FAC fajny, tylko po co?

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

maciejka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 27 listopada 2005, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Solec Kujawski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

FAC fajny, tylko po co?

Post autor: maciejka »

Jak w temacie. W Polsce można strzelać tylko na licencjonowanych strzelnicach.Myślę, że w tym wypadku lepszy kbks.FWB 601 do celów rekreacyjnych to jest to.
teściowa
AeR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 340
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 22:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Kozienice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AeR »

Temat wielokrotnie wałkowany na forum. Dziwię się że nadal powraca w dodatku wywoływany przez użytkowników starszych stażem.... :-/
Spróbuj zrobić sobie pozwolenie na ten kbks.
Pomijając koszta. Drugie to czas - nie zagłębiając się w szczegóły wymagany rok do dwóch* lat stażu (członkostwa) w klubie. Gdzie nadal nie jest powiedziane że dostaniesz.
FAC można mieć od zaraz.
Zakładając że spełnisz wymagania - z tego co się orientuję najgorsze to wyciąg o niekaralności - jeśli kiedyś się nabroiło to można zapomnieć o FAC o palnej chyba zresztą też.
Reszta jak najbardziej do przepchnięcia nawet jak jest się ślepym głuchym i z nałogami......
Sprawy rejestracji można zrobić w 1 (słownie: JEDEN) dzień.
Dlaczego nie FWB? Nie każdy lubi "prażenie" do papieru czy blaszanych zwierzaczków na 50m.
Pewnie można i na więcej czemu nie. Strzel sobie na 200m z 17j....

* - podlegam pod Radom - kto chce mieć sportową ten wie o co chodzi
AeR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 340
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 22:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Kozienice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AeR »

FAC (wiatrówka) ma swój urok tak samo jak czarny proch, centralny zapłon czy nawet łuk lub kusza na którą wymagane jest pozwolenie.
maciejka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 27 listopada 2005, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Solec Kujawski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maciejka »

Rejestracja w jeden dzień to przesada.Testy psycho, badania i niekaralność,zajelo mi to tydzień i najśmieszniejsze,że trzeba to robić jeszcze raz pomimo posiadania pozwolenia na palną Pozwolenie na broń to samo co na FAC plus komedjant wojewódzki PARANOJA!!!!Sam mam dwa FAC-ki, ale slużą do deratyzacji na statku i tu spelniają swoją rolę.Na strzelnicę to się wybieram z czarnym,który można mieć bez zezwolenia lub kbks
teściowa
commandante
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 916
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: commandante »

maciejka pisze:Rejestracja w jeden dzień to przesada.Testy psycho, badania i niekaralność,zajelo mi to tydzień ...
Mi 3 godziny plus następna na wyciągnięcie kwitka o nie karalności, bez przesady, przychodnia wojskowa na ul. Koszykowej - Warszawa.
AeR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 340
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 22:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Kozienice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AeR »

maciejka pisze:Rejestracja w jeden dzień to przesada.Testy psycho, badania i niekaralność,zajelo mi to tydzień
Widocznie mało zaradny jesteś.
Jak wziąłeś kase i ruszyłeś w miasto żeby skompletować papiery to nie dziwne że tydzień ci zeszło.

Może i bez sensu ale takie są realia.
Nie każdego stać i nie każdy może sobie pozwolić na strzelanie z centralnego zapłonu.
Dobry FAC jest ciekawą alternatywą do KBKS'u. Jest już zjawisko kopnięcia, śrucik ma dużo mniejszy opad w porównaniu do 17J nie mówiąc o 7J z matchowego FWB. Można skutecznie popykać na 100 i dużo więcej...
Bez bulenia składek bujania się na strzelnicę która zazwyczaj nie jest pod nosem no i na koniec użerania się żeby przyznali chociaż na boczny zapłon :evil:
Do deratyzacji? To z centralnym powinieneś wyjechać do Iraku... :-/

Dla mnie czarny proch to porażka - nie ma to jak się upaprać w smarze okopcić i walić zgniłymi jajami :)
Awatar użytkownika
paszczak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 21 lipca 2007, 07:47
Tematy: 0
Lokalizacja: belfast
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: paszczak »

Wbrew pozorom wlasnie do deratyzacji fac najlepszy, miski z UK glownie do tego stosuja wiatrowki. Znajomy ktory jest mysliwym ma np umowe z wlascicielem farmy ze jesli chce polowac na jego ziemi to musi przez jedena noc zabijac szczury w jego rzezni, w zamian za to moze polowac przez jeden dzien na jego terenie, ten znajomy twierdzi ze polowanie na szczury to chyba wieksza radocha niz bieganie kilometrami po polach ze srutowka a robi to tylko dlatego by sprawic przyjemnosc ojcu. Jego sprzecior to teoben rapid ~40j i big nikko.
domi+nikko
Mikrus86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 347
Rejestracja: 10 września 2006, 14:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Kwidzyn - Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mikrus86 »

