Czarny proch bez pozwolenia

Forum PSSH

Moderator: Moderatorzy CP

Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Czarny proch bez pozwolenia

Postautor: Zbigniew Rybka » 2017-01-11, 12:35

Szkoda mojego czasu, ale jednak się włączę. Materiał miotający - jeżeli ma co miotać, czyli w zestawieniu z pociskiem lub kulą, co ma miejsce w przypadku broni. Wybuchowy - jeżeli użyty poza bronią, zatem nie do miotania pocisków. Z tego powodu nie jest dostępny w wielu sklepach, które nie mają specjalnych pomieszczeń do przechowywania materiałów wybuchowych (opisane w przepisach) mimo, że sprzedaje się tam np. amunicję scaloną. Jeżeli nie masz przekonania - zgłoś się na policję z informacją o posiadaniu prochu bez posiadania broni - poczekaj na reakcję. Pamiętasz stary dowcip o Radiu Erewań? Pytanie: nie podoba mi się ustrój ZSRR. Co robić? Odpowiedź: Podać dokładny adres i czekać. Powodzenia!
W. Moore .36 Bondini, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini, Alamo Rifle .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.

Awatar użytkownika
JohnyWalker

Postautor: JohnyWalker » 2017-01-11, 12:36

stangret pisze:Czytaj. Wystarczy pierwsza strona.
http://www.minproc.pwr.wroc.pl/zpkio/pd ... Chem12.pdf

W kwestii prawnej obowiązuje mnie ubojka, która pośrednio definiuje materiał miotający. Wykładnia naukowa jest więc zbędna.
Cytat z pamięci "materiał miotający w postaci prochu strzelniczego".
Ostatnio zmieniony 2017-01-11, 12:38 przez JohnyWalker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JohnyWalker

Postautor: JohnyWalker » 2017-01-11, 12:39

Zbigniew Rybka pisze:Szkoda mojego czasu, ale jednak się włączę. Materiał miotający - jeżeli ma co miotać, czyli w zestawieniu z pociskiem lub kulą, co ma miejsce w przypadku broni. Wybuchowy - jeżeli użyty poza bronią, zatem nie do miotania pocisków. Z tego powodu nie jest dostępny w wielu sklepach, które nie mają specjalnych pomieszczeń do przechowywania materiałów wybuchowych (opisane w przepisach) mimo, że sprzedaje się tam np. amunicję scaloną. Jeżeli nie masz przekonania - zgłoś się na policję z informacją o posiadaniu prochu bez posiadania broni - poczekaj na reakcję. Pamiętasz stary dowcip o Radiu Erewań? Pytanie: nie podoba mi się ustrój ZSRR. Co robić? Odpowiedź: Podać dokładny adres i czekać. Powodzenia!

Poza bronią proch jest co najwyżej opałem. Nie wybucha. I Twoja teoria poszła...
Sklepy obowiązują inne przepisy niż mnie. Mogę sobie 100 kg trzymać legalnie w domu.
Twoja rada by zgłosić się na policję nie ma podstaw prawnych.

Masz miesiąc na spokojną naukę i studiowanie wiki

Marek-
Ostatnio zmieniony 2017-01-11, 12:58 przez Marek-, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy CP

Postautor: marekp » 2017-01-11, 12:49

! Wiadomość od: marekp
Zamknalem ten temat bo on do niczego nie prowadzi. A szkoda zeby ktos dostal kreche bo dyskusja zaczyna byc ........

Wróć do „ Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Historycznego”