Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Historycznego

Forum PSSH

Moderator: Moderatorzy CP

Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Kolega chyba nie na temat pisze...
"Jesli chcemy stworzyc lobby sympatykow strzelectwa historycznego to mozeby zaczac od stowarzyszenia zwyklego bez tak wysokich kosztow (lepiej wieksza ilosc czlonkow i sponsorzy zewnetrzni niz utrzymywanie sie ze skladek - na dzialanosc pod tytulem zbierania podpisow nie sa potrzebne takie wpisowe i skladki) ? "

Nie tworzymy "lobby sympatyków". Lobby sympatyków w zasadzie stworzyło Forum i każdy kto się zarejestruje i przestrzega regulaminu - może w nim uczestniczyć.Choć wiadomo ,że to też nie jest za darmo i należałoby wspomóc Właściciela...

Stowarzyszenie Zwykłe - to określenie prawne wynikające z Ustawy Prawo o Stowarzyszeniach. Niezależnie od tego czy finansowane ze składek czy innych źródeł.

"lepiej wieksza ilosc czlonkow i sponsorzy zewnetrzni niz utrzymywanie sie ze skladek - na dzialanosc pod tytulem zbierania podpisow nie sa potrzebne takie wpisowe i skladki) ? "

Owszem ,zależy nam na tym aby Stowarzyszenie było jak najliczniejsze bo to stanowi jego siłę wobec innych instytucji.Aby było jak najbardziej reprezentatywne dla środowiska strzelców CP. Ale chodzi nam o członków świadomych i aktywnych.
Wybacz ale osoba , która nie może przeznaczyć 10 zł misięcznie na reprezentującą ja organizację - nie rokuje też pod względem np. pracy dla Stowarzyszenia, pomocy przy organizacji działań Stowarzyszenia itd.

Najłatwiej jest radzić nic nie robiąc. Sponosrzy -świetny pomysł! ale jak przekonasz sponsora do wyłożenia pieniedzy na coś na co Ty sam nie chciałeś dać nawet tej symbolicznej paczki fajek miesięcznie?? Czy sądzisz ,że sponsor to jest jakiś naiwny myślący inaczej? Ktoś , kto tak myśli mija się z realizmem albo nie rozumie co to znaczy być dla innych wiarygodnym.


Dodatkowo zależy nam , aby wstępowali do stowarzyszenia Ci ,którym znane są jego cele działania.
Skąd pomysł że celem PSSH jest cytuję " działalność pod tytułem zbieranie podpisów"???

Może warto wrócić do Statutu na stronie PSSH i sprawdzić o co tak naprawdę chodzi?

Dane osobowe są tylko do wewnetrznego użytku w Stowarzyszeniu , nie mogą być przetwarzane i wykorzystywane do działań innych jak tylko określone w Statucie, jak również udostepniane innym osobom fizycznym czy prawnym.
Dlatego nie stosujemy żadnych "małych druczków" ani nie wymagamy zgody na przetwarzanie i udostępnianie.

Zawsze znajdą się tacy co będą krytykować z daleka - nie kiwnąwszy palcem aby coś dobrego zrobić.Zawsze można napisać post ,że nie tego się ktoś spodziewał albo,ze widzi to inaczej itd. I co z tego wynika? Takich postów , wątków , sporów bylo już mnóstwo na forum, ale jakoś nikt z dyskutantów nie wprowadził swych pomysłów w czyn.
Tych którzy chcą coś zrobic - zapraszamy do PSSH na podanych zasadach , które zostały gremialnie uchwalone i zmienić je może nawet nie Zarząd a tylko Walne Zebranie Członków.

Więc proponuję dać sobie spokój z takimi "radami" bo one naprawdę nic nie wnoszą.Chcesz coś zmienić- przystąp do PSSH, wtedy masz głos i prawne umocowanie do zmian i wpływ na kształt i funkcjonowanie. Tylko tak.
Pike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 201
Rejestracja: 11 grudnia 2008, 16:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pike »

Cóż tam słychać z naszymi deklaracjami.Miesiąc mija a tu cisza.
My Polacy kochamy się w ostrym żelazie
kinio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 30 listopada 2004, 09:17
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kinio »

Kolega Telesfor w swojej wypowiedzi zawarł wszystko co istotne. Przypuszczam że celowo nie poruszył bardzo trudnego tematu-finansowego.

