BSA R10

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Rafael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 13 października 2008, 10:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Rafael »

lesny_dziadek pisze:Ehh nie odpowiadalem bo nie jestem pewny czy dobrze rozumiem o co ci chodzi. Moge sie wypowiedziec o moim modelu R10, u mnie ta dźwignia nie lata w zadna strone chodzi plynnie przod tyl ;) Ten system przeladowania i blok główny wygląda tak samo jak w wielu BSA (pomijajac S10 tam jest inaczej). Wiec mysle ze wiecej osob moze ci powiedziec jak to u nich wyglada w ich modelach BSA. Nie jestem osobą która będzie oczekiwała wszystkiego z mikronową dokładnością. I nie przystawiam suwmiarki co chwile do karabinka, wole sobie postrzelac ;) Jestem zadowolony ze swojej R10tki jedyne co mnie męczy to to że jak narazie nie znalazłem lepszego śrutu od Crosmana. Ciesze sie ze on dobrze lata w mojej lufie ale chcial bym mieć również śrut który w niej doskonale lata :D
Może nie dokładnie sprecyzowałem, postaram się jak najprościej.
Czy przy odciąganiu zamka towarzyszą temu otarcia, które wpływają na naciąg?. Chodzi o odcinek od ,,odbezpieczenia'' do całkowitego odciągnięcia.
Wiadomo, że jak naciągasz trzymając palcami tuz przy osi popychacza to te luzy nie wystąpią bo siła rozłoży się wzdłuż tej osi. Natomiast przy naciąganiu ,,normalnym" za rygiel i przy luzach wstąpi większe tarcie pomiędzy zamkiem a blokiem.

Jak piszesz, że ten system przypomina inne BSA, to lata na boki. Przy czym w Hornecie jest to dla mnie nie istotne ponieważ wpychany jest tylko śrut a naciąg zbijaka odbywa się w inny sposób.

Odpowiadając na Twój sarkazm odnośnie suwmiarki. To ja też wole strzelać a nawiasem to gratuluję oka i suwmiarki bo ja w mikronach to tylko mikrometrem z dużym zegarem jestem w stanie zmierzyć...

Nie oczekuję tolerancji w mikronach ale w setnych tak. Jak ma to być zamek ,,ala sztucerowy"(oczywiście nie konstrukcyjnie), to niech będzie funkcjonował prawie tak jak w sztucerze(wiem,że tak samo nie będzie choćby ze względu na średnice zamków).

Ps. założyłem temat HW 100 VS BSA r10, a odpowiedzi na tamte pytania przewijają się w kilku wątkach. Zbierzmy to w jednym temacie do kupy bo jak widzę to nie tylko ja mam dylemat co kupić.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lesny_dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lesny_dziadek »

Rafael pisze:
Odpowiadając na Twój sarkazm odnośnie suwmiarki. To ja też wole strzelać a nawiasem to gratuluję oka i suwmiarki bo ja w mikronach to tylko mikrometrem z dużym zegarem jestem w stanie zmierzyć...

Nie oczekuję tolerancji w mikronach ale w setnych tak.
No zaczynasz sie robic zabawny ;) moze na nastepne strzelanie wezme suwmiarke i pomierzy z chlopakami ile setnych lata czy nie zamek na boki. Moze bedzie nawet komisiyjne macanie zamka i organoleptyczne testowanie latania na boki. Sorry ale nie moglem sie powstrzymac :)
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2010, 09:03 przez lesny_dziadek, łącznie zmieniany 1 raz.
AA EV2 MK4
Awatar użytkownika
Rafael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 13 października 2008, 10:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Rafael »

lesny_dziadek pisze:
Rafael pisze:
Odpowiadając na Twój sarkazm odnośnie suwmiarki. To ja też wole strzelać a nawiasem to gratuluję oka i suwmiarki bo ja w mikronach to tylko mikrometrem z dużym zegarem jestem w stanie zmierzyć...

Nie oczekuję tolerancji w mikronach ale w setnych tak.
No zaczynasz sie robic zabawny ;) moze na nastepne strzelanie wezme sówmiarke i pomierzy z chlopakami ile setnych lata czy nie zamek na boki. Moze bedzie nawet komisiyjne macanie zamka i organoleptyczne testowanie latania na boki. Sorry ale nie moglem sie powstrzymac :)
To jak ją weźmiesz to weź taką przez ,,u" bo taka lepiej mierzy haha. Sorry ja też nie mogłem. To czy lata to każdy jest w stanie sam ocenić a jak chcesz mierzyć to bez wyjęcia zamka się nie objedzie a ale to chyba wiesz?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lesny_dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lesny_dziadek »

Dzieki za robienie za słownik ;)

A tak na serio to przy zamknietym zamku nic nie lata a nawet nie drgnie na boki. Przy wpełni odciągniętym zamku można zauważyć będąc bardzo wnikliwym minimalne drgnięcia. Na tyle minimalne że ja do tej pory tego nigdy nie zauważyłem zanim nie zapytałeś.

Jesli w najbliższym czasie będe strzelał z kimś to moge dać to ocenić osobie "trzeciej" bo ja moge byc stronniczy ;)
AA EV2 MK4
Awatar użytkownika
Rafael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 13 października 2008, 10:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Rafael »

lesny_dziadek pisze:Dzieki za robienie za słownik ;)

A tak na serio to przy zamknietym zamku nic nie lata a nawet nie drgnie na boki. Przy wpełni odciągniętym zamku można zauważyć będąc bardzo wnikliwym minimalne drgnięcia. Na tyle minimalne że ja do tej pory tego nigdy nie zauważyłem zanim nie zapytałeś.

