HW 100 T PCP FAC (41J) drewno kal.5,5mm

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Zainteresowanie takim karabinkiem nie jest duże, bo jak już ktoś decyduje się na FAC to przeważnie chce mieć 100J albo więcej ;-) Tymczasem w HW100 wielokrotnie wychodzi, że jeszcze obniżyć prędkość trzeba, żeby było bardzo celnie. Najlepiej widać to z filmów Teda na youtubie.



Różnice w konstrukcji dotyczą przede wszystkim bloku (przedniej części regulatora). Dla mnie fajny karabin ale jak ktoś chce szmocy to bym poszukał innego.
Piaskun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Piaskun »

Właśnie widziałem ten filmik i chciałem podpytać o doświadczenia. Zauważ tylko, że Ted testuje wersję 4,5 mm i zacząłem się zastanawiać, czy jego wnioski można łatwo odnosić do wersji 5,5. Cięższy pocisk, zapewne bardziej stabilny, gdzieś wyczytałem że optymalny do sprzętu 17-50J.

Co o tym sądzisz?

Jesli mowa o innych FAC i ich celności - Ted przykładowo bardzo chwali FX Bobcata w wersji 6,35 mm bodajże. Kilka postów wyżej zauważyłem podobną opinię. Jak rozumiem wracamy wtedy do dyskusji o lufie.

Może mamy jakiś właścicieli tego cuda na forum?

A może macie własne propozycje? Generalnie szukam karabinka dość mocnego, bez przesady z kalibrem a więc góra 6,35 mm ale najważniejsze - celnego jak diabli :)
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Właścicielem "cuda" jest Ironvelocty, który lufę chwali. Tak bardzo, że na zawody jeździ z LW ;-)

Oczywiście w 4,5 efekt będzie mocniej zauważalny, tym bardziej, że 5,5 ma inny rodzaj gwintu
Piaskun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Piaskun »

Mocniej zauważalny czyli generalnie HW100 w wersji FAC to nieporozumienie? Szkoda, trochę liczyłem że zostanę przy tym producencie.

Z tego co widzę z Bobcatem też może być różnie, a jak z Bobcatem to pewnie większość FX ma ten sam problem? Więc jak żyć?
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Nie kolego. HW100 to bardzo dobry karabinek w wersji FAC.

Miałem okazję strzelać, właśnie w wersji FAC - 0.22 bodajże
Fajny, CELNY, karabinek. Moim zdaniem, spust miał nieco za twardy, ogólnie , jakbym miał porównać z moją AA - jest to "twardy" karabinek. Wszystko chodzi z oporem, ale precyzyjnie.
Znowu AA to inna bajka. Miękki spust, " delikatny " ( w porównaniu do HW ) SL.

Powiedziałbym , że HW to " Bestia " ( choć podobne energetycznie ) a AA to " Piękna ".

Strzelałem też z Bobcata 0.303 ( 7,62mm ) bajka. Słychać tylko świst i uderzenie w cel.

aaa... ten kto twierdzi, że lufa SM to porażka, niech wpadnie postrzelać na osi 100m z tego potworka. Dosłownie bije tam gdzie się celuje.

Po prostu przyłóż się do tych karabinków, postrzelaj i zdecyduj z którego Ci się najlepiej strzela.

Pozdrawiam,
Michał
Piaskun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Piaskun »

Jak rozumiem, Twoim zdaniem wszystkie wskazane przez Ciebie karabinki są równie celne i powinienem wybrać ten który mi po prostu pasuje? Innymi słowy możliwe jest powtarzalne trafianie (zakładam idealnego strzelca i zero wiatru) w 2 czy 5 zł ze 100m za pomocą Twojego AA czy HW100 FAC?

Dopytuje bo jakos nie chce mi sie wierzyc ze Bobcat z HW i AA to jedna polka… Zeby bylo jasne - nie mam doświadczenia z Bobcatem i AA - widzialem tylko testy z YT ale one mowia same za siebie.

