Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Troszke Historii

Forum PSSH

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
R.I.P
R.I.P
Grupa: RIP
Status: Offline

Postautor: Cpt. Nemo » 2011-02-10, 13:50

tadeusz45 pisze:A zaszło to drogi Kapitanie,że skończyła się zabawa w zawody a zostały zawody bez zabawy a to już zupełnie co innego.

Ano nie wiem czy to lepiej ze tylu ludzi odeszlo bo ich glownie wlasnie zabawa w zawody i ten luz bawil. Zawodowymi zawodnikami nie zamierzali zostac.
Co by nie bylo to nie mozna pisac ze przez zawody ludzie nie odeszli, odeszlo i to wielu.
Pozdrawiam, cpt.Nemo - GG 175472
Virago 535 Warszawski Szwadron Kawalerii CP
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...

Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:

Postautor: Zinngiesser » 2011-02-10, 17:56

Cpt. Nemo pisze:
tadeusz45 pisze:A zaszło to drogi Kapitanie,że skończyła się zabawa w zawody a zostały zawody bez zabawy a to już zupełnie co innego.

Ano nie wiem czy to lepiej ze tylu ludzi odeszlo bo ich glownie wlasnie zabawa w zawody i ten luz bawil. Zawodowymi zawodnikami nie zamierzali zostac.
Co by nie bylo to nie mozna pisac ze przez zawody ludzie nie odeszli, odeszlo i to wielu.

Przeciez Zawody Powszechne na ZKS oraz Puchar ZKS, to NA SZCZESCIE nadal zawody rozrywkowe czyli dla wszystkich. Gdzie tu wyczyn? Spotykamy sie przy herbacie, posmiejemy sie, poogladamy nowe zabawki, pogadamy o kobietach i mezczyznach, ktos wystrzeli w kosmos muche ;laughing: ;laughing: ;laughing: Jest sympatycznie. Przynajmniej ja nie narzekam.

Osobiscie uwazam, ze ZKS to aktualnie NAJLEPSZY i NAJZYCZLIWSZY w Polsce klub dla strzelcow CP. Zero problemow z trenowaniem w kazdy dzien tygodnia od rana do wieczora, zero uwag o brudzeniu stolikow albo o dymieniu itp. itd.

Jedyny problem, ze jest nas tak malo, a na nasze zawody "parafialne" nie przyjezdza zbyt wielu strzelcow CP. Pytanie jak przyciagnac wieksza ich ilosc, skoro w prawie dwumilionowym miescie jest ich po prostu bardzo niewielu? Jak zachecic kolegow ze stolicy do wiekszej aktywnosci, albo jak namowic tych z sasiednich wojewodztw do przybycia? Wprowadzenie strzelania wg regul MLAIC niewatpliwie zacheci tylko tych zainteresowanych "amatorskim wyczynem", lecz ilu ich moze byc? Tego wlasnie nie wiadomo. Mysle, ze dobrym rozwiazaniem sondazowym by byla dodatkowa metryczka za kilka zlotych (poza tradycyjna biala ZKS-owa) dla chcacych byc klasyfikowanymi DODATKOWO wg regulaminu MLAIC-u. Sedzia na stanowisku by ocenil bron i ewentualny ubior. Obie metryczki by poszly do Biura Obliczen, a potem te MLAIC-owe by powierzano konkretnemu sedziemu upowaznionemu do kontaktow z prowadzacym ranking ogolnopolski CP. I to w zasadzie wszystko, gdyby nie bylo problemu proceduralnego z jedna, a z nie dwoma tarczami. Taki eksperymentalny program pilotazowy ;laughing:

Ale nagle ocenianie wszystkich podlug kategorii MLAIC? Nikt nie lubi ciagle przegrywac. O tym tez warto pomyslec. Aczkolwiek ktos ostatni zawsze byc musi...

Byl jednakze niedawno precedens z Pucharem Polski CP 2010, gdy ZKS - razem z PSSH - byl wspolorganizatorem kilku odrebnych imprez. Moze to jest kolejna niekonfliktujaca strzelcow droga? Nie mam pojecia, jak to wygladalo z organizacyjnego oraz ekonomicznego punktu widzenia, lecz towarzysko i sportowo - byly to zawody bardzo udane i przez kolegow przyjezdnych jednoznacznie chwalone. Telesfor, Kinio i Kozuya - zabierzecie glos w tej kwestii?
Obrazek

Awatar użytkownika
gatling

Postautor: gatling » 2011-02-10, 21:17

hubertus pisze: Problemem jest strzelanie, OPEN - do jednej tarczy, MLAIC - do dwóch. Chyba że uprościć i strzelać do jednej, ale to sprawy czysto techniczne.

W niektórych klubach strzela się do jednej tarczy. Myślę, że nie odrzucą nas z powodu tarcz. Dwie tarcze jedynie ułatwiają liczenie wyniku.

Myślę, że można zrobić, aby w rankingach klubowych i przyznanych medalach zaliczać wszystkich. Do rankingu krajowego liczyć tylko tych, którzy strzelają MLAIC. Można w metryczkach, przed rozpoczęciem konkurencji, zadać pytanie. Strzelasz w/g MLAJC, czy dowolnie, i zapisać w metryczce. Dla rankingu krajowego podzielić na rewolwer i pistolet. To rozwiązanie nie narusza obyczajów klubowych a jednocześnie, strzelający jedną ręką, mogą być odnotowani w MLAIC. Trzeba rozmawiać z władzami klubu.

