Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

kula czy pocisk

Forum PSSH

Moderator: Moderatorzy CP

Artur1972
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

kula czy pocisk

Postautor: Artur1972 » 2018-08-21, 21:15

mam pytanie czy w karabinie skok gwintu 1:24 kaliber 50 można strzelać pociskami

Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kula czy pocisk

Postautor: kozichwost » 2018-08-21, 21:18

Nawet trzeba
Przepraszam - pan tu nie stał

Artur1972
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Artur1972 » 2018-08-22, 08:13

jaki to mają być pociski

Awatar użytkownika
kozichwost

Postautor: kozichwost » 2018-08-22, 15:00

Każda lufa kolego jest inna, dla tego jednoznacznie nikt ci nie odpowie. Nie wiem jaka jest dostępność pocisków do półcalówki, ale na twoim miejscu kupiłbym kilka rodzajów i próbował. Z góry odpuściłbym minie z głębokim tyłkiem, bo tego typu pociski są trudniejsze. Mam tryona match w kalibrze 45 z gwintem 1:21, więc trochę podobną. Mój dobrze strzela pociskami z kokili lymana long 500gr. To długi pocisk mający ze 4cm długości. Sam je leję i ołów trzeba utwardzić cyną. Będąc w twojej sytuacji największe nadzieje pokładałbym w pociskach długości około 3cm - może 3,5. Napisz co to za karabin, pewnie ktoś ma taki w wie o nim więcej niż moje domysły. Odnośnie kuli - w gwintach szybszych niż 1:48 przestaje się sprawdzać
Ostatnio zmieniony 2018-08-22, 15:02 przez kozichwost, łącznie zmieniany 1 raz.
Przepraszam - pan tu nie stał

Artur1972
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Artur1972 » 2018-08-22, 17:25

karabin Traditional Hawken Pedersoli kal50 skok gwintu 1:24 dziękuje za odpowiedzi

Zielony Ludzik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Zielony Ludzik » 2019-01-24, 13:50

Strzelam z Rolling Blocka z taką samą lufą przynajmniej danymi technicznymi, na razie gromadzę pociski różnego typu równam je wagowo, usuwam "szwy" do testów. Różnej jakości są pociski do półcalówki... to jednak mniejszy rynek jak .45 osobiście polecam z Saguaro zawsze świetnej jakości. Na alledrogo też jest kilku wytwórców, czasem są okazje na olx. Czasem są buble ale wolny rynek szybko weryfikuje :D na allegro jest obecnie Pan sprzedający modern minie półclalowe z wżerami nawet na zdjęciu.... Na razie zauważam znaczną poprawę wraz z długością pocisku i wagą 24-25gramowy pocisk to napewno minimum. Osobiście polecam Maxiballe z racji na duże rowki smarne przy 5gramowej naważce miałem 3MOA bez selekcji wagowej pocisków. Dłuższych pocisków nie testowałem z racji na koszt strzału i brak większych osi jak 100m.
Ostatnio zmieniony 2019-01-24, 13:51 przez Zielony Ludzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mar_kow

Postautor: mar_kow » 2019-02-22, 18:17

kozichwost pisze:K[...] Mam tryona match w kalibrze 45 z gwintem 1:21, więc trochę podobną. Mój dobrze strzela pociskami z kokili lymana long 500gr. To długi pocisk mający ze 4cm długości. Sam je leję i ołów trzeba utwardzić cyną. [...] Odnośnie kuli - w gwintach szybszych niż 1:48 przestaje się sprawdzać

Można wiedzieć jakie oznaczenie ma kokila ?? Powoli oswajam się z kupnem czegoś z szybszym gwintem a jako że ma Tryon'a target 1:48 (bardzo porządny sprzęt) to chyba pójdę w wersję match. Na decyzję mam czas gdzieś do maja - wtedy stan "zaskórniaków" pozwoli na zakup. Niewiele jest informacji na temat tego karabinu i jeżeli zechciałbyś się podzielić wskazówkami to bardzo chętnie poczytam :piwo: .

Wróć do „ Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Historycznego”