Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Historycznego

Forum PSSH

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Smerf »

Szkoda ze tylko niektórzy potrafią tylko inwektywami obrażać innych, to nie mój poziom i nie odpłacę się pięknym za nadobne.
Grzeczność nie jest naszą narodową cechą niestety. Przykre to.
:cry:
Niestety nie zachęcacie do współpracy a odstraszacie od Siebie.
Szkoda, że kolejne stowarzyszenie będzie grupą wzajemnej adoracji.
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
jachu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 09:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jachu »

A ja tak naprawdę myślę, że sprawa jest w czymś innym. to nie jest tak, że zamierzam kogoś dyskredytować, oczerniać, krytykował itd.... Oczywiście to co pisze SMERF to pierdoły wyssane z palca. Chodzi jednak o coś innego innego.
Może na początek temat składek. No mogę zadzwonić, pisać maila itd. ale w takim razie po co strona PSSH i informacje na niej zawarte skoro może trzeba jeszcze gdzieś się dobijać żeby zdobyć informacje ?! Jeśli chcecie rozkładać składki na np.kwartał to trzeba to zamieścić na www i nie będzie niedomówień.
Prócz tego - o czym piszę w innym wątku- to na dziś zasadniczym pytaniem jest co robi PSSH w przededniu "rodzenia się" nowych regulacji związanych ze strzelectwem. Na to odpowiedzi się nie doczekałem i pewnie nie doczekam. Kwiecień choć sra na strzelców nie będących członkami PZSSa a PSSH :?: Mam głębokie wrażenie, że nawet nikt nie wie o istnieniu takiego stowarzyszenia.
A teraz w kontekście tego co ma być - nowej ustawy lub jej nowelizacji - jeśli PSSH nie zaistnieje to lepiej zapisać się do kółka różańcowego bo będzie to taniej i członków więcej, a że to i tak nic nie daje to tu i tu na jedno wyjdzie.
Po prawdzie mówiąc w przededniu istnieć lub nie (bez problemu, w jasnych przepisach) PSSH welując sobie dwie stówki za wpisowe + parę groszy składki i oferując na dziś NIC choś wg. mnie powinno skierować już nie jedno pismo do Palikota, a później do sejmu czeka- tylko nie wiem na co?? No a jeśli zacznie działać to napisze, że zrzesza 40-50 osób. toż to na frazes zakrawa! Ludzie obudźcie się! Jeśli to ma być stowarzyszenie fascynatów strzelectwa czarnoporochowego to musi być ono sile i skupiające jak najwięcej osób, nawet za cenę braku wpisowego i skąpych składek. Bo wątpię, że przy uchwalaniau nowej ustawy czy zmiany do obowiązującej będzie brany pod uwagę głos POSLKIEGO STOWARZYSZENIA ..... w liczbie członków ha ha ha circa 50 - to kółko zbieraczy dżdżownic ma więcej.
Tomasz.78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 190
Rejestracja: 26 maja 2006, 00:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tomasz.78 »

