Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

marcin1812
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 06 września 2004, 22:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: marcin1812 »

Witam,
Z góry przepraszam jeśli już podobny temat był, ale nie mogę nic znaleźć.

Chciałbym kupić wiatrówkę FAC, która jednak ma możliwość swobodnej regulacji Ek, poczynając bodajże od 8j (Huben K1)
Oczywiście muszę ją zarejestrować, to wiadome.

Natomiast chciałbym z niej strzelać również na swojej działce, skręcając energię do poniżej limitu.
No i rodzi się pytanie: Czy choć to FAC, to po skręceniu regulatora już nie jest FAC i w związku z tym mogę strzelać na swojej posesji?

Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
Muminek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 21 września 2012, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: Muminek »

Obojętnie jaką energię ustawiasz dalej w papierach jest to FAC, więc pozostaje tylko strzelnica.
Czy się stoi, czy się leży, strzał się należy.
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: Sandacz »

To trochę jak z księdzem. Zarejestrowany poniżej limitu a czasem "strzela" jak FAC. Nikt ci złego słowa nie powie jak na działce będziesz sobie strzelał ale zawsze ktoś może uprzejmie donieść aczkolwiek z wielkim obrzydzeniem i tak jak mówił kolega tłumaczenia nie będzie.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: Zagorek »

Fac to Fac. Zarejestrowany - tylko strzelnica niezależnie od tego jak będzie w danym momencie na działce. Nierejestrowany - jeszcze gorzej bo posiadanie bez rejestracji zabronione.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: FireFighter »

Posiadanie bez rejestracji zabronione?
FAC to FAC, czyli zarejestrowany na Policji, ale jak ktoś ma np. wiatrówkę kupioną w limicie, kal. 6,35 mm i strzela sobie w przedziale 140 m/s śrucikiem 1,645 g to jest wszystko okey i zgodnie z prawem, to nie jest FAC, chodź po odkręceniu osady i zmienieniu sprężynki ma już grubo ponad limit, ale wiadomo, że nikt tego nie robi,tak samo jak nikt z kierowców samochodów nie przekracza dozwolonej prędkości w Polsce.
Dlatego chory jest ten kraj, według mnie powinno być tak, brak limitu energii w wiatrówkach.
Strzelamy na strzelnicy, bądź w miejscu gdzie uważamy za bezpieczne, bierzemy pełną odpowiedzialność za swoje postępowanie. Wróciłem do strzelania z palnej po 5 latach, z ciekawości pojechałem na trening w zeszłą sobotę, kupiłem sobie 50 pestek i poszło mi osobiście bardzo dobrze jak na taką przerwę. W niedziele wziąłem udział w zawodach, tam już tak różowo nie było, 73 pkt z margolina na 25 m, wiem, wiem nie ma się czym chwalić, następne zawody kbks, a następne karabinek AK-47, wiem że nieprawidłowa nazwa, ale tak są te zawody zapisane w programie zawodów . Z grupą którą strzelam jest fajnie, bo posiadają sponsora i za zawody płaci sponsor, jak mi jako tako pójdą zawody z kbks i AK 47 to będę płacił tylko za treningi.

Odbiegłem trochę od tematu i już mówię o co chodzi, ostatnio zrobiła się afera na lokalnej strzelnicy, bo pocisk ze strzelnicy wylądował w pomieszczeniu domu mieszkalnego "wszedł" sobie przez szybę po dobrych kilkuset metrach i nie był to pocisk z kbksu, jaki z tego wniosek, ano taki, że jak użytkownicy strzelnicy nie stosują się do obowiązujących zasad, to nie pomogą żadne kulochwyty, wały i inne pierdoły
Czyli czy to 17 J czy 100 J czy nawet kilka tyś. J, nic nie zastąpi zdrowego myślenia. W rękach jednego te 17 J może być bardziej niebezpieczne, niż te "kilka" tyś J u drugiego, myślącego zdroworozsądkowo, dlatego trzeba zmienić prawo dla tych, którzy samodzielnie myśleć nie potrafią.
Pozdrawiam i chciałbym żeby nie traktować w tym kraju pełnoletniego "Kowalskiego" jak osobę która nie potrafi ocenić sytuacji.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2017, 15:20 przez FireFighter, łącznie zmieniany 3 razy.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: Michaus »

