Najmocniejsze FAC PCP

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Wojtan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1006
Rejestracja: 19 lipca 2006, 13:13
Tematy: 17
Lokalizacja: Mielec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wojtan »

Łup! :))))))

Obrazek

Już się nie mogę doczekać najbliższego treningu... :))
AeR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 340
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 22:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Kozienice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AeR »

Wracając do tematu jest jeszcze Beaumont
=> http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=24 ... t=beaumont
a tu linki bezpośrednio do strony z tymi sprzęcikami
=> http://www.qsa-trading.nl/beaumont%20main%20frame.htm
Awatar użytkownika
vide
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 610
Rejestracja: 23 grudnia 2003, 08:37
Tematy: 13
Lokalizacja: OPOLE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: vide »

yaro pisze:
Wojtan pisze:No ale porównaj sobie kopnięcie TT-ki, P-83, i CZ-75 lub -85...
Jak ktoś słabo chwyci to każdy będzie z ręki wylatał :)

Wracając do mocnych wiatrówek to w rapidzie 5,5 już delikatnie czuć poruszenie wiatrówki mimo że to pcp. Chcociaz może to i z powodu zbijaka a nie wylatującej masy :roll:
Przed chwilą vide mi tez pisał że na 100m stały, nie za mocny wiatr mu zwiewal na kilkadzieisat centymetrów, iwęc nie jest tak różowo i w tej kwestii. Odpada też największa frajda - strzelanie na torze do blaszaków.
W rapidzie zbijaka praktycznie się nie czuje,masa śrutu robi to poruszenie wiatrówki,naszczęście jest to już po opuszczeniu śrutu z lufy.
Dziś poszedłem na extreme,strzelałem do starych płyt CD na odległość 170-200m,optykę (IORA 3-18X42)dało się wyzerowac na 130m,potem już brałem poprawki z siatki,przy strzelaniu na 250m musze już zejść do powiększenia 10x by złapać cel na siatce.
Fajne takie strzelanko....
steyr+weaver tactical 4,5-14x44
Szkodnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 373
Rejestracja: 03 czerwca 2006, 01:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Szkodnik »

Tak , fajne - zwłaszcza jak razem idziemy puszki na 100m ustawiać , potem ty strącasz wszystkie a na koniec mi mówisz : to teraz idź i sobie poustawiaj bo mnie się już nie chce :lol: :lol:

Pozdrawiam :wink:
Daystate Mk3 4.5 + Zeiss Diavari 2.5-10x42 T* / Daystate Mk3 Sport 5.5 + IOR 2.5-12x32
Awatar użytkownika
vide
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 610
Rejestracja: 23 grudnia 2003, 08:37
Tematy: 13
Lokalizacja: OPOLE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: vide »

Szkodnik pisze:Tak , fajne - zwłaszcza jak razem idziemy puszki na 100m ustawiać , potem ty strącasz wszystkie a na koniec mi mówisz : to teraz idź i sobie poustawiaj bo mnie się już nie chce :lol: :lol:

Pozdrawiam :wink:
Naprawdę tak to odebrałeś?? :D :D
Przecież wiesz że same się nie ustawią :wink:
steyr+weaver tactical 4,5-14x44
Szkodnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 373
Rejestracja: 03 czerwca 2006, 01:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Szkodnik »

Spokojnie - żartuję :wink:

Przecież Cię znam : jak zaczniesz strzelać to nie idzie Cię oderwać póki wszystko nie pospada hehehe - no chyba że wcześniej ci się śrut skończy :wink: Rozumiem że to silniejsze od Ciebie hehe .

Pozdrawiam

PS - ale następnym razem ja jestem "sprite" a ty "pragnienie" :twisted:
Daystate Mk3 4.5 + Zeiss Diavari 2.5-10x42 T* / Daystate Mk3 Sport 5.5 + IOR 2.5-12x32
Awatar użytkownika
Zinajda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 19 listopada 2004, 22:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Quackenbush

Post autor: Zinajda »

Wprawdzie to CO2 (!) ale fajne:
http://www.quackenbushairguns.com/
FWB 300S i mała kolekcja "antyków"...
Boxer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 28 października 2005, 16:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Boxer »

@Radek Ch
Tak o tych carerach wiedzialem 9 i 12mm. ale nigdzie nie znalazlem "opisow sklepowych" jakie tu umieszczalem, wiem tyle o niej ile bylo na forum, a bylo nieduzo ktos z foum nawet chyba ja mial i pisal ze wolalby 5,5mm ale ze swjej bodajrze "dziewiatki" tez strzelal na dalsze odleglosci :D szkoda ze u nas sa przepisy jaki sa i w Polsce najpopularniejsze sa sruty .177 i .22 jak pisal @salmon969 szkoda.......

moze jarac - moze sie podobac ze karabinek jest wyzszego kalibru, moze fascynowac to itd - skrot myslowy sorki

meczyc kiermane---> meczyc kieszen w rozumieniu tam (w tamtym zdaniu), srut 6,23mm jest drogi i trudniej dostepny co niejest jego atutem, sorki, skrot myslowy.

@Jka
Dzieki za link pierwszy raz widze takiewiatrowki, ogolnie uzekajace mocno zdobione, ale wiekszosc to "patyczaki" ale jaka moc :shock: 700 stopofuntow to ok 900J jest jak dobrze licze :shock:

mi najbardziej sie podoba "Alpine Class" - "During earlier ballistic tests, the rifle had fired these slugs @ 737 fps off 3,000 psi. (filled with another fill gauge). I had weighed the slug @ 432.6 grains. The shot yielded 521.88 ft. lbs. of muzzle energy."