Nie wiem w jakim świecie żyją niektórzy, ale w moim wszystko kosztuje: paliwo, telefony, utrzymanie serwera, wykonanie stron www, konsultacje prawników, reklama, wizytówki, ulotki, materiały biurowe itd. - za wszystko trzeba płacić. Oczywiście, że liczba członków jest ważna - im nas więcej, tym mamy więcej do powiedzenia. Ale moim zdaniem nie da się skutecznie funkcjonować (reklamować, rozpowszechniać, lobbować itd.) bez funduszy. Nie wiem skąd oczekiwania, że ktoś (kto ?) ma pokrywać wszystko - całą działalność PSSH - z własnej kieszeni - w ramach własnego hobby ? Za to od razu pojawiają się problemy - że nie ma w statucie czy można płacić w ratach kwartalnych czy miesięcznych. A może w dziennych, godzinowych i sekundowych ? Pewnie też można, wystarczy zapytać, nawet mailem, naprawdę nie trzeba się "dobijać" - zajmie to znacznie mniej czasu niż pisanie bezcelowych postów na forum. Niestety nie da się ująć wszystkich okoliczności w przepisach, statutach, ustawach i paragrafach, co nie znaczy, że Ci, którzy je tworzyli nie mają dobrej woli. Wystarczy zapytać, wyrazić chęć przystąpienia, pomocy, współdziałania. Ale o ileż łatwiej skrytykować, poszukać publicznie uzasadnień, dlaczego mimo bardzo dobrych chęci nie można się zapisać do PSSH i zapytać Co może zrobić PSSH dla mnie ? niż Co ja mogę zrobić dla PSSH ?
PS A w razie, gdyby ktoś (odpukać) kopnął w kalendarz - obiecuję, że jako członek PSSH (dobrowolny i bezinteresowny) - osobiście dopilnuję, żeby reszta jego składki została przeznaczona na cele statutowe PSSH i rozwój strzelectwa czarnoprochowego, które niewątpliwie będą bliskie woli (odpukać) zmarłego.
Awatar użytkownika
kropek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:54
Tematy: 45
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kropek »

Tomasz.78 pisze:Wystarczy zapytać, wyrazić chęć przystąpienia, pomocy, współdziałania. Ale o ileż łatwiej skrytykować, poszukać publicznie uzasadnień, dlaczego mimo bardzo dobrych chęci nie można się zapisać do PSSH i zapytać Co może zrobić PSSH dla mnie ? niż Co ja mogę zrobić dla PSSH ?.
Jejku, zacząłem pisać prawie dokładnie to samo przed chwilą :-D, kasuję więc co naskrobałem, dodam tylko, że przecież owo robienie dla PSSH to będzie robienie dla samego siebie. Robisz dla siebie, nie stowarzyszenie, zarząd, władze dla ciebie, ty dla siebie.
To takie proste, że aż wstyd tłumaczyć. Gdy pojazd utknie w zaspie to pasażerowie wysiadają i pchają, każdy dla siebie, dla wszystkich.
Podchodzi przypadkowy przechodzeń i narzeka na złą jakość tapicerki, wyśmiewa niezdarność pchających, szydzi z "leniwego" kierowcy, który w ogóle nie pcha, a potem żąda podwiezienia w swoim kierunku.

Nawet młode pokolenie wciąż traktuje wszelką formę organizacji jak czapę nałożoną na naród, obywateli przez ciemiężcę. Organizuje się by sprawniej działać i przejrzyście dzielić wspólne fundusze. To twórcy, członkowie są organizatorami a nie wielki brat. Ludzie obudźcie się! (że zacytuję klasyka ;))
.177-.69
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Wiem od Kinia że przedstawiciele PSSH brali udział w obradach komisji Przyjazne Państwo obradującej na temat nowej ustawy wiec kolega Jachu znowu nie trafił z krytyką.
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gatling »

No a jeśli zacznie działać to napisze, że zrzesza 40-50 osób. toż to na frazes zakrawa! Ludzie obudźcie się! Jeśli to ma być stowarzyszenie fascynatów strzelectwa czarnoporochowego
Najważniejsze aby to było stowarzyszenie fascynatów strzelectwa, nawet jeżeli tylko czterdziestu. Przyjęcie malkontentów osłabi tylko organizację. Z drugiej strony nie jest to mało, stowarzyszenie istnieje tylko kilkadziesiąt dni.
pozdrawiam
kinio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 30 listopada 2004, 09:17
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kinio »