W naszym klubie strzela kilku wybitnych strzelców (Mistrzów Polski), nie traktują naszych zawodów poważnie, a jedynie jako trening (blisko mieszkają). Czy nie warto dla nich stworzyć odpowiednich warunków? Czy nie odejdą, gdy takich warunków nie będzie?

Awatar użytkownika
hubertus

Postautor: hubertus » 2011-02-10, 22:25

Po rozmowach z władzami klubu pozwolę sobie wyjaśnić kilka drażliwych kwestii, tak żeby zakończyć temat nieszczęsnych zawodów.

Nie ma możliwości rozgrywania zawodów powszechnych na ZKS w formule MLAIC, formuła ta kłóci się z obowiązującym regulaminem Grupy powszechnej, Niezgodność polega na dyskryminacji strzelców strzelających oburącz, wyklucza też niektóre modele broni używane przez członków klubu a niezgodne z MLAIC (Patriot, Luger Old Army itp). Zadaniem Klubu jest umożliwienie startów członkom klubu w Zawodach powszechnych CP, a nie zakazywać z wyżej wymienionych powodów.

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie w zorganizowaniu przez PSSH na ZKS cyklicznych zawodów wyłącznie w formule MLAIC.

Co do metryczek z zawodów to nie ma żadnego problemu z przekazaniem metryczek, bądź wyników zawodników strzelających jedną ręką do PSSH, oczywiście jeżeli będzie ktoś tym zainteresowany. To mam nadzieję rozwiąże problem rankingów.

Pragnę też zauważyć że strzelectwo czarnoprochowe na zaczyna się i nie kończy MLAIC, część społeczności strzeleckiej strzela oburącz i strzelectwo traktuje jako odskocznie od codzienności, bez zadęcia na wyczyn.
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus

Awatar użytkownika
cubalibre007

Postautor: cubalibre007 » 2011-02-11, 06:38

...
Ostatnio zmieniony 2014-08-09, 11:17 przez cubalibre007, łącznie zmieniany 1 raz.

Miron

ranking a Vetteri na ZKS-ie

Postautor: Miron » 2011-02-18, 09:59

Zapoznałem się uważnie z argumentacją Szanownego Kolegi Telesfora w sprawie wyrzucenia z rankingu konkurencji Vetteri i wydaje mi się ona nieco pogmatwana, dziwna i nie wiadomo co mająca na celu. Jak Szanowny Kolega się orientuje – w zawodach powszechnych ZKS strzelane są 2 konkurencje – „broń czarnoprochowa krótka ładowana odprzodowo” i „broń czarnoprochowa długa ładowana odprzodowo”. Druga z nich to typowa Vetteri z jedną DROBNĄ różnicą – strzelanie do jednej zamiast 2 tarcz. Sam nie biorę w niej udziału, ale uważam, że Szanowny Kolega Telesfor wraz z innymi Kolegami dbającymi o czystość MLAIC-ową rankingu skrzywdzili kolegów strzelających tę konkurencję na ZKS-ie. Zdaję sobie sprawę, że ten ranking jest Kolegów własnością i wara mi od narzucania, kto tam ma się znaleźć (możecie sobie nawet wpisać tam strzelającego z procy Ziutka z ulicy prof. Flilutka), jednak postępowanie Szanownych Kolegów wzbudza mój wewnętrzny sprzeciw – stąd te, być może trochę zbyt emocjonalne, słowa. Nie uważam, żeby uczciwe było z waszej strony uwarunkowywanie odnotowania wyników w rankingu uMLAIC-owieniem wszystkich konkurencji strzelanych w zawodach powszechnych. Ja, strzelający w powszechnych z broni krótkiej nie mam zamiaru mieć jakichkolwiek pretensji, że Kuchenreuter nie jest uwzględniany, wystarczy mi nasz wewnętrzny zetkaesowski ranking, sprawiający także wiele radości uczestnikom. Dziwne się wydaje Szanownych Kolegów postępowanie, tym bardziej, że sam Szanowny Kolega Telesfor nie podważa uczciwości zawodników i zawodów Vetteri na ZKS, że ośmielę się zacytować:

„Co do powtarzania startów: Marku - o ile mi wiadomo w tej czesci zawodów na ZKS ( czrnoprochowej) nikt z tego niezbyt ładnego rozwiazania nie korzystał o ile mi wiadomo.
Strzelcy są honorowi i sami przestrzegaja zasad”

Czytając powyższe pozostawiam wyciągnięcie wniosków czytającym. Fajnie byłoby rozważyć przywrócenie tej części zawodów powszechnych ZKS do rankingu – może pod warunkiem dołożenia tej nieszczęsnej drugiej tarczy. Jeżeli decyzja Szanownych Kolegów będzie inna - trudno. Wtedy może warto będzie zajrzeć do słownika lub encyklopedii i przeczytać hasło „małostkowość”.
Kentucky .45; Patriot .45; Hawken Ranger .45; Plains .45 dikara, Charles Moore flintlock .44 smooth, Le Page .45

Wróć do „ Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Historycznego”