Kolego Jesseji mogę się zgodzić że do zbierania podpisów przez jaką kol wiek organizację można się obejść bez kasy . Zgodnie z prawem zarejestrowane stowarzyszenie w Krajowym Rejestrze Sądowym jest poddana obowiązkowi prowadzenia pełnej księgowości uproszczonej w związku z tymi zasadami jako stowarzyszenie nie płacimy podatków . Natomiast praca związana z księgowaniem pozostaje a za to trzeba zapłacić księgowej. Zakup znaczków pocztowych do korespondencji np: rozesłanie legitymacji , powiadomienia członków o walnym zebraniu – trzeba to zrobić listem poleconym , listy z prośbą o wsparcie finansowe do sponsorów o których wspomniałeś .

Koszty konta bankowego które jest traktowane jak konto biznes , więc trzeba płacić za wszystkie operacje, koszt utrzymania serwera , wykonanie strony internetowej i jej aktualizacja (to nasze okno na świat i nasza wizytówka ). Wspomnę jeszcze raz to o czym pisał Cereus wizytówki pieczątki materiały biurowe czy segregatory.
Wiem że każdy z nas może mieć własne zdanie inny punkt widzenia.
Prośba do Ciebie kolego Jesseji o ponowne przeczytanie statutu, tego co napisał kolega Telesfor i kolega Cereus i wyciągnij wnioski.

Polskie Stowarzyszenie strzelectwa Historycznego nie jest organizacją prywatną tym bardziej dla elit . Jest naszą wspólną organizacją reprezentującą nasze sprawy w instytucjach państwowych , nasze składki pozwalają nam istnieć i daje nam prawo wypowiedzieć się w ważnych sprawach, a to czy nas będą słuchać zależy tylko od nas .

Na dzień dzisiejszy ja i wszyscy ci którzy zapisali się , wsparli stowarzyszenie wpisowym i składkami , to my jesteśmy sponsorami .
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2009, 23:23 przez kinio, łącznie zmieniany 2 razy.
kinio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 30 listopada 2004, 09:17
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kinio »

Wszystkie deklaracje które do mnie dotarły zostały pozytywnie rozpatrzone .
Legitymacje prawdopodobnie będą w połowie lutego .
Jasseji
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 31 lipca 2009, 10:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Jasseji »

Wcale nie byl to z mojej strony atak i nie wypowiadam sie jako osoba ktora sie nie zna - mam doswiadczenie w uczestnictwie i prowadzeniu stowarzyszen i wiem dokladnie jak to wyglada

Sponsorow wbrew pozorom nie jest ciezko znalezc - tu akurat patrze od strony odtworstwa historycznego gdzie sponsorzy sa chetni na wszelakie imprezy

Prosze tez mi nie zarzucac ze "pisze post nic w tym kierunku nie robiac" gdyz akurat dzialam w rekonstrukcji czynnie od lat - mysle ze to jest tez pokrewne temu co wy rbicie tutaj

Chetnie nawet wspomoge serwerem na strone gdyz widze ze jest chec i zapal ale sam nie jestem udzialem zainteresowany (mam prawo miec swoje zdanie)

Anyway, Pozdrawiam i zycze powodzenia w dzialalnosci
Artyleria XVII oraz XIX wiek
www.airart.pl
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Matrix33 »

No, w końcu deklaracja dziś poszła.
Szczęśliwego Nowego Roku!
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Smerf »

