia powinien niedopuszczć do konkurencji broni ewidentnie niezgodnej z wymogami
-niejasnoć ISSF i MLAIC powinna zostac wyjasniona, proponuję aby uzyć regulaminu sportowego strzelań z broni czrnoprochowej zatwierdzonego przez PZSS albo polskiego tłumacznie MLAIC.
-spróbować jednak strzelania do dwu tarcz , lub w ostateczności stosowania tarcz " zółtych" z kruchego papieru na niezniszczonych podkładach , aby dało sie rozróżniac i liczyć strzały bardzo bliskie siebie...
cezzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 398
Rejestracja: 21 września 2005, 11:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cezzo »

Dzięki Jarku za obszerne wyjaśnienia, jeżeli tak było jak mówisz to wszystko wyjaśnia. No comments. :-/
Miłość,Kobiety i śmiech gdy nie trafiamy celnie
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gatling »

Telesfor pisze:nie będzie się liczył w rankingach - więcej - wyniki nie będą akceptowane z tych zawodów dla statystyk ( oraz wymogów licencyjnych ) w PZSS, a każdy komunikat Delegata WMZSS
Czy zawody CP w/g MLAIC, choćby Mistrzostwa Polski, czy Westernowe, są liczone do przedłużenia licencji PZSS?
W regulaminach PZSSU tego nie ma, albo nie doczytałem. Niektóre zawody CP, są jednak umieszczone w terminarzu PZSSu. Czy aby mieć licencję trzeba strzelać z klubowych złomów w/g ISSF? (nie mam broni na pozwolenie)
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz45 »

coś zaczyna mi się wydawać, że koledzy zaczynają mylić strzelectwo CP z wyczynem olimpijskim.

Niedawno była cała akcja aby uwolnić strzelanie od kaprysów PZSS a teraz zaczyna się płacz że mają być portki i kurteczki.

Być może ZKS nie jest najlepszą strzelnicą ale jest i najłatwiej ją zlikwidować w celu wyegzekwowania jakiś przepisów nigdzie nie przestrzeganych z całą surowością.

Dla jasności nie jestem członkiem ZKSu.

pozdrawiam Tadeusz.
Theoben
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 13:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Theoben »

Tadeusz proszę zanim coś napiszesz przeczytaj tekst ze zrozumieniem!

Nie życzę sobie określenia że NIGDZIE nie przestrzega się przepisów. Następnie ranking jest z wynikami sportowymi. Jak się nie podoba to proszę - jest wiele bractw kurkowych i wszyscy będą się cieszyć z nowego członka.

PS: Spodnie strzeleckie nie są dozwolone. Ubiór strzelecki nie jest nakazany. I najważniejsze: każdy z moich kolegów strzelców sportowych ustrzelił swój rekord życiowy bez ubrania strzeleckiego - daje do myślenia co?
"A gdzieniegdzie ton twardszy jak grzmot - to strzelanie." A. Mickiewicz
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Tadeusz to chyba nie w porządku jak ktoś z pistoletu ,z 2 rąk ,będzie konkurował z kimś kto strzela z rewolweru jedną .
Równie dobrze można by połączyć broń długą i krótką i wszystkim kazać strzelać jedną konkurencję karabin /pistolet bo to wszystko przecież czarny proch.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

Tadek, gdybyście wcześniej się przyznali, że na ZKS-ie w czasie zawodów istnieje możliwość dokupywania czy wielokrotnego powtarzania serii to nikt by nawet nie pomyślał o wpisywaniu takich zawodów do jakiegokolwiek rankingu, może pomijając Waszą dobrą zabawę to nijak się nie ma do zawodów sportowych które są umieszczone w rankingach.
Powiem Ci tylko tyle, że gdyby tak podchodzić do zawodów i pozwolić wybierać sobie najlepsze przestrzeliny spośród wielokrotnie powtarzanych serii (a tak to podobno bywało na ZKS) to możesz uznać, że np. moje starty w zawodach kończyły by się zawsze wynikiem 100 pkt. :) bo co to za problem strzelić w kilku seriach dziesięć dziesiątek.
A tak na poważnie to mnie to żenujące, że takie oszustwo, bo tak to należałoby nazwać miało miejsce.
Strzelacie o złote gacie prezesa i jeszcze kombinujecie (nie twierdze że wszyscy ale wyrażanie na to zgody to jak przykładanie ręki do tego oszustwa), toż to żenada.
Całe nasze strzelectwo oprócz zabawy to możliwość walki ze swoimi słabościami, poprzez uzyskiwanie coraz lepszych wyników, a nie jest to łatwe bo oprócz umiejętności strzeleckich należy posiadać sporą wiedzę i to dla mnie jest fajne, a takie podejście temu by zaprzeczało.

