19J FAC o którym nie wiedziałem

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
towarzysz eM
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 831
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 18:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: RIP

Post autor: towarzysz eM »

........
Ostatnio zmieniony 26 marca 2014, 16:35 przez towarzysz eM, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić
______________________________________________
SMS "HETMAN"
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Aligatius »

Ależ tu się z Tobą zgadzam – żaden problem w otwarciu bagażnika – nie miałem nigdy takiej sytuacji (no chyba że, policjant chciał zobaczyć trójkąt) i gdybym został o to poproszony, to bez problemu bym otworzył. Skoro nie mam nic do ukrycia, to otwieram, na myśl by mi nie przyszło „podskakiwanie” i udowadnianie dla zasady, kto tu ma rację i jest bardziej w prawie. Z drugiej strony hasła o „tępych adwokatach” było w świetle powołanego przepisu trochę nie na miejscu.
Pozdrawiam
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

Przepisy powinny być jasne, policjant kontrolując pojazd ma prawo zajrzeć gdzie mu się chce.

Żonę zatrzymali, robiąc standardowe przeszukanie i badali nóż który wozi w aucie na obecność śladów krwi, to była jakaś specjalna jednostka. Nie robili żadnych problemów, nawet nie zapytali na co jej taka kosa :)
Obrazek
Perełka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 270
Rejestracja: 04 marca 2013, 19:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Z pięknej krainy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Perełka »

Niedawno oglądałem dokument o największym potworze Ameryki nazwisko- DAHMER ćwiartował on i pożerał.męższczyzn kochających inaczej.
Na początku swej morderczej kariery przewoził kiedyś w bagażniku samochodu rozczłonkowane ciała w czarnych worach owiniętych taśmą i akurat został zatrzymany przez Policję na pytanie funkcjonariuszy co przewozi w tych workach odpowiedział ze stoickim spokojem, że to śmieci i na tym zakończyła się kontrola po prostu nie zajżeli do worów :)
Powstaje tylko jedno pytanie czy Policja powinna wierzyć na słowo :)?
Szkoda,że nie zajżeli ocalili ,by w ten sposób sporo osób :>
tom-tom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 202
Rejestracja: 06 września 2005, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tom-tom »

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 26 lipca 2005 r.

w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów


§ 2. 1. Policjant, który przystępuje do czynności służbowych związanych z wykonywaniem uprawnień określonych w § 1 pkt 1-3, 5, 7 i 8, jest obowiązany podać swój stopień, imię i nazwisko w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, a także podstawę prawną i przyczynę podjęcia czynności służbowej.

2. Policjant nieumundurowany przy wykonywaniu uprawnień, o których mowa w ust. 1, innych niż określone w art. 61 ustawy, okazuje ponadto legitymację służbową, a na żądanie osoby, wobec której podjęto wykonywanie tych uprawnień, umożliwia odnotowanie danych w niej zawartych.

3. Po zakończeniu wykonywania czynności służbowych, o których mowa w § 1 pkt 1-3 i 5, policjant ustnie informuje osobę, wobec której czynności te podjęto, o prawie złożenia zażalenia do właściwego miejscowo prokuratora na sposób przeprowadzenia tych czynności.

§ 3. 1. Policjant zwraca się pisemnie lub ustnie do osób posiadających wiedzę specjalistyczną o udzielenie pomocy w wykonaniu czynności służbowych, o których mowa w § 1 pkt 3-5 i 6, jeżeli jest to konieczne dla zapewnienia prawidłowego rezultatu tych czynności.

2. Jeżeli przedmioty ujawnione w wyniku czynności służbowych, o których mowa w § 1, stwarzają niebezpieczeństwo dla życia, zdrowia ludzkiego lub mienia, policjant jest obowiązany, w granicach dostępnych środków, niezwłocznie podjąć czynności ochronne, a w szczególności zabezpieczyć miejsce zagrożone przed dostępem osób postronnych oraz powiadomić dyżurnego właściwej miejscowo jednostki organizacyjnej Policji o konieczności zarządzenia działań usuwających to niebezpieczeństwo.

Rozdział 2

Legitymowanie osób

§ 4. Policjant ustala tożsamość osoby legitymowanej na podstawie:

1) dowodu osobistego;

2) paszportu;

3) zagranicznego dokumentu tożsamości;

4) innego niebudzącego wątpliwości dokumentu zaopatrzonego w fotografię i oznaczonego numerem lub serią;

5) oświadczenia innej osoby, której tożsamość została ustalona na podstawie dokumentów, o których mowa w pkt 1-4.


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 18 lipca 2008 r.

w sprawie kontroli ruchu drogowego2)

§ 4. 1. Policjant, po zatrzymaniu pojazdu, podaje kierującemu stopień, imię i nazwisko oraz przyczynę zatrzymania, a ponadto:

1) policjant umundurowany okazuje legitymację służbową na żądanie kontrolowanego uczestnika ruchu;

2) policjant nieumundurowany okazuje legitymację służbową bez wezwania.

2. Legitymację służbową okazuje się w sposób umożliwiający kontrolowanemu uczestnikowi ruchu odczytanie i zanotowanie danych pozwalających na identyfikację policjanta, w szczególności dotyczących jego stopnia, imienia i nazwiska oraz nazwy organu, który wydał ten dokument.


To polecam wypowiadającym się tu mili... tfu...., policjantom, aby przypomnieli sobie czego się w szkółce uczyli.

