Gunpower sss i osprzęt

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

privater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 27 listopada 2009, 11:26
Tematy: 0
Lokalizacja: N-E
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: privater »

szperu pisze:Ja również polecam "dużego" DOTa. Buschnell jest droższy blisko dwukrotnie będąc niewiele lepszym.
Czytałem w postach na tym forum wiele o DOT i biorąc pod uwagę Wasze bdb opinie na jego temat zgadzam się z Wami całkowicie i jestem do niego przekonany.
Aczkolwiek.... W tym sezonie: ---styczeń - kwiecień br., na jedne ze swoich zainteresowań wydałem 7000 PLN (wędkarstwo - piękna sprawa, dobrze że żona nie wie ;laughing: ) teraz po 15 latach przyszła pora na wymianę starej wiatrówki na coś nowszego (Hmmm ... zima czas piękny i dłuuuugiiii ..... i należałoby wyjść z domu na powietrze), tak więc mam już ograniczone fundusze (po zakupie GP SSS ;laughing: ).
Co do lunetki, w tym temacie, to jest to mój początek przygody na dłuższe dystanse, dotychczas max to 30m, więc nastawiam się na bardziej naukę z lunetami (w końcu trzeba od czegoś zacząć...). Pisząc o Hawke i przeglądając to forum zauważyłem, że tak na prawdę nikt się o tym sprzęcie a zwłaszcza modelu nie wypowiadał, tak więc albo go nie ma albo jego posiadacze oceniają to pozytywnie i nie chce się im gadać... . Znając naszą naturę, jeśli nas coś zawiedzie lub wnerwi, to na pewno nie zostawimy na tym "suchej nitki".

Zaczynając od lunetki na dalszy dystans za 700 - 800PLN jestem świadomy, że to raczej więcej ograniczeń, ale zawsze jakiś krok. Na ten moment wszyscy z Was zaproponowaliście mi rozwiązania, które są droższe i jestem tego pewien, że lepsze aczkolwiek nie o to mi chodzi. Moje pytanie jest pewnego rodzaju wywołaniem dyskusji, która dla osób takich jak ja (w tym przypadku) może być ważna. Co polecą "wyżeracze toru" w danym ściśle przedziale cenowym dla nowego sprzętu, czyli w granicy do 800 PLN dla dystansu min 50 m w górę (ze sporadyczną tolerancją w dół do 20m), ale w domyśle na 80-100m, najlepiej 6-24 i min 40 dla parametru lunety (aczkolwiek ważne jest strzelanie przy kiepskiej widoczności). Piszę to, ponieważ, przeglądając nie tylko to forum, ale i inne, nie znalazłem żadnych wskazówek do tego wariantu. Aczkolwiek, czytając Wasze wypowiedzi, chylę czoła Waszej wiedzy i pasji, i to jest najważniejsze. :-D

Troszkę się porozwodziłem, sorki, ale może wywołam dalszą dyskusję...

Co do lunety celowo wywołałem Hawke Varmint II 6-24x44AO, ponieważ szukam fajnej lunety z większym zasięgiem, aczkolwiek, przyznaję, że jest to mój typ w tym zakresie cenowym. Jestem świadomy jej niedoskonałości, ale przede wszystkim oczekuję opinii od ludzi którzy mieli "to" w ręku i coś strzelali oraz mogą porównać do innych optyk w cenie do 800 PLN.

Osobiście znam część Waszych opinii o lepszych lunetach, za większe pieniądze (mówimy o nowych) i jestem przekonany, że za jakiś czas sobie będę chciał taką sprawić i ponownie wywołam temat, oczywiście ściśle precyzując górną granicę ceny - może za jakieś 1-2 lata?. Na razie zostaje jednak 800 PLN. Wiem tylko, że na pewno po dokonaniu zakupu w tej kategorii podzielę się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami na tym forum.

Mam po prostu taką praktykę. A że interesuję się także wędkarstwem i fotografią, to rozwijając swoje umiejętności zdobywam też nowe doświadczenia, którymi się chętnie dzielę. :-D

Tak więc, co proponujecie z lunet do GP SSS w przedziale 6-24x44 lub podobnie w przedziale do 800 PLN?

Pozdrawiam
"Wszystko jest dla ludzi, o ile potrafią z tego korzystać"
RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

privater pisze:[
Co do lunetki.... 700 - 800PLN .... dla dystansu min 50 m w górę (ze sporadyczną tolerancją w dół do 20m), ale w domyśle na 80-100m, najlepiej 6-24 i min 40 dla parametru lunety (aczkolwiek ważne jest strzelanie przy kiepskiej widoczności).
Kasa już w miarę słuszna. Obiektyw min. 40 bo będzie mało światła. Krzyż Mil-Dot - poprawki od 10-100m. Powiększenie hmmm powyżej x14 to już tak cel "lata", że trudno trafić. Wiem, że na po x20 świetnie widać przestrzeliny na 40m, ale prawie to samo zobaczysz na x10.

