FX Impact - poprawki po fabryce.

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX Impact - poprawki po fabryce.

Post autor: witboj »

Najlepiej to namówić Ironvelocity - on ma bzika na punkcie FX-ów
kivlow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 23:38
Tematy: 5
Lokalizacja: San Escobar
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: FX Impact - poprawki po fabryce.

Post autor: kivlow »

Adaś - problemy ze zmieniającym się poi na AGN :>
http://www.airgunnation.com/topic/fx-impact-quick-mod/
widać z tego wątku że nie jest to odosobniony przypadek i wina w 99% leży po stronie odkręcającej się śrubce która dokręca lufę i tutaj masz rozwiązanie :>
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Zdjęcia karabinków Air Benchrest

Post autor: kłapek »

Zaryzykuję stwierdzenie, że wiele problemów z Impactami wynika z winy użytkowników. Karabin posiada dostęp do wielu regulacji i podzespołów, które u większości producentów są dostępne z poziomu serwisowego. Odpowiedzi na pytanie, czy to wszystko jest potrzebne przeciętnemu użytkownikowi, będą prawdopodobnie tak różne jak opinie o karabinku.
Ja nie wyobrażam sobie żeby ktoś kupił Impacta na pierwsze swoje PCP, a przypuszczam, że wiele karabinów trafia właśnie w takie ręce.
Jeżeli o mnie chodzi, to nie miałem zbytnio czasu na poważniejsze testy. Wystrzeliłem może paczkę śrutu. Jest olbrzymi potencjał, ale pojawiły się małe problemy którymi na chwilę obecną nie mogę się zająć. Karabin jest zbyt krótki do wsadzenia go w resty. Nie mam dobrego montażu ze skosem i przy energii 16J brakuje regulacji na 50m. Kolejna sprawa, to lufa Smooth Twist zaczyna pokazywać pazur przy wyższych energiach. Pojawia się dylemat typu rejestrować i strzelnica czy męczyć się do 17J.
Aaa może nie ma co się dręczyć pierdołami tylko spakować klamoty w niedzielę rano i cieszyć się z tego, co uda się wystrzelać ;laughing:
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2017, 20:04 przez kłapek, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Zdjęcia karabinków Air Benchrest

Post autor: kłapek »

Temat nie o Impactcie i napiszę tylko, że w niedzielę mam w planie strzelić kategorię KBKS 50m i mimo, że nie mam czasu na przygotowania, to nie zamierzam być ostatni ;laughing: Sprzedawać również nie planuję, bo mam przeczucie, że moja lufa jest odrobinę lepsza niż te Twoich filmikach :wink:
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Zdjęcia karabinków Air Benchrest

Post autor: kłapek »

Dodam jeszcze, że wolę ten filmik :-D
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
kivlow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 23:38
Tematy: 5
Lokalizacja: San Escobar
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: FX Impact - poprawki po fabryce.

Post autor: kivlow »

Katastrofy nie ma ja w swoim impakcie na 52m wczoraj zrobiłem skupienie grosza na 8strzałów i skończyło mi się powietrze regulowane (spadło poniżej ustawień rega) a zanim uzupełniłem było już ciemno :/
Mikun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX Impact - poprawki po fabryce.

Post autor: Mikun »

kivlow pisze:Katastrofy nie ma ja w swoim impakcie na 52m wczoraj zrobiłem skupienie grosza na 8strzałów i skończyło mi się powietrze regulowane (spadło poniżej ustawień rega) a zanim u/zupełniłem było już ciemno :/
Jaka prędkość i jaki śrut?
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: FX Impact - poprawki po fabryce.

Post autor: kłapek »

Dla mnie Impact ma wszystkie wady jakich byłem świadom przed zakupem:
1. Jest krótki i nigdy nie lubiłem takich karabinów, ale w pełni świadomie padło na niego.
2. Szyna do montażu lunety powinna mieć mikroskos, ale jest dostępny przecież dobry regulowany montaż FXa, który pewnie kupię. Jedynie muszę zdecydować się na jakąś docelową lunetę, bo problemem jest rozmiar tubusa.
3. Spust nie jest matchowy, ale o tym również wiedziałem i mogę spokojnie napisać, że jest lepszy niż się spodziewałem.
4. Wkładki jednostrzałowej na razie brak i magazynki kosztują kosmiczne pieniądze, ale to również było wiadomo.

Jeżeli chodzi o wykonanie, to naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Nie wiem jak wnętrzności, ale na chwilę obecną nie mam powodu żeby przypuszczać, że jest inaczej. Rozbierania również nie planuję, bo i po co? Lufa jest bardzo ładnie wykonana i z tego względu, że da się ją zdemontować w 15 sekund, to pozwoliłem sobie na dokładne oględziny z latarką.

Karabin przy wyższych energiach jest niesamowicie celny. Nie są to na chwilę obecną skupienia jakie udało mi się wystrzelać ze Steyra w restach, ale na 50 można bez większego problemu i najważniejsze bez zastanawiania się nad wiatrem wsadzić cały magazynek w dziurkę o średnicy 1zł. Mając tylko 2 rodzaje śrutu i strzelając z mało stabilnych pozycji (bipod kolejny zakup) mogę napisać, że mnie to na chwilę obecną absolutnie satysfakcjonuje.