Jeśli ustaliliście sobie takie a nie inne zasady czyli wielokrotność startów, wybieranie najlepszych przestrzelin, zakaz używania kurtek czy liczenie punktów po sportowemu czyli linia daje wyższą punktację a nie po przejściu połowy przestrzeliny jak MLAIC to wybacz ale nijak się to nie da przyrównać do wyników w rankingu który prowadzi Piotr i zasad prowadzenia rankingu które podał a są zbieżne z MLAIC.

Uważam, że powinieneś, a pewnie nie jesteś sam więc powinniście zgłosić organizatorowi propozycję ujednolicenia regulaminu zawodów na 2011 rok z ogólnie przyjętymi w Polsce zasadami, wtedy będzie można wyniki zawodów porównać z innymi i umieścić je w rankingach, może to tez zwiększy Wam frekwencję.

Pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz45 »

zostałem wywołany to odpowiem:

Zawsze uważałem że należy strzelać z jednej ręki i ja tak robię od początku na ZKSie niestety nie jest to regułą.
Michał na zawodach westernowych strzelam lewy rewolwer lewa ręka, prawy prawa. U innych kolegów jest zgodnie z przyjętym regulaminem ale strzela tylko prawa ( to jako ciekawostka)
Przestrzeliny na ZKSie ZAWSZE były zaliczane po przekroczeniu połowy średnicy.
Od czterech lat zawsze strzelałem jedną kolejkę i szydziłem z kolegów kupujących wielokrotność, dobrze byłoby gdyby teraz głośno się do tego przyznali bo raporty kasowe są do sprawdzenia.
pancerze zwane "ubraniami strzeleckimi" nigdy nie były zabronione natomiast były wyśmiewane ale to chyba nie zbrodnia.
Nie jestem członkiem ZKSu , jest to dla mnie najbliższa strzelnica. Nie będąc członkiem nie mogę ustalać reguł obowiązujących na strzelnicy ale nie mogę też siedzieć cicho kiedy dość nagle zaczęła być dyskryminowana a jeszcze około 3 miesięcy temu była OK.Czasami bywa tzw. drugie dno.
Jestem stary i widać nierozsądny bo nie powinienem się wychylać jak robi większość. Pozdrawiam, życzę sukcesów na miarę ubiorów i uśmiechnijcie się Tadeusz
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

a jeszcze około 3 miesięcy temu była OK
Bo nikomu do głowy nie przyszło nawet, że mogą takie przekręty robić, toż co się dziwić sportowcom na dopingu jeśli grają o wysoką stawkę i często dużą kasę, że oszukują jeśli przy okazji zawodów o "Żółte majty prezesa" też zdarzają się oszukańcze kombinacje przy wynikach.

A Tobie Tadek się trochę rykoszetem dostało i się nie oburzaj, ale wiedziałeś jakie są zasady przyjęte w rankingach i zawodach, i jeśli idzie o ścisłość to Twoja reakcja powinna być odwrotna powinieneś się oburzać, że do rankingu ktoś dodał zawody na ZKS, które tam się nie powinny znaleźć i już rok temu mogłeś to właśnie zasygnalizować bo o tym wiedziałeś. Może do dziś już by się to unormowało, a tak jest jak jest.