Panowie czytając przez kilka lat forum można zauważyć że w większości jesteśmy indywidualistami . Świetnie się czujemy we własnym towarzystwie , mamy własne zdanie i poglądy których zaciekle bronimy , w grupie kiedy trzeba działać razem odzywa się demon indywidualizmu , zaczynają się przepychanki i kłótnie .
Stowarzyszenie które powstało ma nas zintegrować i reprezentować nasze interesy .
Podsumowując co osiągnęliśmy roku 2009.
Na początku roku zebrała się grupa członków założycieli, wydawało się nam że statut mamy, jest nas 18 osób z całej polski które są oddane sprawie . Odpowiednie dokumenty wszyscy podpisali listę obecności , sprawa prosta teraz tyko do sądu trzy tygodnie i mam pssh .
Rzeczywistość była inna , sąd papiery odesłał (statut do poprawy) i znowu wszyscy z kilku miast muszą się zebrać poprawić statut podpisać listę obecności i nowe dokumenty . Zebranie wszystkich w jednym miejscu , tym samym czasie nie było proste , przecież każdy z nas ma pracę i rodziny . Odległości między nami to średnio 350 kilometrów w jedną stronę , skamłałbym ze wszyscy tyle przejechali ale koledzy ze śląska , Krakowa czy z Zielonej Góry , tak . Drugi podejście , następne trzy tygodnie w sądzie i całą dokumentację listonosz przyniósł ,sąd przesłał do poprawki , brak przecinka , niepoprawna budowa zdania .
Czas leciał błyskawicznie , sprawa trafiła do prawnika dokonano stosowne poprawki wsiadam do samochodu z kolegą Telesforem i jedziemy zebrać podpisy 1000 kilometrów po Polsce na własny koszt , przecież to w dobrej sprawie . Biuro prawnicze złożyło dokumenty w naszym imieniu i znowu czekanie . W listopadzie wreszcie mamy stowarzyszenie.
W ostatecznym rozrachunku koszty przejazdów , prawnik , telefony wszystko na własny koszt w słusznej sprawie .

W czasie kiedy borykaliśmy się z biurokracją , jeszcze nie zarejestrowane PSSH pomaga w organizacji kilku zawodów.

Załatwia kilku sponsorów , którzy pomagają wyjechać naszej reprezentacji na mistrzostwa Europy do Valencji . Bez wsparcia finansowego sponsorów nie wielu było by na to stać . Załatwienie sponsorów pochłonęło sporo czasu , który został skradziony rodzinie i kosztem pracy co uszczupliło budżet domowy .

Organizacja Pucharu polski .

Udział PSSH w Komisji Nadzwyczajnej Przyjazne Państwo ( 6 grudzień 2009 )

Od dnia otrzymania dokumentów z sądu minęło 100 dni , w tym czasie złożeni konta w banku , nip , regon , uruchomienie stromy internetowej .
W marcu w Warszawie odbędą się zawody I edycja Pucharu Polski zapraszam wszystkich chętnych na zawody a po zawodach na spotkanie z zarządem PSSH i chętnie dopowiem na wszystkie pytania . Obecność wszystkich nie zadowolonych potraktuję jako zwrot kosztów które poniosłem w słusznej spawie.
Ci którzy uważają że bez wpisowego i składek stowarzyszenie może działać ,to proszę o kontakt do księgowej z warszawy lub okolic znającej pełną księgowość ( uproszczoną ) i będzie nam prowadzić ją charytatywnie . Obiecuję że pracy nie będzie miała wiele pracy , po kilku takich optymistycznych postach na forum powołamy nadzwyczajne walne zebranie w drodze głosowania zniesiemy składki , zlikwidujemy legitymacje , nie będziemy wysyłać do członków PSSH informacji o walnych zebraniach w ramach oszczędności zrezygnujemy z serwera i strony .

Wtedy będziemy licznym stowarzyszeniem prężnie działającym , reprezentującym nasze sprawy w sądach sejmie czy ministerstwie.
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz45 »

Krzysiu ostatni akapit bardzo mi się podobał to właśnie to na co czekało kilku .....Koledzy ( przepraszam jeśli kogoś ten zwrot uraża) nie jestem członkiem PSSH bo nie mam pieniędzy i wcale się z tego nie cieszę ale do cholery narzekać zawsze i na wszystko to już przesada. nie odzywałem się z powyższego powodu, ale do głowy mi nie przyszło biadolić z tego powodu. Cieszę się, że są w naszym gronie koledzy którym się chce i mogą, serdecznie ich pozdrawiam i liczę, że nie ustaną w działaniu. Licząc, że w przyszłości członek Tadeusz
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Smerf »

Milczałem, próbowałem poczytać argumenty te bardziej lub mniej złośliwe, i na koniec czytam pomiędzy wierszami że tak naprawdę to chodzi teraz o zwrot kosztów założenia Stowarzyszenia i już, no sory ale taki wniosek można wyciągnąć z ostatnich postów.

