Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: Outside »

Art. 263 kk. odnosi się do broni palnej a nie broni pneumatycznej a paragraf który podałem tak jak napisałem można naciągnąć ale nie odnosi się bezpośrednio do wiatrówek które bronią nie są.

Ja wiem że żyjemy w dziwnym kraju ale gdyby było tak jak pisze towarzysz M to 80% użytkowników chociaż raz w życiu złamała prawo bo przekroczyło limit często nawet o tym nie wiedząc. Ile razy sam osobiście ustawiając wiatrówkę i strzelając przez chrono miałem energię ponad 17J, i co w takim wypadku? Zadzwonić na policję i przyznać się do popełnienia przestępstwa czy zmniejszyć energię i nikomu nic nie mówić?
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: jurek40b »

Kolego, jak sie nic nie dzieje, to spoko. Ale jak coś sie stanie, to jest problem.A tym bardziej, ze w AT-ku, po załozeniu tej iglicy, to nie jest 17,003 J, tylko w 5,5mm, porządne 40-50J. A wtedy o problem nie trudno.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
pikusg
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 12 października 2015, 16:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: pikusg »

moim zdaniem każda wiatrówka może zrobić krzywdę jak ktoś ma pusty łeb, wiec powinno sie rejestrować taki sprzęt z automatu przy zakupie podajesz wszystkie dane które trafiają na policje a nie jekies bzdurne badania i psychotesty to wyciaganie pieniedzy.mało było przypadków gdzie było pozwolenie i były trupy.
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: jakiii »

pikusg pisze:moim zdaniem każda wiatrówka może zrobić krzywdę jak ktoś ma pusty łeb, wiec powinno sie rejestrować taki sprzęt z automatu przy zakupie podajesz wszystkie dane które trafiają na policje ...
Powinno się także rejestrować przy zakupie: noży, widelców, .... i posiadaniu "pustego łba".

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: jurek40b »

Jakii 100% racji :piwo:
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: ben_sage »

jakiii pisze:
pikusg pisze:moim zdaniem każda wiatrówka może zrobić krzywdę jak ktoś ma pusty łeb, wiec powinno sie rejestrować taki sprzęt z automatu przy zakupie podajesz wszystkie dane które trafiają na policje ...
Powinno się także rejestrować przy zakupie: noży, widelców, .... i posiadaniu "pustego łba".

Pozdro.
Nie dopisałeś jeszcze Kreta do rur też jest niebezpieczny :one:

Policja bardzo chętnie by spisała dane wtedy lepiej nas inwigilowała i jak coś by się stało to ze wszystkich zawsze nas wybiorą tak to działa.Żadne wiatrówki nie powinny wymagać niczego więcej niż pieniędzy w sklepie.Porządny człowiek nie powinien ponosić przed idiotów konsekwencji bo to nie jego wina.
Awatar użytkownika
towarzysz eM
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 831
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 18:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: RIP

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: towarzysz eM »

My Ciebie również staramy się zrozumieć.
Jest to utrudnione o tyle, że nie używasz klawiszy funkcyjnych na klawiaturze. Ciężko się czyta te Twoje wypociny, więc w słusznym celu zacznij pisać poprawnie.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić
______________________________________________
SMS "HETMAN"
W_Pawel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 20 września 2014, 20:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: W_Pawel »

Tak trochę OT.
Proponowałem kiedyś wprowadzenie grupy przejściowej np. 17-25 Jouli, niech nawet będzie 17-18J, żeby nie było sytuacji, że z powodu np. głupiego 17,1J stawało się przestępcą!
Trzeba by uderzyć do ROMBU, żeby uwzględniło zmiany w zapisach o UOBiA w temacie wiatrówek.
No chyba, że jestem osamotniony w tej kwestii, więc nie będę napierał.
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: Outside »

Mamy w Polsce ciekawą sytuację, broń czarnoprochową o energii 1000J można posiadać bez żadnych rejestracji, natomiast pykadełko o energii 18 J trzeba zarejestrować, przejść badania na głowę i w każdej chwili mogą nam ją wyrejestrować według własnego widzimisię. Wiatrówki też powinny być dostępne bez żadnej papierologii i bez żadnego limitu. Państwo uważa nas za idiotów którzy, gdyby dostali broń, to by się pozabijali. Zresztą coraz częściej odnoszę wrażenie że my sami uważamy się za idiotów którzy nie powinni dostać broni do ręki.


Temat zszedł na manowce, można by go było wydzielić lub wyrzucić.
Ostatnio zmieniony 18 października 2015, 18:58 przez Outside, łącznie zmieniany 1 raz.
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: jakiii »

Outside pisze:... Państwo uważa nas za idiotów którzy, gdyby dostali broń, to by się pozabijali. Zresztą coraz częściej odnoszę wrażenie że my sami uważamy się za idiotów którzy nie powinni dostać broni do ręki. ...
Nie uważa, kalkuluje bardzo trzeźwo.
"W tym szaleństwie jest metoda" - historia ludzkości nie zna innego sposobu eliminacji głupoty, dlatego głupota jest tak plenna (samoobrona :-D ), stąd też poparcie "państwa" dla zakazu który hamuje proces samodoskonalenia owi.. obywateli ;laughing: .

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
jaco123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:14
Tematy: 7
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: jaco123 »

Chcę podpiąć się do TEMATU a tu widzę dużo prawnych oczywistych wypocin,też myślę o zakupie AT44 ale bez sfaczeń i chcę się dowiedzieć co tam trza poprawić.
Czy hatsanowskie lufy są celne,czy lepiej brać z Waltherowską? wogóle które AT brać? czym się różnią? dodam że zaczynam przygodę z pcp,i mało jeszcze wiem.
na razie rozbrojony
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: jakiii »

 ! Message z: Administracji
2. Na Forum niedopuszczalne jest:

j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
"Trza" tu prawie wszystko poprawić. :P
Jeśli zaś chodzi o AT44 to najlepiej jest "podpiąć się" czytając któryś z wielokrotnie wałkowanych tematów o AT.

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
jaco123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:14
Tematy: 7
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: jaco123 »

Myślę że podpiołem się do odpowiedniego tematu patrząc na tytuł,ty zaś go tylko zaśmiecasz pisząc nie na temat.
na razie rozbrojony
Awatar użytkownika
memonic1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 72
Rejestracja: 03 lutego 2013, 22:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: memonic1 »

Gdy byłem szczęśliwym posiadaczem FACa załatwiłem sprawę w następujący sposób zawiozłem sprzęt do rusznikarza, wymieniliśmy iglicę, majster zrobił pomiar i wystawił zaświadczenie że wiatrówka stała się bronią pneumatyczną i z tym kwitem zarejestrowałem FACka, wyrejestrowanie analogicznie zaświadczenie od rusznikarza, wniosek o zdjęcie z ewidencji i zachowanie karty rejestracyjnej w odpowiedzi pismo informujące o wykreśleniu karabinka z ewidencji.
XDM 9 5.25 5.56 mm Mossberg MVP Varmint CZ455 Thumbhole Grey Tikka t3x tac a1
Awatar użytkownika
Bajlamos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 26 stycznia 2009, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Żywiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nowy AT 44 CO POPRAWIĆ ?

Post autor: Bajlamos »

W związku z iglicą i sprężyną: czy może ktoś zmierzyć i podać wymiary sprężyny iglicy w at 4.5mm? :?:
Wyleciała mi gdzieś i nie chce dawać byle jakiej innej, bo mógłbym karabinek za bardzo "poprawić" :-/
AT-44W-01 4.5mm, Sharp Innova 1210 4.5mm + Leapers 3-9x40 5th gen
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”