Jesli w najbliższym czasie będe strzelał z kimś to moge dać to ocenić osobie "trzeciej" bo ja moge byc stronniczy ;)
Przy zamkniętym zamku to nie powinno być luzu bo opiera się on o oring.
Jak przy pełnym odciągnięciu nie zwróciłeś na to uwagi to chyba nie jest źle. Zastanawia mnie natomiast porównanie go w którymś wątku do S400, że w AA pracuje on lepiej? Zawsze osoba ,,trzecia" ma ,,chłodniejsze" podejście do sprawy;).

Ps. Karabinek wzbudza duże zainteresowanie i jest nie dużo tańszy od HW100, którego zakup tez rozważałeś. Uważam, że można to przedstawić czarno na białym i dla tego założyłem taki temat. Użytkujesz r10, więc coś do powiedzenia masz a nie kupiłeś hw100. Mógłbyś napisać coś od siebie w tamtym wątku:P

Pozdrawiam.
goliard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 254
Rejestracja: 09 lutego 2008, 23:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: goliard »

To by było bardzo pomocne, taka refleksja nad wyższością HW100 nad R10 i odwrotnie.
Awatar użytkownika
Rafael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 13 października 2008, 10:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Rafael »

goliard pisze:To by było bardzo pomocne, taka refleksja nad wyższością HW100 nad R10 i odwrotnie.
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=62568

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
snajper1986
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 10:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Zawoja
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: snajper1986 »

Witam Panowie posiadam od 13,04,10 Becie w FAC'u

Oczywiście legalnie i zarejestrowana!.

Jest wspaniała (pomijając fakt ,że odwiedziła serwis z powodu uchodzenia ciśnienia przez lufę, nabiłem butlę do równych 230bar i zaczeło uchodzić)

Wygodna i to boskie przeładowanie mmmmmmmmmm ;laughing:

Razi mnie tylko jedno te marne 31J :mad:

Szału nawet bym nie chciał ale czy pokrywa się z rzeczywistością przerobić go do 70J??

Bo wiecie w limicie mam Hatsana70
Mam jeszcze AA ProSport Fac 26J

a Betkę kupiłem w zamiarze posiadania nie koniecznie wariata jak Gunpower 180J ale mocnego FAC'a ok 70J

Nie podobają mi się inne mocniejszego też nie chcę, po prostu włożyłbym wszelkich starań wzmocnić moją Becię;)

Co o tym sądzicie??

Pozdrawiam Daniel.
Awatar użytkownika
lesny_dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lesny_dziadek »

snajper1986 a sprawdziles choc raz energie strzalu ? Warto by zweryfikowac to co podaje producent z rzeczywistoscia.

Po drugie zdaje mi sie ze R10 FAC jest z regulatorem a z tego co czytalem co nieco o FACach to regulatory zadko wystepuja i raczej tylko w slabszych FACach. Nie chce tu wyrokowac bo sie nie znam za dobrze na tym i byc moze to nie problem podniesc energie. Ale wydaje mi sie ze 70J to z regulatorem nie osiagniesz.
AA EV2 MK4
Awatar użytkownika
Wojtek80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 08 września 2008, 08:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wojtek80 »

dwa razy sie wyslalo
Ostatnio zmieniony 07 maja 2010, 11:41 przez Wojtek80, łącznie zmieniany 1 raz.
AA S400 Classic + Bushnell Legend 5-15x40
Awatar użytkownika
Wojtek80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 08 września 2008, 08:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wojtek80 »

A tlumaczylem na PW :P
AA S400 Classic + Bushnell Legend 5-15x40
Awatar użytkownika
snajper1986
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 10:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Zawoja
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: snajper1986 »

Panowie skoro producent podaje 31J to przypuszczam ,że jak miało by się to wahać to w obie strony..:/

No rozumiem ,że może być problem z 70J ale może jednak chociaż do 45J???

po prostu nie wiem od czego to zależy????

Czy wystarczy coś podregulować, wymienić, zależy to od sprężynki zbijaka?
Jak tak to dłuższa czy krótsza, Jaka?

Poprzedzam pytania by tego nie ciągnąć w nieskończoność;)

Pozdrawiam Daniel.
norbi303
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 02 lipca 2009, 17:15
Tematy: 0
Lokalizacja: radom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: norbi303 »

Nie 31j, tylko 31ft-lbs a to 42j, oczywiscie w 5,5mm
BSA R10,VULCAN tactical, SIG P226xfive
Awatar użytkownika
snajper1986
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 10:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Zawoja
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: snajper1986 »

Norbi303 tu jest napisane i nie tylko ,że to 31J :/

http://www.militaria.pl/bsa/wiatrowka_b ... ml?cat=842
norbi303
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 02 lipca 2009, 17:15
Tematy: 0
Lokalizacja: radom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: norbi303 »

Wkradł im sie błąd to ni 31j tylko tak jak mówiłem 31ft-lbs, zobacz w instrukcje obsługi karabinka tam jest wyrażnie napisane, a wiem bo tez go kupiłem
BSA R10,VULCAN tactical, SIG P226xfive
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”