Pojawia się więc pytanie: kto i na jakiej podstawie będzie decydował o tym czy jegomość jest "równy", czy "równiejszy"?
Sprowadza się do tego, że ktoś spełni postawione warunki i otrzyma pozwolenie, a ktoś go nie dostanie... czyli proponujecie zmiany dążące do tego, co już mamy. :one:
Myślę, że wystarczy tego bajdurzenia o przepisach. Są jakie są i należy się do nich stosować, a jak się nie podobają, to trzeba postarać się, aby nasz lokalny "wybraniec narodu" wraz z koleżankami i kolegami wprowadził interesujące nas zmiany.

Wracając do meritum, to tak jak koledzy wspomnieli: strzelanie z FAC'a tylko na strzelnicy, a do strzelania u siebie na działce, drugi sprzęt - poniżej limitu i to nie tylko wg chrono, ale również w papierach (niezarejestrowany i nie wymagający rejestracji).
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: FireFighter »

Właśnie kończmy temat, bo się robi kupa śmiechu z przewagą kupy 8-)
Reasumując, na działce najlepiej z HW 30 strzelać w niemieckim limicie z literką F, najlepiej przestrzelać przez chrono czy nie ma więcej niż te 7,5 J, lepiej na zimne dmuchać :)
No i najlepiej mieć przy sobie papier, że to "limitowiec", bo inaczej pan Władza może skasować sprzęt i wysłać do USA i tam przez rok testów balistycznych na poligonie w Nevadzie ustalą czy czasem producent nic nie pomieszał w papierach i oczywiście potwierdzą lub wykluczą czy aby "Kowalski" nie wyprodukował nie daj Boże broni pneumatycznej :651: ;laughing:
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: Michaus »

Nie śmiej się, nie trolluj, bo ktoś to weźmie na poważnie (np jakiś przebiegły biegły): http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=75&t=112621
... i dopiero będzie bigos.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: FireFighter »

Lubie bigos, zwłaszcza myśliwski czyli kapusta na polu a zwierzyna w lesie :)
Kolego, to jest działa FAC,więc sobie napisałem na temat, a to co nie jest na temat, to napisałem w formie przysłowiowej "szydery".
Śmieje się kiedy mam na to ochotę, bo ten kraj już jest demokratyczny, pewnie zauważyłeś zmiany na lepsze.
A ten topic co podałeś, no cóż szkoda mojego czasu na czytanie tego, jednak przeczytałem początek, powiem, że "dobre", dodam, iż tak zwanych "betonów" jest już coraz mniej w formacjach mundurowych, oczywiście nie chcę tu nikogo urazić-obrazić, bo są też bardzo dobrzy funkcjonariusze z zeszłej epoki, można by rzec wyjątkowi specjaliści w swoich dziedzinach ;laughing: .
Oczywiście prawa trzeba przestrzegać, ale prawo ma dziury, które można wykorzystywać i tak Ci powiem, że z prawnikami jest podobnie jak z lekarzami pójdziesz do trzech ze schorzeniem i każdy da inną diagnozę, mowa oczywiście o lekarzach i o skomplikowanych schorzeniach, a nie o katarze nie mylić z Państwem Katar gdzie mieszkają wyznawcy najspokojniejszej religii, a prawnicy specjalizują się w wąskich dziedzinach prawa, oczywiście Ci dobrzy-wysokopłatni, nie idzie całości ogarnąć.
W Polsce można posiadać i wiatrówki w kalibrze 9 mm bez zezwolenia i rejestracji na Policji, są to wiatrówki w limicie czyli do 17J, a to, że mogą osiągnąć 150 J nikogo nie interesuje, bo wtedy spada odpowiedzialność na właściciela, to tak samo jak z samochodami, posiadasz np. samochód zdolny do osiągnięcia prędkości rzędu 250 km/h, ale jeździsz tak aby nie łamać przepisów kodeksu ruchu drogowego i oczywiście wszystko jest okey dopóki..... Czyli jak większość, co ja napisałem, przecież w Polsce jest 100% kierowców stosujących się do przepisów kodeksu ruchu drogowego, taka mała Norwegia :027: A te wszystkie wypadki przy których jestem kilkukrotnie w tygodniu i lądowania LPR, to przez nasze drogi, absolutnie nie przez prędkość, bo co to za zagrożenie jechać iluś tam tonowym TIR-em rozmawiając przez komórkę, a następnie najeżdżając na czerwonym świetle na osobówkę np. z trzema pasażerami, dogniatając ich do innej ciężarówki i wysyłając ich tym samym w płomieniach do nieba? Nic by takiego nie miało miejsca, gdyby nie to skrzyżowanie, a przecież kierowca miał wszystkie papiery, tylko zabrakło oceny sytuacji-uwagi czy może jej brak. I na to pragnę zwrócić uwagę i cały czas do tego zmierzam, papiery można mieć z powodu "dziur-luk" w prawie (np. ktoś bardzo poważany ma pozwolenie na broń, a na strzelnicy w serii 10 strzałów osiąga 5pkt. słownie pięć punktów :651: o czym to świadczy?) natomiast dziur w mózgu nie da się nadrobić-uzupełnić tzn. płynem mózgowo rdzeniowym można wypełnić, ale co z tego jak płyn nie składa się z komórek nerwowych odpowiadających za logiczną ocenę sytuacji, dlatego dochodzi do wielu nieszczęść 8-)
Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2017, 12:49 przez FireFighter, łącznie zmieniany 7 razy.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: Zagorek »