Chętnie bym przystąpił do PSSH, niestety zaporowa jest tu jedna sprawa i niezrozumiała oraz wyjątkowo dziwna składka z góry za cały rok, nikt nie płaci mi pensji za cały rok z góry, gdyby były to np po przystąpieniu za trzy miesiące z góry a później regularnie co miesiąc to pewnie natychmiast bym się zdecydował a tak wygląda że będzie to towarzystwo dla nielicznych, młodzi (uczniowie, studenci) itp też będą mieć problem. Dziwne to Panowie, nie znam takiego Stowarzyszenia mające tak zaporowe zasady. Szkoda, może coś zmienicie ???
I myślę że jednak winno tak inicjatorom akcji powstania Stowarzyszenia zależeć na zachęcaniu do przystąpienia a nie rzucaniu stwierdzenia "jak się nie podoba to wypad". Krytyka jest zawsze pomocna, a moja nie jest złośliwa tylko merytoryczna, należę do stowarzyszenia w gorszej sytuacji finansowej a jednak z takim zapisem się tam nie spotkałem, składki można pobierać za rzeczywisty okres przynależności a nie z góry. Można organizować akcję dobrowolnych wpłat i tu ok. Rozumiem że to działa i w drugą stronę, że przez ten rok mam 100% zagwarantowane członkostwo pomimo że np naruszę zasady statutowe, albo po osunięciu (lub odejściu) składki za okres nienależenia zostaną zwrócone??? Ta są niejasności wcale nie bez znaczenia.
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
kinio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 30 listopada 2004, 09:17
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kinio »

Kolego Smerf proszę przeczytaj dokładnie kilka postów wcześniej , tam wszystko jest opisane jeżeli chodzi o wysokość składek . Natomiast jeżeli chcesz przystąpić do PSSH to pierw należało by się skontaktować się ze stowarzyszeniem i zapytać jakie są możliwości.
Aby rozwiać wątpliwość Twoje i innych kolegów sympatyków CP , istnieje możliwość płacenia składek kwartalnie , taką informację uzyskał byś w PSSH a nie na forum . To tak jak byś próbował kupić cement w sklepie spożywczym.
Na koniec dodam że n należę do kluby sportowego , do PZSS i kilku innych organizacji , wszędzie składki są płacone z góry.
kinio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 30 listopada 2004, 09:17
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kinio »

Pragnę poinformować kolegów którzy czekają na legitymację PSSH , w przyszłym tygodniu zacznę je wysyłać . Dzięki za cierpliwość .
jachu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 09:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jachu »

Hop , hop , hop
Aby rozwiać wątpliwość Twoje i innych kolegów sympatyków CP , istnieje możliwość płacenia składek kwartalnie , taką informację uzyskał byś w PSSH a nie na forum
a na stronie PSSH widnieje
Jak dołączyć do nas Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.11.2009.

Statut

§15

1. Nabycie członkostwa zwyczajnego następuje w trybie uchwały Zarządu Stowarzyszenia na podstawie pisemnego zgłoszenia oraz wypełnionej deklaracji członkowskiej. Uchwała Zarządu Stowarzyszenia staje się skuteczna po uiszczeniu wpisowego, a następnie składki członkowskiej.

Załączniki:

Deklaracja Członkostwa

WZÓR Deklaracj Członkostwa

Wniosek o przyjęcie do PSSH

Formularz należy pobrać , wydrukować, wypełnić według załączonego wzoru i przesłać wraz z pisemną prośbą o przyjęcie do stowarzyszenie oraz zdjęciem do legitymacji (35mm x 45mm) na adres:

Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Historycznego
Konstancin-Jeziorna 05-520
Ulica Kolejowa 10a

Opłaty:
Wpisowe: 200 zł
Składka: 120 zł/rocznie od Stycznia do Grudnia 2010
Legitymacja: 25 zł

Numer Konta:
21 1160 2202 0000 0001 5172 0066
Adresat: POLSKIE STOWARZYSZENIE STRZELECTWA HISTORYCZNEGO
Adres:Konstancin-Jeziorna 05-520 Ulica Kolejowa 10a
W tytule proszę wpisać: WPISOWE I SKŁADKI
Kurcze może już i stary jestem, może i czas na silniejsze okulary ale chyba o tym jak przystąpić do PSSH pisze na stronie www, a tam jakoś nie ma informacji o możliwości płacenia składki w ratach kwartalnych. A może to jest tak, że ci co już zapłacili to OK, teraz wyciągamy z tych co mogą dać w ratach teraz kwartalnych, potem miesięcznych a na koniec jak w supermarkiecie - po promocyjnej cenie i bez wpisowego.
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Tak trudno zadzwonić czy napisać maila -jeżeli jesteś zainteresowany?
Awatar użytkownika
marek tomecki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 13 października 2009, 21:45
Tematy: 0
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marek tomecki »