AeR pisze:wyciąg o niekaralności - jeśli kiedyś się nabroiło to można zapomnieć o FAC o palnej chyba zresztą też.
Zależnie od wyroku musi minąć kilka lat i wyrok uważa się za niebyły. Bardziej się sprawa komplikuje jak dostało się zawiasy bądź poszło siedzieć.
Hw50 Mk2 Custom Blue LR + BSA Platinum 8-32x44 AO na sprzedaż
AeR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 340
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 22:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Kozienice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AeR »

Mikrus86 pisze:
AeR pisze:wyciąg o niekaralności - jeśli kiedyś się nabroiło to można zapomnieć o FAC o palnej chyba zresztą też.
Zależnie od wyroku musi minąć kilka lat i wyrok uważa się za niebyły. Bardziej się sprawa komplikuje jak dostało się zawiasy bądź poszło siedzieć.
No właśnie...
Reszta to pro forma.
maciejka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 27 listopada 2005, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Solec Kujawski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maciejka »

Panowie sam test na psycho trwa 6 godzin!!Przeszedlem na FAC jak mi wachtowy odstrzelil z magnum szczura razem z cumą.A tak a propos myślę,że 50 m dla cyclona i 25 dla loguna s16 to są odleglości skuteczne.Sprawdzone, z tym ,że na loguni wisi kolimator,a na FX duży niko i dobijam do 220
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2009, 14:08 przez maciejka, łącznie zmieniany 1 raz.
teściowa
commandante
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 916
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: commandante »

maciejka pisze:Panowie sam test na psycho trwa 6 godzin!!
Nie rób ludziom wody z mózgu, test jest psychologiczny i trwa około 45 minut + rozmowa z psychiatrą kolejne 15 min (około).
AeR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 340
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 22:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Kozienice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AeR »

maciejka pisze:Panowie sam test na psycho trwa 6 godzin!!Przeszedlem na FAC jak mi wachtowy odstrzelil z magnum szczura razem z cumą.A tak a propos myślę,że 50 m dla cyclona i 25 dla loguna s16 to są odleglości skuteczne.Sprawdzone z tym ,że na loguni wisi kolimator,a na FX duży niko
No cóż słabo się uwijałeś ;laughing:

FAC do eksterminacji szkodników jest OK!
Oczywiście w krajach gdzie jest to dozwolone.
maciejka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 27 listopada 2005, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Solec Kujawski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maciejka »

commandante nie wiem jak wygląda test w W-wie, ja na FAC i na ostrą przesiedzialem po 6 godzin, potem normalny lekarz i w końcu albo miejska albo wojewódzka
teściowa
commandante
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 916
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: commandante »

maciejka pisze:commandante nie wiem jak wygląda test w W-wie, ja na FAC i na ostrą przesiedzialem po 6 godzin, potem normalny lekarz i w końcu albo miejska albo wojewódzka
Nie ma różnicy czy na palną czy na pneumatyczną, przechodziłem to całkiem niedawno i opisuje dokładnie jak jest:
-start 9.00 Warszawa ul. Koszykowa
-badanie krwi (cukier)
-lekarz ogólny
-okulista (+widzenie zmierzchowe)
-test psychologiczny (max 45 min)
-rozmowa z psychiatrą (ja spędziłem 10 min)
-lekarz orzecznik - wydanie opinii (około 20 min) (trzeba kłamać, że alkoholu sie wcale nie pije-nic a nic nigdy i nawet nie wiesz gdzie sprzedają) :)
-sąd po papierek że jestem nie karany (1 h - mieli przerwę obiadową - było około 12.30)
-całość (razem z sądem ) około 4 h
-cena 560 zł + 50 zł sąd
Ps.: Przychodnia wojskowa, całość badań płatna, wchodzisz bez kolejki.
maciejka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 27 listopada 2005, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Solec Kujawski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maciejka »

No tak ,ja mieszkam na wsi i testy psycho robilem w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej , wypelnialem kilka zeszytów,może u was są inne wymagania.Przecież nie o to chodzi, pytanie brzmialo, po co ten FAC,po co ta szmoc jak i tak w ogródku nie postrzelasz.Używam wiatrówek FAC do strzelania do szczurów wlażących po cumach na statek(zaznaczam,że statek jest pod obcą banderą) i to ma sens.A strzelanie z wiatrówki na 200m ?umówmy się ,że glowa nie tylko sluży do noszenia kapelusza
teściowa
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”