HW 100 T PCP FAC (41J) drewno kal.5,5mm

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

MarekNS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 01 października 2012, 13:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

HW 100 T PCP FAC (41J) drewno kal.5,5mm

Post autor: MarekNS »

Witam
Mam pytanie do co do wiatrówki HW 100 T PCP FAC (41J) drewno kal.5,5mm czy
Karabin wiatrówka FX ROYALE 400 PCP FAC (48J) drewno, kal. 5,5mm. Nie wiem który wybrać proszę o pomoc może ktoś miał do czynienia z tymi karabinkami?
HW50s 4,5mm
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Strzelałem z tego HW100 a z FX-a w wersji 600 i kalibrze 6,35. Normalnie , kiedy chodzi o FAC stawiałbym na FX-a mimo braku regulatora. Ale odkąd montują lufy ST to odpuszczam tą firmę. Z 16J Steyra na 70m wystrzelałem lepsze skupienie niz z FX-a przy 60J. Co tu można dodać?



FX ok ale od razu kupuj drugą lufę.
Awatar użytkownika
djnetic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Ełk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: djnetic »

Koledzy nie chcem zakladac nowego watku wiec pytam tu:
Czy ktos wie jak np odbywa sie zakup karabinka np z USA ?
Kalibrgun 5,5 standard WB + Leapers 5TH GEN™ 6-24x50AO, Hammerli 900 4,5 Gasstrut + Hammerli 6x42 Pedersoli SLUG 12 Ga
Awatar użytkownika
ironvelocity
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 17 czerwca 2013, 05:40
Tematy: 1
Lokalizacja: /dev/null
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ironvelocity »

Obrazek
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

witboj pisze:Strzelałem z tego HW100 a z FX-a w wersji 600 i kalibrze 6,35. Normalnie , kiedy chodzi o FAC stawiałbym na FX-a mimo braku regulatora. Ale odkąd montują lufy ST to odpuszczam tą firmę. Z 16J Steyra na 70m wystrzelałem lepsze skupienie niz z FX-a przy 60J. Co tu można dodać?



FX ok ale od razu kupuj drugą lufę.
Kolego :)

Widziałem co potrafi Bobcat 0.30 z SM.. Lupka IOR bodajże - pierwsze podejście - 100m - lepsze skupienie wystrzelałem niż właściciel. Trafia tam gdzie się mierzy.
Fakt faktem, Bobcat ma reg a kolega jeszcze do tego ma zew. reg.

Co nie zmienia faktu, że na 100m wystrzelałem skupienie 50groszówki / złotówki kalibrem 7.62mm.

Bajka karabinek - robią niesamowicie dobre karabinki - też się zastanawiałem nad SM czy AA S510 ale padło na ślicznotkę :)

AAA... i jest niesamowicie cichy. Założony tłumik - słychać tylko śśśśśśwwwww.... pyk :-D
Tak cichej wiatróweczki nie widziałem w takiej energii.

Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Nie mam pojęcia. ST w FXach to bajka. Nie pisze bo tak gdzieś piszą, tylko widziałem - strzelałem. Miód. A Bobcat w cal. 0.30 .... Lufa z zintegrowanym tłumikiem + zewnętrzny HW - tylko słychać świst śrutu i biiiiiiing - dycha. Przy ponad 100J ... Dla mnie karabinek prawie idealny. Tylko tak podnieść Vo do 400m/s :621: :D i strzelanie na 200m :D
Jakiś odchył mam do Big Bore chyba.... :)

Wiem shooter 8-) Jestem na bieżąco ;) piona

Pozdrawiam,
Michał
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2014, 12:04 przez ahael, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

ahael pisze:Nie mam pojęcia. ST w FXach to bajka. Nie pisze bo tak gdzieś piszą, tylko widziałem - strzelałem.
Ja tez strzelałem z 3 sztuk - 1 x 6,35, 2 x 4,5mm. Dla mnie ta lufa badziew. Być może miałem pecha - Ok ale z całą pewnością twierdze tak w oparciu o wiedzę empiryczną a nie w oparciu o to, co słyszałem czy czytałem.

A to, że jestem fanem FX-ów można na tym forum wyczytać więc ciężko mi zarzucić stronniczość.
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Nie wiem, może mi się trafił akurat egzemplarz mega super - ale ogólnie lufa SM zrobiła na mnie wrażenie. Sam karabinek zrobił. Ja nie jestem fanem ŻADNEJ marki, mam chinckom BMK40 po Waldku, AAS510... wcześniej HW i Hatsany, Slavie , Umarexy i inne ... Dla mnie sprzęt ma być celny.

