Edgun Matador Pierwszy test

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Harry-ex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 02 maja 2007, 19:20
Tematy: 0
Lokalizacja: a kto to wie ?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Harry-ex »

Dan ależ ja się składam do strzału normalnie , a odległość to równe 6cm. :502: :wink:
Awatar użytkownika
Darson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, 12:18
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Darson »

Gratki zakupu. Karabinek przepiękny. Co do braku baki to jest już przynajmniej jeden sposób na zrobienie jej własnoręcznie. Jak skończę swój projekt HW100 bullpup to sam zobaczysz.

Gratuluję jeszcze raz!
Sharp Innova 1210, HW 100T + Nikko Stirling Game King + Hawke Sidewinder Tactical 8,5-25x42
Awatar użytkownika
Harry-ex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 02 maja 2007, 19:20
Tematy: 0
Lokalizacja: a kto to wie ?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Harry-ex »

Chyba pogadam z Jorgusiem to mi coś wyszyje ze skóry .
Awatar użytkownika
Dany
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1158
Rejestracja: 20 sierpnia 2006, 00:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Sanok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Dany »

musisz zapuścić brodę z jednej strony :)
opis z muchą mi się już znudził , więc będzie tak ...
Awatar użytkownika
M.J.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1811
Rejestracja: 09 stycznia 2004, 08:46
Tematy: 127
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: M.J. »

Odniosę się do ceny Matadora. Przy cenach Daystateów, Steyerów i innych uznanych firm 6000 PLN nie wydaje się już tak ogromną sumą w porównaniu z możliwościami i osiągami karabinka. Jak dla mnie przy kalibrze .22, 50J i 60 równych strzałów, w miarę kompaktowa budowa i celność na 100m naprawdę robi wrażenie. Niedawno czytałem jakiś temat o 100J Daystate AirRanger, z którym właściciel miał wiele problemów i chyba kosztował więcej niż Matador. Jak wynika z pierwszych opisów słono za Matadora trzeba zapłacić, ale płacimy za jakość, a nie za firmę i to mogę zrozumieć.
C2240, C2250, C1377, C2100, FWB 65, FWB 300, trochę plujek na BB
Awatar użytkownika
Harry-ex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 02 maja 2007, 19:20
Tematy: 0
Lokalizacja: a kto to wie ?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Harry-ex »

Ja też odpowiem na cenę ,w dniu kiedy wysłałem pieniądze dla Eduarda kurs euro lekko opadał i zapłaciłem cos ponad 7100 z małym groszem . Dzisiaj zapłaciłbym 6720. Lepiej jakby złotówka sie umacniała , to wtedy mniej zapłacimy za sprzęt sprowadzony z unii.

Pozdro Roman
Awatar użytkownika
drLecter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 11:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Malmö
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: drLecter »

A ja czekam na testy Pekatora :)
radecek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 11 lutego 2007, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: radecek »

Karabinki podobne do Edgun:

Kalibrgun
http://kalibrgun.ru/
Awatar użytkownika
drLecter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 11:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Malmö
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: drLecter »

Cena ok 4k zł.
Nasz ( polski ) sprzęt byłby konkurencyjny...
kominiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 339
Rejestracja: 31 grudnia 2008, 09:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kominiarz »

Myślę, że cena podyktowana jest na chwilę obecną popularnościa karabinka ( porownujac AA, HW, inne) duzo zakupow jest w Stanach i nawet dla nich to drogo skoro liberalne przepisy dot broni palnej umozliwiaja im zakup sprzetu ktory robi jedna dizurke z 200m za 600$...
Awatar użytkownika
JACENTY40
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 stycznia 2011, 20:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JACENTY40 »

drLecter pisze:A ja czekam na testy Pekatora :)
A ja na marcową premierę bulla by commanandante .
Awatar użytkownika
Harry-ex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 02 maja 2007, 19:20
Tematy: 0
Lokalizacja: a kto to wie ?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Harry-ex »

Panowie każdemu według własnej woli . Inni mogą czekać , ja niestety wolę sprawdzoną konstrukcję , która na rynku już jest od 2006 roku . Nawet jeśli tyle kosztuje . Na nasze karabinki obojętne czy to będzie SP7 , Skorpion czy Bullpup Commandante trzeba będzie poczekać minimum rok aby stwierdzić , że konstrukcja nie jest bez wad . A wtedy będę po mega testach Matadora i myślę , że nie wyrzuciłem kasy w błoto .

