Zakup karabinka FAC w Polsce

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
t4b4z4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 23 maja 2012, 16:39
Tematy: 11
Lokalizacja: Oslo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zakup karabinka FAC w Polsce

Post autor: t4b4z4 »

Witam :-D


Podpiąłem się pod temat kolegi dudek561* z tym zapytaniem, ale chyba było mało widoczne, bo od 72h cisza.
Więc zakładam nowy temat.

Chodzi mi o to jak wygląda możliwość zakupu karabinka FAC w Polsce, celem przewozu i użytkowania go w kraju bez limitu Ek i bez konieczności rejestracji, np. w Norwegii ?

Czy mimo wszystko należy zarejestrować karabinek w Polsce i dopiero można go wywieść, czy jest może inna legalna możliwość kupna i wywozu bez rejestracji ?

Tak wiem można kupić tu na miejscu bez problemu, ale ceny jakie tu są znacznie przewyższają te w naszym kraju.

Więc może macie koledzy jakieś sugestie jak można zakupić FAC aby pominąć dodatkowe koszty, takie jak np. rejestracja, o ile w ogóle można tak zrobić, no bo chyba wysyłka nie wchodzi w grę.

No oczywiście można kupić od kogoś używkę i po prostu spróbować wywieźć, ale jak cię zatrzymają to będzie nie ciekawie.
Dodam że chciałbym kupić nowy karabinek w sklepie i nie chciał bym go stracić z powodu nieznajomości przepisów.


Szukałem ale nic na taki temat nie znalazłem, więc czekam na waszą pomoc :-D

Dziękuję z góry :-D
TX200 HC + SS 10X42
Pro sport walnut + 3-9x40
HW97 + 6-24x44
HW77 + 3-9x40
HW30 by Hogan + 4x32
Edgun Leshiy 177
FX panthera 177
Awatar użytkownika
djnetic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Ełk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: djnetic »

A o jaki karabinek konkretnie chodzi ?
Kalibrgun 5,5 standard WB + Leapers 5TH GEN™ 6-24x50AO, Hammerli 900 4,5 Gasstrut + Hammerli 6x42 Pedersoli SLUG 12 Ga
Awatar użytkownika
t4b4z4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 23 maja 2012, 16:39
Tematy: 11
Lokalizacja: Oslo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: t4b4z4 »

Jestem w Polsce I mam problem z netem, mam tylko mobilny :)

Myślałem o którymś z Steyer-ów , najbardziej przypadł mi LG 110 High Power Hunting 4,5 lub 5,5 , nie jestem jeszcze pewny.
Nie wiem czy jest taka możliwość, ale jeśli tak to może udało by się osobiście dotknąć w firmie Mavena , tylko nie wiem czy tam posiadają na miejscu, aby można te cacka obejrzeć .

Zainteresowały mnie, również karabinki Kalibrgun na stronie kolegi Hexera, od niedawna wprowadzone do sprzedaży , muszę się nad tym zastanowić :)
TX200 HC + SS 10X42
Pro sport walnut + 3-9x40
HW97 + 6-24x44
HW77 + 3-9x40
HW30 by Hogan + 4x32
Edgun Leshiy 177
FX panthera 177
pavulion
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 15 marca 2013, 19:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Przemyśl (okolice)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pavulion »

Jeżeli chodzi o zakup i rejestrację to można kupić bez problemu, ale ciąży na Tobie obowiązek rejestracji do 5 dni. Czyli masz 5 dni do przodu aby, spokojnie ją przewieść do Norwegii :-D
Walther LGM2, Simalux Sport 8.5-34x56.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”