Jeżeli chodzi o tą jakość, to rzeczywiście był moment, że FX produkował w starej fabryce 7 dni w tygodniu, bo nie mogli nadążyć z zamówieniami. Taki stan rzeczy musiał odbić się na jakości. Dzisiaj FX posiada jeden z najnowocześniejszych zakładów i jedną z najlepiej wyposażonych linii produkcyjnych. Gdzieś wyczytałem, że wszystkie obrabiarki zostały kupione nowe (nie przeniesione ze starego zakładu). Jeżeli o mnie chodzi, to już dzisiaj mogę napisać, że pewnych rozwiązań Steyr i Walther mógłby się uczyć od FXa i piszę jako właściciel tych wszystkich trzech karabinów. Dla szukających teorii spiskowych dodam, że karabin kupiłem za ciężko zapracowane 'diengi' i nikt mi nawet nie za sponsorował do niego paczki śrutu :wink:
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: FX Impact - poprawki po fabryce.

Post autor: kłapek »

To może tak -> co mi po Twoich grupach jak nie pofatygowałeś się nawet napisać z czego strzelone, przy jakiej energii i w jakich warunkach. Napisałem wyraźnie, że nie mam chwilowo czasu na poważniejsze testy Impacta. Jeżeli chcesz nam coś naprawdę udowodnić (poza tym że FXy są do bani, bo to już wiemy;), to zapraszam za miesiąc do Głogówka na zawody. Ja do tego czasu postaram się kupić jakiś bipod i ogarnąć karabin. Oś 50m, kaliber .22, limitu energii nie ma, 2x25 strzałów punktowanych i pokażesz mi kilku chłopakom jaki masz świetny sprzęt i jaki z Ciebie dobry operator:) Nic trudnego - zapraszam i rezerwuję stanowisko :-D
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: FX Impact - poprawki po fabryce.

Post autor: kłapek »

Patrząc na załączone zdjęcie uważam, że masz wygraną w kieszeni. Nawet żaden KBKS Ci nie podskoczy - piszę poważnie.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
kivlow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 23:38
Tematy: 5
Lokalizacja: San Escobar
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: FX Impact - poprawki po fabryce.

Post autor: kivlow »

kłapek - postrzelaj różnymi śrutami bo mi w moim .25 o dziwo nie lata w ogóle jsb king.25 za to już king heavy .25 jest naprawdę celny :> oczywiście mówię o impakcie :> grającym pełną piersią.
p.s. gratulację rewelacyjny karabinek ja za każdym razem jak go wyciągam z walizki to mam uśmiech od ucha do ucha - co do bipodu to mam klona atlasa z dx.com i za tą cenę 150zł jest git.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2017, 12:48 przez kivlow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: FX Impact - poprawki po fabryce.

Post autor: kłapek »

@shooter3
Szkoda.

@kivlow
Wiem, że śrut może być kluczowy. Kupiłem 2 paczki Exacta Jumbo. Jeden odrobinę lepszy, drugi jakby gorszy. Dokupiłem kolejne 2 paczki niby tego lepszego i na tym koniec. Nawet tych dokupionych jeszcze nie otworzyłem. Dlatego jest za wcześnie żeby dyskutować o możliwościach karabinu.

W niedzielę strzeliłem kategorię KBKS 50m, ale bez bipodu tak krótkim karabinem na kiwającym się worku nie było mowy o precyzyjnym strzelaniu. Bardziej było to wrzucanie strzałów. Nie wyszło dobrze, ale większej tragedii również nie było :-D http://bractwoglogowek.pl/2017/02/20/air-benchrest-2/

Tego chińskiego Atlasa miałem i sprzedałem. Zgadzam się, że za tą cenę Ok, ale... mam dwa Harrisy i bardzo je lubię. Chciałbym coś o podobnej jakości i sztywności, bo niestety Harris absolutnie nie pasuje do tego karabinu. Wyboru wielkiego nie ma i coś sensownego z odchylanymi nóżkami do przodu z możliwością zablokowania pod kątem 45st cena kosmos :roll:
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
kivlow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 23:38
Tematy: 5
Lokalizacja: San Escobar
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: FX Impact - poprawki po fabryce.

Post autor: kivlow »

kłapek - mój impact z dobranym śrutem i odpowiednią Vo:
50m strzelnica kryta - bipod klon atlasa i tyle :> - lupka doc 3-9x40 jeszcze nie przefokusowana więc problemy z ostrością na tym dystansie przy x9

8 pestek w celu
Obrazek

16 w celu
Obrazek
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: FX Impact - poprawki po fabryce.

Post autor: tommylee »

Ładne skupienia.
Jak znajdziesz chwilkę strzel po jednym strzale w to na 50m.
Jestem ciekawy jak Ci wyjdzie. Zawsze to będzie dodatkowe źródło weryfikacji naszych tarcz z zawodów. :-D
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
kivlow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 23:38
Tematy: 5
Lokalizacja: San Escobar
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: FX Impact - poprawki po fabryce.

Post autor: kivlow »

Powinno być dobrze bo zmieniam doc-a na mtc viper pro tak więc będzie o wiele wiele wiele więcej widać :]
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”