A ten Bobcat z SM był i byłem zaskoczony - poważnie. Pyk - dycha ( 100m ) , pyk - dycha , pyk - nie widać przestrzeliny bo w te same wpadały ... Ogólnie gość miał fajnie dobrane komponenty - lupa / karabinek - fajne zgranie.

Witboj - nie był to żaden "najazd" - też nie jestem fanem tego czy tamtego... Pisze co myślę i opieram się na faktach

Teraz trochę właściciel Bobcata spartolił sprawę, bo dorabiał sobie koronkę lufy ... CZYŚCIŁ lufę i włożył stalowy pręt do lufy... Celność pogorszona, teraz to już nie jest ten Bobcat co wcześniej.

A muwiom , rze Polacy to partacy.... :roll: i weź wytłumacz , że lufy się nie czyści. W wiatróweczkach. A jak już, to przecierakami filcowymi...
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2014, 09:06 przez ahael, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Beorn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 11:04
Tematy: 0
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Beorn »

Z czyszczeniem jak z wódką trzeba pić z głową a nie z kiełbasą :)
auto i semi-auto fan
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8517
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: duber »

ahael pisze: nie widać przestrzeliny bo w te same wpadały ..
ahael pisze: bo dorabiał sobie koronkę lufy
W jakim celu?
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Duber - poprawy celności ... zaorał tym drutem i koronę też uszkodził a że ma maszyny CNC w domu, wszystkie ( ! ) sobie koronke dorobił. Ale tym samym spartolił sobie Bobcata...

W ogóle gdzie on ten drut wsadzał... :( Tak spartolić dobrą wiatrówkę.

A wsadzał drut, bo coś przy czyszczeniu karabinka mu zostało w lufie między transfer portem ( dolot ) bodajże, nie pamiętam dokładnie , nie chce skłamać.
Awatar użytkownika
Barry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 28 lutego 2013, 08:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Barry »

Witam
Przepraszam że trochę odbiegam od tematu FAC ale nawiązując do lufy ST montowanej
w FX-ach to można, przyznam że nie znalazłem nigdzie porównania wyników na tarczy
np. Typhoona z tradycyjna lufa w starciu z wersją wyposażoną w lufę ST.
Raz nawet zapytałem kolegi Witboja (ukłony za chęć odpowiedzi... zawsze) o wrażenia
ale z tego co pamiętam to też tarczkami nie Mogłeś mi służyć. Wspominałeś tylko o kolegach,
którzy robią przeszczep od HW100.
Tym tekstem zachęciłeś mnie do kombinowania z lufą co zamierzam uczynić w powiązaniu
z grubszymi przeróbkami.
Jednak jako posiadacz Typhoona z lufą ST mogę służyć czasem (kwestia dogadania) i sprzętem. Można by przeprowadzić uczciwy test i wykazać wyższość jednego rozwiązania
nad drugim.
Rozumiem że pozostaje jeszcze kwestia jakiś wstępnych zabiegów regulacyjnych, gdyż mój to niestety 2-letni golas prosto z pudełka. Zapewne porównywanie czyjegoś "pieszczocha" dopracowanego ze sprzętem prosto z pudełka nie ma sensu.
Nie mniej jednak jeżeli ktoś ma ochotę i czas oraz warunki ja mogę spróbować się dostosować.
Awatar użytkownika
Barry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 28 lutego 2013, 08:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Barry »

Fakt, jest dzięki.
Trochę za bardzo przyzwyczaiłem się do wyszukiwania grafiką.
Zapominając o materiale filmowym.
Jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Mój Typhoon już u Jarka więc w porównaniu nie pomogę ale z drugiej strony ja go nie potrzebuje. Trafił do mnie nowy Typhoon ze st. Właściciel wysłał go ze względu na brak celność. Po standardowym sprawdzeniu bebechów wyszło, że powodem jest lufa. W celu upewnić ni założyłem moją lw i problemy jak ręką odjąć. Tak od razu nie spisał em sm na straty. Poprawiłem kanał do lotów do lufy, mocowanie tulei, mocowanie lufy w bloku i ... nadal skupienie 2 gorsze niż z lw. Jak chcecie oglądać filmiki na yt to proszę bardzo. Ja nie muszę.
Piaskun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Piaskun »

A powracając do tematu - posiada ktoś HW FAC 5,5 i może podzielić się spostrzeżeniami?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”