DOT (mały lub duży) lub BL. Delta Optical Titanium, Bushnell Legend.
Też mam parę wiosen i DOT 4-16, strzelam x12, a x16 to tylko do zerowania (ładnie widać przestrzeliny).

PS
N-E to gdzieś koło mnie?
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
commandante
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 916
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: commandante »

privater pisze:Tak więc, co proponujecie z lunet do GP SSS w przedziale 6-24x44 lub podobnie w przedziale do 800 PLN?
Sutter 10x40 - 60 SF
-illuminated
-1/8 MOA
-true mildot
-boczna regulacja paralaksy
-sun shader
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
szperu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 09 lipca 2008, 17:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szperu »

Commandante, jaka jest jakość obrazu w tym Sutterze? Masz jakąś skalę porównawczą?
To jakaś chińszczyzna czy coś lepszego bo marka nieznana?
FX Impact .25 + Athlon Argos BTR 8-34x56 FFP MIL
Hatsan Nova Bullpup .22
PR900W .22+ Sniper 4-16x40
QB78 .177
CP-1M .177
Awatar użytkownika
marionuras
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 09 stycznia 2009, 17:58
Tematy: 7
Lokalizacja: Londyn - BFTO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marionuras »

Moją lupkę używałem przez ponad pół roku i mogę powiedzieć ,że chyba trafiłem na dobry egzemplarz .Zero trzyma na beton i tarcze na 100 metrach ma się przed nosem :)
LEAPERS 8-32x56 AO IR MD EZ-TAP
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/443 ... 49354.html
commandante
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 916
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: commandante »

szperu pisze:Commandante, jaka jest jakość obrazu w tym Sutterze? Masz jakąś skalę porównawczą?
To jakaś chińszczyzna czy coś lepszego bo marka nieznana?
Jakość OK, owszem chińszczyzna ale bardzo dobra, na niemieckim e-bay chodzą po 200 euro, ja dałem coś koło 600 zł, jak ktoś jest zainteresowany dam namiar na sprzedawcę, jestem bardzo zadowolony, sam mam dwie takie, info na PW, pozdrawiam.
privater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 27 listopada 2009, 11:26
Tematy: 0
Lokalizacja: N-E
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: privater »

commandante pisze:
szperu pisze:Commandante, jaka jest jakość obrazu w tym Sutterze? Masz jakąś skalę porównawczą?
To jakaś chińszczyzna czy coś lepszego bo marka nieznana?
Jakość OK, owszem chińszczyzna ale bardzo dobra, na niemieckim e-bay chodzą po 200 euro, ja dałem coś koło 600 zł, jak ktoś jest zainteresowany dam namiar na sprzedawcę, jestem bardzo zadowolony, sam mam dwie takie, info na PW, pozdrawiam.
Hm...

Bushnell i Delta wychodzą za drogo.
Znalazłem dwie (tak mi się wydaje) ciekawe lunetki:
1. Leapers 6-24x50 AO, cena w sklepie ok 730PLN i 2lata gwarancji
2. Shutter 6-24x50 30mm śr. - cena ok 580 na eBay, ale niestety nie znalazłem sklepu oferującego go w Polsce. Czy znacie oferujący ten sprzęt sklep w Polsce? Trochę obawiam się kwestii gwarancyjnych.

Czy waszym zdaniem są one lepsze od opisywanego wcześniej Hawke 6-24x44 ?
Co sądzicie o tych lunetach?
"Wszystko jest dla ludzi, o ile potrafią z tego korzystać"
Awatar użytkownika
Podkręcony_Ziutek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 316
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 16:00
Tematy: 3
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Podkręcony_Ziutek »

privater pisze:Bushnell i Delta wychodzą za drogo.
Znalazłem dwie (tak mi się wydaje) ciekawe lunetki:
1. Leapers 6-24x50 AO, cena w sklepie ok 730PLN i 2lata gwarancji
2. Shutter 6-24x50 30mm śr. - cena ok 580 na eBay, ale niestety nie znalazłem sklepu oferującego go w Polsce. Czy znacie oferujący ten sprzęt sklep w Polsce? Trochę obawiam się kwestii gwarancyjnych.

Czy waszym zdaniem są one lepsze od opisywanego wcześniej Hawke 6-24x44 ?
Co sądzicie o tych lunetach?
Przeglądnij oferty komercyjne :wink:
All glory to the Hypnotoad!
JMatuszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 208
Rejestracja: 02 października 2009, 09:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JMatuszek »

Miałem big Leapers i Big Hawke . Leapers lepszy obraz od hawke w zestawie masz osłone przeciwsłoneczna i zakrywki nie pamietam ale nawet i montaż sie znajdzie. Krzyz podswietlany wiezyczki typu target. Poza tym jest ... :evil: holernie :evil: pancerna na THX200 fac trzyma juz ponad 7 pudełek śrutu zero trzyma. Ale co sie dziwic to jest dedykowane nawet do broni palnej.PRzez doda patrzylem i juz ciut lepszy obraz ma.
xzaar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 17 września 2009, 16:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xzaar »