Przekonywanie że nic nie jest za darmo to tak jakby ojcu pięciorga dzieci tłumaczyć skąd one się brały.
Nie kwestionuję potrzeb i kosztów, jedynie zakwestionowałem jedną jedyna rzecz i ona wzbudziła moje zdziwienie i niepokój, dlaczego organizacja zbiera składki w tak przedziwny sposób czyli za rok z góry. I znów dla wyjaśnienia bo może koledzy nie zrozumieli mojej intencji to nie chodzi tylko o pieniądze (wszak nie leżą one na ulicy) ale o to, że płacenie z góry za taki okres jest dziwne. Jeden z kolegów mówi, że też należy do stowarzyszenia gdzie płaci za tak długi okres, a ja powiem należę to kilku i nigdy taki pomysł nie przyszedł nikomu do głowy.
Znam jedyne Stowarzyszenie, które na początku kiedy ktoś przystępuje mówiło o składce za pół roku ale to jest jednorazowe, później członek ma obowiązek płacić co miesiąc a jak ma taką, ochotę lub możliwości może płacić za dowolny okres z góry.
Miałem już publicznie nie wypowiadać się w tej sprawie ale koledzy mnie sprowokowali, sprowadziliście wszystko do pieniędzy a tu nie tylko o to chodzi.

Nie kwestionuje pracy i zaangażowania kolegów, ale wypominanie w dyskusji tego to właśnie sugeruje takie wnioski jak ten mój na wstępie.

Kiedyś za własne środki złożyłem świetlicę dla dzieciaków wyposażyłem ją i przez kilka lat prowadziłem wszystko społecznie, znalazła się pewna grupa ludzi która, doprowadzili do tego że mnie tam już nie ma ale nawet do głowy nie przyszło mi wypominanie że to moje dzieło moje środki itp, zostawiłem to wszystko bo to było dla innych dla dzieciaków.

A tu przeczytałem, takie utyskiwanie: Tyle dla Was - społeczności czarno prochowców zrobiliśmy a wy co tylko się czepiacie i macie o coś tam pretensje. Zawsze mnie uczono że każda krytyka, każda może i powinna dla krytykowanego być konstruktywna i może wiele pozytywnego wnieść, choćby pozornie była złośliwa czy bezsensowna.
Przykro mi że swoimi wątpliwościami wyrażonymi w sposób publiczny na forum dotyczącym Stowarzyszenia wywołałem tyle negatywnych reakcji w moją i nie tylko moją stronę.
Nie wiedziałem że tu tylko można chwalić i głaskać, chyba źle odczytałem tytuł forum.
Przepraszam
Pozdrawiam
Darek vel Smerf

p.s. Tylko jeden z kolegów zareagował spokojnie i ze zrozumieniem, napisał mi krótkiego posta na priv i odrobinę wyjaśnił co i jak bez agresji i napadania.
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
Awatar użytkownika
Kościesza
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 761
Rejestracja: 01 lutego 2007, 12:02
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Sieradza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kościesza »

smerf, nigdy nie słyszałeś o stowarzyszeniach pobierających składki za rok z góry? Proponuję zapoznac sie z taką ogólnie chyba znaną organizacją jak OSP, czyli Ochotnicza Straż Pożarna. Tam tez za cały rok płacę. :)
kinio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 30 listopada 2004, 09:17
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kinio »

Kolego Smerfie rozumiem twoje rozgoryczenie , po tylu atakach to normalne . Mam wrażenie że cała ta sprawa to jakieś nieporozumienie . Na stronie PSSH w zakładce ( Jak do nas dołączyć ) nie ma mowy o tym że trzeba płacić za rok z góry.