@yaro
jak power to power to moze bomba atomowa, alo wiesz ze nie o to idzie
Ten Stalker to produkowany przez/przy wspolpracy z firma gammo bo cos takiego mi wyswietlalo w google, no i te Barnesy to mocniejsze niz 220 stopofuntow :)

@AeR
dzieki za link, fajna sprawa, tylko znowu ten kaliber.......

@znajda
500 stopofuntow z Co2 :shock:
dzieki za link, wypas :D
Ł187, HW35s, AM850
American bulldogs - Paco, Loco
AeR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 340
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 22:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Kozienice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AeR »

Nie rozumiem o co chodzi z tymi kalibrami?
Tactical .22 .25 .32,
Classic .177 .22 .25 .32
Sports .177 .22 .25 .32
Czyli powiedzmy w miarę szeroka gama kalibrów w dodatku niektóre kalibry w kilku wersjach energii.
Szkodnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 373
Rejestracja: 03 czerwca 2006, 01:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Szkodnik »

Kal 0.177 to nasze 4.5 , 0.22 to 5.5 .... i tak dalej ..... coraz większe :wink:

Pozdrawiam
Daystate Mk3 4.5 + Zeiss Diavari 2.5-10x42 T* / Daystate Mk3 Sport 5.5 + IOR 2.5-12x32
AeR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 340
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 22:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Kozienice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AeR »

To akurat kolego Szkodnik to wiem :lol: :lol: :lol:
Boxer napisał "(...)tylko znowu ten kaliber..."-nie wiem o co chodzi-przecież jest w czym wybierac odnośnie Beaumont'a.
Pozdrawiam :)
Szkodnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 373
Rejestracja: 03 czerwca 2006, 01:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Szkodnik »

A-aa... no tak , chyba nie doczytałem do końca w czym problem :wink:

Niestety mimo szczerych chęci , nie mam pojęcia zielonego w kwestii : "co Boxer miał na myśli" - zupełnie nie znam się na boxerach :cry:

Pozdrawiam
Daystate Mk3 4.5 + Zeiss Diavari 2.5-10x42 T* / Daystate Mk3 Sport 5.5 + IOR 2.5-12x32
AeR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 340
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 22:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Kozienice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AeR »

Podałem koledze kolejny przykład FAC'a na co ten "dzieki za link, fajna sprawa, tylko znowu ten kaliber......." nie rozumiem zbytnio nie wiem jak to nazwać tej ironii??Oczywiście kolegi Boxer'a.

Tak to mniej wiecej wygląda :lol: :wink:
Sorry jeśli troche zagmatwałem swieżak na forum jestem :oops:

Swoja drogą piękny sprzęt ten Beaumont Classic - np. kaliber 5,5mm do tego ten regulator energii w opcji-jeśli dobrze to sobie przeczytłumaczyłem :roll: Szkoda że tak mało o tym w necie...
Pozdrawiam.
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14903
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 164
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Boxer pisze: @yaro
jak power to power to moze bomba atomowa, alo wiesz ze nie o to idzie
Bomby atomowej nie rzucałem i pewnie nie będzie mi to nigdy dane ale z pistoletu 9mm strzelam co jakiś czas. Polecam ten rodzaj poweru, wiatrówki nawet 220 ftlbs to tylko niewinne piardy przy tym co możesz zmieścić w kieszeni ciasnych spodni.
Boxer pisze: Ten Stalker to produkowany przez/przy wspolpracy z firma gammo bo cos takiego mi wyswietlalo w google
Mylisz pojęcia. Jest wiatrowa firma Gamo jeśli już a nie gammo ale oni robią wiatrówki innego typu.
Boxer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 28 października 2005, 16:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Boxer »

@AeR
Tam niebylo zadnej ironji, ubolewam poprostu nad tym ze malo dostepny u nas jest srutu wiekszy i tyle, a za link podziekowalem. Gdyby nie bylo limitow energi u nas na pneumatyki i byl wolny dostep to wolalbym sobie strzelac z 9 czy 12 na 20-40m i pewnie takich jak ja bylo by wiecej i wysokokalibrowego srutu wiecej na rynku by bylo, z .177 to mi ryba w sumie czy 100 czy 150J Beaumont ma .32 ale ten kaliber jest niepopularny

@yaro
Ale mi styka to co mam w spodniach, z palnej strzelalem jeszcze jak niemialem sily spustu nacisnac a potem tez, niestety tylko z jednego modelu a byl to rewolwer Mauser .45 juz sobie nie postrzelam zostalymi tylko karabiny i tez raczej te z niklym odrzutem lub bezodrzutowe

A stalkera znalazlem tylko takiego


Gamo Varmit Stalker Air Rifle
Obrazek
Varmint Stalker airgun by Gamo. Shadow 1000 FPS with Muzzle brake + 4 power scope, laser sight, torch flashlight, and pressure cables! Varmit Stalker airgun features traditional rifled steel barrel. Sculpted into the black tactical synthetic stock is a Monte Carlo comb and cheekpiece. A two-stage adjustable trigger with manual safety and automatic anti-beartrap safety are standard, does not come with open sights.

Tobie szlo o inna flinte?
Ł187, HW35s, AM850
American bulldogs - Paco, Loco
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”