Witam,

w moim sss:

rowniez uzywam lunetki Leapers [AccuShot Series] 8-32X56 30 mm AO MilDot R/G EZ-Tap. Jako ze karabinek sluzy mi do strzelania stacjonarnego - jej waga nie ma dla mnie znaczenia. Co wiecej, dobry bipod terenowy, z odblokowana regulacja horyzontalnego nachylenia karabinka zdecydowanie woli sprzet ciezszy - jest mniej podatny na gibanie sie na boki :)
Co do wytrzymalosci lunety - w sumie nie ma tematu, odrzut SSS jest niewielki, wyczuwalny dopiero na maksymalnym podkreceniu energii karabinka - a i wtedy znikomy w porownaniu z limitowym karabinkiem sprezynowym. Dwuletnia gwarancja u polskiego dystrybutora, oraz dozywotnia u producenta dopelniaja chyba kwestie trwalosci.
Jak to dziala ? Coz, zero trzyma jakby byla pozbawiona mozliwosci regulacji, a gdy dodatkowo zablokowac wieze ( wysokie "target" ) za pomoca pierscieni "zero locking" - gubic go nie ma prawa nawet przypadkiem.
Jak przez to widac ? Subiektywnie - dobrze. Dla mnie lepiej niz w Bushnellu 10x40 ktorego uzywam na s10. Moze to kwestia wielkosci obiektywu ? Poniewaz jednak obraz kazdy ocenia inaczej, postaram sie przygotowac zestaw zdjec zrobionych na roznych powiekszeniach i w roznych warunkach oswietleniowych - kazdy zobaczy sam. Mnie sie obraz podobal do czasu, gdy zyskalem mozliwosc popatrzenia na cel przez lunetke Svarowsky... ;)
Ogolnie - za 900 zlotych duza jasna luneta, sporo bajerow i przyzwoita jakosc. Strzelam glownie na powiekszeniu x20, czasami gdy ustawie sobie na setce luski od gladkolufowej strzelby do strzelania rzutek - korzystam z x26-28. Z maksymalnego ciezko - tylko raz gdy dzieki uprzejmosci innego strzelca moglem skorzystac z benchrestu.


Nie uzywam tlumika - strzelam tylko na strzelnicach wiec nie jest do niczego potrzebny. Strzelam z karabinka z predkoscia poczatkowa wyregulowana ponizej predkosci dzwieku ( na extakt heavy 18,4 grain okolo 305 m/s ) - jest odrobine glosniej niz w kbks. Gdy obok mam strzelcow czarnoprochowych lub takich z ak47 i pochodnymi - to moje strzelanie brzmi jak kapiszonowiec ;)


Bipod - tutaj by uniknac kombinacji z przejsciowkami itp - dedykowany bipod gunpower - oczywiscie kupiony zza oceanu, w normalnej cenie.


Cos co mnie zastanawia. Albo wszyscy uzytkownicy SSS w polsce maja drobne dlonie, albo niezwykle umiejetnosci celowania z byle chwytu. Zarowno rekojesc jak i uchwyt pod karabinkiem nie nadaja sie kompletnie do uzytku dla kogos kto kupuje rekawiczki o rozmiarze L lub XL. Pomijam juz badziewnosc tworzywa i niechlujne tloczenie - powtarzalnosc chwytu na takim osprzecie jest zadna.
Dlatego wlasnie za najwazniejsze akcesorium w moim SSS uwazam wymienione na olejowany laminat uchwyt i rekojesc pistoletowa, spod reki kolegi z ofert komercyjnych.
Zdjecia doloze razem ze zdjeciami obrazu z lunetki.


Do tego jeszcze mala, prosta waga cyfrowa do odrzucania wybrakowanych srucin, i mozna juz postrzelac. O tym z jakim skutkiem, opowiem osobno gdy pogoda pozwoli zrobic maly test z sesja foto ;)

pozdrawiam serdecznie
asan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 04 września 2005, 20:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: asan »

A przy gwintowaniu, osadzasz lufę w kłach i delikatnie koniec możesz przetoczyć.
Takich bzdur to dawno nie słyszałem :-D
Nie polecam pchać kła do lufy no chyba że ktoś koniecznie chce mieć koronę do poprawy.
Broń nie zabija - zabijają ludzie.
drozdzu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1275
Rejestracja: 05 lipca 2005, 18:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: drozdzu »

asan pisze:
A przy gwintowaniu, osadzasz lufę w kłach i delikatnie koniec możesz przetoczyć.
Takich bzdur to dawno nie słyszałem :-D
Nie polecam pchać kła do lufy no chyba że ktoś koniecznie chce mieć koronę do poprawy.
W przypadku nieosiowego przewodu lufy - to chyba jedyne rozwiazanie.
Na koncu zrobić nową koronę. Jednak Gunpower ma lufy LW wiec raczej nie zachodzi potrzeba psucia zeby naprawiac ;laughing:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”