KalibrGun Colibri

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
djnetic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Ełk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: djnetic »

Moj karabinek tez robi na mnie bardzo dobre wrazenie ;) Z tym ze ja lubie bardziej duze odleglosci ;) Takie powyzej 100m :) Do tarczy strzelam tak dla oderwania sie i wtedy jednoczesnie sprawdzam i kalibruje karabinek Ale jak bedzie mnie stac na karabinek typowy do strzelania tarczowego to wtedy skupie sie na tarczkach bo nie ma co sie ludzic ale kalibrgun to typowe karabinki do huntingu
Kalibrgun 5,5 standard WB + Leapers 5TH GEN™ 6-24x50AO, Hammerli 900 4,5 Gasstrut + Hammerli 6x42 Pedersoli SLUG 12 Ga
Awatar użytkownika
mik_e21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 28 września 2007, 12:19
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mik_e21 »

I tutaj musze przyznać Ci w 100% rację. Z tym że mój Cricket nie był wcale gorszy od Walthera... Nawet miał więcej plusów. Colibri jak tylko nie będzie miał problemòw z indeksowaniem magazynka to będzie właśnie to czego chcę...Celny, składny i piękny.
BeskidTeam
Awatar użytkownika
mik_e21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 28 września 2007, 12:19
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mik_e21 »

W numerze 109 tak, ale jak sam stwierdziłeś, że umiesz czytać.... :) No i zasiałeś i mi zaiarnko niepewności....
BeskidTeam
Awatar użytkownika
mik_e21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 28 września 2007, 12:19
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mik_e21 »

Kilka sztuk przeszło przez moje ręce i fakt nie każda indeksowała magazynek. Wystarczy nie wielka korekta prędkości poprzez regulację lub wymianę sprezynki i Colibri przestaje indeksować, ale to nie problem... Konstrukcja Colibri jest taka a nie inną i element który indeksuje magazynek musi być wyregulowany. Wszystkie sztuki przeszły przegląd i niezbędne regulacje w serwisie PROFT... i działają. Konstrukcja jest nieco inna niż w Crickecie. Podstawowe ròżnice to brak regulacji spustu. Właściwie to można regulować drogę i siłę pierwszego stopnia ale to chyba mało istotne. Drugi stopień to.. niestety nie walther LG 300 :) ale jest dobrze. Niestety nie można regulować jego długości z koleji siła 2 może być regulowana sprężynką tylko po co. Myślę, że da się dorobić regulację 2 stopnia i wtedy wiatrówka będzie strzelać na przysłowiowe pierdnięcie komara .Regulator w Colibri jest poza kartuszem. Regulator jestprzykręcony do systemu, a za przepływ powietrza między kartuszem i regulatorem odpowiada wysokociśnieniowa rurka.
Jak dla mnie 2 minusy. Pierwszy to indeksowanie, a właściwie regulacja po zmianie sprężynek. Kolejny minus to brak regulacji spustu... no jednak jestem przyzwyczajony do spustu walthera... Dlatego w moim Colibri na pewno dorobię regulacje 2 stopnia. Co do plusòw... Jak to w Kalibrgunach duży zakres regulacji prędkości, bardzo dobry regulator wnioskuje tak po strzelaniu przez chrono- prędkość stabilna i tutaj znowu mogę poròwnać do walthera z tym że tym razem na plus. Skupienie rewelacja !!! Stabilna konstrukcja- szyna nad lufą mocowana do lufy w kilku miejscach... Myślę że trudno będzie stracić zero. Co do wyglądu to kwestia gustu... Jak dla mnie nr 1 bulkòw. Oczywiście całość wykonana na donrym poziomie.
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2015, 23:56 przez mik_e21, łącznie zmieniany 2 razy.
BeskidTeam
Awatar użytkownika
mik_e21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 28 września 2007, 12:19
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mik_e21 »

BeskidTeam
Awatar użytkownika
mik_e21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 28 września 2007, 12:19
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mik_e21 »

Shooter o czym mam napisać? O serwisie PROFT czy o serwisowaniu Colibri?
Dystans oczywiście 50 m. Skupienia poniżej 50 m wogòle mnie nie interesują.
BeskidTeam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”