Zasadność i mądrość istniejących przepisów to temat rzeka i można dyskutować. Obowiązujące przepisy są jakie są. Pytanie brzmiało "strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu" i odpowiedź jest jedna czy to się komuś podoba czy nie (mnie np. się nie podoba) - TYLKO NA STRZELNICY.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: FireFighter »

Tak jak napisał Zagórek i temat do zamknięcia, chyba 8-)
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Awatar użytkownika
Kucyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 11 października 2016, 21:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: Kucyk »

Czy wszystkie aspekty życia, każdy ruch, każdą sytuację można ująć w twarde normy litery prawa? No oczywiście, że jest to niemożliwe, gdyż wtedy paragrafów musiało by być tyle, ile mogących wystąpić sytuacji w życiu, czyli nieskończoność. Dlatego prawo ustanawia się ogólnie, unikając gdzie tylko można szczegółów.

Często też brak precyzyjności wynika z nieznajomości przez tworzących prawo jakiejś kwestii, a szczególnie często można zaobserwować że dana zasada powstaje samoistnie, przez niezamierzoną korelację zapisów. I temu chciałem poświęcić dzisiejszy post mający mieć wymiar filozoficzny który ma skłonić Czytelnika do samodzielnego rozważenia kwestii będącej tytułową w tym wątku.

Boję się jednak, że całe moje przelewanie myśli na ekran skończy się jak się skończyło ostatnio, czyli usunięciem posta tak „z partyzanta”. Pytanie kieruję zatem do działu moderacji: Mogę w temacie opisać me przemyślenia rzucające nieco inne światło na sakramentalne tu „FACem to tylko na strzelnicy”?
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: FireFighter »

Kucyk dawaj :)
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: Cortez »

Kucyk pisze: Pytanie kieruję zatem do działu moderacji: Mogę w temacie opisać me przemyślenia rzucające nieco inne światło na sakramentalne tu „FACem to tylko na strzelnicy”?
Lepiej nie.... :568:
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z FACa ustawionego poniżej limitu

Post autor: FireFighter »

Po proszę o uzasadnienie dlaczego "lepiej nie", bo dział chyba właściwy?
Czy może to działa tak, że większość szanownych Forumowiczów strzela w limicie urządzeniami pneumatycznymi, a nie bronią pneumatyczną i w "dobrym" tonie jest nie poruszać takich tematów? To według takiej zasady, że na forum skuterowym nie rozmawia się na temat litrowych "ścigaczy"?
Ale nie każdy mieszka w tym smutnym jak pi..a kraju a skoro jest taki dział to można sobie podywagować, chyba? Ale żeby nie dywagować to może założyć inny temat, tylko czy przejdzie cenzurę modów?
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”