Mamy jeszcze jakis uzytkownikow na forum?
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Piaskun pisze:Mocniej zauważalny czyli generalnie HW100 w wersji FAC to nieporozumienie?
Nie, jak napisałem jest ok. Chodzi o pewna filozofię. FX-y to karabinki konstruowane jako FAC a limity to produkcja "przy okazji".

W przypadku HW100 jest dokładnie odwrotnie - zaprojektowano karabiny 7,5J i 16J a potem zaczęto kombinować, czy by FAC też nie zrobić, mimo braku miejsca w bloku na konkretną komorę strzałową.
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Piaskun pisze:...
Z HW - nie mam pojęcia. Strzelałem tylko na 50m i zrobiłem otwór jednym magazynkiem ( nie pamiętam średnicy, ale trochę większa niż średnica śrutu. )
Zakładam, że tak, bo chłopaki by z HW nie jeździli na zawody 100mCrew. A było kilka egzemplarzy. I całkiem dobrze się sprawowały.

W moim temacie mam tarczę wystrzelaną z mojego AA właśnie, cal. 0.22 - ok 49J - skupienie 1,5 x 2cm jak się nie mylę. I tak - idzie lepiej. Strzelnica otwarta - z boku tylko ściany , do 25m kryta.

Powtarzalnie trafiałem w spinera na 100tnym metrze - średnica 3 x 3 cm ( ? ) bez żadnego problemu. Tu mówię o AA. Bez jakiegoś przymierzania , skupiania się itp. Przeładowanie, strzał - diiiinngg ;) I tak cały magazynek.

Bobcat - naprawdę fajna wiatrówka. Podoba mi się jako całokształt. Dopracowana konkretnie. W cal. 0.303 - to prawdziwy potwór. A słychać tylko świst i "ding" + ogromny gabarytowo, a wydawać by się mogło , że bull powinien być mniejszy - nic bardziej mylnego ;) POTWÓR

Czy ja postawiłem ich na jednej półce ? Stwierdzam fakty. Miałem okazję postrzelać z każdej z nich. KAŻDA trafia tam gdzie celujesz - jeśli - wiadomo - praktykujesz i ćwiczysz strzelanie.

EDIT :

http://www.100metercrew.nl/100metercrew ... x.php/2015

wyniki z ostatnich zawodów 100mCrew - I HW jest , i AA i Bobcat... ;) W dużej mierze, to co sobie ustrzelisz, zależy od Ciebie ( strzelca )

Pozdrawiam,
Michał
Piaskun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Piaskun »

Dzięki - od jakiegoś czasu choruję na FAC :)

Chętnie bym zobaczył jak się sprawuje HW100 5,5 FAC - koniecznie długa lufa.

Przeglądałem mnóstwo stron, wygląda na to że zdania są mocno podzielone do do HW 100 w wersji FAC... Widziałem oczywiście tabele ale pytanie z czego tak naprawdę oni strzelają? Może to jakieś hybrydy, przerabiane, tuningowane i nie wiadomo co jeszcze...

A teraz będzie OT:

No więc zastanawiam się nad niekwestionowanymi dominatorami większości zawodów benchrest - Bobcat 6,35 mm czy Boss 7,62?

(Tak, wiem że w tabeli powyżej BSA Lonestar to czołówka tylko skąd ja go wezmę?? Będę wdzięczny za namiar)

Oba to potwory. Czytałem wiele opinii, że 7,62 to kaliber na polowanie a nie do tarczy. Tak samo lub nawet bardziej celny na 100 m rzekomo jest 6,35... Nawet w tabeli powyżej pięknie widać, że BSA 6,35 mm to absolutna czołówka. Inne źródła wskazują, że jednak FX Boss .30 bije wszystko na głowę. Są tez zdania, że na takie odległości tylko 7,62 bo nie reaguje aż tak na wiatr.

Proszę wszystkich, którzy mają doświadczenie w temacie o podpowiedzi/opinie.

