PCP FAC jako suplement KBKS

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Hillman-TSH
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 13 czerwca 2016, 19:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

PCP FAC jako suplement KBKS

Post autor: Hillman-TSH »

strzelam z kbks już 4 lata ale zastanawia mnie czy jest sensowny i realny sposób zamiany karabinku HW660 z (takowego własnie strzelam) na jakiś suplement w postaci PCP FAC 5.5mm (ewentualnie 6.35mm chociaż ze względu na kaliber i dziurki w tarczy zostałbym jednak przy 5.5mm)
interesuje mnie strzelanie na 50m na strzelnicy zamkniętej wiec odpada nam wiatr
masa 1,9 g - 3,9 g
energia 120 J - 275 J
prędkość 110 m/s - 550 m/s
(takie dane podpowiada internet)

masa śrutu 5.5 z tego co widziałem to jakieś 1.66g max

co o ty sadzicie czy ktoś już próbował coś podobnego osiągnąć widziałem podobne tematy lecz nie wyciągnąłem z nich wszystkiego czego chciałbym się dowiedzieć
FWB 603, CZ 803, Kandar CP-1
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 809
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PCP FAC jako suplement KBKS

Post autor: Maniusel »

Szukasz suplementu czy substytutu ?
Compro...
Hillman-TSH
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 13 czerwca 2016, 19:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PCP FAC jako suplement KBKS

Post autor: Hillman-TSH »

oczywiście całkowicie karabinku kbks zastąpić się nie da na zawody dalej będzie potrzebny lecz chodziło raczej o dopełnianie treningów czymś tańszym w eksploatacji
więc raczej suplement niż substytut :wink:
FWB 603, CZ 803, Kandar CP-1
krzycho1708
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 26 lipca 2016, 12:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PCP FAC jako suplement KBKS

Post autor: krzycho1708 »

W 5,5 JSB Beast ma 2,2g
I w tym kalibrze ponad 100J do uzyskania jest chyba tylko z Hubena K1
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2018, 21:26 przez krzycho1708, łącznie zmieniany 1 raz.
Hillman-TSH
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 13 czerwca 2016, 19:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PCP FAC jako suplement KBKS

Post autor: Hillman-TSH »

trzeba by w nim wymienić łoże na coś w podobie machówki i pokombinować z montażem muszki na końcu lufy przy Energi +/- 100J i śrucie 2.2g powinny być już jakieś podobne parametry co do klasycznych kbks zastanawia mnie jednak jak z powtarzalnością tego sprzętu oraz ilością strzałów. czy nie była by konieczne stałe podłączenie z butla przy pomocy wężyka dla lepszych parametrów 70 stabilnych strzałów to minimum
FWB 603, CZ 803, Kandar CP-1
krzycho1708
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 26 lipca 2016, 12:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PCP FAC jako suplement KBKS

Post autor: krzycho1708 »

Z tego co wiem przy takiej energii i kartuszu ładowanym do 350 bar będzie nieco ponad 40 strzałów.
Polecam odwiedzić kanał "Gregor Kamenšek" na YT, sporo informacji nt. Hubena można pozyskać.
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PCP FAC jako suplement KBKS

Post autor: lemuchr »

coś tańszego od kbks?
to ile ty chłopie strzelasz tygodniowo? 1000szt?
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Hillman-TSH
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 13 czerwca 2016, 19:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PCP FAC jako suplement KBKS

Post autor: Hillman-TSH »

średnio około 180/240 sztuk tygodniowo czasami więcej czasami mniej zależy
jest to raczej wolna rozmowa na ten temat chciałem się dowiedzieć wszystkich za i przeciw byłem po prostu ciekawy chyba o to chodzi w forum żeby móc sobie podyskutować :wink:
widzę że raczej jest to mało opłacalny biznes ale jakże możliwy do osiągnięcia :-D
FWB 603, CZ 803, Kandar CP-1
Awatar użytkownika
PiterM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 399
Rejestracja: 25 listopada 2002, 22:58
Tematy: 34
Lokalizacja: kto to wie...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: PCP FAC jako suplement KBKS

Post autor: PiterM »

Nie chcę się wymądrzać, gdyż za mało strzelałem w życiu z KBKS (jak już palna, to zazwyczaj wybierałem centralny zapłon) ale myślę, że ćwiczenie z PCP aby później strzelać sportowo z KBKS nie ma większego sensu. Strzelasz z HW660, czyli typowego matchowego karabinka pod otwarte przyrządy. Nie znam PCP, który miałby podobną budowę i wyważenie pod otwarte przyrządy, a dodatkowo strzelał z energią 100J lub więcej i to jeszcze w kalibrze 5.5mm. Wiatrówkowy "wysokoenergetyczny" i celny PCP to najczęściej karabin dedykowany TYLKO pod lunetę, bez żadnej w miarę sensownej możliwości założenia otwartych przyrządów i kal. 6.35mm lub więcej. Czyli coś typu FX Crown, Daystate Volverine, czy wszelkiej maści bullpupy jak Cricket, Matador, Impact itp.- wszystko wybitnie pod lunetę. Czy strzelanie z tego ma jakiekolwiek przełożenie na późniejsze strzelanie z HW660? Śmiem twierdzić, że żadne...

Natomiast FAC jako taki - super sprawa, bo można strzelać daleko (strzelnica z osią 100m zazwyczaj w okolicy jest), a nie ma pewnych ograniczeń jak w broni palnej (np. w kwestii przechowywania czy transportu). Łatwo nabyć, zarejestrować, tanie w eksploatacji (nie mylić z zakupem).
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2018, 12:00 przez PiterM, łącznie zmieniany 3 razy.
a w kieszeni - Sebenza
Awatar użytkownika
JacekB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 marca 2006, 23:23
Tematy: 20
Lokalizacja: Ostrołęka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PCP FAC jako suplement KBKS

Post autor: JacekB »

Witam!
Pewnym uzupełnieniem treningów mógł by być Hatsan Predator w kal. 5,5mm, z podpięto na stałe butlą - karabinek nie posiada regulatora ciśnienia, więc jak ma być stabilnie energetycznie to butla być musi. Można oczywiście zamontować regulator ciśnienia, ale jak strzelanie sportowe do tarczy to i tak nie będziesz przecież z nim biegał po polu.
Do tego odpowiedni zapas śrutu JSB o wadze 2,20g i można popróbować.
Karabinek ma w zestawie otwarte przyrządy celownicze, słabe ale ma. Spust też jest raczej rekreacyjnej klasy a nie matchowej, ale zawsze można spróbować nieco go poprawić. Matchowy nie wyjdzie, ale będzie znośny całkiem.
JacekB
Strzelectwo w czasie pokoju, to .............. przyjemność :)
Hillman-TSH
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 13 czerwca 2016, 19:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PCP FAC jako suplement KBKS

Post autor: Hillman-TSH »

widzę że cała koncepcja jest możliwa ale jakże przekombinowana i w sumie ciężka w całym jej spektrum
pomarzyć każdy może.. :-D
jeśli ktoś obeznany z strzelectwem fac bo nigdy nie miałem do czynienia? jak wiadomo czym dalej i trudniej tym większa satysfakcja i radocha z trafienia w cel :-D więc jakie maksymalne odległości można osiągać ( nie biorąc pod uwagę wiatru ) mam na myśli bardziej opad żeby nie celować 10m nad celem jak z moździerza tylko w miarę przyjemnie dobierać opad itp
FWB 603, CZ 803, Kandar CP-1
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”