> 1000 dżulowe wiatrówki.

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

robertx2608
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 11:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

> 1000 dżulowe wiatrówki.

Post autor: robertx2608 »

Co o tym sądzicie:
https://www.xp-airguns.com/
Jest ktoś posiadaczem w Polsce broni z tego serwisu?
Zarejestrowali by ci taką "wiatrówkę" a raczej broń jako FAC?
Jak myślicie czy dało by się jakimś cudem ją przetransportować do Polski. Wiem, że w paczce nie da rady :) bo to nielegalne. Jedyna opcja to jakoś prywatnie to przewieźć. Tylko jak przejechać z taką giwerą po krajach uni europejskiej? Wiem, że jak kupuje się FACA to trzeba taką broń zarejestrować w ciągu 5 dni. A co z FAC ami sprowadzanymi z zagranicy? Chyba nie da się zarejestrować broni pneumatycznej nie posiadając jej.
Mina policjantów jakby znaleźli takie coś w samochodzie :shock:
Obrazek
heh jak ktoś ma 19 dżuli to są już problemu a cóż dopiero 1000 :shock:
I jak wytłumaczyć takiemu policjantowi, że jedziecie dopiero zarejestrować broń.
Temat założyłem jedynie z ciekawości niż miałby mieć jakieś praktyczne zastosowanie więc
proszę o wyrozumiałość.
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1556
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 70
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: Rlyeh »

Przez sklep byłoby prościej.
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

http://www.extremebigboreairrifles.com/Home_Page.php

waliłem z ponad 1000J potwora, wlaśnie sprowadzony z USA. Potęga. Znajomemu została pamiątka na kilka dni - odciśnięta baka po odrzucie na policzku heheheheh :D
Awatar użytkownika
Kuffel22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 193
Rejestracja: 19 września 2012, 21:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieluń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Kuffel22 »

Ciekaw jestem, jak zachowuje się lufa z tak cienką ścianką ?? Czy lufy BigBore robione są już z twardszej stali, jak do palnej ??
Cierpliwość jest cnotą ..
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Tak mi się wydaje - stal pewnie twardsza niż w zwykłym FACu. Ścianki cienkie - to pamiętam - kaliber - chyba 0.45 - kule jak do moździerza.

Masz na myśli czy jest celna ? Nie sprawdzałem , nie było zamontowanej lupy - waliliśmy do mikrofalówek , starych PC na 25m - strzelnica. To co potrafi zrobić taka kula ( właściwie dwie wkładało się do portu - gość zapomniał oryginalnych kul ) z PC ... dla mnie to już wyższa szkoła jazdy, naprawdę można tym wyrządzić spore szkody... PC, mikrofalówki - został pył i strzępy stali, części... Fajna zabawka , ale na dłuższą metę - nie praktyczna chyba , że masz ochotę na mięso słonia lub bawoła. ;laughing:

Mogę zapytać - za dwa tyg zawdy 100mCrew i gość będzie na pewno więc zapytam jak będzie miał ze sobą tego potwora.
robertx2608
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 11:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: robertx2608 »

z drugiej strony ciekawe jaki jest opad przy tak kosmicznym kalibrze. Załóżmy 100m. Bo z tego co czytałem pocisk osiąga jakieś 250 m/s czyli tyle ile wiatrówka w limicie w kalibrze 4.5 z tą różnicą, że waga pocisku jest po prostu kosmiczna. Opad pewnie kosmiczny więc do strzelania rekreacyjnego na dłuższe dystanse to to się nie nadaje.
Awatar użytkownika
bosh6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bosh6 »

A kto strzela rekreacyjnie z takich potworów?? :621:
Daystate Air Wolf ÷Hawke Sidewinder 30 TAC 10x42
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Ci co mają za dużo pieniędzy bosh6

Nie pytałem ile dał za niego ( chyba "Thor" go nazwał ze względu na moc ) ale pytałem , po co Ci taka bestia - w NL niema można polować z wiatrówek etc.. Odpowiedział - dla zabawy :) jeden z właścicieli firmy BEAUMONT.