Pozdrawiam Marek
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Marku ,
Zgadzam sie z Tobą generalnie , czemu dałem wyraz w poprzednich postach i naszych rozmowach.
Jednak Tadeusz nie zasłuzył na takie "objechanie" gdyz niczemu nie jest winien.
On naprawde lubi strzelac , wciągneło go współzawodnictwo , ale jego dusza Easy ridera buntuje sie ciągle na próby nakładania rygorów - i to latwo mozna zrozumiec.
Ale w całej sprawie nie o to chodzi - rzeczywiscie nie ma obowiązku strzelania w kurtce itd.
Co do powtarzania startów: Marku - o ile mi wiadomo w tej czesci zawodów na ZKS ( czrnoprochowej) nikt z tego niezbyt ładnego rozwiazania nie korzystał o ile mi wiadomo.
Strzelcy są honorowi i sami przestrzegaja zasad - mimo ,iz klub kusi i umozliwia moim zdaniem niesportowe zachowanie. Nie spotkalem się z takim zachowaniem - choc mówiąc szczerze słyszałem jak sędzia - może w formie żartu do czegoś takiego namawiał zawodnika , który miał awarie broni i przez to wynik słaby...

Co nie zmienia faktu ,że zawody o takiej formule nie mogą być zrównane z tymi , zgodnymi z zasadami np. MLAIC.
Wiec myslę ,że słowo "oszustwo" jest tu zbyt mocne. Nikt z zawodnikow ZKS ujętych w zeszłorocznych rankingach nie zawdzięcza swojego wyniku powtórnemu startowi - o tym moge zapewnić.

Wiec Twoje mocne słowa troche sa adresowane nie do właściwych osób - gdyż zawodnicy strzelajacy CP nie są niczemu winni, a fakt ,że organizator umozliwia takie postepowanie nie powinno obciążać zawodników ,zwłaszcza ,że z tego nie korzystają.Aczkolwiek zgadzam się ,ze ta formuła nie przystaje do większości zawodów CP i z tego powodu nie powinny wyniki byc notowane w rankingach - gdyz nie ma pewności czy ktos sie jednak nie skusił...

Koledzy z ZKS nie powinni zbierać gromów za swój klub , gdyż wielokrotnie
uwagi o koniecznosciach zmian w regulaminie były zglaszane. Kwestia strzelania jednorącz, oraz rozdzielenia konkurencji /klasyfikacji Pistolet i Rewolwer - włakowana jest od przeszło 2 lat...
Niestety - to jest tak - jak zglasza ktos indywidualnie - to jego sila oddzialywania jest mala.

Czemu utrzymywany byl ten regulamin , czemu dalej sa nieprawidlowości - nie umiem odpowiedziec. Byc moze to czyjes lenistwo lub brak wiedzy , jakie powinny byc zasady , a moze wąskie pojmowanie strzelectwa ( bo nie ISSF - tak naprawde regulamin zawodów ZKS nawet w czesci nitro jest niezgodny z ISSF).

Mam tylko nadzieje ,ze fakt usuniecia zwyników z ZKS z rankingów oraz dyskusja na ten temat zdopinguję grupe czarnoprochowa do konsolidacji i do wspólnego wystąpienia do Zarządu o dostowanie regulaminu zawodów CP do ogolnie przyjetych...
cezzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 398
Rejestracja: 21 września 2005, 11:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cezzo »

Miałem sprawy nie komentować ale "nie chcem ale muszem". Otóż może na ZKSie regulamin zezwalał na takie niecne uczynki :shame: , natomiast na tych zawodach na których byłem nie zaobserwowałem aby ktokolwiek z naszych liczących się zawodników-mam na myśli Jarka, Piotra, Cezarów trzech, Krzysztofa i innych dostrzeliwał kolejki. Myślę że wynika to z naszego wewnętrznego regulaminu czarnoprochowego , który strzeże nas przed takimi pokusami.
Ktoś kto to robił nic nie kuma z frajdy i z adrenaliny jaka wynika z faktu że masz chłopie tylko jedną jedyną szansę :!: . Wystarczająca ilość gó.....a jest wokół Nas i przenosić to jeszcze do naszego hobby-nigdy :!:
Dlatego od strony formalnej regulamin musi być czysty i Telesfor ma rację :!: Telesfor na Prezydenta ;laughing:
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2011, 12:59 przez cezzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłość,Kobiety i śmiech gdy nie trafiamy celnie
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Historycznego”