Bo mi osobiście spodobał się Edgun Matador i dlatego go kupiłem. :one:

Pozdro Roman :516:
Awatar użytkownika
Bonzoo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 917
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 19:25
Tematy: 50
Lokalizacja: Łazy (Ślaskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bonzoo »

Roman, pamiętaj że obiecałeś dać postrzelać. :) Ja jeszcze nie mam zdania czy mi sie podoba. Wizualnie tak a funkcjonalnie, nie wiem. Generalnie gustuje w karabinkach klasycznych. Nie zmienia to faktu, że nie mogę się doczekać kiedy go wezmę w łapki :)
Jak coś ci w życiu nie idzie i wpadasz pyskiem w błoto, to musisz być jak dzik - pchać to błoto ryjem do przodu.
______________________________________
SMS "Hetman"
Awatar użytkownika
Harry-ex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 02 maja 2007, 19:20
Tematy: 0
Lokalizacja: a kto to wie ?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Harry-ex »

Mówisz i masz . W poniedziałek jadę ku wam . Reszta na telefon . He, He ;laughing: ;laughing:
Awatar użytkownika
MFor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3163
Rejestracja: 16 października 2004, 19:55
Tematy: 129
Lokalizacja: Grajewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MFor »

Miałem przyjemność nieco pobawić się tytułowym karabinkiem (dzięki Roman i zapraszam ponownie na kawkę ;) ).

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Całkiem zgrabna, dosyć lekka i dobrze spasowana konstrukcja, choć łoże mogłoby być nieco inaczej skonstruowane (pewnie głównie kwestia gustu), zwłaszcza chwyt i stopka (przydałaby się lepiej wyprofilowana i regulowana). Świetna jakość dopracowanych detali, fajne wykończenie (mój ulubiony mat). Precyzyjny manometr (bodajże ze skalą do 450 bar), łatwa regulacja energii (od kilku J do FAC-a), solidny rygielek i płynna jego praca. Dobrze wyprofilowany język spustowy, ale niestety fabryczna praca mechanizmu jest dosyć "twarda", istnieje jednak nadzieja, że regulacja (przy pomocy solidnych i sporych śrubek imbusowych) odpowiednio wszystko "zmiękczy". Załączona do karabinka szyna Weaver-a jak dla mnie, mogłaby być nieco niższa, a tłumik choć super ciekawy konstrukcyjnie, mógłby trochę lepiej wyciszać strzał (wg info. zawartych na forum EDgun-a, pewna dopasowana, "gąbczasta" wkładka, konkretnie uskutecznia jego działanie).

Naturalnie Matador ma też kilka większych wad: nieźle zawyżona cena (oczywiście jest to kwestia przede wszystkim zasobności portfela, ale moim zdaniem znacznie rozsądniejszy byłby pułap ok. 3000 zł.), brak jakiejś "przyjaznej" nakładki na port ładowania, spełniającej funkcję "ala baki" (przytulanie policzka do "surowego", zimnego, trochę kanciastego metalu jest BARDZO nieprzyjemne), brak w komplecie magazynka i zestawu do ładowania kartusza, kolba wykonana z przeciętnego orzeszka.

Ciekaw jestem, jaka będzie trwałość wykończenia kartusza (przyjemna, "gumowata" warstewka) i osłony lufy (chyba malowanej proszkowo). Z niecierpliwością czekam również na testy stabilności Vo i celności karabinka na 50 i 100 m.

Nadal nie przepadam za "bullpup-em", ale przyznam szczerze, że fajnie byłoby mieć taki wynalazek w swojej kolekcji. :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”