Troszke Historii

Forum PSSH

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gatling »

hubertus pisze: Problemem jest strzelanie, OPEN - do jednej tarczy, MLAIC - do dwóch. Chyba że uprościć i strzelać do jednej, ale to sprawy czysto techniczne.
W niektórych klubach strzela się do jednej tarczy. Myślę, że nie odrzucą nas z powodu tarcz. Dwie tarcze jedynie ułatwiają liczenie wyniku.

Myślę, że można zrobić, aby w rankingach klubowych i przyznanych medalach zaliczać wszystkich. Do rankingu krajowego liczyć tylko tych, którzy strzelają MLAIC. Można w metryczkach, przed rozpoczęciem konkurencji, zadać pytanie. Strzelasz w/g MLAJC, czy dowolnie, i zapisać w metryczce. Dla rankingu krajowego podzielić na rewolwer i pistolet. To rozwiązanie nie narusza obyczajów klubowych a jednocześnie, strzelający jedną ręką, mogą być odnotowani w MLAIC. Trzeba rozmawiać z władzami klubu.


W naszym klubie strzela kilku wybitnych strzelców (Mistrzów Polski), nie traktują naszych zawodów poważnie, a jedynie jako trening (blisko mieszkają). Czy nie warto dla nich stworzyć odpowiednich warunków? Czy nie odejdą, gdy takich warunków nie będzie?
Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: hubertus »

Po rozmowach z władzami klubu pozwolę sobie wyjaśnić kilka drażliwych kwestii, tak żeby zakończyć temat nieszczęsnych zawodów.

Nie ma możliwości rozgrywania zawodów powszechnych na ZKS w formule MLAIC, formuła ta kłóci się z obowiązującym regulaminem Grupy powszechnej, Niezgodność polega na dyskryminacji strzelców strzelających oburącz, wyklucza też niektóre modele broni używane przez członków klubu a niezgodne z MLAIC (Patriot, Luger Old Army itp). Zadaniem Klubu jest umożliwienie startów członkom klubu w Zawodach powszechnych CP, a nie zakazywać z wyżej wymienionych powodów.

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie w zorganizowaniu przez PSSH na ZKS cyklicznych zawodów wyłącznie w formule MLAIC.

Co do metryczek z zawodów to nie ma żadnego problemu z przekazaniem metryczek, bądź wyników zawodników strzelających jedną ręką do PSSH, oczywiście jeżeli będzie ktoś tym zainteresowany. To mam nadzieję rozwiąże problem rankingów.

Pragnę też zauważyć że strzelectwo czarnoprochowe na zaczyna się i nie kończy MLAIC, część społeczności strzeleckiej strzela oburącz i strzelectwo traktuje jako odskocznie od codzienności, bez zadęcia na wyczyn.
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
Awatar użytkownika
cubalibre007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 13 marca 2010, 23:41
Tematy: 12
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cubalibre007 »

...
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2014, 11:17 przez cubalibre007, łącznie zmieniany 1 raz.
Miron
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 412
Rejestracja: 12 marca 2009, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

ranking a Vetteri na ZKS-ie

Post autor: Miron »

Zapoznałem się uważnie z argumentacją Szanownego Kolegi Telesfora w sprawie wyrzucenia z rankingu konkurencji Vetteri i wydaje mi się ona nieco pogmatwana, dziwna i nie wiadomo co mająca na celu. Jak Szanowny Kolega się orientuje – w zawodach powszechnych ZKS strzelane są 2 konkurencje – „broń czarnoprochowa krótka ładowana odprzodowo” i „broń czarnoprochowa długa ładowana odprzodowo”. Druga z nich to typowa Vetteri z jedną DROBNĄ różnicą – strzelanie do jednej zamiast 2 tarcz. Sam nie biorę w niej udziału, ale uważam, że Szanowny Kolega Telesfor wraz z innymi Kolegami dbającymi o czystość MLAIC-ową rankingu skrzywdzili kolegów strzelających tę konkurencję na ZKS-ie. Zdaję sobie sprawę, że ten ranking jest Kolegów własnością i wara mi od narzucania, kto tam ma się znaleźć (możecie sobie nawet wpisać tam strzelającego z procy Ziutka z ulicy prof. Flilutka), jednak postępowanie Szanownych Kolegów wzbudza mój wewnętrzny sprzeciw – stąd te, być może trochę zbyt emocjonalne, słowa. Nie uważam, żeby uczciwe było z waszej strony uwarunkowywanie odnotowania wyników w rankingu uMLAIC-owieniem wszystkich konkurencji strzelanych w zawodach powszechnych. Ja, strzelający w powszechnych z broni krótkiej nie mam zamiaru mieć jakichkolwiek pretensji, że Kuchenreuter nie jest uwzględniany, wystarczy mi nasz wewnętrzny zetkaesowski ranking, sprawiający także wiele radości uczestnikom. Dziwne się wydaje Szanownych Kolegów postępowanie, tym bardziej, że sam Szanowny Kolega Telesfor nie podważa uczciwości zawodników i zawodów Vetteri na ZKS, że ośmielę się zacytować:


„Co do powtarzania startów: Marku - o ile mi wiadomo w tej czesci zawodów na ZKS ( czrnoprochowej) nikt z tego niezbyt ładnego rozwiazania nie korzystał o ile mi wiadomo.
Strzelcy są honorowi i sami przestrzegaja zasad”

Czytając powyższe pozostawiam wyciągnięcie wniosków czytającym. Fajnie byłoby rozważyć przywrócenie tej części zawodów powszechnych ZKS do rankingu – może pod warunkiem dołożenia tej nieszczęsnej drugiej tarczy. Jeżeli decyzja Szanownych Kolegów będzie inna - trudno. Wtedy może warto będzie zajrzeć do słownika lub encyklopedii i przeczytać hasło „małostkowość”.
Kentucky .45; Patriot .45; Hawken Ranger .45; Plains .45 dikara, Charles Moore flintlock .44 smooth, Le Page .45
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Historycznego”