Z wielką przykrością informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2017 r. zmarł Jerzy Cieśla (9x19).
Informacje dotyczące spraw pogrzebowych znajdą Państwo w tym temacie.

Z wyrazami szacunku
Administracja Forum.

FX Impact - poprawki po fabryce.

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
witboj
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Status: Offline

Re: FX Impact - poprawki po fabryce.

Postautor: witboj » 2017-01-10, 13:26

Najlepiej to namówić Ironvelocity - on ma bzika na punkcie FX-ów

kivlow
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:

Postautor: kivlow » 2017-02-01, 14:53

Adaś - problemy ze zmieniającym się poi na AGN :>
http://www.airgunnation.com/topic/fx-impact-quick-mod/
widać z tego wątku że nie jest to odosobniony przypadek i wina w 99% leży po stronie odkręcającej się śrubce która dokręca lufę i tutaj masz rozwiązanie :>

shooter3

Re: Zdjęcia karabinków Air Benchrest

Postautor: shooter3 » 2017-02-14, 18:17

Klapek, tez jestem ciekawy jak grupuje Impact. Generalnie jest dużo problemów z tym FXem. Zarówno z lufami jak i samym systemem.

Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki

Postautor: kłapek » 2017-02-14, 19:57

Zaryzykuję stwierdzenie, że wiele problemów z Impactami wynika z winy użytkowników. Karabin posiada dostęp do wielu regulacji i podzespołów, które u większości producentów są dostępne z poziomu serwisowego. Odpowiedzi na pytanie, czy to wszystko jest potrzebne przeciętnemu użytkownikowi, będą prawdopodobnie tak różne jak opinie o karabinku.
Ja nie wyobrażam sobie żeby ktoś kupił Impacta na pierwsze swoje PCP, a przypuszczam, że wiele karabinów trafia właśnie w takie ręce.
Jeżeli o mnie chodzi, to nie miałem zbytnio czasu na poważniejsze testy. Wystrzeliłem może paczkę śrutu. Jest olbrzymi potencjał, ale pojawiły się małe problemy którymi na chwilę obecną nie mogę się zająć. Karabin jest zbyt krótki do wsadzenia go w resty. Nie mam dobrego montażu ze skosem i przy energii 16J brakuje regulacji na 50m. Kolejna sprawa, to lufa Smooth Twist zaczyna pokazywać pazur przy wyższych energiach. Pojawia się dylemat typu rejestrować i strzelnica czy męczyć się do 17J.
Aaa może nie ma co się dręczyć pierdołami tylko spakować klamoty w niedzielę rano i cieszyć się z tego, co uda się wystrzelać ;laughing:
Ostatnio zmieniony 2017-02-14, 20:04 przez kłapek, łącznie zmieniany 1 raz.

shooter3

Postautor: shooter3 » 2017-02-14, 21:00

Zgadzam się, Impact jest skomplikowany i to bardzo. Co to problemów z kontrolą jakości to można o nich przeczytać tutaj:

https://m.facebook.com/149836288363812/ ... 93/?type=3

Dealer się wycofał bo nie był w stanie ogarniać reklamacji.

Tutaj filmik podsumowujący problemy z lufami Smooth Twist w Impact i Wildcat:
https://www.youtube.com/watch?v=bUlIQ-jyfZc
Chyba lepsze lufy zdarzają się w chinkach - szczególnie ta lufa Impacta to jakaś groteska.

Dalej o problemach z lufami:
http://www.airgunnation.com/topic/quest ... -problems/

Kolejny problem (dotyczy tylko .30):
https://www.youtube.com/watch?v=n8lwfVPjj1k
Podobno już zażegnany.

Co to jest kontrola jakości wg FX'a?
Ostatnio zmieniony 2017-02-14, 21:03 przez shooter3, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki

Postautor: kłapek » 2017-02-14, 21:40

Temat nie o Impactcie i napiszę tylko, że w niedzielę mam w planie strzelić kategorię KBKS 50m i mimo, że nie mam czasu na przygotowania, to nie zamierzam być ostatni ;laughing: Sprzedawać również nie planuję, bo mam przeczucie, że moja lufa jest odrobinę lepsza niż te Twoich filmikach :wink:

Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki

Postautor: kłapek » 2017-02-14, 22:05

Dodam jeszcze, że wolę ten filmik :-D https://www.youtube.com/watch?v=TNONcrNmWDE

shooter3

Postautor: shooter3 » 2017-02-15, 01:09

Pewnie, zawsze może zdarzyć się przyzwoita lufa. Co do egzemplarza Teda to jestem ciekawy ile luf zostało odrzuconych przez FX zanim karabinek został do niego wysłany. Nie ma się co oszukiwać - Ted mając prawie 400k subskrybentów może dostawać sprzęt selekcjonowany a przynajmniej solidnie sprawdzony - na jego recenzje należy patrzeć z przymrużeniem oka, podobnie na inne komercyjne. Najwięcej można się dowiedzieć z recenzji szarych użytkowników, którzy po wydaniu śmiesznej kwoty domagają się jakości. Co oni w ogóle chcą?!
Ostatnio zmieniony 2017-02-15, 01:10 przez shooter3, łącznie zmieniany 1 raz.

kivlow
Kontaktowanie:

Postautor: kivlow » 2017-02-16, 08:06

Katastrofy nie ma ja w swoim impakcie na 52m wczoraj zrobiłem skupienie grosza na 8strzałów i skończyło mi się powietrze regulowane (spadło poniżej ustawień rega) a zanim uzupełniłem było już ciemno :/

Mikun

Postautor: Mikun » 2017-02-16, 10:26

kivlow pisze:Katastrofy nie ma ja w swoim impakcie na 52m wczoraj zrobiłem skupienie grosza na 8strzałów i skończyło mi się powietrze regulowane (spadło poniżej ustawień rega) a zanim u/zupełniłem było już ciemno :/

Jaka prędkość i jaki śrut?
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar

Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki

Postautor: kłapek » 2017-02-21, 11:12

Dla mnie Impact ma wszystkie wady jakich byłem świadom przed zakupem:
1. Jest krótki i nigdy nie lubiłem takich karabinów, ale w pełni świadomie padło na niego.
2. Szyna do montażu lunety powinna mieć mikroskos, ale jest dostępny przecież dobry regulowany montaż FXa, który pewnie kupię. Jedynie muszę zdecydować się na jakąś docelową lunetę, bo problemem jest rozmiar tubusa.
3. Spust nie jest matchowy, ale o tym również wiedziałem i mogę spokojnie napisać, że jest lepszy niż się spodziewałem.
4. Wkładki jednostrzałowej na razie brak i magazynki kosztują kosmiczne pieniądze, ale to również było wiadomo.

Jeżeli chodzi o wykonanie, to naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Nie wiem jak wnętrzności, ale na chwilę obecną nie mam powodu żeby przypuszczać, że jest inaczej. Rozbierania również nie planuję, bo i po co? Lufa jest bardzo ładnie wykonana i z tego względu, że da się ją zdemontować w 15 sekund, to pozwoliłem sobie na dokładne oględziny z latarką.

Karabin przy wyższych energiach jest niesamowicie celny. Nie są to na chwilę obecną skupienia jakie udało mi się wystrzelać ze Steyra w restach, ale na 50 można bez większego problemu i najważniejsze bez zastanawiania się nad wiatrem wsadzić cały magazynek w dziurkę o średnicy 1zł. Mając tylko 2 rodzaje śrutu i strzelając z mało stabilnych pozycji (bipod kolejny zakup) mogę napisać, że mnie to na chwilę obecną absolutnie satysfakcjonuje.

Jeżeli chodzi o tą jakość, to rzeczywiście był moment, że FX produkował w starej fabryce 7 dni w tygodniu, bo nie mogli nadążyć z zamówieniami. Taki stan rzeczy musiał odbić się na jakości. Dzisiaj FX posiada jeden z najnowocześniejszych zakładów i jedną z najlepiej wyposażonych linii produkcyjnych. Gdzieś wyczytałem, że wszystkie obrabiarki zostały kupione nowe (nie przeniesione ze starego zakładu). Jeżeli o mnie chodzi, to już dzisiaj mogę napisać, że pewnych rozwiązań Steyr i Walther mógłby się uczyć od FXa i piszę jako właściciel tych wszystkich trzech karabinów. Dla szukających teorii spiskowych dodam, że karabin kupiłem za ciężko zapracowane 'diengi' i nikt mi nawet nie za sponsorował do niego paczki śrutu :wink:

shooter3

Postautor: shooter3 » 2017-02-21, 21:56

Wrzuć może kilkanaście grup. Przykładowo poniżej zamieszczam 13 moich grup po 5 strzałów każda na dystansie 50m. Średnie skupienie wynosi 8mm CTC.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-02-21, 21:58 przez shooter3, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki

Postautor: kłapek » 2017-02-21, 22:38

To może tak -> co mi po Twoich grupach jak nie pofatygowałeś się nawet napisać z czego strzelone, przy jakiej energii i w jakich warunkach. Napisałem wyraźnie, że nie mam chwilowo czasu na poważniejsze testy Impacta. Jeżeli chcesz nam coś naprawdę udowodnić (poza tym że FXy są do bani, bo to już wiemy;), to zapraszam za miesiąc do Głogówka na zawody. Ja do tego czasu postaram się kupić jakiś bipod i ogarnąć karabin. Oś 50m, kaliber .22, limitu energii nie ma, 2x25 strzałów punktowanych i pokażesz mi kilku chłopakom jaki masz świetny sprzęt i jaki z Ciebie dobry operator:) Nic trudnego - zapraszam i rezerwuję stanowisko :-D

Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki

Postautor: kłapek » 2017-02-21, 22:58

Patrząc na załączone zdjęcie uważam, że masz wygraną w kieszeni. Nawet żaden KBKS Ci nie podskoczy - piszę poważnie.

kivlow
Kontaktowanie:

Postautor: kivlow » 2017-02-22, 12:47

kłapek - postrzelaj różnymi śrutami bo mi w moim .25 o dziwo nie lata w ogóle jsb king.25 za to już king heavy .25 jest naprawdę celny :> oczywiście mówię o impakcie :> grającym pełną piersią.
p.s. gratulację rewelacyjny karabinek ja za każdym razem jak go wyciągam z walizki to mam uśmiech od ucha do ucha - co do bipodu to mam klona atlasa z dx.com i za tą cenę 150zł jest git.
Ostatnio zmieniony 2017-02-22, 12:48 przez kivlow, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „FAC”