Sam mam HW100 4,5 w limicie - na 70m na tarczy widać każdy lekki podmuch więc dalej nie próbuję. Wiem, ze niektórzy walą z tego do 100m ale to już trzeba naprawdę dobrze znać wpływ wiatru, super ocenić odległość i w ogóle poznać karabinek. Nie wybacza błędów.

Co do FX - trochę zboczyłem z tematu ale nie sądzę żebym zebrał zbyt wiele opinii i stąd nie warto tworzyć nowego. Chyba w Polsce ani w/w modele ani kalibry nie cieszą się popularnością. Jedyne info jakie znalazłem to YT i zagraniczne fora. A że mam wydać 6 albo 7 k to chciałbym poznać różne opinie :)
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2015, 17:04 przez Piaskun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Nie, nie widziałem "udziwnień" ;) HW - może minimalnie dopieszczone przez właścicieli. Tu mało kto daje swoje zabawki w ręce mistrzów takich jak Waldek, Michał ... Kupują, sprzedają... Nie podoba się ? Sprzedaje i następne zawody zalicza z dajmy na to Beaumontem Warriorem 7,62 :-D

http://www.luchtbuks.net/index.php?showtopic=94299

Trochę zdjęć z pierwszych zawodów w tym roku 100mCrew

Hmmm... Ja bym brał Bobcata , ale w 7,62. Widziałem o potrafi, strzelałem, czysta poezja. Reg w opcji "standard" dołożysz tłumik - i dosłownie przy ek 110J jest cichutka jak 16J AA S200 z założonym tłumikiem -poważnie. O wynikach - nie wspomnę. Pisałem wyżej.

Jak chcesz coś mocniejszego - celuj w beumonty , albo sinnery. Wyszedł nowy wypust - Chimera, cal. 0.75 ( ! ) a z kalibru 0.309 donosi ( celnie ) "śrut" na odległość 500m - z tego co wyczytałem. Nie widziałem ale chciałbym :D Tylko , że tam , tak samo jak w sinnerach masz ponad 100J. Beumont Warrior - od 800J wzwyż.

BSA jest naprawdę ciężko zdobyć. Nikt nie chce sprzedać, a jak się pojawi na NL forum - od razu znajduje kupca.

6,35 - też dobra opcja. Zależy do czego to potrzebujesz. Jak do tarczy - 6.35 spokojnie wystarczy.

Brałbym Bobcata 7.62 - Boss też fajny.. przymierz się i kupuj ;) , albo lonestara 6.35 ( jak by sie znalazł ). Ale to tylko moje zdanie - nie sugeruj się mną.
Piaskun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Piaskun »

Skłaniam się do Bobcata. Kaliber 6,35. Pytanie tylko czy one od zawsze były z lufą smooth twist? Może Ted chwali poprzedni model...
kominiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 339
Rejestracja: 31 grudnia 2008, 09:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kominiarz »

napisz mi co jst tak rewelacyjnego w tych lonestarach ze tak wygrywają lufa?
Piaskun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Piaskun »

Nie mam pojecia :) Zapewne nie tylko lufa, ale ze same Lonestary w czołówce to chyba też nie przypadek?
Awatar użytkownika
GC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 498
Rejestracja: 12 września 2007, 15:19
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GC »

Witam
Kolego Piaskun nie kombinuj kup HW100 i będziesz zadowolony (sprawdzony karabinek)
Piaskun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Piaskun »

Ok, wycofuje się z Bobcata. Pół dnia przeglądałem fora i czytałem o nowych lufach ST do wszystkich FX. Ja podziękuję. Kiedyś można było kupić z LW ale już pewnie takiego egzemplarza nie znajdę. Nie będę też sie bawił w surówkę bo z kalibrem 6,35 może być problem ze znalezieniem....

Skoro FX odpadły, Lonestara nie znajdę, HW100 FAC z długą poligonalną lufą też ze świeczką szukać - ktoś ma jakąś alternatywę?

Dzisiaj poczytam jeszcze o AA s510 ale jakoś nie czuję klimatu....
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”