Wystarczy poszukać, z Beaumntów punktują na 300m patelnie - raz za razem. Dobry jakościowo sprzęt. Sinnery też niczego sobie.

http://www.airguns.nl/nl/shop-product/242/warrior-

ten ma OD 650J wzwyż. Zależy, od przeznaczenia i zachcianek klienta, robione na zamówienie niedaleko mnie.
Warior - miałem stanowisko na zawodach przy tej bestii, po strzale czułem powiew sprężonego powietrza.. a gość 2m dalej :-D
Awatar użytkownika
bosh6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bosh6 »

Myślałem, że takie potworki mają zbyt, tylko w krajach, w których zezwolone jest polowanie z broni pneumatycznej np. USA.
Daystate Air Wolf ÷Hawke Sidewinder 30 TAC 10x42
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Mają zbyt tam, gdzie niema limitu ( w Holandii kupujesz FACa od ręki, tylko podpisujesz zaświadczenie, że karabinek z tym i tym nr seryjnym należy do Ciebie. W razie wypadku - jesteś odpowiedzialny za wszystko - dlatego mam kufer z kłódką , nie chciałbym by przypadkiem ktoś sobie zapożyczył pneumatyka i "przypadkowo" kogoś zranił - może się zdarzyć i to. )

No i mają byt, jak zobaczysz na mapie , Holandia , szczególnie północna to tylko pola, farmy ... a na swoim terenie możesz strzelać z czego chcesz.
mat_16v
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 213
Rejestracja: 15 marca 2009, 22:40
Tematy: 1
Lokalizacja: Myślenice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mat_16v »

ahael pisze: a na swoim terenie możesz strzelać z czego chcesz.
żeby tak było u nas :) Może się kiedyś doczekamy normalności.
Awatar użytkownika
goodfella
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1142
Rejestracja: 25 czerwca 2011, 20:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin / Przecław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: goodfella »

Po ostatnim reportażu w Panoramie na temat broni i p. Turczyna nie spodziewałbym się normalnego stanu rzeczy przez najbliższe kilkanaście lat.
Mickey_Finn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 16 października 2008, 10:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mickey_Finn »

Wiem, że w paczce nie da rady :) bo to nielegalne. Jedyna opcja to jakoś prywatnie to przewieźć. Tylko jak przejechać z taką giwerą po krajach uni europejskiej? Wiem, że jak kupuje się FACA to trzeba taką broń zarejestrować w ciągu 5 dni. A co z FAC ami sprowadzanymi z zagranicy? Chyba nie da się zarejestrować broni pneumatycznej nie posiadając jej.
Możesz kupić na miejscu słabszego FAC-a (np. AA- S400) i go zarejestrować. Później, jako posiadacz karty rejestracyjnej, możesz już sprowadzić paczkę całkiem legalnie. Po sprowadzeniu wpisujesz nowy nabytek do karty rejestracyjnej, i gotowe :-)
Awatar użytkownika
Wolo_pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 27 stycznia 2009, 21:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Perła Renesansu
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wolo_pl »

Zawsze trafiam !
W stodołę ;)
Awatar użytkownika
Kuffel22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 193
Rejestracja: 19 września 2012, 21:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieluń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Kuffel22 »

Ciekaw jest jak to jest skonstruowany, tzn taki pojemniczek. Na jakiej zasadzie się otwiera, widać na końcu ma zaworek zwrotny (od strony śrutu), ale otwiera się go pewnie od tyłu. Największy plus to taki że możemy strzelać zawsze takim ciśnieniem jakie sobie wymyślimy. Dla mnie jest to ciekawe rozwiązanie dla strzelań dalekodystansowych (np benchrest 100m).
Cierpliwość jest cnotą ..
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”