Bo każdego postępującego inaczej należy traktować jako przebierańca. :103:


Jak dotąd spotkałem samych przebierańców..... :052:
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

No i w związku z tym jakie kroki podjąłeś ? To znaczy, powiadomiłeś oczywiście ich przełożonych, aby doszkolili itp... ?
Awatar użytkownika
AimShot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 16:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AimShot »

Ale się temat rozkręcił :P
Dzielenie wlosa na czworo i rozbijanie gó...na na atomy :)
Policja zatrzymuje samochody, legitymuje kierowców i sprawdza zawartość bagażników, bo ma do tego prawo. A jeśli ktoś im utrudnia wykonywanie tych czynności, to musi się liczyć z konsekwencjami np. z wizytą wiatrowki na badaniach energii.
A taki test - zwlaszcza dla ustawiania "pod limit" - może się zakończyć oskarżeniem o posiadanie broni pneumatycznej i sporymi nieprzyjemnościami.

I rodzi się z tego temat na 11 stron, z perspektywani na kilka kolenych :roll:
30, 55, 77, 90, 97, TX ... ?
tom-tom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 202
Rejestracja: 06 września 2005, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tom-tom »

Dale pisze:No i w związku z tym jakie kroki podjąłeś ? To znaczy, powiadomiłeś oczywiście ich przełożonych, aby doszkolili itp... ?
Zwykle uprzejmie proszę abyśmy tę kontrolę rozpoczęli jeszcze raz zgodnie z § 4 ust 1 rozporządzenia z dnia 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego.

Zwykle się kończy na bardzo luźnej rozmowie i czasami tylko na pouczeniu za niewielkie przekroczenie prędkości. :052:

Aaaa, jeżdżę zawsze z włączoną kamerą..... :103:
Awatar użytkownika
AimShot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 16:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AimShot »

tom-tom pisze:
Zwykle się kończy na bardzo luźnej rozmowie i czasami tylko na pouczeniu za niewielkie przekroczenie prędkości. :052:

Aaaa, jeżdżę zawsze z włączoną kamerą..... :103:
Po powołaniu się na paragrafy i artykuły oraz na widok kamery "niebiescy" zapominają o obowiązkach służbowych .... zapewne ze strachu... :P
30, 55, 77, 90, 97, TX ... ?
tom-tom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 202
Rejestracja: 06 września 2005, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tom-tom »

AimShot pisze: "niebiescy" zapominają o obowiązkach służbowych
Nie ...
zaczynają je wykonywać z należytą starannością. :P
Awatar użytkownika
jarek65w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 460
Rejestracja: 20 lutego 2006, 13:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarek65w »

towarzysz eM pisze: Popatrzmy na sprawę z punktu widzenia obywatela.
Nie mam nic do ukrycia, więc co mi szkodzi otworzyć bagażnik? Wiele fantów tak zostało odzyskanych. Przez przypadek.
A jak ten zwykły obywatel nie mający niczego do ukrycia nie ma ochoty pozwolić grzebać w swoich gratach naginającemu prawo/przepisy funkcjonariuszowi.

Tak często jest.
Tolerujemy to że naginają bo nam szkoda czasu na walkę z bandą kolesi którzy zrobią potem wszystko by w razie skargi takie działania zalegalizować.
Prawo jest prawem , przestrzegamy wszyscy.

Nie mam nic przeciwko jak działanie jest zasadne.
Podobało mi się jak po przypadkach z pijakami zatrzymali mnie pod domem 2 razy - kontrola trzeźwości , mogę stawać 3 razy dziennie aż wyłapią wszystkich.
Niestety było - minęło.

Ale proszę nie pisz tutaj że policjant rzuci okiem w bagażnik i powie - to jest kradzione.
Jak coś wykryją to jak trafienie w lotto.
.177 .20 - bawi mnie strzelanie , wiec strzelam z kim i kiedy chcę.
Ostatnio prawie wcale :-(
Awatar użytkownika
towarzysz eM
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 831
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 18:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: RIP

Post autor: towarzysz eM »

.......
Ostatnio zmieniony 26 marca 2014, 16:38 przez towarzysz eM, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić
______________________________________________
SMS "HETMAN"
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: hexer »

towarzysz eM pisze:Jarek65w, a możesz zatrzymać się raz i pokazać bagażnik żeby pomóc złapać złodzieja.?
Jeśli w jego bagażniku nie ma kradzionych rzeczy, to w jaki sposób otwarcie bagażnika przyczyni się do złapania złodzieja? :-/
Awatar użytkownika
towarzysz eM
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 831
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 18:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: RIP

Post autor: towarzysz eM »

...
Ostatnio zmieniony 26 marca 2014, 16:28 przez towarzysz eM, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić
______________________________________________
SMS "HETMAN"
Awatar użytkownika
jarek65w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 460
Rejestracja: 20 lutego 2006, 13:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarek65w »

Każda robota ma swoją specyfikę , ale nie naginajmy zasad , prawa itp. w imię jakiś mitycznych potrzeb.
Ja w bagażniku nie mam niczego do ukrycia , ale to nie usprawiedliwia tego by każdy funkcjonariusz bez względu na mundur grzebał tam do woli jak mu się tylko podoba.

Tym bardziej że nie każdy ogarnie co tam jest , bez podtekstów to ostatnie piszę.
Jak jest zasadności i on mi to poda - proszę.

Ale - ot tak bo "niby" ma prawo ?
Ja także mam prawo by byle kto mnie nie przeszukiwał bez powodu.

I nie czuję się bezpieczniejszy z tego powodu że założycielowi tego wątku zabrano karabinek bo miał dodatkowo te 2J.
Więcej zagrożenia widzę w powszechnych działaniach funkcjonariuszy działąjących na krawędzi prawa albo w jego szarej strefie.
.177 .20 - bawi mnie strzelanie , wiec strzelam z kim i kiedy chcę.
Ostatnio prawie wcale :-(
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”