cytuję-
Formularz należy pobrać , wydrukować, wypełnić według załączonego wzoru i przesłać wraz z pisemną prośbą o przyjęcie do stowarzyszenie oraz zdjęciem do legitymacji (35mm x 45mm) na adres:

Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Historycznego
Konstancin-Jeziorna 05-520
Ulica Kolejowa 10a

Opłaty:
Wpisowe: 200 zł
Składka: 120 zł/rocznie od Stycznia do Grudnia 2010
Legitymacja: 25 zł
[/b]
Oczywiście jest podane ze rocznie , np. przystąpił ktoś w maju to składki płaci od maja do grudnia .

W statucie nic też nic na ten temat nie ma że za rok z góry, natomiast jest zapis który mówi -w 18 paragrafie punkt 3

3. Nie opłaca składki przez 3 kolejne miesiące, lub innych opłat ustalonych przez władze Stowarzyszenia.

co sugeruje że składki można płacić co miesiąc .
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Temat do przemyślenia dla oszczędnych:
płacąc co miesiąc 10zł -w skali roku same prowizje zabierają do kilku do kilkudziesięciu zł w zależności od banku czy formy wpłaty.
Ja tam wolę by pieniądze trafiały gdzie trzeba.
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gatling »

Kolego Smerfie rozumiem twoje rozgoryczenie , po tylu atakach to normalne . Mam wrażenie że cała ta sprawa to jakieś nieporozumienie . Na stronie PSSH w zakładce ( Jak do nas dołączyć ) nie ma mowy o tym że trzeba płacić za rok z góry.
To nie jest nieporozumienie. Tak jest zawsze, ale karawana idzie dalej. Nawet, gdyby Stowarzyszenie płaciło za przynależność, to oni twierdziliby, że to za mało (ręce opadają). Róbmy swoje, i nie przejmujmy się narzekalskimi.
pozdrawiam
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

To podsumowanie zeszłego roku, które nam przedstawił Kinio i tak nie oddaje ogromu pracy którą włożył w PSSH. Do pomocy miał głównie Telesfora i Krystiana, to oni w dalszym ciągu mają najwięcej pracy, smerfy i krasnale im nie pomogą więc nie zniechęcajcie ich głupimi atakami.

Tylko jeden z kolegów zareagował spokojnie i ze zrozumieniem, napisał mi krótkiego posta na priv i odrobinę wyjaśnił co i jak bez agresji i napadania.
Smerf Maruda z tego przytoczonego tekstu widać, że jak chcesz to wiesz jak się zachować.

Odnoszę jednak wrażenie, że nawet gdyby przyłączenie do PSSH było całkiem za darmo to chciałbyś żeby Ci oddać za znaczek, zdjęcie i zużycie butów w drodze do fotografa i na pocztę.

Wystarczy popatrzeć na Twoje posty nic prócz narzekania http://forum-bron.pl/search.php?search_author=Smerf
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Smerf »

Ulżyło Panie MAREK????
Już Pana nie lubię. I chyba tak zostanie.
A tu taki mały cytacik może się Panu przyda.

"Panie - Ty wiesz lepiej aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary.

Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.

Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.

Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym, rozumnym, lecz nie narzucającym się.

Szkoda mi nie pożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale ty Panie wiesz, że chciałbym zachować do końca paru przyjaciół.

Wyzwól mój umysł od niekończącego brnięcia w szczegóły i daj mi skrzydła abym w lot przechodził do rzeczy.

Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień w miarę jak ich przybywa, a chęć wyliczania ich staje się z upływem lat coraz słodsza.

Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchiwania ich.

Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć ale proszę cię o większą pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi.

Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasami mogę się mylić.

Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać.

Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy to jeden ze szczytów osiągnięć szatana.

Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi Panie łaskę mówienia im o tym."

Nie Pozdrawiam
Darek vel Smerf

Wnerwiony Smerf
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Historycznego”