Ja pierdziu...ludzie-ruch"dmuchacie" powietrze....SMERF pisze,ze by przystapil ale jest zapora-skladka za caly rok z gory a on jest biedny bo mu pensji nie chca wyplacic za caly rok z gory(a gdzie tak placa)-ciekawe jak placi inne naleznosci-sam sobie rozklada na czesci czy raty ?Potem pisze w domysle ,ze jak ktos nie zaplaci skladki za caly rok to PSSH mowi-"wypad".W kolejnym poscie KINIO daje wyjasnienie , ze istnieje mozliwosc placenia skladek kwartalnie(w domysle pewnie chodzi o jakies uzasadnione przypadki).Nastepny post i JACHU probuje dyskredytowac PSSH piszac "A moze to jest tak,za ci co juz zaplacili to OK,teraz wyciagamy z tych co moga dac w ratach,potem miesiecznych a na koniec jak w supermarkecie-po promocyjnej cenie i bez wpisowego"....Nie naleze do PSSH i nie chce w tym miejscu stawac w obronie PSSH-bo nie o to chodzi ale jak ktos biadoli ,ze nie ma pieniedzy na jednorazowa wplate , druga osoba wyjasnia ,ze istnieje mozliwosc wplat kwartalnych a trzecia zaś ,ze to znowu zle bo moze wplacic inaczej - to do k...nedzy o co wam chodzi ? o dymanie powietrza ?
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Smerf »

No to krotko bez wiatru odpowiem.
1. Wydawało mi sie ze skoro tu na forum jest temat dotyczący PSSH to tu moge pytać i zgłaszać wątpliwości tutaj właśnie.
2. Cytowany statut mówi wyraźnie jeśli istnieją jakieś inne możliwości to zgodnie z prawem winno się to znaleźć w statucie
3. na pytanie jak place świadczenia, to odpowiadam place wszystkie opłaty miesięcznie i tak telefon, wodę, prąd, śmieci, podatek itp place nie z góry a po wykonanej usłudze i jak mieszkałem w blokach to czynsz płaciłem za miesiąc, który już minął a nie ten który nadchodzi.
A jak mnie szlag trafi w lutym to co odeśle ktoś pozostałą kwotę rodzinie jako zwrot ?. Wpisowe jest ok to rozumiem i zero zastrzeżeń ale składka za rok z góry to tak jakby powielanie debilnych działań naszych posłów - osłów.
Pozdrawiam
p.s.
Ja naprawdę chętnie bym przystąpił ale ten paragraf w statucie to przekreśla.
Darek vel Smerf
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
Awatar użytkownika
Jarek Fujarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1269
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:16
Tematy: 52
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jarek Fujarek »

Smerf pisze:(...)
A jak mnie szlag trafi w lutym to co odeśle ktoś pozostałą kwotę rodzinie jako zwrot ?. (...)
No pewnie, że odeśle. Tak samo, jak ty oddajesz w sklepie nadgryzioną marchewkę i dostajesz zwrot kasy za taki ogryzek. :roll:
A tak w ogóle to zmień dietę. Najlepiej coś wspomagającego szare komórki. Bo jak dalej tak będzie, to trzeba Cię będzie jakoś oznakować, żeby ludzie mogli uciec, jak wejdziesz na strzelnicę.
Argumentów merytorycznych nie użyłem z rozsądku. Zmarnowałyby się :wink: . Uszczypliwość jest zamierzona :P
Pozdrawiam
Maciek
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

Widzę że niektórzy naprawdę mają jakieś problemy. Najpierw było tyle na forum gadki że nie ma organizacji itd. Jak coś powstało to znów źle, jakby było za darmo to znów by było pytanie dlaczego. Do kur...nędzy, nie chcesz to nikt o to Cię nie prosi i nie pisz głupot.

Dla tych z problemami jest jeszcze ratunek-psycholog.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Historycznego”